User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 2006 Grande Punto Sporting 1.4 8v 77cv Dynamic "Neptune"

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Cool 2006 Grande Punto Sporting 1.4 8v 77cv Dynamic "Neptune"

Öncelikle herkese merhabalar Forumu sıklıkla kullanan forumdaşlar konuların altına genellikle yorum yazdığım için az çok ya Nickname üzerinden yada Profil fotoğrafı üzerinden aşinadır şahsıma

Adım Doğukan doğma büyüme İstanbul/Fatihliyim Hibrid ve elektrikli taşıt teknolojileri bölümünden Malatya İnönü üniversitesinden mezun oldum. Stajımı yine Malatya da bulunan Mercedes Bayii olan Yiğitlerde yaptıktan sonra Kıbrıs'a geldim. Şuanda güncel olarak Kıbrıs'ta ikamet etmekteyim -Kıbrıs'ta ikamet eden kişilerle buluşmaktan ve tanışmaktan mutluluk duyarım- ( plakadan da anlaşılacağı üzere )

Foruma kaydolduğum ilk günden itibaren kendi aracımın konusunu açabilecek miyim acaba diye düşünüp dururdum. Bugün nasip oldu

Tanışma faslını geçip araca gelirsek;

Kendisi 2006-3-21 Tarihinde İtalya'da banttan inmiş bir Grande punto.
    Dynamic paketli - 3kapılı - 1.4 8 valf üstten tek egzantirikli benzinli ve manuel

Araç banttan indikten sonra ilk olarak Avustralya limanında karaya ayak basıyor ardından Japonya'ya Japonyada 60 bin km kadar kullanıldıktan sonra oradan da Kıbrısa ithal ediliyor 2010 yılında Kıbrısa ithal edilen araç 2017 yılına kadar plakalanmıyor. 2017 De kıbrısta bulunan ilk sahibince plakalanıyor ardından da 2023 yılında ben satın alıyorum aracı 72 bin km de

Buda aracı aldıktan sonra adettendir diyerek depo fullemek için girdiğimiz benzinlikten bir kare

Araç komple stock e haliyle bu şekilde pek de keyifli diyemeyiz İlk aracımız mantık birleşimi oldu desek yeridir.

Şimdilik araç ile birlikteliğimize yıka cilala bin modunda devam ediyoruz ama önümüzde ilk yapılması gereken şey komple bütün sıvıların filtrelerin ve fren aksamında bulunan sarf malzemelerinin değişimi
    Ardından da yanmayan sol sis lambamızın tamiri ve kapı direklerinde bulunan kaplamaların sökülüp piano black olarak yeniden yapılmasıyla beraber arkadaki saçma sapan bir biçimde yapılmış punto yazısının sökülüp orijinali ile değiştirilmesi var sonrası Allah kerim

Araç için yorumlarınızı ve eğer daha önce kullandıysanız ya da deneyimlediyseniz önerilerinizi lütfen esirgemeyin
    şimdiden okuyan herkese çok teşekkür ediyorum.

Ayrıca eğer aramızda Fiat bünyesinde çalışan ya da araç için satın almam gereken malzemeler ve yedek parçaların kodları konusunda yardımcı olabilecek kişiler dm yoluyla ulaşırsa da çok müteşekkir kalırım.
    Konu Dogukankyn tarafından (12-11-2023 Saat 21:20 ) değiştirilmiştir.
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

21dc963 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkiye şartlarına çok uygun araç park kolaylığı yürütme maliyeti düşük az yakar az kaçar tatlı bir araba tekeriniz düz bassın

bedirnismo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun kazasız belasız
    hayatımız çalındı gençligimiz çalındi gelecegimiz çalındı hayallerimiz çalındı bilgileri çalmışlar çokmu kemancıı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 21dc963 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye şartlarına çok uygun araç park kolaylığı yürütme maliyeti düşük az yakar az kaçar tatlı bir araba tekeriniz düz bassın
    Alıntı bedirnismo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız

Çok teşekkür ederim tam olarak söylediğiniz gibi az yakar az kaçar hızlı görünüp yavaş olan bir mantık aracı

bedirnismo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    51797477 parça kodlu jant bence araca yakışabilir gun metal veya daha koyu bir füme tarzı renk ile
    hayatımız çalındı gençligimiz çalındi gelecegimiz çalındı hayallerimiz çalındı bilgileri çalmışlar çokmu kemancıı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bedirnismo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    51797477 parça kodlu jant bence araca yakışabilir gun metal veya daha koyu bir füme tarzı renk ile
    evet bende tam olarak o jantı düşünüyorum ama kıbrısta malesef fiat araçların çok az olmasından kaynaklı parça bulmak zor :/ denk gelirse aklımda bulunan ilk jantlar bunlar

talo16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben direk 17 TJET jantı tavsiye edeceğim ama 77hp olması çok kötü malesef, aynı motora sahip fiorino kullandım kısa bir süre tam bir işkence olduğunu düşünüyorum. Tek avantajı şehir içinde çok az yakması. Tjet punto sahibi olarak kıbrısta güzel bir motor swaplarsanız eğer çok şahane olacağı fikrindeyim, ama orada böyle işler nasıl bilmiyorum. Birde lütfen bagajdaki punto yazısını söküp orjinale çevirir misiniz ?
    1992 Tofas Serce (Sold)
    2009 Fiat Punto Abarth T-Jet (Sold)
    2010 Fiat Bravo T-Jet (Sold)
    1997 Bmw E36 3.16i

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim hanımın vardı. İki yıl aktif bindik. Performans zayıf ama tüketimi çok iyidi. Lpgde şuan 1.30-1.40 tl yakardı.Kronik sorunu az freni ve yoltutuşu çok iyidi.Azcık gitse fıstık gibi araba valla.Ben çok sevdim.Güle güle kullan hocam.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı talo16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben direk 17 TJET jantı tavsiye edeceğim ama 77hp olması çok kötü malesef, aynı motora sahip fiorino kullandım kısa bir süre tam bir işkence olduğunu düşünüyorum. Tek avantajı şehir içinde çok az yakması. Tjet punto sahibi olarak kıbrısta güzel bir motor swaplarsanız eğer çok şahane olacağı fikrindeyim, ama orada böyle işler nasıl bilmiyorum. Birde lütfen bagajdaki punto yazısını söküp orjinale çevirir misiniz ?
    bende aynı fikirdeyim 77 hp üzüyor ilk fırsatta ya 1.8vag ya da benzer yaygınlıkta parçası çok ve ucuz olan başka bir hızlı motor alternatifinegeçiş yapacağım inşallah ya da direkt arabayı satar başka bir araca geçiş yaparım kim bilir

Evet o logodan bende nefret ediyorum aldığımda o şekildeydi ve malesef işlerimin yoğunluğundan dolayı vakit ayırıpta kaldırtamıyorum. İlk müsaitlikte onu da çözeceğim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim hanımın vardı. İki yıl aktif bindik. Performans zayıf ama tüketimi çok iyidi. Lpgde şuan 1.30-1.40 tl yakardı.Kronik sorunu az freni ve yoltutuşu çok iyidi.Azcık gitse fıstık gibi araba valla.Ben çok sevdim.Güle güle kullan hocam.

Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim güzel araba - mantıklı insan için- benim gibi hadara hüdere gazlayan biri için malesef yanlış seçenek

Mantık birlikteliği için satın alıp mantıksız kullandığım için 440km yi henüz geçemediğim bir yakıt tüketimim var malesef

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler