User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: 206 SW Hayata döndürme

kocamanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

206 SW Hayata döndürme

Herkese selamlar,
    yaklaşık bir saat uğraşıp hazırladığım konu siteden attığı için silinince çok kabaca açıp müsaitliğimde dolduracağım. İş için uygun yollu hafif ticari bir araç bakarken Ağustos ayında bunu almış bulundum. 1.4 dizel ve hiçbir donanımı yok. Aldığım ailenin fertleri çok bilmiş bir şekilde saçma tamiratlar yaptığı için maddi manevi külfetli oldu.

[IMG][/IMG]
    İlk getirdiğimiz gün. Kötü işçiliklere rağmen 300km kadar yolu 100 110 konforlu bir biçimde geldik.

[IMG][/IMG]
    Aldığım gibi ilk işim app plaka ve plakalık oldu, eskilerini 8lik civatalarla tutturmuşlar

[IMG][/IMG]
    Bu da içinin iç açıcı olmayan durumu. Hepsiyle alakalı operasyonum oldu ancak fotoğraf çekmeyi akıl edemedim, açıklayıp göstereceğim müsait bir vakitte.

[IMG][/IMG]
    Bunlar da uyguna bulup aldıgım 15 tenekelerim ve jantlarla aynı fiyatta olan göbekler. Göbeklerin de restorasyonunu ayrıca yaptım. Bu jantlara 195 50 15 falken ze310 lastikler aldım havalar ısınınca takacağım.

Araca bunlar dışında geçtiğimiz üç ay çok fazla tamirat yaptım, torpido kapağından airbag kapağına koltuklara bagaj içine tampona farlara kadar. Özellikle iç mekan için yapılanları ve yapacaklarımı görsellerle anlatacağım. Bunlar dışında en son RC egzoz lipi taktım ve susturucu iptaliyle egzoz ucu takıldı. Çevreyi rahatsız etmeden ufaktan bir ses geliyor ancak bu tarz bir araç için kesinlikle gereksizmiş. Araçta drone yaratmadığı için ellemeyeceğim şimdilik.

Bir de görüşünüzü almak istediğim bir konu var, aracın önünü 3 4cm kadar alçaltmak istiyorum ancak kaliteli yay bulamıyorum aracı aldığımdan beri. Yapma coilover işi hakkında düşünceleriniz nelerdir veya nasıl bir öneriniz olabilir?

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    is icin alinan / kullanilan ticari araclarin basilmasini, kocaman jant ve incecik lastik takilmasini ben anlayamiyorum. Keza taksilerin de bu sekilde modifiye islemlerine bulasmasini anlamlandiramiyorum, gun boyu hoplaya ziplaya arac kullanmak bir yana, musteri olarak bindigim aracin icinde zipzip gitmek otobus dolmusla gitmekten kesinlikle daha hos degil.

Neyse, sizin ozelinizde de vaktiyle Quiksilver versiyonunu kullandim, aracimda da eibach yay weitec amortisor kombinasyonu vardi. Yere gercekten cok yakindi, ve cok da sertti. 3 ve 5 kapi hatchback modellerinde arka tarafta torsiyon vardir, SW'de durum ne bilmiyorum, ama eger torsiyon varsa size tavsiyem torsiyona elletmemeniz olur. Yay konusunda da, ticari amacla kullanacagim bir aracin yaylarina ben olsam ellemezdim.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    is icin alinan / kullanilan ticari araclarin basilmasini, kocaman jant ve incecik lastik takilmasini ben anlayamiyorum. Keza taksilerin de bu sekilde modifiye islemlerine bulasmasini anlamlandiramiyorum, gun boyu hoplaya ziplaya arac kullanmak bir yana, musteri olarak bindigim aracin icinde zipzip gitmek otobus dolmusla gitmekten kesinlikle daha hos degil.

Neyse, sizin ozelinizde de vaktiyle Quiksilver versiyonunu kullandim, aracimda da eibach yay weitec amortisor kombinasyonu vardi. Yere gercekten cok yakindi, ve cok da sertti. 3 ve 5 kapi hatchback modellerinde arka tarafta torsiyon vardir, SW'de durum ne bilmiyorum, ama eger torsiyon varsa size tavsiyem torsiyona elletmemeniz olur. Yay konusunda da, ticari amacla kullanacagim bir aracin yaylarina ben olsam ellemezdim.
    Gece konuyu aceleye getirirken hata yapmisim, bu ilk aracim; is amacli kullanirim derken bu aracla maksimum 70 80 kilo ancak hacimce fazla yuk tasiyorum haftada iki uc gun en fazla. Ticari arac olsaydi kesinlikle ellemeden esek niyetine kullanma niyetindeydim ancak bunu gunluk yasantimda da kullaniyorum. Ilk aracim olmasinin ve oncesinde cok fazlaca diecast modellerle ugrasmanin getirdikleriyle buyuk maliyetler yaratmadan kisisellestirmek ve guzellestirmek istiyorum. Evin araci megane 3 st de var ancak bunu kullanmasi gercekten daha keyifli.

Dediklerinize sonuna kadar katiliyorum, salt ticari amacla kullanilan bir araci alimli hale getirmeye calismak zaman ve para israfi kesinlikle. Bu arac her ne kadar ozel aracim olsa da zaten super olmayan konforunu kaybetmeyi goze alamam. On taraf arkadan 3cm kadar yukarida, bunun arkasi da denge kollu torsiyon ve elletmeyi dusunmuyorum kesinlikle. On tarafi arka ile ayni hiazya getirmek yeterli. Bu durumda lastik camurluk arasi 4cm kadar bir bosluk kalmis oluyor. Tesekkur ederim cevabiniz icin

etc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kocamanadam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bunlar da uyguna bulup aldıgım 15 tenekelerim ve jantlarla aynı fiyatta olan göbekler. Göbeklerin de restorasyonunu ayrıca yaptım. Bu jantlara 195 50 15 falken ze310 lastikler aldım havalar ısınınca takacağım.
    Jantlar çok güzel duruyor. Şu teneke jant hastalığı bende de bitmedi gitti ilk aracımdan beri ama kışlıklar için ama keyfi kullanmak için illa ki hep kenarda bir takım teneke oldu depoda. Göbekler de yakışmış.

Konudaki araç özünde ticari bir araç değil tabi. Ticari araçların kişiselleştirilmesi konusunda taksilere konforu yok edici uygulamalar yapılmasına ben de karşıyım lakin öte yandan belli başlı gündelik işlerin yapıldığı araçlara da insanların bazı değişiklikler yapması fena değil bence. İş gereği tüm gün tepesinde olunan araçlar ile insanlar bir bağ kurup keyfine göre bazı kişiselleştirmeler yapmak isteyebilir. Özellikle van, minibüs vs gibi araçlara Avrupa ve Uzakdoğu ülkelerinin çoğunda pek keyifli duran değişiklikler yapılıyor. Bence güzel de oluyor, Türkiye'de de bu tarz örnekler artmaya başladı.

Origins
    Since1919
    Citroën Heritage

2011 X7 Citroën C5 2.0 HDi 163 Hydractive3+

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jant tercihi güzel olmuş, istersen yere bas, istersen yükselt keyfine kalmış araç senin aracın keyif senin keyfin, ticari diye neden kendini kısıtlayasın ki, sadece tavsiyem buraya danışarak ilerle, yapacaklarını önceden paylaş bizler de naçizane yorumlarımızı belirtelim, maksat forum aktif olsun

Kazasız belasız kullan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı etc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jantlar çok güzel duruyor. Şu teneke jant hastalığı bende de bitmedi gitti ilk aracımdan beri ama kışlıklar için ama keyfi kullanmak için illa ki hep kenarda bir takım teneke oldu depoda. Göbekler de yakışmış.

Konudaki araç özünde ticari bir araç değil tabi. Ticari araçların kişiselleştirilmesi konusunda taksilere konforu yok edici uygulamalar yapılmasına ben de karşıyım lakin öte yandan belli başlı gündelik işlerin yapıldığı araçlara da insanların bazı değişiklikler yapması fena değil bence. İş gereği tüm gün tepesinde olunan araçlar ile insanlar bir bağ kurup keyfine göre bazı kişiselleştirmeler yapmak isteyebilir. Özellikle van, minibüs vs gibi araçlara Avrupa ve Uzakdoğu ülkelerinin çoğunda pek keyifli duran değişiklikler yapılıyor. Bence güzel de oluyor, Türkiye'de de bu tarz örnekler artmaya başladı.

Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jant tercihi güzel olmuş, istersen yere bas, istersen yükselt keyfine kalmış araç senin aracın keyif senin keyfin, ticari diye neden kendini kısıtlayasın ki, sadece tavsiyem buraya danışarak ilerle, yapacaklarını önceden paylaş bizler de naçizane yorumlarımızı belirtelim, maksat forum aktif olsun

Kazasız belasız kullan
    Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim, tabii ki paylasirim buraya katilmamin asil amaci bilgilenmek ve mumkunse bilgilendirmek. Jant olcusunu cok buyutmeden janti hafif tutup biraz da esprili bir jant takmak istedim. Umarim kafamda kurdugum gibi cikar.

[IMG][/IMG]
    Gecen haftalarda sofor tarafi fari dagitip temizlemeye niyetlendim, icini suyla yikamistim ancak orijinal fara benziyor ve yillarin kiri vardi icerisinde. Acmisken karartma yapip kapattim. Far ayaginin da tamirini yaptim. Diger fari acip yapmak icin cok sikilmaya ihtiyacim var zira oldukca *****i ve mesakatli bir ic.
    [IMG][/IMG]

Jant gobekleri de restorasyon ardindan boyle cikti
    [IMG][/IMG]

Ic mekandaki degisiklikleri de musait bir zamanda gostererek anlatacagim, fotograf cekmeyi unutuyorum hep. Herhangi bir seyi merak eden olursa aciklayabilirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pejo çok zevkli bir araç, sw olanları bence daha yeniymiş gibi duruyor, kafandakileri tamamen aktardığında bence herkesin gözüne hitap edecek bir araç olacak şimdiden başarılar takipteyiz konuyu, ayrıca kazasız belasız kullanmanı dilerim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GÖKTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pejo çok zevkli bir araç, sw olanları bence daha yeniymiş gibi duruyor, kafandakileri tamamen aktardığında bence herkesin gözüne hitap edecek bir araç olacak şimdiden başarılar takipteyiz konuyu, ayrıca kazasız belasız kullanmanı dilerim
    Guzel cevabiniz icin tesekkur ederim, elimden geldigince bir seyler yapmaya calisiyorum.

Klima ve yol bilgisayari ampullerini degistirdim gecen haftasonu, bu esnada klima tuslarini da boyayip yeniledim. Airbag kapagini onceden tamir etmistim ve krom kapi kollari ile izgara dugmeleri takmistim. Ayni zamanda dort kapiya da izolasyon yapip klipslerle duzgunce toplamistim. Muzik kalitesi inanilmaz fark etmisti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Egzoz işi de bu şekilde oldu, sonuçtan oldukça memnun kaldım. Aynı zamanda peugeot araçların bazılarında çıkan kısa anteni taktım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun bir aradan sonra herkese selamlar, aracin guncel hali buna yakin. Bununla birlikte ceyizlikte hazirladigim birkac parca var takilmayi bekleyen. Bircok incik boncuk duzeltme ve onarim yaptim, gelecek planlari arasinda da bolca var. GTI tampon (yaz sonu tamir edip boyayip takacagim), 208 direksiyon (PATLAK-BOS airbag ariyorum, kornanin calismasi icin elzem), koltuk dosemesinin onarimini yapacagim , ve mekanikte bir gol yemezsem cooler montaji yapmak istiyorum. Jantlarim konusunda da emin degilim, rallye stickerlari buldugumda esprili durabilir ancak 15 olarak bir tavsiyeniz varsa lutfen belirtin maddi durum oldugunda degistirebilirim.

Yine uzun bir paragraf yazmistim ancak forumdan kendi kendine cikis yaptigi icin haybeye gitti. Falken ze310 lastiklerimden cok memnunum, tas firlatmasi da gecti sayilir. 3.5cm yaylar takildi ve rot balans yapildi, simdi 90km hizdan sonra aracta komple bir titreme basladi. Jantlar ve yay takilmadan evvelinde bir sikinti yoktu, acaba jantlarda gozden ve makinadan kacan bir egrilik olabilir mi? Sag sola donuslerde ses yok ama aks olma ihtimali var mi? Kontrol ettirecegim, en kotu eski jant lastikleri takip deneyecegim ancak jantlar 5. katta oldugu icin cekiniyorum simdilik.

Bununla birlikte uzak kalmamin asil sebebi aracin yag kacaklariyla ugrasmam ve yasadiklarim, egzantrik kafes contasi, karter ve triger altindaki keceler degisti ancak halen klima kompresounun altindan damlayan yaglar var maalesef. Adini buradaki abilerimin cogunun taniyacagi peugeot ustasinda bir ciragin dahi yapmayacagi (triger sokup keceleri ellememek, hamurlasmis kayisi geri takmak ve takarken senteye bile alamamak alti ustu 3 tane delik var zaten, alternatorun ana gerilim kablosunu takmayip aracimi neredeyse yakmak) sikintilarini yasayip araci bir ay kendisinde yatirdiktan sonra bir de sorunun devam etmesi aractan sogudum ancak kendi yaptigim tamirat ve onarimlarla tekrar isiniyorum. Bu ay sonu umarim sorunun tespitini yapip geregi neyse yapacagim, bununla birlikte yedek su deposunu temizleyip antifrizimi yenilemek istiyorum. Ardindan fren ayari yaptiracagim ve araci kaldirip el frenini ayarlayacagim. Ayni zamanda taktirdigim servis mali devriyaj seti de kaciriyor, pastanin uzerinde cilek Umarim bu sorunlardan kurtulup keyifle aracimi kullanmaya devam ederim.
    Ogrenci butcesiyle karsilamak yeterince zorken bunlar hakikatten insani siniyor, ama yine de cok sukur.

Simdiden her turlu oneri ve gorusunuz icin tesekkur ederim.

Konu kocamanadam tarafından (22-04-2024 Saat 01:25 ) değiştirilmiştir.

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle geçmiş olsun, tamirat işleri arttıkça arabaya daha çok bağlanacaksın zaten. kolay gelsin
    turbocuk istiyoruz

Rdm26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son hali cok guzel olmus, RC Camurluk + Tampon tam olarak toparlar diye dusunuyorum on taraftan. Jantlar harika duruyor. Siyah far icine sari ampul de cok uyumlu oluyor diye dusunuyorum. Zamanla daha da iyi hale getireceginiz belli oluyor. Kazasiz belasiz surusler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler