User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
51 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Binip Sattıklarım, Abarth'tığım Puntom Ve Son Nokta E36 3.16i Alpinweiss III SWAP

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Arkadaş yaşına göre kovalıyor normal genç adam azim var heyecan var ne güzel …
    Siz yaşlanmışsınız beyler ) şaka bir yana kolay gelsin gençlik heves biraz para ve vakit varsa çok keyifli işler ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim sen iflah olmaz bir apaçiymişsin Allah sabır ve kesene bereket versin, aldığın ve alacağın tüm aracçlara ağız tadıyla binmek nasip olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah babanıza sabır versin başta
    Öncekiler çıraklık, punto kalfalık, buysa ustalık eseri olur artık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle eline emeğine sağlık,eski punto tjet sport kullanıcısı olarak,punto gözlerimi karartı desem yeri fiber tampon vs sonradan abarth tamponun bulunup,panjurlarının bulunmaması,hele hele ilk zamanlar fiorino jantları galiba punto van dedim ,36 ise ben oem görüntüsünden yanayım direksiyon almışsın ama ben olsam e30 m3 evo 2 direksiyon takarım günün sonunda senin otomobilin karar senin

talo16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş yaşına göre kovalıyor normal genç adam azim var heyecan var ne güzel …
    Siz yaşlanmışsınız beyler ) şaka bir yana kolay gelsin gençlik heves biraz para ve vakit varsa çok keyifli işler ..
    Estağfurullah bence daha genç buradaki bütün abilerimiz
    Sigara, Alkol veya daha farklı sosyal aktivite olmayınca Aldığımız 3 kuruş maaşın hepsi buraya gidiyor. Çok kızıyorlar birikim yapmıyorum diye ama güzel anılar biriktiriyorum daha ne olsun.

Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim sen iflah olmaz bir apaçiymişsin Allah sabır ve kesene bereket versin, aldığın ve alacağın tüm aracçlara ağız tadıyla binmek nasip olsun
    Linç yemiyim diye paylaşmadıklarım var aslında hocam İyi dilekleriniz için teşekkürler, cümlemize İnşallah.

Alıntı _EsaT_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah babanıza sabır versin başta
    Öncekiler çıraklık, punto kalfalık, buysa ustalık eseri olur artık.
    Bence daha ustalığa çok var, öğreneceğimiz çok şey var ama artık kimse bilgi paylaşmayı sevmiyor. Sağdan soldan ne öğrenebilirsek onları yapmaya çalışıyorum.

Alıntı MURAT_HLX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle eline emeğine sağlık,eski punto tjet sport kullanıcısı olarak,punto gözlerimi karartı desem yeri fiber tampon vs sonradan abarth tamponun bulunup,panjurlarının bulunmaması,hele hele ilk zamanlar fiorino jantları galiba punto van dedim ,36 ise ben oem görüntüsünden yanayım direksiyon almışsın ama ben olsam e30 m3 evo 2 direksiyon takarım günün sonunda senin otomobilin karar senin
    Fiber tamponların duruşu fena değil ama ayakların tam oturmaması ve en ufak tıklatmada kırılması canıma tak ettirdi en son
    Orjinaldede dediğiniz gibi panjurlar çok üzmüştü, kendi el emeğim ile o kadar yapabildim. Van jantlarına gelince bence çok tatlı duruyorlar, Audi teneke görüntüsü vermeyi denemiştim
    Direksiyon konusunda ise aslında bütçem olsa dediğiniz gibi üç bacaklı m2 direksiyon çok iyi oluyor ama şimdilik orjinal yıpranmış direksiyondansa bence buda farklı duracak. Dış olarak aklımda orjinal alpina görünüm vermek var ama punto gibi olacak muhtemelen, fakepina
    1992 Tofas Serce (Sold)
    2009 Fiat Punto Abarth T-Jet (Sold)
    2010 Fiat Bravo T-Jet (Sold)
    1997 Bmw E36 3.16i

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hemen bir güncelleme de yapayım konuya gelmişken,

Kare plakalık ile ve güncel kokpit resmini koymadığımı fark ettim aracın, aslında koymasam mı diye düşündüm çünkü konuyu açtıktan sonra nazar değdi arabaya

Aracın durduk yere aküsü boşaldı, 5 gün çalıştırmadım ama daha önceden daha fazla çalıştırmadığımda olmuştu yeni radyo ve görünüm için navigasyon yaptım arabaya ama onla alakalı olduğunu düşünmüyorum ikiside kontağa bağlı çünkü,

Ama klima panelinden şüpheliyim çünkü kontak kapalıyken klima panelinden ince bir cızırtı geliyor sürekli ve bu da durduğu yerde elektrik akımı çektiğine işaret ediyor bence.

Kare plakalık, kendi boyadığım mat siyah m çizgili böbrekler ile böyle şu anda. Orjinal kromda var elimde ama kırık olduğundan söktüm ve krom çok alakasız duruyor. Ufaktan bir kafa ayarı istiyor araç nedense, yılların vermiş olduğu yorgunluk diyelim. Kafadan kazası yok aracın ama bıyık sacı boyanmış nedense.

Led sinyal getittirdiğimi yazmıştım çinli bir site üzerinden, duruşu bu şekilde. Aslında camlarıda var dı ama bir tanesi düşmüş ve kırılmış, bende pleksiden cam yaparım diyerek söktüm ama uzun süredir böyle duruyor, en sonra şeffaf silikon ile doldurup silme şekilde bırakacağım gibi.

Arkadan da m difizör ile böyle duruyor, orjinal difizörü geri takacağım büyük ihtimal duruş güzel ama biraz alakasız.

Şimdilik durum bu şekilde, başka gelişme olduğunda ve ya araca bir güncelleme yaptığımda buraya ekleyeceğim.
    1992 Tofas Serce (Sold)
    1997 Bmw E36 3.16i

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her ne kadar araba ve zevk senin de olsa bence biraz daha araştırıp özenerek parça seçmeye çalış,

Teyp, navigasyon ve sinyaller arabaya hiç olmamış bence, daha orijinal duracak parçalar bulmaya çalış,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her ne kadar araba ve zevk senin de olsa bence biraz daha araştırıp özenerek parça seçmeye çalış,

Teyp, navigasyon ve sinyaller arabaya hiç olmamış bence, daha orijinal duracak parçalar bulmaya çalış,
    Teybi ses sistemi için mecbur değiştim, Sony marka eski seri bir teyp hem sıfır olarak no name teyp fiyatına geldi hemde ses olarak hoşuma gitti açıkçası, navigasyonu da takma sebebim daha önceki sahibi orayı delip orjinal teybe mp3 usb aparatı taktırmış şu çin malı olanlardan, kırıldığı için söktüm ve kesmiş orayı, yani ya göğüsün kendisine işlem yapmam gerekiyordu yada kötü görüntüyü bu tarz bir şeyle doldurmam gerekiyordu ben beğendim şahsen. Ama zevk meselesi tabi ki.
    Sinyal konusunda hak veriyorum evet, şimdiye kadar her aracıma getittirmeye çalıştım bundan, yeni araçlarda güzel duruyor, camı varken bunda da iyi duruyordu ama cam düşünce çok saçma bir hal aldı, muhtemelen orjinal şeffaf sinyale döneceğim.
    1992 Tofas Serce (Sold)
    1997 Bmw E36 3.16i

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    O teyp çok öyle ahım şahım bir teyp değil iyi bir tesisat için aklında olsun eski drive s cd serisi yerine nostalji serisi olarak çıkarıldı r3410s galiba sendeki çok ciddi tesisat yapmıycam diyorsan işini gayet güzel görür ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O teyp çok öyle ahım şahım bir teyp değil iyi bir tesisat için aklında olsun eski drive s cd serisi yerine nostalji serisi olarak çıkarıldı r3410s galiba sendeki çok ciddi tesisat yapmıycam diyorsan işini gayet güzel görür ..
    Ya tabi ki çok iyi değildir muhakkak ama bendeki orjinal kaset çalarlı olandan çok daha iyi gibi ve açık konuşayım arabanın içi açık renk olduğu için canlıda güzel duruyor.
    1992 Tofas Serce (Sold)
    1997 Bmw E36 3.16i

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Aklında olsun dsp li 3.5 luk jvc de çok yakışıyor ışıklarını da orjinal iç gösterge rengine çevirdin mi sanki fabrikadan orjinal öyle çıkmış gibi görünüyor üstüne ciddi bir sistem yaparsan kaldırır ..

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesene bereket ailene bol sabır diliyorum Led sinyaller olmamıs orjinale donsen daha iyi olur bence. Umarım istediğin gibi yürütürsün arabayı kazasız belasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesene bereket ailene bol sabır diliyorum Led sinyaller olmamıs orjinale donsen daha iyi olur bence. Umarım istediğin gibi yürütürsün arabayı kazasız belasız..
    Sinyaller konusunda hepimiz hem fikiriz onları şeffaf orjinal ile değiştireceğim ama ondada bantlı ve bantsız iki seçenek mevcut. Swap işine nasipse önümüzdeki hafta başlıyoruz artık, her şey hazır sayılır.
    @darkmoon teybi şimdilik böyle bıracakağım muhtemelen dediğim gibi çok uygun bir fiyata denk gelmişti, hoşumada gitti açıkçası aracın içi açık renk olduğu için görünüm olarakta sırıtmıyor.
    1992 Tofas Serce (Sold)
    1997 Bmw E36 3.16i

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı yorumu iki kere paylaştım yanlışlıkla, forumu kullanmayı öğrenmem gerekiyor hala
    Konu talo16 tarafından (21-11-2023 Saat 09:48 ) değiştirilmiştir.
    1992 Tofas Serce (Sold)
    1997 Bmw E36 3.16i

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet, aracımı 19.11 tarihi itibari ile ekin motorsportsa götürdüm ve teslim ettim, Pazar günü gittiğim için dükkan kapalıydı doğal olarak.

Artık başlıyoruz, umarım istediğimiz gibi olur.

1992 Tofas Serce (Sold)
    1997 Bmw E36 3.16i

bedirnismo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel varmıdır
    hayatımız çalındı gençligimiz çalındi gelecegimiz çalındı hayallerimiz çalındı bilgileri çalmışlar çokmu kemancıı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Diğer konuları okurken kendi konumun öne çıktığını gördüm ve şaşırdım açıkçası.

Aslında bitince uzunca bir yazı yazmayı düşünüyordum süreç hakkında ve deneyimlerim ile ilgili ama farklı şehirlerde olduğumuzdan dolayı resimde çekme imkanım pek olmuyor.

Öncelikle arabayı Kasım ayının sonunda bırakmıştım, o sırada da gerekli parçaları topluyorduk. Motor komple toplandı, Baskı Balata Plate Yapıldı (20 gün bu sürdü hemen hemen), Önce orjinal beyin aldık ama sonradan daha stabil olması açısından KPro V3 tedarik edildi. Daha sonrada orjinal motoru arabadan söküldü ve elden çıkarttık.

O arada boş durmamak adına bir tane Citroen C3 aldım 2008 model 1.6 HDI, 145.000 km'de. Uyguna denk gelince arabasız olmuyor dedik. İyiki de almışım çok işimi gördü, 2 haftada yapacağız swap işini diye çıktığımız yolda 2.ayı bitirmek üzereyiz

Bu c3'e de hemen yazılım+dp+egr iptal ve sona magnum ss susturucu yaptım. Dış görünüm olarak sade şekilde duruyor. Sadece APP Plaka ve Cupra lip taktım.

Durum raporu böyle olsun şimdilik. Nasipse bu pazartesi motoru araca yerleştirmeye geçeceğiz artık.
    1992 Tofas Serce (Sold)
    1997 Bmw E36 3.16i

bedirnismo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C3 hayırlı olsun biraz ilgi istiyor gibi
    hayatımız çalındı gençligimiz çalındi gelecegimiz çalındı hayallerimiz çalındı bilgileri çalmışlar çokmu kemancıı

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    c3 biraz şefkat biraz ilgi ve birazda para istiyor sonrasında hem günlük hemde keyif aracını aradan çıkartmış oluyorsunuz tahminimce c3 biraz daha toparlanırsa gece ticareti kurbanı olur bmw nin yanına da yeni bir kardeş gelir
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler