User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: 1 Yıl, Japon Sedan Serüveni, Ticariye Dönüş

OtoGrafi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1 Yıl, Japon Sedan Serüveni, Ticariye Dönüş

Selamlar, Bu konuda bir bir buçuk yıllık araç serüvenimi özetlemeye çalışacağım, illaki YouTube ve Instagram'dan tanıştığımız abilerimden bilenler vardır, şimdiden söyleyeyim biraz uzun bir konu olacak vaziyet alın

Geçtiğimiz yıl 29 Temmuz'da 10 yıllık yol arkadaşımız Caddy ile artık yaşının ilerlemesi, masrafların yavaş yavaş kendini göstermeye başlaması ve piyasadaki araçların 50 50 artarken 10 yaşında bir ticarinin 3 5 artması nedeniyle vedalaşma yoluna gittik. Tabii bu yola giderken tek kriterimiz tekrar sıfır araç almaktı çünkü niyetimiz yine uzun süre etliye sütlüye karışmadan araç kullanmaktı. O dönemdeki ekonomik koşullarımız, piyasadaki araç bulunamama mevzuları vs nedeniyle hedeflediğimiz araçlara ulaşamadığımız için, çok döndük dolaştık ve ufak bir plan ile, kış dönemi arabayı sadece babam işe git gel için kullandığından hem araba küçülsün en azından kış dönemini atlatırken piyasadan kopmayalım, önümüzdeki yaz girişi kafamızdaki arabaya hem gücümüz yetecek kadar birikim yapar, hem de bunlar değer kaybetmez diye düşünerekten Megane ve Corolla ikilisine yöneldik.

Tabii ki o dönemde yine bayilerden araç bulunamadığını bilsem de şansımızı denemek adına bayileri gezip araçlara baktık, o dönemde bizim koşullarımızda radarımıza 0 1.3 tCe Joy Comfort Megane, 0 1.5 Dream MDS Corolla ve 2020 Faz I 25 30 binde çoğu kiralama çıkması Icon Megane'lar giriyordu. Faz I Megane'ları makyajla çözülen sorunları duyduktan sonra direkt eledim, bayi ziyaretlerimiz sırasında da o kadar para veriyoruz, biraz donanım olsun düşüncesinde olaraktan Corolla'ya yoğunlaşmıştık, zira bizim açımızdan performanstan ziyade Donanım önemliydi. Gün geldi çattı, test sürüşlerine çıktık. Evet 1.3 tCe motor çok güçlü ama arabanın yol tutuşu ve konfor hissi beni pek memnun etmedi, rahat hissedemedim. Bu noktada Corolla bariz şekilde bağımsız süspansiyonu ile hem daha konforluydu, hem daha iyi tutuş hissi veriyordu.

Kararımız %90 Corolla lehineydi. Arabayı bayi müdürüyle artık tanışıklıktan öte bir ilişkimiz olduğundan 3 4 kez farklı rotalarda test ettikten sonra Atmosferik de olsa motorun en azından bizim beklentilerimizi ( şehir içinde A'dan B'ye performans fazla gerekmeden seyahat) karşılayacağını düşünerekten Corolla aramaya başladık, tabii ki temmuz ortalarında bu kararı verdiğimiz için bayilerde araç bulmak imkansızdı, nitekim en az 8 9 bayiyle iletişime geçtim ama araç bulamadım. O dönemde sıfır fiyatına en yakın sıfır ikinci ellere bakıyorken bir araçta karar kıldık. En son arabayı bir inceleyelim, içimize sinen sinmeyen neyi var diyerekten bayiye gittik. Zira hâlâ daha arka yaşam alanıyla ilgili soru işaretlerimiz vardı çünkü yeri geldiğinde arabaya 5 yetişkin binilecekti. Bayiye gittik, arabayı kullanma niyetimiz en fazla 1 yıl olacağı ve bu sürede arabanın genelde 2 ya da 3 kişi kullanılacağını düşünerekten aile fertlerinin hepsinin de onayı alınarak karar vermiş olduk. O sırada son kez şansımı denemek adına Bayi Müdürü'ne kurduğum "Abi boşa düşen, ya da stokta araba denk gelirse beni ararsan sevinirim" cümlemin hemen üstüne telefonu çaldı ve o ay 60 bin lira zam yiyen Corolla'dan vazgeçen bir müşterinin arabası boşa düşmüş oldu. Şansıma boşa düşen araba, tam istediğim renk kombinine ve donanıma sahipti, hatta bayiye girerken arabayı yanına park ettiğim ve ne güzel duruyor şu duruş dediğim arabanın ta kendisiydi.

Bizim için büyük sürpriz olmuştu, arabayı 2 günlüğüne opsiyonladık zira Caddy için bu süreçte kapora almış, satışını yapacaktık. Nitekim Caddy'nin satışını yaptık, içimiz burulmadı desem yalan olur. 10 yıl, 110 bin km, sayısız anı, arabacılık namına ilklerle dolu bir arabaydı benim için. Kaldı ki hâlâ daha zaman zaman onu anar, anılarımı yâd ederim :/ Her neyse, maddi durumları ve satış işlemlerini de hallettikten sonra, şaşırtıcı şekilde üzerine kuruş para ödemeden, liste fiyatından bir Corolla almış olduk. Bu bizim için bir artıydı, tabii ki bayiden çıkarır çıkarmaz rahat duramadım ve Camlara Llumar film ve fiyatlar sağolsun zoraki alabildiğimiz arabalanın boyasını korumak adına Seramik Uygulamasını hallettirdim. Ve ilk karelerimiz.

Tabii ki bir anda 10 yaş gençleştirmenin ve binek bir araca geçmenin hissi muazzamdı, özellikle sakin kullanımda CVT şanzımanın sağladığı o pürüzsüz sürüş hissi, sessiz ve kolay kullanımla birlikte yakıt tüketiminin de Atmosferik benzinli bir araca göre çok az olması, yüzümüzü güldürüyordu. Tabii ki Almandan Japona geçmenin bazı farklılıkları var, japonların kendilerine has bazı huyları var. Mesela CVT gibi. Neyse ki bu motorla birlikte gelen 10 ileri sonradan oranlandırılmış CVT diğerleri gibi kalkıştaki esneklikler, gazlamalardaki isteksizlikler gibi şeylere pek sahip değildi zira kalkış için ayrı bir dişli ile o kalkıştaki ölülük alınmış, sportif kullanımda ise eğer kick down yapmıyorsanız geçiş hissi verilmişti ki pek de dip gaz yapmayı sevmeyen biri olarak performanslı kullanımdaki hisler benim için yeterliydi. Beni en çok etkileyen şey ise yol tutuşuydu, arabanın kafa dirayeti mükemmeldi, 50 60 ile girilecek virajlara 80 90 hatta bazen abartıp 100 ile girdiğimde dahi esp sadece tatlı tatlı gelen arkayı kontrol altında tutmak için minicik bir kaç müdahale ediyordu ve siz hissetmiyordunuz bile. Sanıyorum bugüne kadar üretilen en iyi konfor/yol tutuş oranına sahip Corolla kasası bu diyebilirim. Beklenmeyecek kadar dinamik bir şaseye sahipti. Gündelik kullanımda ise yakıt olarak yoğun trafikte dahi 7-7.5 litreleri geçmeyen, açık trafikte sakin kullanımda ise 4'lü değerleri rahatlıkla görebildiğiniz atmosferik motordan beklenmeyecek kadar esnekliğe sahip bir yakıt tüketimi vardı. Uzun yolda ise 140-160 bandında seyrettiğim bir Bursa- Bolu seyahatini 4.9 lt/100 km ile tamamladım ki bunda Bolu dağı tırmanışı da var.

Genel anlamda Corolla beklentilerimizin oldukça üstünde çıkmıştı, bir konu hariç. Ocak ayında 5 yetişkin, günübirlik ve trafiğin en yoğun olduğu saatlerde olmak üzere Bursa İstanbul seyahati yapmaya kalktığımız gün, arkada oturanların düzgün sığamadıkları için duyduğu rahatsızlık üzerine arabayı değiştirme sinyalleri yanmaya başladı... Buradan sonrasını diğer mesaja aktarıyorum, ayrı bir serüven başlıyor çünkü
    Konu OtoGrafi tarafından (11-02-2024 Saat 07:56 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu sinyaller üzerine piyasada yaptığımız araştırmalar, deneyimler yeni istekler, bize oluşan yeni bütçe dahilindeki C-SUV'lardan birini alsak da arkada benzer omuz mesafesi sunacağını gösteriyordu. Bizim istediğimiz omuz mesafesini sunabilen C-SUV segmentindeki çok az seçenek ve D-SUV'lar direkt bütçe dışı kalıyordu. Evdekiler de yine sıfır bir araç istedikleri ve hâlâ daha eski Caddy'i unutamadığımız için rota ister istemez o tarafa kayıyordu. Tüm dezavantajlarını bildiğimiz ve alıştığımız için her şeyine razıydık ama motorun 2.0 olması ve vergisi yüksek söylemleri gözümüzü korkutuyordu ki bir akşam fiyat listesine bakarken vergisinin 6 aylık taksidinin 2.558 TL olduğunu gördüm. Bu rakam şu an kullandığımız Corolla'dan sadece 200 TL fazlaydı ve bu kabul edilebilir bir fazlalıktı bize göre. Tek soru işaretimiz de ortadan kalkınca, Caddy aramaya koyulduk. Tabii o sırada Ford-VW ortaklığı sonucunda VW tarafından üretilen Yeni Connect'de TR pazarına giriş yapmıştı. Hal böyle olunca ikisine de şansımı denemek adına bayilere gidiyordum ancak Caddy bulmak imkansız gibi bir şeydi. Ümitsiz bir şekilde Ford'a gittiğim bir gün, Ocak ayında sadece 1 adet sipariş açıldığını, şubat sonunda sipariş açıldığını ve cüzi bir miktar kapora ile birlikte kendi istediğimiz renk ve donanıma sahip bir aracı sipariş edebildiğimizi öğrendim ve Şubat ayında açılacak sipariş için bayinin bizi bilgilendirmesini söyledim. Tabii bu 1 aylık süreçte bayinin yollarını bayağı aşındırdım ve nitekim 24 şubat günü Active Paketli, Esmer Gümüş renginde Connect'in siparişini verdik.

Her şey plan dahilinde ilerliyordu, yine bayiden ve yine liste fiyatına araç bulabilmiş olmak da işin tuzu biberi olmuştu. Ta ki 28 Şubat günü bayiye gidip de sipariş ekranında üretim tarihi olarak Mayıs ayını görene kadar. Bize söylenen şey, aracın mart ayında üretilip en geç mayıs başında teslim edileceği idi. Anlık bir kulak ısınması ile bayiden çıktım, eve gidene kadar ufak bir beyin fırtınası ile yürüttüğüm tahmin bana aracın gelmesinin Temmuz'u bulacağını hatta aksama olursa Ağustosu bile bulabileceğini söylüyordu. Nitekim öyle de oldu ama bu konuyu ilerleyen kısımlarda daha iyi anlayacaksınız

Eve geldim, evdekilerle bir beyin fırtınası daha yaparak o zamana kadar Corolla'nın artan km'si ile ( bunu konuştuğumuzda 12.000 km'deydi ve bu kmyi sadece 6 ayda yapmıştı) değer artışındaki yavaşlama ve sıfır araçlara her ay istisnasız gelen zamlara karşı Corolla'nın üzerine yaklaşık 150 bin lira koyacağımızı öngörerek, o rakamı şimdiden koyup istemeye istemeye de olsa sıfır ikinci el furyasına maruz kalarak bir Caddy almamızın doğru olacağına kanaat getirdik. İyi ki de öyle yapmışız.
    Her neyse, Corolla'yı ilana koyduk, fiyatını da piyasada yazılan rakamlardan yaklaşık 15 20 bin lira daha aşağısına yazdım ki üzerindeki ekstralar zaten o kadar ediyordu.

Şu güzel duruşuna kıyamasam da maalesef ayrılmak için gemileri yakmıştık. Neyse ki sevindirici tarafı, amcam da o sırada aracını satmış ve bu tarz bir araç arıyordu. Bingo! Aracı amcama biraz daha akraba indirimi ile sattık ve araç aile içinde kalmış oldu, en azından bir süreliğine Tabii ki bu süreçte tarihler mart ayının ortasına kadar geldi. Şubat sonundan beri yaklaşık 15 günde 200'e yakın Caddy ilanına bakmış, 20 25 alternatif araba belirlemiştim. Bu 15 günde 20 25 tane arabanın 10 tanesi satıldı, yaklaşık 10 tanesi fiyat yükseltti ve alternatif sayımız 4 5' e düştü. Her şeyin netleştiği bir pazar akşamı ise bu arkadaş, piyasadaki 0 km araçların arasında en uygun araçlardan biri olarak ilana girdi. O dönemde bu fiyata 2000 3000 km'lerdeki Caddy'ler vardı. Hiç kaçırmak istemedik ve arayıp sadece kendi aracımızın satışı ve maddiyat durumlarının salı günü tamamlanacağını, çarşamba gününe kadar bizi bekleyip bekleyemeceğini sorduk ve aracı aldığımız Yusuf Abi, gerçek bir ticaret insanı olarak, miktarını bizim belirleyeceğimiz bir miktar kaporayı şirket hesabına gönderirsek aracı ilandan kaldıracağını ve bekleyebileceğini söyledi. Nitekim öyle de oldu. Gerçekten beklemediğimiz kadar rahat ve iyi bir ticaret olmuştu. İlan fotoğraflarından birkaç tanesini ekleyelim

Tek problem, aracın Samsun'da olması ve mesafenin uzak olmasıydı ama fiyatın piyasaya göre 30 40 bin lira uygunluğu ( Çarşamba günü arabayı aldığımızda bu rakam 70 80 bin olmuştu) ve aracın sadece "40" km'de olması bu mesafeye katlanmaya değer bir durumdu. Evet liste fiyatına alamamıştık ama o günkü koşullarda ilanlardaki araçlara göre uygun olmuştu. Gün geldi çattı, Çarşamba günü Samsun Çarşamba'dan BaBA'yı aramıza katarak yola koyulduk. İlk görüş

10 saat süren 900 km'lik yolun sonunda BaBA in da house

Bu mesaj çok uzun oldu biliyorum, buraya kadar okuduysanız, helal olsun 1 seneyi özetlemek uzun sürüyor maalesef Araçla ilgili yaptıklarımı, düşüncelerimi sonraki mesaja bırakıyorum, onu da kaleme alıyorum hemen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    VAG grubu bilindiği üzere oynamaya çok açık. 2022 sonu üretilen bazı Caddy’ler hatta çoğu, kamerasız gelmişti. Bizim araçta da geri görüş kamerası yoktu, aldığımızın ertesi günü @Gökhan Bilgin abi’nin desteği ile kamera montajı ve gizli özellik aktivasyonu yaptık. Kodlama ile çalışırken kilitleme, kadran modları, kadran renkleri, şerit takip sisteminin hafızaya alması(kapatınca açana kadar tekrar açılmaması) ve şerit terk sisteminin şerit takip olarak kodlanması(normalde tam şeritten çıkarken müdahale ediyorken kodlama sonrası şerit ortasında ip gibi tutuyor) gibi pek çok özelliği arabayı alır almaz açmıştık. Tek bir eksiğimiz kalmıştı onu da daha sonra hallettik. Kontak açıkken gündüz LED'leri ile arka stopların yanmasını da yine Gökhan Abi’yle hallettik. İlk hali ve son halini aşağıya ekliyorum, stopların LED'leri gerçekten çok güzel, sürekli yanması da hoş oldu.

Daha sonra detaycının olmazsa olmazı ilk yıkamayı yaptık, yaptık ama araç yaklaşık 2 ay yatmıştı ve yattığı yer yol kenarında bir petrolün otoparkıydı, bu yüzden üzerinde çıkmayan kirler vardı. Bu yıkama çok içime sinmese de maddi olarak belimizi biraz doğrultur doğrultmaz girişmek adına razı geldim ama bu çok uzun sürmedi, sıradaki yıkamada aldım kili ve demir tozu temizleyiciyi elime ve giriştim arabaya çünkü cam bile o kadar dolmuştu ki silecekler çok sesli çalışıyordu. Her neyse opak beyaz olmasına rağmen yaptığım ufak dokunuşlar ve pH nötr şampuan+ hızlı cila ile parlatmayı başardım Ayrıca Eski Caddy'de bagaja eşya koyup çıkarırken tamponun üst kısmı çizilmişti, bu da biraz üzücü bir durum doğrusu, bunu önlemek için bagaj eşiği uygulaması yaptım, tabii ki arabanın siyah beyaz uyumunu da göz önünde bulundurarak siyah renkli bir eşik seçimi yaptım ki bence çok da sırıtmadı

Mutlu mesut binmeye devam ediyorduk ama bir serüven daha akıyordu, Ford’dan kaporayı geri almamış, siparişi iptal etmemiştik çünkü amcam Caddy’i aldığımız gün, bindi ve Ford’u iptal etmeyin ben alacağım dedi, biz de eyvallah dedik. Dedik ama, araba mayıs sonu nakiyeye başladı, fatura tarihi 28 haziran görünüyordu, 6 temmuz oldu, derken 13 temmuz oldu, artık işin iyice suyu çıkmış, araba biz sipariş ettiğimizden beri 300’ü haziranda olmak üzere 500 bin lira zam yemiş, corollanın üzerine 150 koysak iyi 200 koyarız en az öngörüm tutmuştu. Biz işin kârlı tarafındaydık, Caddy’i tam zamanında almış Connect’i beklememiştik, amcam da son zamdan sonra soru işaretlerine sahipti ki, Ford’dan Focus, Kuga vs araç alan müşterilerin, mayıs sonunda faturası kesilen arabalarını Temmuz sonu gelmesine rağmen hâlâ teslim alamadıklarını da birkaç kez farklı yerlerde duyunca, o işten de vazgeçtik… Tabii bu sürede amcam da farklı bir yatırıma yönelerek Corolla’yı sattı, AVN tarihin tozlu raflarında yer alırken, tarih de 3 ağustos sabahını gösterir oldu. İşte böyle, 1 yıl, dolu dolu geçti… Mental olarak çok zorlayıcı da olsa, zevkli bir araç serüveni geçirdik.

Biraz Caddy’den bahsedecek olursak, eskisine göre ciddi manada çağ atlamış. Sanki yerden yüksek bir golf sürüyor hissi daha da artmış, bir binek karakterine bürünmüş. Tek dezavantajı aerodinamik yapısından dolayı 110’u geçer geçmez rüzgar sesi içerde. Bizim aracımızda Cam Tavan opsiyonu yok, bu yüzden biraz daha az ama Cam tavanlı araçlarda bu ses daha da fazlaymış. Motor olarak EA288 Evo harika iş çıkarıyor. 122 ps 320 nm torku var, hacme göre az gibi görünse da hacimli olduğu için yük altında çekişi muazzam, yakıt da şaşırtıcı gelecek ama eski 1.6’dan yaklaşık yarım litre daha az yakıyor. 2.0 motor kasayla daha rahat baş edebildiği için, eğer sağ ayağınıza hakim olabiliyorsanız, açık trafikte 70 80 sabit giderken 3’lü rakamları görmek çok da zor değil.

Şu an 20 bin küsür km’lerdeyiz, 10 ay gibi bir sürede bu kmyi yaptık. Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim, uzun ama hikaye tarzında bir konu oldu. Şimdilik yıka parlat cilala modunda devam ediyoruz, Mutluyuz, huzurluyuz ama eve iki araba da gerekiyor zaman zaman bu ihtiyacı hissediyoruz, bakalım diyoruz hayırlısı zaman ne gösterir bilemeyiz
    Konu OtoGrafi tarafından (11-02-2024 Saat 11:56 ) değiştirilmiştir.

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız,caddy çok iyi hale geldi ticari olmasına rağmen golf konforunda rahatlığı var bunu sürerken ben de şaşırmıştım,ticari araçtan ufak araca geçince insan rahat edemiyor insan o yüksekliği ve genişliği arıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BarışSever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kazasız belasız,caddy çok iyi hale geldi ticari olmasına rağmen golf konforunda rahatlığı var bunu sürerken ben de şaşırmıştım,ticari araçtan ufak araca geçince insan rahat edemiyor insan o yüksekliği ve genişliği arıyor
    Cümlemize kazasızz belasız sürüşler. evet caddy bayağı çağ atlamış bu kasası ile ama hala daha o ticari hissini zaman zaman belli başlı yerlerden gelen trim sesleri ve arkada hala daha bineklere göre bir tık geri kalan konforu ile hissettiriyor. Ama kesinlikle ticarinin premiumu desek eksik olmaz, donanımı, tasarımı, konforu, motoru, her anlamda sınıfının en bineği çok net.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zamanında çalıştığım şirket sıfır almıştı.Ben gitmiştim teslim almaya.İlk bindiğimde çok beğenmiştim.Ticari hissiyatı yok.Sadece söylediğin gibi rüzgar sesi vardı.

Bir kaç gün önce trafikte gördüm.Arka plakanın olduğu kısmı parlak siyah kaplamıştı.Çok hoşuma gitti açıkçası.Ayrıca bu motura biniyor olsam kameradan önce yazılım yapardım.Potansiyeli yüksek çünkü

Güle güle kullan hocam.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

bedirnismo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekerinize taş değmesin güle güle kullanın ama benim şahsi düşüncem şu ilandaki araba gibi ön tamponun ızgara tarafı siyaha boyanırsa daha güzel gözükür diye düşünüyorum

Just a moment...
    hayatımız çalındı gençligimiz çalındi gelecegimiz çalındı hayallerimiz çalındı bilgileri çalmışlar çokmu kemancıı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bedirnismo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekerinize taş değmesin güle güle kullanın ama benim şahsi düşüncem şu ilandaki araba gibi ön tamponun ızgara tarafı siyaha boyanırsa daha güzel gözükür diye düşünüyorum

Just a moment...
    Amin cümlemize kazasız belasız sürüşler inşallah. O kısmı siyah kaplamayı almadan önce düşünüyordum ama birkaç araçta canlıda gördüm, açıkçası çok hoşuma gitmedi, fotoğraf ve videolardan göründüğü kadar garip durmuyor canlıda. Bir de benim araçta cam tavan olmadığı için önden bakınca beyaz ağırlıkta. Cam tavan olsa belki düşünebilirdim 🙃

Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zamanında çalıştığım şirket sıfır almıştı.Ben gitmiştim teslim almaya.İlk bindiğimde çok beğenmiştim.Ticari hissiyatı yok.Sadece söylediğin gibi rüzgar sesi vardı.

Bir kaç gün önce trafikte gördüm.Arka plakanın olduğu kısmı parlak siyah kaplamıştı.Çok hoşuma gitti açıkçası.Ayrıca bu motura biniyor olsam kameradan önce yazılım yapardım.Potansiyeli yüksek çünkü

Güle güle kullan hocam.
    Teşekkürler, kameraya aşırı derecede alışmışız toyotada yokluğunda biraz arattı kendini. yazılım konusunda ben ara ara kaşınıyorum ama babam performanslı kullanan biri değil pek, ben de şunun şurasında 1 1.5 seneye okul bitince kendi arabamı alıp artık bi kenara çekileceğim için çok üstelemek istemiyorum ama geçen bi sordu yazılım yapınca garantiden çıkıyor mu falan diye, bakalım zaman ne gösterir bilemiyorum 😁

KaradumanBerke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel günlerde kullanın. Ticari araçların yeri bende çok başka bir yerde. Citan ile 8 sene 320 bin km yol yaptık. O kadar araba alıp sattık içimde kalan tek arabadır. Yaza doğru iş ihtiyaçları için tekrar bir ticari alacağız aileye seçenekler arasında Caddy de var. Bilmiyorum ne kadar yüklü kullanıyorsunuz ama yüklü durumda seyir kararlılığı nasıl bilgi verebilir misiniz? Özellikle arka tarafında sekme vs. oluyor mu?
    Volvo S60 / Volvo C30 / Mercedes - Benz Citan (O Artık Başkalarına Yar Oldu...)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KaradumanBerke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel günlerde kullanın. Ticari araçların yeri bende çok başka bir yerde. Citan ile 8 sene 320 bin km yol yaptık. O kadar araba alıp sattık içimde kalan tek arabadır. Yaza doğru iş ihtiyaçları için tekrar bir ticari alacağız aileye seçenekler arasında Caddy de var. Bilmiyorum ne kadar yüklü kullanıyorsunuz ama yüklü durumda seyir kararlılığı nasıl bilgi verebilir misiniz? Özellikle arka tarafında sekme vs. oluyor mu?
    Teşekkür ederim, babaanne dede de bizimle olunca bizi SUV'ler vs kesmiyor iç hacim olarak, o yüzden rota ister istemez ticariye kayıyor. Genelde aile kullanımında kullanılıyor ama zaman zaman değdan direkt kaynak suyu olan bir yer var, ev için oradan su getirdiğimiz için şu şekilde 20 25 damacanaya yakın suyla kullanıyoruz, 40 50 km civarı bir yol, şahsi düşüncem yüksüzken daha fazla sekiyor araba. Yük altında iken doğal olarak fren mesafesi uzuyor ama yüklüyken salınımı, yolda akışı daha güvenli geliyor bana. Sekmeden ziyade yaylanma oluyor, boşken düzensizliklerde daha paldır küldür oluyor.

KaradumanBerke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OtoGrafi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim, babaanne dede de bizimle olunca bizi SUV'ler vs kesmiyor iç hacim olarak, o yüzden rota ister istemez ticariye kayıyor. Genelde aile kullanımında kullanılıyor ama zaman zaman değdan direkt kaynak suyu olan bir yer var, ev için oradan su getirdiğimiz için şu şekilde 20 25 damacanaya yakın suyla kullanıyoruz, 40 50 km civarı bir yol, şahsi düşüncem yüksüzken daha fazla sekiyor araba. Yük altında iken doğal olarak fren mesafesi uzuyor ama yüklüyken salınımı, yolda akışı daha güvenli geliyor bana. Sekmeden ziyade yaylanma oluyor, boşken düzensizliklerde daha paldır küldür oluyor.
    Cevap için teşekkür ederim. fotoğraflarla birlikte daha aydınlatıcı oldu.
    Volvo S60 / Volvo C30 / Mercedes - Benz Citan (O Artık Başkalarına Yar Oldu...)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler