User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: '15 Kadjar 1.6 dCi 4x4 Icon | Biraz da SUV

FreeCaptiv3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

'15 Kadjar 1.6 dCi 4x4 Icon | Biraz da SUV

Tamı tamına 80 bin küsür km yol teptiğim emektarım, çok sevdiğim Golf'ü sattım. Satma sebebim hem paramızın hızlı bir şekilde değer kaybettiğinden dolayı bir nebze olsun değerini korumak, hem de 2022 yılında satın almış olduğumuz 750 kg altı karavanımızı daha rahat daha güvenli bir şekilde çekebilecek bir araca sahip olma ihtiyacı. Golfün 200 Nm üretebilen TSI motoru elbette yeterli oluyordu ama ağırlık ve dengeden dolayı bir miktar salınım yapıyormuş gibi geliyordu. Uzun (pek de değil aslında ) süren araştırmalarım sonucu geri Fransız'a dönmenin mantıklı olabileceğini düşündüm ve başladım Kadjar modellerine bakmaya. Olmuşken bir de 4 çeker olsun dedik. Elimizde tek bir seçenek kalmıştı. "1.6 dCi Icon 4x4".

Ara tatilde Ankara'ya döner dönmez 2-3 gün içerisinde Golf'ü yeni sahibine uğurladık. Ardından hemen Afyon'a doğru yola koyulduk ve aracımızı aldık geldik. İlk iş olarak bakımlarını hallettik ve 5 Şubat sabahı görev yerim olan Şanlıurfa-Siverek'e doğru yola çıktık. Ne yazık ki 6 Şubat günü oradaydık ve o kötü anları şükür canımıza bir şey olmadan atlattık. Bu beyaz oğlan bir kaç gün boyunca bizim evimiz oldu ve sayesinde Nurdağı gibi bir cehennemi geçerek evimize, memleketimize varabildik. Allah tekrarını yaşatmasın.

Telefon değişikliğinden dolayı tek fotoğrafa ulaşabiliyorum. Ama diğer fotoğrafları kurtarabilirsem hepsini gün gün buraya eklerim.

Araçtan bahsetmek gerekirse;

2015 Renault Kadjar 1.6 dCi 4X4 Icon + Keşif Paketi + Panaroma Paketi + Macera Paketi

Opsiyon donanımlar;
    -Eller Serbest Park Sistemi
    -Aktif Acil Fren Destek Sistemi
    -360 Derece Park Destek Sistemi
    -Kör Nokta Uyarı Sistemi
    -Pure Vision Full Led Ön Farlar
    -Otomatik Kararan İç Dikiz Aynası
    -Panoramik Cam Tavan
    - Tavan Barı
    - Karartılmış Araka Camlar
    - 19" alüminyum alaşımlı jantlar
    -Otomatik klima
    -Far&Yağmur Sensörleri
    Konu FreeCaptiv3 tarafından (21-12-2023 Saat 22:45 ) değiştirilmiştir. Sebep: Bilgi ekleme

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah tekrarını yaşatmasın inşallah

Büyük geçmiş olsun

Yeni aracınızı da kazasız belasız kullanmayı nasip etsin
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle gecmis olsun, araciniz da hayirli olsun. kazasiz belasiz.

ST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Büyük geçmiş olsun, aracınız da hayırlı olsun, ferah rahat araç mis gibi amacınıza hizmet ediyor.
    Serdar TURGUT

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun, eniştenin aracı severim kadjarı tek sıkıntısı benim için trim sesleri, çok düşük km olmasına rağmen sürekli bir yerlerden trim sesi geliyor, belki de bizimkilerin şansına öyledir.

Geçmiş olsun bu arada allah bir daha yaşatmasın hiç kimseye..

Kazasız belasız günlerde kullanın

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah tekrarını yaşatmasın hepimiz için.

4x4 ü olsun konforu arazi performansı (Kamp vs..için) kullanım tecrübelerinizi de bizlerle paylaşabilirseniz çok memnun olurum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _driver_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah tekrarını yaşatmasın inşallah

Büyük geçmiş olsun

Yeni aracınızı da kazasız belasız kullanmayı nasip etsin
    Çok teşekkür ederim. Amin.

Alıntı CVK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle gecmis olsun, araciniz da hayirli olsun. kazasiz belasiz.
    Çok teşekkür ederim

Alıntı Speedman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büyük geçmiş olsun, aracınız da hayırlı olsun, ferah rahat araç mis gibi amacınıza hizmet ediyor.
    Önceki aracım Golf'ten sonra bir tık daha ferah evet ama en önemlisi dediğiniz gibi amacımıza hizmet eden bir otomobil Çok teşekkür ederim

Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, eniştenin aracı severim kadjarı tek sıkıntısı benim için trim sesleri, çok düşük km olmasına rağmen sürekli bir yerlerden trim sesi geliyor, belki de bizimkilerin şansına öyledir.

Geçmiş olsun bu arada allah bir daha yaşatmasın hiç kimseye..

Kazasız belasız günlerde kullanın
    Trim sesleri ne yazık ki özellikle aracım gibi ilk seri olan Kadjarlarda fazlasıyla mevcut. Bir de buna 19"'lar eklenince, tıkır tıkır trim sesleri kaçınılmaz oluyor Çok teşekkür ederim

Alıntı CüneytIşıkkent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah tekrarını yaşatmasın hepimiz için.

4x4 ü olsun konforu arazi performansı (Kamp vs..için) kullanım tecrübelerinizi de bizlerle paylaşabilirseniz çok memnun olurum.
    Amin. Açıkçası uzun süre 4x4 deneyimleme şansım henüz olmadı ama karavan ile uyumu benim için mükemmel diyebilirim. Özellikle 320 Nm tork, karavan ya da römork çekiminde işinizi inanılmaz kolaylaştırıyor.

Kıyıda köşede bulduğum fotoğraflar ile hikayemizi anlatalım. Aracı almak için Afyon'a gittik ve expertizimizi yaptırdık.

Expertizde her şey söylenildiği gibi olunca ve daha da önemlisi hatasız boyasız olunca alışverişimizi gerçekleştirdik. Noter önünde heyecan ve sabırsızlıkla beklerken aracımızı Ankara'ya getirdik. İşte soğuk Ankara sabahı ve O

İlk yapacağımız iş elbette yağ değişimi ve gerekli bakımlar. Tabi bir de satın aldığımız kişi bize 19" luk jant lastik takımı (kışlık) + 1 takım 19" yazlık lastik takım + 17" için yazlık lastikleri de verdiğinden uzun bir süre lastik masrafım olmayacaktı. En azından ben öyle düşünmüştüm Sabahın ilk ışıkları ile Şaşmaz Sanayi yolunu tuttuk.

Ve bakımlarımız sağlıklı bir şekilde yapıldı.

Elbette 17" liklerin üstündeki 4 mevsim lastikleri artık kullanılmaz olduğundan hem mecburiyetten hem de estetik olarak daha iyi duracağını düşündüğümden 19" takıma geçiş yaptık ve sonuç;

To be continued...
    Konu FreeCaptiv3 tarafından (23-12-2023 Saat 12:17 ) değiştirilmiştir.

kocamanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araciniz hayirli olsun, cok ferah rahat bir aractir ozellikle cam tavaniyla. Musait bir zamanda jantlara orijinale yakin gobekler alip kaliperleri boyarsaniz cok daha guzel tertipli durur aklinizda olsun. Ayni zamanda cok gecmis olsun olaydan iki hafta sonra gitmistim cok zordu sartlar, umarim bir daha yasanmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kocamanadam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araciniz hayirli olsun, cok ferah rahat bir aractir ozellikle cam tavaniyla. Musait bir zamanda jantlara orijinale yakin gobekler alip kaliperleri boyarsaniz cok daha guzel tertipli durur aklinizda olsun. Ayni zamanda cok gecmis olsun olaydan iki hafta sonra gitmistim cok zordu sartlar, umarim bir daha yasanmaz.

Teşekkürler gerçekten çok ferah araç. İnternetten orjinale yakın göbekleri aldım taktım ama fotoğrafı uygun bir zamanda yüklerim. Kaliperleri orjinal gri rengine boyamayı düşünüyorum Amin, Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın.

Hikayemize devam edelim...

6 Şubat sabahı 12 saatlik bir Nurdağı macerasından sonra Ankara yakınlarında alabildiğim tek fotoğraf bu.

Deprem bölgesinde okulların uzun bir süre tatil olmasından dolayı bu zamanın bir kısmını Ankara'da, bir kısmını ise eşimin memleketi Mersin'de ailelerimizin yanında geçirdik. Karavanımız da Mersin'de olduğundan dolayı aklımızın bir köşesinde hep "Acaba karavanı götürsek mi?" sorusu dönüp duruyordu. Kendi evimiz yıkılmadı ama ev içinde tüm duvarlar çatlak durumda idi. Bunları düşünerek karavanımızı götürmeye karar verdik. Ama öncelikle çeki demiri montajı yapılması gerekiyordu. Onu da Mersin'de hallettik. Ne kadar da kirli bir tampon altı

Artık karavanımız ve biz yola çıkmaya hazırdık;

Siverek'e geldik ve evimizin otoparkının kıyısına kurulduk.

Yaz'a doğru Nemrut gezimiz de olmadı değil

Çeki demirli Kadjar ve Cendere Köprüsü

Karavan ile ne yakacağını merak edenler için, Siverek-Mersin arasında 7,2 7,3 ortalama ile gittik. Önceki aracım golf 9-9,5 civarı yakıyordu. Bence makul.

Mersin'e döner dönmez uzun zamandan beri aklımda olan cam filmini aradan çıkartayım dedim. LLunar ve SolarGard arasında tercihimi SolarGard'dan yana kullandım. Yan camlarda tercihim HP Supreme serisi, yan camlarda ise Ultra Perfomance Plus serisi oldu. Uygulama esnasında bir tane fotoğraf çekmişim.

Bu aracın filmli hali

To be continued
    Konu FreeCaptiv3 tarafından (24-12-2023 Saat 13:27 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cam filmleri güzel olmuş beyaz arabada olması farz diye bakıyorum ben hep,

nacizane tavsiyem plakalıkları iptal edip beşiktaş baskı kalın büyük harfli plaka bastırmanız,

daha dolu ve düzgün duracaktır.
    Serdar TURGUT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cam filmleri güzel olmuş beyaz arabada olması farz diye bakıyorum ben hep,

nacizane tavsiyem plakalıkları iptal edip beşiktaş baskı kalın büyük harfli plaka bastırmanız,

daha dolu ve düzgün duracaktır.
    Çok teşekkür ederim, APP plaka uzun zamandan beri aklımda aslında ama polis ve muayene ile uğraşmak istemiyorum açıkçası.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FreeCaptiv3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim, APP plaka uzun zamandan beri aklımda aslında ama polis ve muayene ile uğraşmak istemiyorum açıkçası.
    Polis ve muayene ile uğraşacak birşey yokki mühürlü beşiktaş baskı yapacaksınız kimse birşey diyemez.

Son 4 arabam ve çalıştığım firmadaki şirket araçları dahil öyle muayeneye sokmuşluğum var, problem olmaz.
    Serdar TURGUT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polis ve muayene ile uğraşacak birşey yokki mühürlü beşiktaş baskı yapacaksınız kimse birşey diyemez.

Son 4 arabam ve çalıştığım firmadaki şirket araçları dahil öyle muayeneye sokmuşluğum var, problem olmaz.
    Cevap için çok teşekkür ederim, o zaman bundan sonraki yapacağım ilk iş plakalık iptali + APP

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence sade bir plakalık hep olsun, plakalık kullanılmayan araç aldığımda çok kulak çınlatıyorum

Maşallah aracınıza, çok güzel, hele 19lu hali ateş ediyor.

Ama çok içeride kalmış, 2 cm civarı bile kurtaracak gibi, spacer sonrası daha premium bir görünüme kavuşacaktır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence sade bir plakalık hep olsun, plakalık kullanılmayan araç aldığımda çok kulak çınlatıyorum

Maşallah aracınıza, çok güzel, hele 19lu hali ateş ediyor.

Ama çok içeride kalmış, 2 cm civarı bile kurtaracak gibi, spacer sonrası daha premium bir görünüme kavuşacaktır
    Plakalık konusunda ben de nedense aynı düşünceye sahip oluyorum kimi zaman Spacer hiç düşünmemiştim. 19" lar görünüm olarak oldukça güzel ama, yaşadığım yerin yolları berbat, konfor eksikliğini hissetmiyorum desem yalan söylemiş olurum. Ara ara 17" lere kaysa da aklım, sırf görüntü için vazgeçemiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun süreden sonra tekrar merhaba. Aracın sol dış stopunda -Mersin'deki usta "Bu Qashqai ile aynı hocam" diye diye sol arka dış stopu vurarak çıkarmaya çalışmasından dolayı- su alma problemi vardı. Deprem sonrası havaların sürekli yağmurlu devam etmesinden dolayı bir türlü fırsat bulamamıştım. Daha sonrasında tatil vb. sebeplerden dolayı aklımdan tamamen çıkmıştı. Nihayet servisten orjinal Valeo marka stopu temin ettim.

Montajını tamamladıktan sonra arka kısımdaki eksik görüntü tamamlanmış oldu.

Son olarak da hava durumu karlı göstermesine rağmen bir türlü şehir merkezine yağmayan karı, gittim yerinde ziyaret ettim. Amacım hem hava değişikliği hem de aracın off-road performansını ufaktan bir denemekti. Oldukça başarılı ve ben gibi kullanıcılar için yeterli olduğunu söyleyebilirim. Auto modda güç dağılımını kendisi yapıyor bu bile yeterli iken diferansiyeli kilitledikten sonra orta şeker yerlerde sorun yaşayacağımı düşünmüyorum. Bu fotoğraf da günden kalan

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler