User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
46 sonuçtan 39 ile 46 arası

Konu: 2014 Peugeot 308 S&S Allure l 1.6e HDİ

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hafta sonu düğün dernek nedeniyle izmir'e gittim. Arabamı Afyon'dan aldıktan sonra ilk uzun yol deneyimim oldu diyebilirim.

Bu vesileyle yakıt tüketimiyle ilgilide bir bilgi paylaşım yapayım konuda bulunsun istedim.

İzmir'e 3 yetişkin bir oğlan ve dolu bir bagajla yola çıktım. Nikah törenine yetişmek için biraz gazlamam gerekiyordu. Bursa'ya kadar ortalama hız olduğu için 100-110 klima kapalı şekilde seyahat ettim.

Yakıt tüketimim 100km de şu şekilde oldu. Tabi az yaksın diye kasmadım normal kullandım. İstesem bir tık daha düşük olurdu.

Otobana girince işler değişti tabi ki Bursa gişeleri geçer geçmez 185 cruise'a bağladım izmir'e kadar hiç bozmadım yolda çok müsaitti.

Mercedes ci bir abimizle Bursa'dan izmir'e kadar birbirimizi kollayarak güzel bir yol arkadaşlığı yaptık. Kendisine selam olsun.

Konak ta kalacağım otelin önüne geldiğimde arabam bu haldeydi

O gün nikah vs derken tüketim çekmeyi unutmuşum. Cumartesi günü de bisiklet turu nedeniyle arabayı otelden çıkartamadım tüm yollar kapalıydı.

Pazar günü dönüş öncesi bu kadar geldik key museum ada gidelim dedim ve Torbalı da BP den yakıt alırken son tüketimim bu şekilde oldu.

Yaklaşık 12-13 sene kadar önce Özgörkey'in koleksiyonunu özel bir davette ziyaret etme imkanım olmuştu. O zaman halka açık değildi hatta foruma konusunu da açmıştım.

Yıllar sonra yeniden ziyaret etme imkanı bulmak hoş bir nostalji oldu bana. Tabi müze önünde hatıralık fotoğrafımızı da aldık.

Dönüş yolunda acelem olmadığı için ilk 80-100 km yi 110 sabit geldim ama can sıkılınca 30 km kadar dip gaz gittim. Sonrasındaysa 130-140-150 değişken bir hızla otoban sürüşünü tamamladım.

Bursa Eskişehir arası yine ortalama hız olduğu için 110 sabit sürat ile seyahati tamamladım ve tüketim şu şekilde oldu.

Buda yolda sigara molası vermişken gözüme hoş geldiği anda çektiğim bir mola fotoğrafı oldu. Titretmeden çeksem daha iyi olacakmış.

Yay takarsak yada şu blistein lara bütçe yaratırsak güzel olacak kesin

Sözün özü bu kullanım şartlarında yazılımlı halde gayet tatminkar ekonomik bir araç. Bindikçe ve harcayıp sağını solunu düzelttikçe daha çok seviyorum kendisini.

İyi ki almışım dedirtti bana. Top speed de biraz zayıf kalıyor ama 205 gibi bitiyor. Rampa inerken 220 leri görüyor. O noktada bir müdahale de bulunacağım sanırım üst devirleri rahatlatmak gerek.
    Konu darkred tarafından (29-04-2024 Saat 10:36 ) değiştirilmiştir.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah gerçekten jantlarını çok beğeniyorum.Kardeşim diyebilebileceğim arkadaşıma 307 den sonra aldık 1.5 sene olacak aynı renk onda 17 jant var ama spacer sürtüyor arkalarda.Sizinde arkalar spacer ister bir parça yaydan sonra yada coil gelirse şahane durur.Donanımına göre fiyat performans aracı kesinlikle.

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konu başlığında o kadar lafı geçtiğine göre blisteinler satılınca pişmanlık olacak buna eminim

yakıt tüketimi çok iyi bu arada. siyah araba da temizken çok güzel duruyo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı driver_can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah gerçekten jantlarını çok beğeniyorum.Kardeşim diyebilebileceğim arkadaşıma 307 den sonra aldık 1.5 sene olacak aynı renk onda 17 jant var ama spacer sürtüyor arkalarda.Sizinde arkalar spacer ister bir parça yaydan sonra yada coil gelirse şahane durur.Donanımına göre fiyat performans aracı kesinlikle.
    Bütçe el verdikçe eklemeler yapmaya çalışıyorum. Spacer da aklımdaki parçalardan daha önce hiç kullanmadım. 308 lerde sorun oluyor diye arabayı aldıktan sonra duyduğum bir şey oldu ama nerede kimden duydum bilmiyorum.

Yay kesin alacağım ama bütçe el verirde coilleri alırsam tadından yenmez tabi.

Alıntı mcemrek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu başlığında o kadar lafı geçtiğine göre blisteinler satılınca pişmanlık olacak buna eminim

yakıt tüketimi çok iyi bu arada. siyah araba da temizken çok güzel duruyo
    Valla satılırsa üzülürüm tabi ki ama ciddi bütçe hani alacak durum olupta alamasam o zaman kaçırdım diye üzülürüm ama şu durumda yapacak bir şey yok
    M.Kemal ATATÜRK

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    185 cc de kaç devirde ilerliyor makina ? O kadar uzun süre yüksek devir de yağ sıcaklığı ne oluyor acaba merak ettim. Yok dimi yağ sıcaklık göstergesi bu yakışıklı da.

Ha bir de radar hadisesi var ceza gelmez umarım arkadan. Yoldaki katliamın temizlik aşamasını düşünemiyorum, tatil dönüşü beni bayağı uğraştırmıştı.

Tüketim makul bence, güzel makinalar hdi ler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    185 cc de kaç devirde ilerliyor makina ? O kadar uzun süre yüksek devir de yağ sıcaklığı ne oluyor acaba merak ettim. Yok dimi yağ sıcaklık göstergesi bu yakışıklı da.

Ha bir de radar hadisesi var ceza gelmez umarım arkadan. Yoldaki katliamın temizlik aşamasını düşünemiyorum, tatil dönüşü beni bayağı uğraştırmıştı.

Tüketim makul bence, güzel makinalar hdi ler.
    Abi yağ sıcaklığı yok maalesef. Devir olarak 3250 dd civarı oluyor. Oğlan da olunca 2 kez mola vermek durumunda kaldım 30 - 40 dk kadar.

Sanırım otoban mesafesi 310 km civarı molaları da katınca 2 saatte geçmişim gişeden gişeye.

Valla ceza gelirse de bedel ödendi deriz artık ne yapalım alıştık zaten

Henüz temizlik sürecine giremedim sadece ön camı temizledim bu hafta boya korumaya bırakacağım belki de temizlemekle uğraşmam
    M.Kemal ATATÜRK

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şanzıman 6 dimi bunda, 3250 devir çok da yüksek gelmedi bana. Keyifli sürüşler, kazasız belasız. Siyah araba lanettir almıcam desem de geri dönüp bakınca 5 tane almışım şimdiye kadar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şanzıman 6 dimi bunda, 3250 devir çok da yüksek gelmedi bana. Keyifli sürüşler, kazasız belasız. Siyah araba lanettir almıcam desem de geri dönüp bakınca 5 tane almışım şimdiye kadar.
    Aynen abi 6 ileri o kurtarıyor zaten 5 ileri olsa izmire varamadan yakıt ikmali yapardık

Benim ilk siyah arabam abi yukarda arkadaşın dediği gibi temizken çok güzel duruyor ama temiz durması da zaten 2-3 saat sonra toz çöküyor üzerine
    M.Kemal ATATÜRK

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler