User Tag List

Sayfa 1/6 123 ... SonSon
100 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Golf Maceram - Güncel: Carstomized

FurkanYıldırım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Golf Maceram - Güncel: Carstomized

Herkese merhaba, ben Furkan

İstanbul'da yaşıyorum, 30 yaşındayım ve kendimi bildim bileli otomobillere karşı aşırı ilgim var.

Golf maceramız 2004 Mk4 1.6 Pacific OV ile başladı, 1997 Mk3 1.6 Sport OV ve ardından 2009 Mk6 1.4 TSI Highline DSG ile devam ederken 2011 Passat B7 1.4 TSI DSG Comfortline ile iki yıllık bir reklam arasına girdik.
    Sonunda "Golf Tutkusu" ağır bastı ve 2019 temmuzunda maceraya bu sefer 2019 1.6 TDI Comfortline DSG ile devam etme kararı aldım.
    Bu otomobilin diğerlerinden farkı, kendi alın terim ile sahip olmam ve şahsıma ait olan ilk otomobil olmasıdır.

Arabasını seven adama, arabası ne olursa olsun saygım var. 1.2 twingo'ya da bindim, passat'a da bindim. Varlığı da yokluğu da bilirim, kürke değil içindeki insana hürmet ederim.

Allah'tan, hepimiz için önce sağlık ve huzur, ardından istediğimiz arabalara sahip olmayı diliyorum.

Bu başlık altında daha önce tadına baktığım Golf'leri tanıtıp güncel aracıma yaptıklarım/yapacaklarım ile devam etmeyi düşünüyorum, keyifli forumlar dilerim.

İlk olarak 2011 senesinde ehliyetimi almama aylar kala satın aldığımız 2004 Model Mk4 1.6 Pacific ile başlayalım. Rengi, jantları, stopları, koltukları ve 3 kollu direksiyonu ile en güzel kombinasyona sahip Golf 4 idi benim gözümde, temizi denk gelirse bugün olsa yine binerim. Maalesef bu otomobile ait pek fazla fotoğraf yok, kusuruma bakmayın tadımlık paylaşıyorum. Yine maalesef diyeceğim, çünkü bununla beraberliğimiz ev alma sebebiyle kısa sürdü. Bir sonraki aracımızın Golf Mk3 olacağını bilmiyorum tabii o günlerde.

Peyderpey diğer otomobilleri de paylaşacağım, bu 1.bölüm sonu olsun.
    Konu FurkanYıldırım tarafından (11-01-2024 Saat 15:18 ) değiştirilmiştir.

emrese - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2012 senesinde bendede pasific vardı hala en çok beğendiğim kasa ve kombinasyonlardan biridir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vw hiç sevmem. Lakin golf 4 ü çok beğeniyorum. Şimdiki Almanlar gibi değil, baktığım zaman gerçekten bir alman arabası olduğunu hissettiriyor bana.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emrese Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2012 senesinde bendede pasific vardı hala en çok beğendiğim kasa ve kombinasyonlardan biridir
    Alıntı oztk24 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vw hiç sevmem. Lakin golf 4 ü çok beğeniyorum. Şimdiki Almanlar gibi değil, baktığım zaman gerçekten bir alman arabası olduğunu hissettiriyor bana.
    Golfü Golf yapan Mk4 bence de. Ara sıra R32 videoları açar, gözlerime ve kulaklarıma bayram ettiririm.

AyrtonSenna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle hoşgeldin araçların konusunu uzun uzun anlat paylaş herkesin en sevdiği şey burada bu tarz konular zaten kesinlikle diğerlerinide paylaş bence
    Audi A4 1.8Tquattro B5-Audi A4 2.0Tquattro Manuel B7-Audi A4 1.8Tquattro B5-Audi A4 1.8Tquattro Manuel B6
    Garanti Otomotiv Bosch Car Service
    Kaporta&Mekanik&2.EL

FTHBRK28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun, çok beğeniyorum bende bu aracı tek beğenmediğim tarafı 1.6 atmosferik olması Belki swap gelir ileride?

Alpii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekrardan hoşgeldin Furkan, kalan araçları sabırsızlıkla bekliyoruz hele güncel golf ve işlemlerini Kazasız belasız maşallah
    https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FTHBRK28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, çok beğeniyorum bende bu aracı tek beğenmediğim tarafı 1.6 atmosferik olması Belki swap gelir ileride?
    Teşekkürler hocam.
    Bir yanlış anlaşılma oldu sanırım, Mk4 satılalı uzun zaman oldu.

Alıntı AyrtonSenna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hoşgeldin araçların konusunu uzun uzun anlat paylaş herkesin en sevdiği şey burada bu tarz konular zaten kesinlikle diğerlerinide paylaş bence
    Hoş buldum hocam, teşekkürler.
    Fırsat buldukça paylaşacağım, benim de yapmaktan zevk aldığım bir şey bu.

Alıntı Alpii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrardan hoşgeldin Furkan, kalan araçları sabırsızlıkla bekliyoruz hele güncel golf ve işlemlerini Kazasız belasız maşallah
    Hoş buldum Alper, çok teşekkür ederim.
    Hepimizin araçlarına maşallah.

Maceranın 2.bölümü 1997 Model Mk3 1.6 Sport Otomatik Vites ile geçti, o zamanlar öğrenci olduğum için arabaya harcayabileceğim param olmadı hiç. Babam da keyfi masraf yapmazdı, bana göre ufak tefek eksikleri vardı ama çok kurcalayamadım.

Kokpite dikkatli bakarsanız tasarım çizgisinin Mk7 ile çok benzer olduğunu göreceksiniz.

Bu otomobilin rengini, koltuklarını, turuncu ibreli spor kadranını, plastik dodiklerini ve orijinal jantlarını çok beğeniyordum. Dıştan kozmetiği çok iyi olmasa bile yıkandığında gören bir daha bakıyordu, eski olmasına rağmen dikkat çeken bir otomobildi. Bugün arasam bu kondisyonda bir araç bulamam sanırım, ara sıra bakıyorum ama neredeyse hepsi patates olmuş.

Konu FurkanYıldırım tarafından (17-01-2024 Saat 09:17 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maceranın 3. kahramanı 2009 Model 1.4 TSI Highline DSG ile paylaşıma devam edeyim. Mk3'ten sonra buna geçince direksiyon tüy gibi, rolantide sanki çalışmıyor gibi vs. gelince, sürüş hisleri çok zayıf geldiği için açıkçası ilk başlarda biraz moralimi bozmuştu. Alışmam iyi bir şey mi bilmiyorum ama zamanla alıştım bunlara da.

Adı highline idi ama pek bir donanım yoktu, gerçi Mk6'da comfortline donanımda bile jant kapağı olduğunu düşünürsek highline dolu diyebiliriz.

Bu da yakışıklı oğlandı ama...

Konu FurkanYıldırım tarafından (17-01-2024 Saat 12:43 ) değiştirilmiştir.

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ooo hoşgeldin foruma hocam
    hepsi birbirinden güzel valla ayrıca golf serisini bırakmamanız takdire şayan
    maşallah.
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ooo hoşgeldin foruma hocam
    hepsi birbirinden güzel valla ayrıca golf serisini bırakmamanız takdire şayan
    maşallah.
    Hoş buldum, teşekkürler hocam.

Golf'ü seviyorum, büyük maddi imkanlara sahip olsam her kasanın kendimce en güzel versiyonunu alıp bir koleksiyon oluşturmak isterdim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Golf macerasına iki senelik (2017-2019) reklam arası verdik ve bu süreçte yol arkadaşımız 2011 Passat B7 1.4 TSI Comfortline DSG oldu. Değişensiz, boyasız, komple yetkili servis bakımlı 60k km'de bir otomobildi. Golf'ten sonra bana göre en büyük fark boyutları ve trafikte şaşırtıcı derecede itibar görmesi oldu. Yol vermeme, trafikte tartışma vs. durumları bu araç ile kesinlikle daha az oluyor.

Maddiyat odaklı yaşantılar çeşitli kanallar vasıtası ile bize aşılandığı için maalesef -pahalı bir otomobil olmamasına rağmen- ye kürküm ye anlayışı ile bu otomobille gittiğim yerlerde muamele farklı oluyordu, çok acı.

Ben trafikteki passatlara pek bu gözle bakmıyorum ama renginden midir modelinden midir anladığım şekilde trafikte araç ve yayalar tarafından epey dikkat çekiyordu.

- Kullanıcı yorumu yapmam gerekirse, D segmenti bir araba ve benzinli olduğu için çok sessiz olması özellikle uzun yolda harika oluyordu. Hafif eğimli yolda 215 km/sa süratle ilerlerken arka koltukta arkadaşımın uzanıp uyuduğunu biliyorum.

- Golf Mk6'ya kıyasla çok çok daha iyi yol tutuyordu, contipremimumcontact lastikleri vardı (Golfte Michelin CrossClimate lastik kullanıyordum en son, ondan kaynaklanıyor da olabilir.)

- Yakıt tüketiminden çok memnundum, bagaj hacmi muhteşemdi, arka koltukları yatırıp bagaj kapağı kapanacak şekilde tek kişilik yatak taşımışlığım var bu otomobil ile, üstüne aynısından bir tane daha sığardı. Jantları 16" olsa da zamanının opsiyon jantlarıydı, tasarımını ilk başta garip bulsam da sonradan sevmiştim.

- Beğenmediğim yanı ise inanılmaz trim sesi olmasıydı, kokpitin her yerinden çıtır çıtır sesler geliyordu.

Eğer sık sık 4-5 kişi uzun yol yapmıyorsanız kesinlikle Golf Passat'tan daha iyi bir otomobil. Bunu çok rahat bir şekilde söyleyebilirim, Passat'ın boyutları ve arka koltuk konforu dışında bence pek bir esprisi yoktur.

Sizleri fotoğraflar ile baş başa bırakayım...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yıl 2019, aylardan haziran...

"Golf Tutkusu ağır bastı..." demiştim, passatın satışından sonra piyasanın da ne olacağının belli olmaması sebebi ile çok fazla vakit kaybetmeden bir araç almam gerektiğini düşündüm.
    2. el araştırmasına başladım fakat piyasaya bakınca aracımı sattığıma pişman oldum, passatı aldığımız zamana (2017) kıyasla fiyatların 1.5 katına çıkması canımı sıktı haliyle, ben aracımı aldığım fiyatın 1.5 katına satmamıştım (82bin liraya sattım).

Bir ara otomobil almaktan vazgeçmeyi bile düşündüm fakat ötv indiriminin son demlerinde Volkswagen'in sitesine bir gireyim dedim, o zaman sadece Golf'te geçerli olan 50.000 TL'ye faizsiz 12 ay vade kampanyası ile karşılaştım. Liste fiyatları çok uçuktu ama bir arayayım dedim bayiyi, telefonda kısa bir bilgilendirmeden sonra birkaç gün içerisinde bayiye giderek fiyat ve detayları konuştuk, yalan-doğru bilmiyorum ama 1-2 bayi hariç hiçbir bayide araç kalmadığını söylediler.

İlk görüşmemizde kafamda 1.0 TSI üzerinde karar kılmıştım fakat dizel ile arasında komik bir fiyat farkı (2bin lira) olduğu için "acaba dizel mi alsam?" diye geçiriyordum aklımdan. ST hanımefendiden müsaade isteyip daha sonra uğrayacağımı söyledim, fikirlerine önem verdiğim bir-iki kişiye danıştım ve dizel almaya karar verdim. İlk görüşmemizde bayide satışa hazır araçlardan istediğimiz kombinasyonda olanların satılması üzerine başka bayiler ile iletişime geçtik ve aradığımız aracı Doğuş Oto Esenyurt'ta bulduk.

Lafı çok uzattım sanırım, ilk fotoğrafı ile açılışı yapayım.

Allah çok daha iyilerini sizlere nasip etsin, araçlarınıza ağız tadıyla binmeyi de nasip etsin.

İlk dokunuş cam filmi, llumar ATR15-05 tercih ettim.

Konu FurkanYıldırım tarafından (19-01-2024 Saat 07:59 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cam düğmelerine fırçalanmış alüminyum çerçeve (tekli cam düğmelerinin fotoğrafını çekmemişim), ön yan camlar için havalandırma menfezine çerçeve, far anahtarı altındaki göze ve kolçak içine kadife kaplama ve son olarak olmazsa olmaz pedal seti ile dokunuşlara devam ettik...
    Araba pek temiz değilken iç mekandan aldığım kareler için anlayışınıza sığınıyorum.

O zamanlar küçük değişikliklerle başlamıştım, konunun nerelere geleceğinden haberim yok henüz

Bu da bonus

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    S dizayn marka havuzlu paspas ve kapı eşikleri...
    Kapı eşikleri kapının altına sürttü, marka ürünü revize etti ama sürtmeye devam ettiği için söküp attım.

Arabaya yaptığım kayda değer ilk retrofit geri görüş kamerası taktırmak oldu.
    Kılavuz çizgileri direksiyon hareketlerine duyarlı olan dinamik kamerayı tercih ettik. Aşağıda üzerlerine yazdığım gibi birkaç farklı görüntü modu var, varsayılan görüntünün dışında bence en faydalısı üstten görünüm oluyor. Ayrıca vites hangi konumda olursa olsun park sensörü tuşuna basıp kamerayı aktif edebiliyoruz. İşlemler, 2019 aralık ayında vural elektronik Abdullah Usta tarafından yapılmıştır.

Konu FurkanYıldırım tarafından (24-01-2024 Saat 09:59 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Şubat 2020...

Vites çevresindeki tuşları temin ettik ve hepsinin aktif olması temennisiyle kolları sıvadık.

Sürüş modları ve ESC Spor/Kapalı seçimleri yapabilmek için 12voltu el freninden alıyoruz. Bu işlem yapılırken mevcut tesisata hiçbir zarar verilmedi. Olmaz da ilerde iptal edilmek istenirse hiçbir hasar bırakmadan kablolar sökülebilecek şekilde yapıldı. Lastik basıncı set tuşu ve esc için abs ünitesine kablo çekildi.

Tuşlarla gelen tesisatın içerisinden, aracımızda mevcut olan kablolar ayrıldı. Üzeri bez bant ile sarılı olmasına rağmen kablo kalabalığını sevmediğim için bunları çıkararak tekrar bez bant ile sardık.

Canımızı sıkan şey, kaput açma mandalının altında kalan bağlantı noktasında -esc spor/off için- işimize yarayacak pin olmamasıydı, aşağıda fotoğrafta yeşil daire içerisine aldığım yerden (pedalların arkası) kablo yürütüp abs beynine çekilmesi gerekiyor. Elimizde fazladan kablo olmadığı için ve günlerden pazar olduğu için elimizden bir şey gelmedi maalesef.

Sonradan tüm bağlantı ve kodlamaları yaparak işlemleri tamamladık.

Fotoğrafların bazıları videodan ekran görüntüsü olarak alındığı için netlik problemi olabilir, kusura bakmayın.

Bu da bonus

Konu FurkanYıldırım tarafından (25-01-2024 Saat 08:35 ) değiştirilmiştir.

Alii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu daha hızlı ilerlesin istiyorum kazasız belasız Furkan şefim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oo, kimler gelmiş kimler...

Teşekkürler Ali şefim, hepimize kazasız belasız sürüşler diliyorum ben de

Mesaj alındı, hızlanalım o zaman biraz

Mart 2020...

Heyecanımdan olsa gerek; sanki tatil rezervasyonu yaptırır gibi bir ay öncesinden ustama mesaj atmış, arka ayak altı aydınlatma ve kapı altı aydınlatma operasyonu yapmak istediğimi söylemiştim.

Kapı altı aydınlatmaları ile işlemler başladı, yapım aşamasında kapı içinden tek kare fotoğraf çekmişim. Onu da paylaşmış olayım, belki bir faydası olur.

Her ne kadar ayak altı ve kapı altı aydınlatma montajı için gitmiş olsam da kendi kendime bir sürpriz yaptım bugün.

Ustam titiz çalıştığı halde kapı döşemesi sökülürken içim cız ettiği için dedim ki; ben yarın öbür gün katlanır ayna yaptıracağım, iki defa sök-tak yapıp malzemeyi de kendimizi de yormayalım. Elinizde katlanır ayna var mı? Var.

Nedir ne değildir şöyle böyle derken yapılmışken tek seferde yapılsın dedik ve katlanır ayna montajımızı da gerçekleştirdik çok şükür.

Anahtardan katlama kodlaması da tek basışta yalnızca arabayı kilitleme, basılı tutunca da aynaları katlayacak şekilde yapıldı. İstenirse tek basışta da katlanabilir, ben öyle tercih etmedim.

Bu ziyafetten sonra güzel bir tatlı ile kapanışı yaptık, tatlımızın adı da led plaka lambası.

Sizi işlemlerden sonra çektiğim fotoğraflarla baş başa bırakıyorum, buyrunuz...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mayıs 2020...

16" Hita'dan 17" Dijon'a geçiş
    Spacer olarak SMSpacer 12-15mm tercih ettim.

Temmuz 2020...
    Replika çift j far ve 1.yaş hediyesi UdCustomWorks Ünal Usta yapımı direksiyon kaplama

Konu FurkanYıldırım tarafından (29-01-2024 Saat 08:35 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler