User Tag List

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
100 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Golf Maceram - Güncel: Carstomized

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    serüven güzelmiş maşallah diyelim
    golfteki karbon direksiyona kadar bence güzel gelmiş,notdireksiyon kesilip yapıldı ise karbon o işe çok soğuyum) yanlış anlaşılmasın

FurkanYıldırım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MURAT_HLX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    serüven güzelmiş maşallah diyelim
    golfteki karbon direksiyona kadar bence güzel gelmiş,notdireksiyon kesilip yapıldı ise karbon o işe çok soğuyum) yanlış anlaşılmasın
    Teşekkürler hocam, tüm arabalarımıza maşallah

Direksiyon kesilmeden yapılıyor, herhangi bir risk söz konusu değil yani. Bu arada bu direksiyondan sonra 2 direksiyon daha değiştirdim. Aşama aşama paylaşacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eylül 2020...

Koltuk ısıtma yaptık. Bunun için BCM ünitesi ve klima paneli değişimi gerekti. Kodlamalar esnasında nazara geldik ve kapıyı sürttük, boyasız göçük giderme ile yaptırdım ama bunun izi hala duruyor maalesef.

Isıtma pedlerinin montajını ArtCar'da yaptırdım. Cem abiye ve Şahin abiye buradan selamlar

Kasım/Aralık 2020...

Dolu sebebiyle ön camım çatlamıştı, bunu bahane ederek şerit takip sistemi yaptık.

Şerit Takip Sistemi ve Adaptif Hız Sabitleyici aradan çıktı bu iki ay içerisinde.

Şubat 2021...

PLA 3.0 (Otomatik Park), Kör Nokta Asistanı, R Line Direksiyon, Sürüş Modu Uygulaması ve USB Şarj Girişli Arka Havalandırma Menfezi montajı yaptık.

Konu FurkanYıldırım tarafından (29-01-2024 Saat 13:13 ) değiştirilmiştir.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    R line direksiyon daha uyumlu olmus, cf direksiyon muazzam ama arabaya biraz fazla kacmisti dogrusu. Yalniz, araca yapilan retrofitler sahane, daha nereye kadar gidecek merak icindeyim
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    R line direksiyon daha uyumlu olmus, cf direksiyon muazzam ama arabaya biraz fazla kacmisti dogrusu. Yalniz, araca yapilan retrofitler sahane, daha nereye kadar gidecek merak icindeyim
    Teşekkürler hocam, sizinle aynı fikirdeyim.

Liste epey kabarık, iyi ki zamanında yapmışım diyorum. Bugünkü kurlarla yapmaya kalksam çok ciddi paralar giderdi, öyle bir bütçe de ayırmazdım açıkçası retrofite.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şubat 2021...

Alarm Buzzer ve İç Denetim Sensörü montajı yaptık.

Buzzer, arabayı kilitlediğimde bir kez cik yapıyor, açtığımda ise iki kez. İç Denetim Sensörü ile birlikte çalıştığında da araba kilitliyken içerde hareket olması halinde alarm çalıyor. Güzel bir donanım oldu. Parçalar Avrupa'nın farklı farklı yerlerinden geldi.

Buzzer'ın ön sileceklerin altında bir yeri var. Fabrikasyon montaj, uydurma iş yok.

Bu da iç denetim sensörümüz.

Mart 2021...

18" Jant ve spor yay her zaman aklımda olan ama cesaret edemeyip hep ertelediğim bir değişiklik idi. 16" Hita'dan 17" Dijon'a geçerek hem geçişi yumuşatmış hem de bütçeyi daha fonksiyonel retrofitlere sarf etmiştim.

Kendimce arabaya yapacak pek bir şey kalmadığını düşündüğüm ve bazı arkadaşlarımın baskılarına dayanamadığım için jant bakmaya başladım.

(Orijinal jant alsaydın diyenler olabilir, benim için daha ulaşılabilir olduğu için böyle bir karar aldım.)

Jantları (WRC) Arıcıoğlu'ndan aldım, lastikleri de (Semperit Speed Life 3) yine Arıcıoğlu benim için temin etti, sağ olsunlar.
    Normalde Semperit satmıyorlar ama düşünen varsa yardımcı olurlar.

Yavuz Tekin abi (şirketin sahibi) ile de janta karar verme aşamasında iken karşılaşıp tanışma fırsatım oldu, sağ olsun çok samimi ve ilgili davrandı.

Yaylarımızın montajı yapıldı, sonrasında rot ayarımızı da yaptırdık ve mutlu sonu gördük çok şükür.

Jant: Arıcıoğlu EMR-DY418-09 7.5x18" 5x112 ET40 73.1 Dynamic Silver (Namıdiğer WRC jant) (Arıcıoğlu)

Lastik: Semperit Speed Life 3 225/40/R18 92Y XL (Arıcıoğlu)

Yay: Eibach Pro Kit E10-15-021-02-22 (DP Tuning)

Hayat kısa, istediklerimi ertelememek adına ekonomik bir lastik tercih ettim. Jant-lastiğin sıfır olması içime siniyor. Bu değişiklik ile araba benim gözümde bambaşka bir hale büründü. Bu hamleden sonra ipin ucu kaçtı zaten.

Bu lastiği tavsiye üzerine aldım ve memnun kaldım, düşünenlerin araştırmasını tavsiye ederim. Aynı lastiğin 19" olanını da kullanmıştım.

Konu FurkanYıldırım tarafından (06-02-2024 Saat 11:18 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arabanın son fotoğrafı çok güzel olmuş.

silver jant sevmeyen birisi olarak, ayna kapakları , jant rengi, ön tampondaki krom çizgiler, far içi krom çizgilerin uyumu bu haliyle çok şık olmuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arabanın son fotoğrafı çok güzel olmuş.

silver jant sevmeyen birisi olarak, ayna kapakları , jant rengi, ön tampondaki krom çizgiler, far içi krom çizgilerin uyumu bu haliyle çok şık olmuş.
    Teşekkürler

Siyah jantı hiç sevmem, araba füme olduğu için gunmetal de boğar diye düşünüp silver tercih etmiştim. Body kit vs. olmadığından farklı iddialı renkleri hiç düşünmedim.

Ayna kapağı ile jantı eşleştirmek hoşuma gidiyor.

Sonrasında farklı denemelerim de oldu, paylaşacağım peyderpey.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanilmiyorsam VW Racing'in Golf 7, Scirocco icin cikarttigi buna cok benzer bir jant vardi, ya da ben cok benzettim. Neyse, baya baya OEM duruyor, cok begendim, umarim guncel hali de boyledir Kapidaki WRC sticker'i fazla uzun omurlu olmamis galiba?
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanilmiyorsam VW Racing'in Golf 7, Scirocco icin cikarttigi buna cok benzer bir jant vardi, ya da ben cok benzettim. Neyse, baya baya OEM duruyor, cok begendim, umarim guncel hali de boyledir Kapidaki WRC sticker'i fazla uzun omurlu olmamis galiba?
    Teşekkürler

Volkswagen'in Rotary isimli bir jantı var, ona çok benziyor evet.

Güncel hali bambaşka

Bu arada fotoğrafların sırasından ötürü WRC sticker sökülmüş gibi anlaşılıyor ama son hali stickerlı olan aslında.

Konu FurkanYıldırım tarafından (30-01-2024 Saat 09:33 ) değiştirilmiştir.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hadi artık araba Camo Green olsun, gözümüz gönlümüz açılsın

Maşallah şahane dokunuşlar, keyifle takipteyiz.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ona biraz daha var, böylesi daha heyecanlı oluyor.

Çok teşekkür ederim, keyifli bir konu olarak kalması için gayret edeceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

yedik spoileri @FurkanYıldırım arkasi yarin tadinda, eski radyo tiyatrosu kivaminda gidiyor, anlatim keyifli, fotograflar da guzel olunca sabirsizca bekliyoruz
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kazasız belasız, süper dokunuşlar olmuş. Güle güle kullanın.
    Alıntı .CeM. Nickli Üyeden Alıntı
    99 yaşında bi amcada vardı 99 model 99 binde noldu kimbilir bulupta müzeye koymak lazım aslında çok değerli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yedik spoileri @FurkanYıldırım arkasi yarin tadinda, eski radyo tiyatrosu kivaminda gidiyor, anlatim keyifli, fotograflar da guzel olunca sabirsizca bekliyoruz
    Teşekkürler hocam. Ben de sabırsızlanıyorum aslında, hadi bir şeyler daha atayım.

Nisan 2021...

Yeni tip logo senin arabana olmaz dediler, denemekten zarar gelmez dedim ve bal gibi de oldu. Benden sonra da epey arabaya uygulandı. 2GM 853 601E Parça Kodu

Bu arada ön cama llumar pp60 film yaptık. Yazın memleketim Rize'ye giderken Trabzon'un girişinde çevrildim ve ön cam filminden dolayı trafikten men olduk. İstanbul'a döndüğümde meni kaldırmak için bütün filmleri sökmek zorunda kaldım, arabadan soğudum, 1 ay kullanmadım. Kendi ellerimle tek tek söktüm filmleri ve yapışkanlarını temizlemek için günlerce uğraştım. Sonra yine mecbur ön cam hariç aynı şekilde llumar atr15-05 yaptırdım. Ön cama film yaptırma işine tövbe ettim bu sebeple...

Mayıs 2021...

Kulakçık montajı yaptım. Orijinalleri dışardan sökülerek takılıyor, yapıştırma değil.

WRC jantlar 7.5J ET40 olduğu için ön tarafta çamurluğu çok güzel dolduruyor lakin arka biraz içeride kalıyordu.

Elimde 12 mm ve 15 mm spacerlar vardı, 12mm fazla geleceğini bildiğim halde üzerinde görmek istediğim için arkalara taktık. 8 mm olsaydı ideal olurdu ama.

Arkaya kimse oturmuyor, yüksekliğimiz de yeterli olduğu için bu şekilde kullanacağım ama yüklü halde sürter muhtemelen.

Aynı açıdan öncesi-sonrası yapmak isterdim ama ilk başta çekmedim, kusura bakmayın.

Öncesi

Sonrası

Konu FurkanYıldırım tarafından (30-01-2024 Saat 11:34 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni tip logo gercekten de bal gibi olmus. Yapabilecegim tek yorum, o da benim takintili olmamdan kaynakli, arabadaki butun logolar ayni tip olmali, anahtar dahil, yoksa ben cildiririm. Buna takinti yapmiyorsaniz cok da seetmeye gerek yok tabi

Ben on camda film olayina gicik oluyorum, gece surerken beni asiri rahatsiz ediyor, keza on yan camlardaki filmler de ya kalitelisinden olup aynalardaki gorusu etkilememeli, ya da kaliteden odun veriyorsam da gorusu etkilemeyecek koyulukta olmali. Kis vakti arabayi park ederken camlari indirmek zorunda kalmak epey asap bozuyor.

Devede kulak kismini gecersem, araba soyle en nal gibisinden bir nazar boncugunu hak ediyor, keseye bereket, kazasiz belasiz cezasiz surusler
    öyle işte.

Ultraleggera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kardeşim kazasız belasız güzel dokunuşlar olmuş����nacizane tavsiyem kapı ve çamurlukdaki stickerları sökmen
    MGN TypeR.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni tip logo gercekten de bal gibi olmus. Yapabilecegim tek yorum, o da benim takintili olmamdan kaynakli, arabadaki butun logolar ayni tip olmali, anahtar dahil, yoksa ben cildiririm. Buna takinti yapmiyorsaniz cok da seetmeye gerek yok tabi

Ben on camda film olayina gicik oluyorum, gece surerken beni asiri rahatsiz ediyor, keza on yan camlardaki filmler de ya kalitelisinden olup aynalardaki gorusu etkilememeli, ya da kaliteden odun veriyorsam da gorusu etkilemeyecek koyulukta olmali. Kis vakti arabayi park ederken camlari indirmek zorunda kalmak epey asap bozuyor.

Devede kulak kismini gecersem, araba soyle en nal gibisinden bir nazar boncugunu hak ediyor, keseye bereket, kazasiz belasiz cezasiz surusler

Teşekkürler hocam. Logoların hepsi aynı olsa daha iyi olur aslında ama arka logo uymuyor maalesef. Direksiyonu hallettim, arkayı da görmezden geliyorum.

Llumar Air80 ve PP60 filmlerini ön camda kullandım daha önce, ikisi de görüşü hiç etkilemiyor. Air80'in dışardan dahi varlığı belli belirsiz, herkes anlamaz.
    Ön cama asla film yapmam diyordum ama bu filmleri araştırdıktan ve kullandıktan sonra çok sevdim. Ceza yemeyeceğimi bilsem hemen yaptırırım yine. Yazın güneşin altında yol yaparken ön cam filminin çok ciddi faydası oluyor.
    Yanlarda ve arkada da llumar ATR 15-05 var, ben alıştım bu kombinasyona ve çok kullanışlı oluyor.

Alıntı Ultraleggera Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kardeşim kazasız belasız güzel dokunuşlar olmuşï¿½ï¿½ï¿½ï¿½nacizane tavsiyem kapı ve çamurlukdaki stickerları sökmen
    Allah razı olsun, teşekkür ederim. Kapıda sticker olayını seviyorum, arabanın kalanı ile uyumlu olduğunda farklı bir havası oluyor. Şu an sticker yok bu arada.
    Başlıklardan da anlaşılacağı üzere görseller eski.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haziran 2021...

En zor karar verdiğim değişikliklerden birisini yapmış bulunmaktayız.

7.5 Comfortline stoplarını çok seviyor olsam da görsel olarak gözüm alıştığı için zayıf kalması sebebiyle highline stoplara geçiş yaptık.

Replikalar bir türlü içime sinmedi, görsel olarak takıntılı olduğum için beni tatmin etmeyecekti. Bu sebeple sıfır orijinal aldık.

Parasının hakkı mı? Kesinlikle değil ama bu işlerde mantık aramak pek mantıklı değil tabii.

Stop değişikliği konusunda yine her zamanki gibi @Alii'ye teşekkür ediyorum, kendisinden birkaç ay önce almış olduğum orijinal kablo tesisatı da beni motive eden şeylerden birisi oldu.

Fotoğraflar ile baş başa bırakayım sizleri, maşallahları eksik etmeyin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler