User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
51 sonuçtan 39 ile 51 arası

Konu: Binip Sattıklarım, Abarth'tığım Puntom Ve Son Nokta E36 3.16i Alpinweiss III SWAP

talo16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında bmw'yi en başta ikinci araç olarak düşünmüştüm ama birinciyi almayı unutmuştum aceleye geldiği için

C3 1.6 olmasaydı hiç düşündüğüm bir araç değildi açıkçası ama hem kilometresi düşük olması hem de parça boyalı olması beni cezbetti. Dediğim gibi fiyatı da bir tık uygun geldi. İnsanlar hep bana 2.araç saçmalık der bana ama bir tane 600-700 bandına araba almaktansa iki araç çeviriyorum hem farklı tatlar alıyorum hem de ticaretimi yapıyorum daha zevkli oluyor.

Bu arada C3'e yazılımı yapınca keyifli oldu ama yazılımdan mı yoksa başka bir nedenden dolayımı bilmiyorum ama 130'u geçtikten sonra araçta hızlanırken gaz kesmeye başlıyor birde 2 ve 3'üncü viteste 3 bin devirde basınç birden geliyor vuruntu yapıyor. Bunları çözersem daha keyifli olacak. Birde muhtemelen magnum ss'ten ötürü tam 3000-3500 devir arası egsozdan ıslık sesi gibi ses geliyor. (Turboya baktırdım sorun yok, ben egsoz manifold contasıdır dedim ama ustalar ondan değil diyor bakmadan) Muhtemelen düz boruya çevireceğim.

C3 şevkat istiyor evet aklımda şu anda mercekli far yada iç dış temizlik, daha güzel bir ön ek, 16 beyaz jant, spor yay ve kapı kollarını gövde rengi yapmak var. Ama E36'dan sıra gelmiyor bir türlü.
    1992 Tofas Serce (Sold)
    2009 Fiat Punto Abarth T-Jet (Sold)
    2010 Fiat Bravo T-Jet (Sold)
    1997 Bmw E36 3.16i

ST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C3ün cupra lip hiç olmamış parana yazık, kendi orjinal lipini taksan daha iyi duracağı kesin, farlar temizlense eli ayağı düzelir açılır arabanın.

Hayırlı olsun bu arada,

Neden bu swap olayı 2 ay sürdü?
    Serdar TURGUT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Swap olayının 2 ay sürmesi biraz bütçeden dolayı aslında en başında bir miktar belirlemiştik kaba taslak ama hesap yaptığımızın üstüne 3'te 1i kadar daha koymak gerekti. Birde baskı balata volant çok geç çıktı. Aslında hazır kit var ancak bizim ülkemizde yapılan yarış için yapılmış, ben günlük bineceğim için tekrardan düzenleme yapıldı. Ayrıca bu işin en başında sadece k24 motoru alıp arabayı götürdüm ustaya diğer parçalar tamamen hazır değildi, yavaş yavaş toparladık. Bir de ekin motorsports'un elinde işler vardı ama ben arabayı başka zaman bırakamayacağımdan dolayı biraz erken götürdüm gibi bahanelerimiz var

Cupra lip'i başkaları yapınca çok güzel duruyor ben takınca çok hoş olmadı nedense. Farları dıştan temizlettim resmini koyamadım onun ama yine de çok temiz olmadı, komple söküp iç dış temizlenmeli sanırım.
    1992 Tofas Serce (Sold)
    1997 Bmw E36 3.16i

ST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı talo16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Swap olayının 2 ay sürmesi biraz bütçeden dolayı aslında en başında bir miktar belirlemiştik kaba taslak ama hesap yaptığımızın üstüne 3'te 1i kadar daha koymak gerekti. Birde baskı balata volant çok geç çıktı. Aslında hazır kit var ancak bizim ülkemizde yapılan yarış için yapılmış, ben günlük bineceğim için tekrardan düzenleme yapıldı. Ayrıca bu işin en başında sadece k24 motoru alıp arabayı götürdüm ustaya diğer parçalar tamamen hazır değildi, yavaş yavaş toparladık. Bir de ekin motorsports'un elinde işler vardı ama ben arabayı başka zaman bırakamayacağımdan dolayı biraz erken götürdüm gibi bahanelerimiz var

Cupra lip'i başkaları yapınca çok güzel duruyor ben takınca çok hoş olmadı nedense. Farları dıştan temizlettim resmini koyamadım onun ama yine de çok temiz olmadı, komple söküp iç dış temizlenmeli sanırım.
    Cupra lipin olmamasının sebebi, oem lipinin olmamasından kaynaklı.Tedarik edersen yine üzerine takarsın, farlar kesinlikle içi açılması yoksa çok yorgun duruyor.

Bmw çıksın merak içerisinde bekliyorum valla.
    Serdar TURGUT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Speedman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cupra lipin olmamasının sebebi, oem lipinin olmamasından kaynaklı.Tedarik edersen yine üzerine takarsın, farlar kesinlikle içi açılması yoksa çok yorgun duruyor.

Bmw çıksın merak içerisinde bekliyorum valla.
    Oem lip 3 parça sanırım, orta kısmı yoktu sadece sağ ve solu vardı kötü duruyordu diye sökmüştüm. Muhtemelen CS ön ek takacağım bundan sonra.

Bmw'yi merakla bekleyen çok var nasip olurda sorunsuz yürütürsek eğer İzmir - İstanbul ve şu anda ikamet ettiğim Bursa'da roll night'lara çıkaracağım
    1992 Tofas Serce (Sold)
    1997 Bmw E36 3.16i

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En son cuma günü yazmıştım, konuya bir güncel ekliyeyim bmw ile ilgili a dostlar.

Gördüğünüz gibi motorumuz yavaş yavaş yerleştiriliyor araca. Daha detaylı takip etmek isteyen varsa tolga ustam ''ekinperformance'' instagram hesabı üzerinden paylaşımlar yapıyor. Aşırı heyecan var üzerimde, Türkiye'de tek olacaktı aslında ama benden önce Antalya'dan bir abimiz yerleştirdi aracına, çok zevkli olduğunu söylüyordu. Amacımız günlük binilecek bir araç yapmak, İnşallah amacımıza ulaşırız.
    1992 Tofas Serce (Sold)
    1997 Bmw E36 3.16i

21dc963 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ruhsat işlemleri nasıl işleyecek acaba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 21dc963 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ruhsat işlemleri nasıl işleyecek acaba
    Motoru faturalı olarak temin ettik, olabildiğince orjinalin dışına çıkmamaya çalışacağız, aracın muayenesi yeni olduğundan hemen işletmeyi düşünmüyorum. Süreci hep beraber göreceğiz açıkçası.
    1992 Tofas Serce (Sold)
    1997 Bmw E36 3.16i

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah gönlünüze göre versin, güncelleme oldukça konuyu takip ediyorum. Benim merak ettiğim ağırlık dengesi nasıl olacak. M50’nin M52 ye göre ağırlık fazlası olduğu için M52 makineli BMW lerin kafadan daha az kaydığı söyleniyor. K makinede kafa dirayeti nasıl olacak acaba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah razı olsun cümlemizin. Ağırlık dengesi konusunu hesapladım desem yalan olur açıkçası, sadece yurtdışında daha önceden koyanları inceledim ve pistte yapılan sürüşlere göz gezdirdim.

K24 M50'den yaklaşık 30-35 KG kadar daha ağır sayılır. Yine de M50'den çok farklı olacağını düşünmüyorum çünkü M50'li E36'da motor tam olarak motor havuzunun ortasına konumlandırılmış şekilde duruyor ancak K24 E36'ya koyulduğu zaman biraz daha geriye (ön göğüse doğru) ve aşağıya alınmış (traverse ayak yapılacak yoksa kartel değiyor ayrıca direksiyon mafsalı uzaltılıyor) oluyor. Bundan dolayı ağırlık bölgesi aracın ortasına doğru çekilmiş oluyor ama motor daha ağır olduğundan dolayı yere basma kuvveti artar diye düşünüyorum. Fizik bilgim pek olmadığından mantıken düşündüm bu arada.

Spor yay, kule gergisi ve 17'' jant ile destekleyerek yol tutuşunu artırmayı planlıyorum.
    1992 Tofas Serce (Sold)
    1997 Bmw E36 3.16i

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aradan geçen 13 gün bana sanki 6 ay geçmiş gibi geldi. Allah'a şükür şu motoru aracın içinde gördüm ya, çok mutlu etti açıkçası.
    Aracımız nasipse 2 haftaya kadar bitmiş olacak. Sırada elektrik tesisatı, egsoz sistemi + yazılım var.

Bu fotoğraflar aslında çok net ama foruma atınca çamur gibi oluyor nedenini anlayamadım.
    1992 Tofas Serce (Sold)
    1997 Bmw E36 3.16i

BORAGUNDOGDU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel yok mu??
    1998 Şahin S 33 AJZ 68
    1997 Şahin S 01 UD 969
    2001 Şahin 1.6 ie 01 BG 670
    2000 Civic 1.6 İes 01 DOZ 84
    1994 Doğan SLX 80 EK 054

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BORAGUNDOGDU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güncel yok mu??
    Güncel aslında var ama ben Bursada'yım araba Aydın'da, ustayada ikide bir; abi güncel atarmısın diyemiyorum

En son hidrolik direksiyon tertibatı, klimayı aktif etmek için bir kaç işlem yapılıyordu. Direksiyonu hidrolik yapmak için orjinal pompamı kullansak dedik ama mevcutta olan arızalıydı ve sığmıyordu. Elektrikli yapalım dedik bu sefer de hem maliyet çok artıyor hem de uyum sağlasa verimli olur mu emin olamadık. En son orjinal accord kullanmaya karar verildi, kayış grubunda da tek kasnak ile bağlantı yapıldığı zaman klima da aktif olur denilince tamam çok iyi dedim ama bu sefer de orjinal emme kullanmak zorunda kalıyoruz. Daha fazla performans mı yoksa biraz da konfor mu derken konforu seçtim. Ustalarımız da iyi olunca performans kısmını çözeriz dediler.

Merak etmeyin o hortum öyle kalmayacak, test aşamasında iken çekilmiş bir resim.
    1992 Tofas Serce (Sold)
    1997 Bmw E36 3.16i

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler