User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
40 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 2019 octavia sport - 1.5 tsi - yooaaaa!!

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oz'lu haline bayıldım arkadaşa gönderdim hatta octi alasım geldi diye
    Maşallah her hali güzel ama, MSW li halini de çok sevdim.
    İlk heyecanlar her zaman güzel olmuştur inşallah bundan sonrakilerde yaşamazsın bu tarz kaza vs.
    Ama DSG konusu heleki ikinciye olması gerçekten beni de üzdü. Serviste değiştirdiğinde iyi niyet vs. karşıladı mı? yoksa hepsi cepten mi gitti?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    OZ'lar güzelmiş keşke değişmeseydi, OZ jantların üzerine bir öne arka tampon yapılıp başka bir şeye gerek olmadığını düşünüyorum. Arka tamponsuz egzozlar biraz sırıtmış. Kazasız belasız kullanın, keyifli güzel anlatım olmuş

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oz'lar hafifliği sayesinde gidişe de olumlu katkı vermiştir muhakkak
    ben de oz'lu halini daha çok beğendim
    çap 1 inç daha düşülebilir tabi

SK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah araç çok güzel bende zamanında niyet etmiştim ama almaya cesaret edememiştim gittim fr aldım
    1.5 motor güzel canlı ama yazılım egzoz yaptınmı dengesi bozuluyor sanki ben orjinale döndüğümde daha keyif almıştım arabadan sizde rolantide de titreme oluyormu merak ettim
    16’Bmw 320i 40th Year Edition
    23’Dacia Duster 1.33tce Journey

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oz'lu haline bayıldım arkadaşa gönderdim hatta octi alasım geldi diye
    Maşallah her hali güzel ama, MSW li halini de çok sevdim.
    İlk heyecanlar her zaman güzel olmuştur inşallah bundan sonrakilerde yaşamazsın bu tarz kaza vs.
    Ama DSG konusu heleki ikinciye olması gerçekten beni de üzdü. Serviste değiştirdiğinde iyi niyet vs. karşıladı mı? yoksa hepsi cepten mi gitti?
    Abi yorumun ve iyi dileklerin için teşekkür ederim OZ ve MSW tasarım olarak birbirine çok yakın her ikisi de gerçekten arabanın görmekten keyif aldığım haliydi.
    O zamanki ekonomim izin verseydi ve şu anki aklım olsaydı sadece servisten orijinal ön arka RS tampon, jant olarak yine OZ superturismo ama bu sefer 19 takardım üstüne de bir coil koyup yazılımla ebediyen binerdim başka hiç bir şeye ihtiyaç bile duymazdım çünkü koltukların fotosunu bulamadım ama koltuklar da RS ile neredeyse aynı koltuk sadece kumaş

Kazalarım hep toyluk ve gençlik hevesindendi aslında, gerçi düşündüğümde trafikte yaptığım onca saçma ve tehlikeli hareket arasında yaptığım her 2 kaza da sanırım şansa en masumları oldu. İlk kazam zaten başlı başına trajikomik arabanın disk,balata ve fren hidroliği yeni değişmişti frene basmama rağmen duramayıp kendimi emniyete attım öndekine vurmamak için, orda da aracı arıza yapan birisi duraklıyormuş sinek gibi ona yapıştım. Şükür öncelikle karşıdakilere sonrasında ise bana hiç bir şey olmadı sadece maddi hasarla atlattık. Yatıp kalkıp gerçekten buna dua ediyorum farklı senaryoları düşünmek içten bile değil.

İlk arızada biraz savaş verince iyi niyet karşıladı, araba 2-3 ay kadar serviste yattı. Şanzıman gelemedi bir türlü vs uğraştık, ikincisinde herhangi bir iyi niyete başvurmadık babamın inadı yüzünden serviste tamir ettirmek durumunda kaldık ve cidden saçma bir bedel ödedik. Düşündüğümde ilk şanzıman varken çok daha tabiri caizse apaçi ve tempolu sürüyordum o şanzımanda hiç bir şey olmadı yalnızca 1. dişli gitti ki çok normaldi onu da toplamda 60-70k km sonra dağıttı. İkinci şanzımanda bilmiyorum belki de fabrikasyon bir şey var üçüncü dişliyi dağıtması ve henüz km olarak çok erken bunu yapması bana çok saçma geldi, günün sonunda son kararı baba verince sesimizi çıkaramadık tamir ettirip geçtik

Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    OZ'lar güzelmiş keşke değişmeseydi, OZ jantların üzerine bir öne arka tampon yapılıp başka bir şeye gerek olmadığını düşünüyorum. Arka tamponsuz egzozlar biraz sırıtmış. Kazasız belasız kullanın, keyifli güzel anlatım olmuş
    Abi yorumun için teşekkürler, bir üst mesajda da yazdığım gibi şu anki aklım ve ekonomik özgürlüğüm olsa reçetem çok daha sade ve mantıklı olurdu.
    Senin de dediğin gibi Ön - Arka RS tampon yapardım. Bu biraz pahalıya geliyor çünkü arka tampon demirine kadar bir çok şey değişiyor sanırım şu an serviste 50-60k civarı tutacaktır.
    19 OZ Superturismo takardım, üstüne de ST coil yürüyen konusu da kapanırdı. Son olarak da çok hafif içeriye ses versin istersem DP + Sondaki çıkışların da aktif olması için sona T spor susturucu takardım sonra sadece yakıt koyup binerdim

Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oz'lar hafifliği sayesinde gidişe de olumlu katkı vermiştir muhakkak
    ben de oz'lu halini daha çok beğendim
    çap 1 inç daha düşülebilir tabi
    Abi yorumun için teşekkürler, kesinlikle gidişe etkisi olduğunu düşünüyorum hacim ve güç de düşük sayılır ***** farkı daha kolay hissettiriyor.
    Fotoğraflarda mı öyle çıkmış bilmiyorum ama bana da 18 ile sanki küçük kalmış gibi geliyordu. Aslında Superturismolar 19 olsaydı hem çamurluk daha dolu duracaktı hemde Araba liftback olarak geçtiğinden arabanın altını da daha güzel doldururdu sanırım. Buna böyle kısmetmiş artık bir sonraki arabada belki çok daha farklı bir kombinasyon deneriz
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SK10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah araç çok güzel bende zamanında niyet etmiştim ama almaya cesaret edememiştim gittim fr aldım
    1.5 motor güzel canlı ama yazılım egzoz yaptınmı dengesi bozuluyor sanki ben orjinale döndüğümde daha keyif almıştım arabadan sizde rolantide de titreme oluyormu merak ettim
    Teşekkürler yorumunuz için Açıkçası dediğiniz kadar cesaret gerektiriyor çünkü ikinci elde bir piyasası yok, dizelden daha ucuz mesela ama hem opsiyon hem de motor olarak dizele göre çok daha güzel ama dediğim gibi bu arabayı galericiler bile bilmiyor dönüp baktığında da ilanda ya 3 ya 4 tane var zaten ikinci elde ölü denebilir

1.5 in Orijinal yazılımı gerçekten çok dengeli ve temiz, şanzımanla uyumu da cidden çok iyi. Yazılım sonrası bi titreme sorunum olmadı, aslında benim yazılım da biraz zengin yazılmış diye tahmin ediyorum başka iddialı bir firmanın yazdığı arkadaşımın arabasıyla kıyasladığımızda biraz zenginde çalıştığını hissettiriyordu. Yazılım sonrası sanki DSG ve motor arasındaki o kılçıksız uyum biraz bozuluyor gibi ne yalan söyleyeyim onu ben de hissettim. Nasıl tarif edebilirim bunu, şanzıman sanki motoru yakalayamıyor motora göre yavaş kalıyor gibi geliyordu yani vitesi bitiriyorum ama bir sonraki vites geçişinde araba diğer vitesi tam dolduramayıp belki 1 saniye ya da daha az zaman sonra tekrardan diğer vitesi doldurarak devam ediyordu. Egzoz da olduğu için sesten bunu yakalamak daha kolay oluyordu ama bugün yine 1.5 Tsi alsam gider yine yazdırırım sadece en güzel tecrübem olan şanzımana daha narin davranırım
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

FTHBRK28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel konu, giriş gelişme sonuç sonra yine giriş e dönmüşüz.

şanzıman kısımlarına üzüldüm ama gençlik işte böyle bir şey. Sıfır dan araba dikmek bana hep korkutucu geldi, ki zamanında o haltı yiyip aksı 2 ye bölmüşlüğüm var 2.0 hdi makina da.

Keyifle bin arabana, oz lu hali çok şık mış.
    Korkutucu ama çok eğlenceli

Konu sahibinin aracı yoaaaa çok güzel olmuş, jantlar çok yakışmış

FTHBRK28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FTHBRK28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Edit : OZ'lar gitmiş, OZ'lar geri gelsin butonu burada

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuda gençlik artık bitti lafı edilmiş. profilde yaş 24 görünce 24'te gençlik nasıl gitmiş oldu diye kendimi sorguladım

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotoğraf açısından mı bilmiyorum ama MSW' li hali bana daha tatlı geldi. Yaşanan aksilikler tatsızmış, ben olsam çoktan vazgeçerdim sanırım

Siyah renkte ayrı yakışıyormuş Octavia' ya, tam tadında çok güzel olmuş.

SK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler yorumunuz için Açıkçası dediğiniz kadar cesaret gerektiriyor çünkü ikinci elde bir piyasası yok, dizelden daha ucuz mesela ama hem opsiyon hem de motor olarak dizele göre çok daha güzel ama dediğim gibi bu arabayı galericiler bile bilmiyor dönüp baktığında da ilanda ya 3 ya 4 tane var zaten ikinci elde ölü denebilir

1.5 in Orijinal yazılımı gerçekten çok dengeli ve temiz, şanzımanla uyumu da cidden çok iyi. Yazılım sonrası bi titreme sorunum olmadı, aslında benim yazılım da biraz zengin yazılmış diye tahmin ediyorum başka iddialı bir firmanın yazdığı arkadaşımın arabasıyla kıyasladığımızda biraz zenginde çalıştığını hissettiriyordu. Yazılım sonrası sanki DSG ve motor arasındaki o kılçıksız uyum biraz bozuluyor gibi ne yalan söyleyeyim onu ben de hissettim. Nasıl tarif edebilirim bunu, şanzıman sanki motoru yakalayamıyor motora göre yavaş kalıyor gibi geliyordu yani vitesi bitiriyorum ama bir sonraki vites geçişinde araba diğer vitesi tam dolduramayıp belki 1 saniye ya da daha az zaman sonra tekrardan diğer vitesi doldurarak devam ediyordu. Egzoz da olduğu için sesten bunu yakalamak daha kolay oluyordu ama bugün yine 1.5 Tsi alsam gider yine yazdırırım sadece en güzel tecrübem olan şanzımana daha narin davranırım
    %100 katılıyorum frda da aynısını yaşıyodum şanzıman motoru yakalayamıyordu egzoda olduğu için pat küt sürekli bi kavga vardı arabada
    16’Bmw 320i 40th Year Edition
    23’Dacia Duster 1.33tce Journey

AyrtonSenna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kaza bela vermesin Ozi aracın güzel orasını biliyoruz az çok bizim eski çevreden bir şeyler görmüşsün,temiz işler yapmışsın ama bu cadde'deki apaçilikler nereden geliyor diyecektim he tamam dedim ondan sonra çevrendekiler belli aralarında bende dahil
    Audi A4 1.8Tquattro B5-Audi A4 2.0Tquattro Manuel B7-Audi A4 1.8Tquattro B5-Audi A4 1.8Tquattro Manuel B6
    Garanti Otomotiv Bosch Car Service
    Kaporta&Mekanik&2.EL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Edit : OZ'lar gitmiş, OZ'lar geri gelsin butonu burada
    Yorumunuz için teşekkür ederim, OZ lu hali bende de çok özeldi ama artık bir sonraki arabaya diyelim

Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuda gençlik artık bitti lafı edilmiş. profilde yaş 24 görünce 24'te gençlik nasıl gitmiş oldu diye kendimi sorguladım
    Abi orda kasıt biraz daha gençliğin verdiği hevesle yapılan o saçma hareketlerin bitmesi diyelim Gerçi sizin nesil şimdiki gençleri cebinden çıkarır o ayrı

Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fotoğraf açısından mı bilmiyorum ama MSW' li hali bana daha tatlı geldi. Yaşanan aksilikler tatsızmış, ben olsam çoktan vazgeçerdim sanırım

Siyah renkte ayrı yakışıyormuş Octavia' ya, tam tadında çok güzel olmuş.
    Abi yorumun için teşekkürler, tasarımlar aslında çok yakın. Sanıyorum biraz da açının vermiş olduğu bir şey de var. Günün sonunda jant işi zevk işi ben her ikisiyle de okeydim arabaya
    Tatsızlıklar can sıksa da biraz gönül bağı oluyor abi ama şairin de dediği gibi her güzel şeyin bir sonu var tabii Octavia gerçekten kıymeti bilinmeyen arabalardan bence, biraz bizim kafalarda yapınca ortamlarda yapılı bir golf ya da leondan daha çok dikkat çekiyor bence çünkü daha az. Birde insanlar genelde 1.6 dizel sandığı için çok daha güzel sahneler ortaya çıkabiliyor

Alıntı AyrtonSenna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah kaza bela vermesin Ozi aracın güzel orasını biliyoruz az çok bizim eski çevreden bir şeyler görmüşsün,temiz işler yapmışsın ama bu cadde'deki apaçilikler nereden geliyor diyecektim he tamam dedim ondan sonra çevrendekiler belli aralarında bende dahil
    Abi teşekkür ederim yorumun için, genç yaşlarda herkeste hevesle saçma sapan hareketler oluyor 2 kazayla artık bu süreci atlattığımızı düşünüyorum
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

brave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah cok güzel duruyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brave Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masallah cok güzel duruyor
    Abi yorumun için teşekkür ederim
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok beğendim, özellikle O.Z’larla mükemmel olmuş.
    Tango-1 never dies.

Kutluhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o.z lar sattıktan sonra arabanın iki yakası bir araya gelememiş. geçmiş olsun. kesene bereket güzel araba kazasız belasız sürüşler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shadow_Dancer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok beğendim, özellikle O.Z’larla mükemmel olmuş.
    Abi yorumun için teşekkürler, beğenilebilecek bir iş ortaya çıkardıysak ne mutlu

Alıntı Kutluhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o.z lar sattıktan sonra arabanın iki yakası bir araya gelememiş. geçmiş olsun. kesene bereket güzel araba kazasız belasız sürüşler.
    Abi yorumun için teşekkürler, OZ ları sökünce sanırım araba da küstü bize
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

fsm1996 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [IMG][/IMG]
    Bugün kuzey marmarada gördüm hocam maşallah yardır yardır gidiyordunuz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler