User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
39 sonuçtan 1 ile 19 arasý

Konu: Bir Dizel E36 Hikayesi 325TD Big Turbo

hkkcn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    30
    Þehir
    Ýstanbul/Avcýlar/Silivri
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bir Dizel E36 Hikayesi 325TD Big Turbo

Selam arkadaþlar , hep niyetlenip bir türlü cesaret edemediðim bir araçtý kendisi , ilanlarda görünce donanýmý felanda güzel olunca dayanamadým aldým.

Kendisi 93 model 325td (tds deðil).TDS ile farký bildiðim kadarýyla cooler yok , beyin farklý ve turbo basýncý farklý.
    Araç donanýmm olarak tatminkar seviyede sayýlýr sunroof,klima(sonradan takýlma),kilitli diferansiyel,ýsýtmalý recaro koltuk,fabrikasyon kýrmýzý iç,hýz sabitleme,zkw mercekli farlar,7 tuþ obc,4 cam otomatik,kasetlik,ön arka kol dayama,arka makan ýþýklarý felan olunca kaçýrmak istemedim

araba aþýrý derecede hor kullanýlmýþtý neresini tutsak elimizde kalýyordu epey uðraþtýrdý bizi ama sonunda istediðimiz gibi oldu.

ilk görüþ

aracý aldýktan sonra dükkana çektik ne var ne yok ne yapýlcak kafada projeyi kuruyor eksikleri çýkarýyorum en baþta aracýn baský balatasý bitmek üzereydi ve felaket þekilde hidrolik kaçýrýyordu alttan zar zor silivriye getirdim eksikleri ve masrafý çoktu ama halledilmeyecek þeyler deðildi z

iç kýsmýnda oldukça eksiði vardý hoparlör çerçeveleri kýrýktý , airbag kronik çatlaktý , direksiyon derisi aþýnmýþtý , sunroof perdesi yoktu , vites topuzu , cam sýyýrýcý fitilleri hiç yoktu , kapý kolu çerçeveleri , paspaslarý yoktu gösterge konsol aydýnlatmalarý felan liste baya kabarýktý

iç detaylý temizliðini ve içindeki eksiklerin trim hepsini tamamladýktan sonra baský balata alt üst merkezler yað filtre bakýmlarý , yürüyen aksam rot baþlarý direksiyon kutusu þaft takozu disk balata amortisör takozlarý gibi sürüþ konforunu olumsuz etkileyen eskimiþ tüm parçalarý deðiþtirdim.

ýþýklý vites topuzu , sýfýr ayarýnda hatasýz airbag ve m dikiþli gerçek deri direksiyon kaplamamýzda tamam , davul düþünüyordum aslýnda ama bütçeyi zorlamamam gerekiyordu

velur paspaslarýmýz ve harman kardon kapaklarýmýzda geldi . bu sýrada aracýn sunroof perdesi cam sýyýrýcýlarý vs herþeyini hallettik.Bu arada ön camýmýz çatlaktý onuda deðiþtirdim ve krom panjura döndük orjinal tip.

araca arkadan bakýnca biþeyler eksik geliyordu gözüme

hemen inpro mor stop aldým ,

olmazsa olmaz m difüzör , aslýnda arka m tampon alýcaktým ama turbo vs proje yapýlcaðý için fazla para harcayamýyordum.

zender ve difüzörden sonra egzoz çýkýþý çok kötü gözüküyordu onuda motora girince çift çýkýþ yapýcaz..

mekanik ve görsel kafamdaki eksikleri giderdikten sonra bu þekildeydik.

klimamýz aktif deðildi neredeyse 15 gün klimayla uðraþtýk kompresör , petek , borular derken git gel baya yordu ama sonunda buz gibi aktif olmuþtu sonradan takýlmasýna raðmen orjinal kompresöre döndük borularýda ona göre yaptýk gayet güzel oldu.

tabii bu sýrada bir yandanda aklýmdaki setup için parça biriktiriyordum , saatler , dirsekler , cooler , boost controller , gibi þeyleri aliexpressten tedarik etmiþtik turboyuda parçacý arkadaþým çok uygun fiyata jrone marka gt2256v getirtti ,eksik parçalarýda tedarik ettik krom borular dirsekler egzoz filtre vakum hortumlarý oil catch tank vs ustamýn müsaitligini bekledik ve start verdik.

orjinal turbo manifoldunu ters çevirdiðinizde bolt-on bir þekilde turboyu yukarý alabiliyorsunzu fakat bizim turbomuz orjinalden büyük olduðu için kuleye denk geliyor sýðmýyordu bizde araya flanþlarla bir uzatma yaparak turboyu topmount þekilde ileriye aldýk.

coolerýmýzý tampon demirinin altýna ayak yaparak monte ettik.çýkýþlarý 63mm idi ama ben 63-51 dirsekle araborularý 51lik krom yaptým alt devirlerin cansýz olmasýný istemiyordum.63 fazla büyük olur ve montajda sorun yaþardýk klima iptali vs istemiyordum.

tamponumuzun alt kýsmýný ufaktan taþ motoruyla keserek sorunsuz bir þekilde taktýk.

epman oil temp-oil press ve egt taktýk. araca hem defi hemde greeddy elektronik basýnç saati taktýk ama ne hikmetse ikisinide çalýþtýramadýk yeni sensör aldým oda olmadý bende mekanik gliserinli 4 barlýk pakkens taktým ilerleyen süreçte belki dönerim elektroniðe.

mekanik iþlemleri bitti ve araç sorunsuz þekilde çalýþýp yürüyordu ama yazýlým kalmýþtý.Üstündeki turboyla 0,8-0,9 bar basýnç ile bile gayet güzel gidiyordu sesi mükemmel oldu en kýsa zamanda detaylý video çekip atacaðým.

buda gece bonusu olsun zenderi söktüm böyle daha hoþ geldi gözüme ..

bu arada aracýn yazýlýmýný yaptýrmaya çalýþýyorduk kimse giriþmiyordu çünkü obd soketi yoktu araçta epromdan yazýlmasý gerekiyordu , bir çok yazýlýmcý arkadaþ ve firmayla görüþtüm baktým hiç birisi yapmak istemiyor dedim ayvayý yedik hatta isim vermiyim bir firma sadece yaparýz demiþti ben bu projeyi yapmadan önce konuþtuðumuzda araç bittiðinde kendisine yazdým ve aradým ama cevap verme tenezzülünde bile bulunmadý , saðolsun çok sevdiðim bir abim ýg pýk yapsada getir yapalým dedi ama 1 hafta felan arabayý ataþehire götürcektim eprom bulup alcaktý yazcaktý deneyecekti 3-5 kere fazla birþey de bekleme dedi ve bende en iyisi çözüm yurt dýþý diyerek fransada ve ingilterede 2 firmayla görüþtüm tds konusunda çok baþarýlý sonuçlar alýyorlardý . Ýngiltere Birmingham'da end tuning isimli firmanýn sahibi Enda Ward aþýrý derecede ilgilendi herþeyiyle aracýn ecu fotoðraflarýný eprom nosunu felan attým bana hazýr aracýmýn setupuna göre yazýlmýþ epromu paketledi ve kargoladý 10 günde elime ulaþtý.
    araca taktým ve sorunsuz tek marþ çalýþýyordu.En sevindiðim noktaysa arabamda duman yok denecek kadar az ve kesici yapmýþtý.Tds sahipleri veya yazýlýmla ilgili sorun yaþayan arkadaþlar olursa seve seve yardýmcý olurum.

bu aracý almadan önce herkes uzak dur , baþ belasý , ocak söndürür vs diyip duruyordu forumdada konularý var dizel e36 için yazýlanlar , yapan eden uðraþan insan türkiyede 1 elin parmak sayýsýný geçmez bir çoðuylada konuþtum saðolsun yardýmcý olanda oldu uðraþma diyip kestirip atanda oldu ama sanýlanýn aksine gerçekten çok keyifli bir araç korkulcak hiç birþeyi yok kulaktan duyma bilgilerle arabanýn direksiyonuna geçmeden insanlar kötü þeyler söylüyor.þuan dyno vs yapmadýk ama tahminim 200+ olduðu . 2060 turbo ve hard yazýlým ile 235hp alan var fransada bu araçla.Ben duman sevmediðimden çok hard istemedim þuan çok keyifli oldu torku mükemmel

biraz uzun oldu ama keyifle okumuþsunuzdur umarým ..
    Konu hkkcn tarafýndan (27-12-2023 Saat 16:02 ) deðiþtirilmiþtir. Sebep: imla hatalarý
    Hakký Can Eryüzlü...

CüneytIþýkkent - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Turkey/Istanbul/B.evler
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tarz paylaþýmlar her zaman aþýrý keyifli ve bilgilendirici oluyor emeðinize ve cebinize saðlýk keyifle binmek nasip olsun.. Her þey çok güzel ama son halinde sadece egzoz uçlarý bir tek çok sönük kalmýþ belki bir týk daha difüzörü dolduracak krom çift çýkýþ güzel olabilir

Ssamet - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    Kahramanmaraþ
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emek verilip kötü olan araba yok.Son hali çok çok güzel olmuþ.Yapýlmayaný yapmak cesaret istiyor.Kesenize bereket hocam. Nacizane tek tavsiyam oem bir e36 jantý takýlabilir
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

aykutsafakyaman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    29
    Þehir
    Ýstanbul - Ýzmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TDS için ben de bir kaç kez niyetlenip, yorumlardan korkup yanaþamamýþtým. Sizin e36 güzel olmuþ maþallah. Video bekliyoruz
    Alýntý mrbars Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýçinde yaþamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslýnda.

Yaþ
    26
    Þehir
    TÜRKÝYE/ERZÝNCAN
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maþallah, zender bence çok yakýþýyor. Çift çýkýþ egsozla beraber arkada çok daha tok bir görüntü olur diye düþünüyorum. Jant deðiþmeyi düþünüyor musunuz bilmiyorum ama daha eski tarz bir jantla daha da güzel olur diye düþünüyorum. Kazasýz, belasýz binmek nasip olsun inþallah.

Yaþ
    30
    Þehir
    Ýstanbul/Avcýlar/Silivri
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý oztk24 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Maþallah, zender bence çok yakýþýyor. Çift çýkýþ egsozla beraber arkada çok daha tok bir görüntü olur diye düþünüyorum. Jant deðiþmeyi düþünüyor musunuz bilmiyorum ama daha eski tarz bir jantla daha da güzel olur diye düþünüyorum. Kazasýz, belasýz binmek nasip olsun inþallah.
    teþekkürler , zenderim orjinal olmadýðý için söktüm aslýnda fiberdi bi türlü ýsýnamadým , ilerde belki takarým geri duruyor hazýrda : ) jant deðiþtireceðim kesinlikle görüntü güzel þuan ama kesinlikle konfor kötü w163üm var o araçtan sonra buna binince gerçekten büyük sýkýntý oluyor

Alýntý aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    TDS için ben de bir kaç kez niyetlenip, yorumlardan korkup yanaþamamýþtým. Sizin e36 güzel olmuþ maþallah. Video bekliyoruz
    teþekkür ederim en yakýn zamanda çekeceðim

Alýntý Ssamet Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Emek verilip kötü olan araba yok.Son hali çok çok güzel olmuþ.Yapýlmayaný yapmak cesaret istiyor.Kesenize bereket hocam. Nacizane tek tavsiyam oem bir e36 jantý takýlabilir
    teþekkür ederim , jant kesinlikle deðiþtircem 40 yanak ofsetli jant tam bir eziyet istanbul içinde , aklýmda m3 ebat 245/45/17 motorsport var ama ***** ekonomik sebepler ve iþlerin durgunluðuyla askýya alýyoruz mecburiyetten

Alýntý CüneytIþýkkent Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu tarz paylaþýmlar her zaman aþýrý keyifli ve bilgilendirici oluyor emeðinize ve cebinize saðlýk keyifle binmek nasip olsun.. Her þey çok güzel ama son halinde sadece egzoz uçlarý bir tek çok sönük kalmýþ belki bir týk daha difüzörü dolduracak krom çift çýkýþ güzel olabilir
    teþekkür ederim , egzozlar krom aslýnda ama belli olmamýþ pis kalmýþ bu bile trafikte sorun oluyor inanýn çevirmeler çok sýkýntý bulunduðum bölgede ve aracý aktif günlük kullanýyorum yoksa yakýþaný yapardým inanýn
    Hakký Can Eryüzlü...

turboman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    antalya
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize emeðinize saðlýk motor kodu m51 mi m57 mi yoksa? Opel omegalarda var 2.5 dizel olarak onun mororla ayný mý acaba. Çok temiz bir omega vardý 2.5 dizel bi çýlgýnlýk edip alýp yükleyecektim ama cesaret edemedim.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

zOnstyLe - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    Ýzmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kesenize bereket arabanýn kaderi deðiþmiþ resmen, Guneþlikleri goz týrmalýyor siyah olsa tavanla daha uyumlu olur butce ayýrýrsanýz onuda aradan cýkartýn bence. Kazasýz belasýz masallah.

Omak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39
    Þehir
    Ýzmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen milletin kulaktan dolma bilgilerini boþver banada aynisini soylemislerdi millet boyle dedikce alasim geldi. Ben zaten biliyorum motoru da milletin soylediklerine cok hayret ediyorum. M51 zamanin cok otesinde bir teknolojiye sahip ve tam muhedislik zirvesi bir motor. O yuzden Gelisi guzel tamiri sevmez (bizim standart sanayi ustasi), kitabina newtonmetresine uygun yapildigi surece kolay kolay sorun cikarmaz.

Ezcümle M51 candir ve saglamdir. sesi cok guzeldir ve ne kadar az yaktigini kimseye inandiramazsin. (Combustion chamber a sahip silindir kapagi saolsun)

Bende 2 senedir m51 manuel e38 sahibiyim gunluk bindigim aracim.

Hayirli ugurlu olsun tadini cikar.
    e60 535d & THE A45 AMG

300E - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maþallah hayýrlý uðurlu olsun, iç kombin çok güzel cidden.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

ST - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34
    Þehir
    Kocaeli / Ýzmit
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vay vay vay maþallah, hep merak ettiðim motordu konusunu görmek sevindirdi.

Mükemmel olmuþ
    Serdar TURGUT

Yaþ
    39
    Þehir
    Ýstanbul-Ýzmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benimde aklýmý e36 m57 hep karýþtýrýyor. Çok güzel proje olmuþ maþallah.
    Kullanýlan kilit oraný difo büyüklüðü akslar ve þaft hakkýnda bilgi vermemiþsin neler yapýldý ne aksaklýklarla kaþýlaþýldý ?

21dc963 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Diyarbakýr
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabanýza bakýp dizel E36 ilanlarýna baktým çünkü arabanýza bakýnca hemen sarý sayfalara odaklanýyorsun ama bir sorun var sizde konuya hakimsizsiniz sanýrým baba da konuya hakim . Ayrýca Ýstanbul da mutlaka bir yerlerde ustalar bulunuyor haricinde iç anadoluda yada doðuda bu tarz arabalarý gören ustalar hemen namaza duruyor

AliGizda - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34
    Þehir
    Çamlýca
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinizde gençleþmiþ araba gerçekten, maþAllah. Rengi, içi çok tatlý görünüyor. Kazasýz belasýz sürüþler.

Yaþ
    30
    Þehir
    Ýstanbul/Avcýlar/Silivri
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý turboman Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Elinize emeðinize saðlýk motor kodu m51 mi m57 mi yoksa? Opel omegalarda var 2.5 dizel olarak onun mororla ayný mý acaba. Çok temiz bir omega vardý 2.5 dizel bi çýlgýnlýk edip alýp yükleyecektim ama cesaret edemedim.
    merhaba araçta m51 kodlu motor var , omegada çýkan motorun bizzat aynýsý onlarda cooler felanda var sanýrým tdsler gibi tam hakim deðilim omegaya , bu arada rangelerdede çýkýyor ayný motor.teþekkür ederim

Alýntý zOnstyLe Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    kesenize bereket arabanýn kaderi deðiþmiþ resmen, Guneþlikleri goz týrmalýyor siyah olsa tavanla daha uyumlu olur butce ayýrýrsanýz onuda aradan cýkartýn bence. Kazasýz belasýz masallah.
    teþekkürler , güneþlikler sunroof iç kumaþ fitili ve sunroof düðmesi panelinin döþemesi çok göz týrmalýyor bu hafta sonu fýrsat bulabilirsem el atýcam onlara

Alýntý Omak Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sen milletin kulaktan dolma bilgilerini boþver banada aynisini soylemislerdi millet boyle dedikce alasim geldi. Ben zaten biliyorum motoru da milletin soylediklerine cok hayret ediyorum. M51 zamanin cok otesinde bir teknolojiye sahip ve tam muhedislik zirvesi bir motor. O yuzden Gelisi guzel tamiri sevmez (bizim standart sanayi ustasi), kitabina newtonmetresine uygun yapildigi surece kolay kolay sorun cikarmaz.

Ezcümle M51 candir ve saglamdir. sesi cok guzeldir ve ne kadar az yaktigini kimseye inandiramazsin. (Combustion chamber a sahip silindir kapagi saolsun)

Bende 2 senedir m51 manuel e38 sahibiyim gunluk bindigim aracim.

Hayirli ugurlu olsun tadini cikar.
    çok teþekkür ederim iyi dilekleriniz için , m51 güzel motor sadece pek kullanan olmadýðýndan korkuyorlar dediðniz gibi .

Alýntý 300E Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Maþallah hayýrlý uðurlu olsun, iç kombin çok güzel cidden.
    teþekkürler allah razý olsun

Alýntý Speedman Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Vay vay vay maþallah, hep merak ettiðim motordu konusunu görmek sevindirdi.

Mükemmel olmuþ
    çok teþekkür ederim

Alýntý Deniz. Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kullanýlan kilit oraný difo büyüklüðü akslar ve þaft hakkýnda bilgi vermemiþsin neler yapýldý ne aksaklýklarla kaþýlaþýldý ?
    m57 bambaþka bir boyut benimde çok istediðim bir proje e36+m57 aracýmda buna çok uygun ruhsat dizel olduðundan hatta çok yapan var gördüðüm imreniyorum bütçemizi toparlarsak ve aracýda satmazsak ilerde neden olmasýn diyorum

Alýntý 21dc963 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Arabanýza bakýp dizel E36 ilanlarýna baktým çünkü arabanýza bakýnca hemen sarý sayfalara odaklanýyorsun ama bir sorun var sizde konuya hakimsizsiniz sanýrým baba da konuya hakim . Ayrýca Ýstanbul da mutlaka bir yerlerde ustalar bulunuyor haricinde iç anadoluda yada doðuda bu tarz arabalarý gören ustalar hemen namaza duruyor
    aslýnda bu arabaya özel bir usta olmasýna gerek yok yani herhangi bir tamirci bir çok iþini yapabilir yürüyen alt takým benzinliyle ayný zaten , motordada aslýnda korkulcak farklý birþeyler yok sadece pompa+enjektör sorun yaratabilir diðerleri standart þeyler..

Alýntý AliGizda Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Elinizde gençleþmiþ araba gerçekten, maþAllah. Rengi, içi çok tatlý görünüyor. Kazasýz belasýz sürüþler.
    çok teþekkür ederim
    Hakký Can Eryüzlü...

16EC813 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    57
    Þehir
    bursa / erzincan
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maþallah kazasýz belasýz
    buda sizinki gibi adam olacak çocuga benziyo mu bi bakarmýsýnýz ?

Sahibinden BMW 3 Serisi 325td 1996 Model İstanbul 350.000 km Siyah - 23976817 | arabam.com
    PROSTOCK GARAGE

Yaþ
    30
    Þehir
    Ýstanbul/Avcýlar/Silivri
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý 16EC813 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    maþallah kazasýz belasýz
    buda sizinki gibi adam olacak çocuga benziyo mu bi bakarmýsýnýz ?

Sahibinden BMW 3 Serisi 325td 1996 Model Ýstanbul 350.000 km Siyah - 23976817 | arabam.com
    merhaba abi teþekkür ederim , abi bütçe meselesi emek verince olmayacak hiç bir araba yoktur sen daha iyi bilirsin benden bir arkadaþýmda 95tds var mekanik pompalý hazýr kýrmýzý sunroof klimalý oda gayet temiz istersen bir konuþurum ama rakam bu araçtan daha yüksek , buna harcayacaklarýnla aþþaðý yukarý ayný olur
    Hakký Can Eryüzlü...

16EC813 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    57
    Þehir
    bursa / erzincan
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý hkkcn Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    merhaba abi teþekkür ederim , abi bütçe meselesi emek verince olmayacak hiç bir araba yoktur sen daha iyi bilirsin benden bir arkadaþýmda 95tds var mekanik pompalý hazýr kýrmýzý sunroof klimalý oda gayet temiz istersen bir konuþurum ama rakam bu araçtan daha yüksek , buna harcayacaklarýnla aþþaðý yukarý ayný olur
    hadi bakalým hayýrlýsý iki kapýlý köfte arabasýndan 4 kapýlý köfte arabasýna yatay geçiþ mi diyon
    bende torku seviyom aslýnda o güç geldiðinde insan mutlu oluyo ,gerçi corsada ki týrý výrý ama bunda daha zevkli olur gibime geliyo
    PROSTOCK GARAGE

Yaþ
    30
    Þehir
    Ýstanbul/Avcýlar/Silivri
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Deniz. Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bu arada gözden kaçmýþ kusura bakmayýn yürüyende herhangi bir deðiþiklik yapmadýk aracýn üzerinde %25 kilitli lsd mevcut 2.65 oranlý dizellerde genelde 2.65 oran çýkýyor gayet güzel uzun bir diferansiyel ama aracým þaseden baktýðýmýzda otm. vites gözüküyor sonradan manuele çevirmiþler . Þanzýman çok kýsa geliyor bana difo uzun olduðu halde araç 5.vites 200 gibi kesici yapýyor çok kýsa . muhtemelen benzinli þanzumaný var üstünde çünkü baský balatayý deðiþtirirken m50 motorun balatasý çýktý üstünden bizde aynýsýný aldýk taktýk.Yaza doðru 6 ileri dizel þanzuman düþünüyorum 530 manuel þanzumaný.
    Konu hkkcn tarafýndan (29-12-2023 Saat 11:12 ) deðiþtirilmiþtir.
    Hakký Can Eryüzlü...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler