User Tag List

Sayfa 54/58 İlkİlk ... 4445253545556 ... SonSon
1090 sonuçtan 1.008 ile 1.026 arası

Konu: -ER-'s 2001 Peugeot 306 GTi-6 / N5 / PH3 / Rosso Competizione / Alcantara Suede

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi kesene bereket keyifli işler yapıyorsun

ayrıca her aradıgımda sagladıgın destekler ıcın bır kez daha tesekkur ederım

keyıflı gazlamalar

CenKeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    baştan sona okudum tek tek baktım inceledim gerçekten maşallah tam vitrinlik bir GTI allah kaza bela vermesin
    Alıntı Sh4rk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi biz sakliyamadik evde bahcede araba varsa yoksa gazliyoruz hiaminaa

-ER- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne konum var beee

Selam dostlar yine bir motor yapma heyecanı ve orijinale dönme özlemi ile motor açıyorum.

Forgedledim motoru ama bana yaramadı, Sıkıştırma arttırdım kapağımda limit olduğundan istenen sıkıştırmanın da üzerine çıkmıştık. Tabi çocuk gergin çalışıyor, hararet yukarılarda geziyor falan.
    Avansda açamıyoruz yazılımda ki koşsun çocukcağız ama benden istenen 3 tane susturucumdan vazgeçmem Bende sesli istemiyorum tabi yok mu yolu yordamı derken herkes vanalı tak vanalı tak falan diyor.
    Bende vanalı sevmiyorum ya ne bileyim içime sinmiyor.
    Neyse ben takmadım 3 susturucumla devam ediyorum sağ sola gidiyorum. Motor yapıldığından bu yana tam anlamı ile gazlamamıştım. Birazda soğudum açıkcası işte kapak bulalım falan dedik buldum kapak hiç taşlanmamış bebekler bebeği,
    Açılık onu koymam lazım ki hararetim avansım vs vs sorunlarımı çözelim. Bir yandan da hiç yeniden sökül yap ee kapaktan sonra yine egsoz engeli çıkacak karşıma tabi bu sırada bu motora stock egsozumu takmaya niyetliyim yaşlanmışım kafam o sesi almıyor artık Neyse öyle kaldı zaten düşüncelerdeyim havalar güzel motora biniyor zaten dert etmiyorum.
    Bir başka 306 GTi daha var yapılı ITB li bir sürü forged zarzavatlı neyse gel gazlayalım dedi, yanına oturuyorum bu arada 2-3 gazladık gündüz hadımköy yolunda bir anda pırt etti neyse kırıldı, bana bi ürkme geldi tırstım.
    Ya dedim EREL ne yapıyorsun ne macera arıyorsun falan derken, konuştuk ettik avans kıstık biraz daha güvenli olsun gazlamıyacağım STOCK OEM e döneceğim.
    Neyse TrackTürk izmit körfez pistinde organizasyon yaptık, girsem mi girmesem mi kararsızlığındayım daha ilk postada (seans) çıkan Astra GSi da kırılca ben iyice gerildim. Sonuçta yaşıtlarım akranlarım

Pistten dönerken tıngır mıngır, Aklıma usta getiriyorum en güzel en orijinal vidaları zarzavatları ile kime toplatırım ve tabi ki en önemlisi maliyet. Neyse bi kaç yer gezdim, hemen başlanmaz aysonu ay ortası falan derken bir anda aklıma Amerikancı İSTEMİHAN ACAR abi geldi AS PERFORMAS dedim senin usta yapar mı ''-Yapar tabi manyak mısın, adam eski Tuna Peugeotcu'' dedim güzel ne zaman alırsınız parçaların hazırsa hemen getir.
    dedim geliyorum

Neyse ki gaza gelmişim hemen sökelim tribindeyim.
    Ertesi gün soğuduğunda söküldü kapağım, Conta yakmışım zaten ben günlük kullanan adamım trafiğede gireceğim marketede gideceğim falan yani ama işte o işler 12.5 piston ve bitik kapakla olmuyormuş.
    Zaten daha önceden toparlanırken de söylemişlerdi bana ''kapak bul kapak bul'' diye buldum da sonra sökme falan işlerine girişememiştim, kış falan arabasız kalmıyım diye

Emmelerimiz çipil çipilde yağ niye var derken ben Contanın azizliğine uğradığımı fark etmek 1 dk sürmedi yani

Tabi ben contayı kendim almıştım çünkü kekolar katalogda sadece 1.2 conta veriyor 306 Gti'a başka seçenek yok ORİJİNAL olarak yani, bende gittim XU10j4 müydü neydi onun 1.4 klindrik contasını almıştım.
    İngiliz bebeleri yapıyordu tabi onların kapakları ne kadar taşlı bilememde seçeneğim buydu gidip öyle afilli contaya afilli para veresim gelmemişti işte

Bir güzel odaları birleştirmişim beraber yakıp gidiyorlar Yağı suyu yakıtı EREL ne verdiyse yakıyor çocuklar

Yeni kapağım da bagajda sarmışım bir güzel evde aylardır takılacağı bloğu beklersen sonunda kavuşma anı yakın tezgah da

Yine dalak, böbrek, kalp açık yatıyor yavrum.

Yanma odalarımızı da görelim, onlar tabi birbirine neler karıştırdılarsa kararmışlar

1. ODA biraz titremiş ama neyse koyayım dedim.

2.ODA

3.ODA

4.ODA

İşte yanmadan oluşan kararmalar bir şeyler bir şeyler. Tabi bu arada ciddi şanslıyım, sübaplar kılavuzların (guide) içerisinde minik bir titrenzi oynuyor böyle sallantı gibi önceki rektifiyeciden mi artık sübaplardan mı bilmiyorum ama ciddi şanslıymışım gazlasam o gün pistte ilk zaten contam yanık o bi ayrı heyecan yapacaktı birde sübaplar titrenzi ne olurdu bilmek dahi istemiyorum
    Balımı yiiim resmen.

Güzellerim çipil çipil parlarken tezgahta boyunları bükük yatıyordu

Sevemedim sizi be gergin ettiniz ER oğlanı, Beyinli araba işleri bana göre değilmiş dedim.
    Ünlü bi Fransız atasözü der ki;
    -En güzel araba, Stock araba. askjdhaskjdhakjshdakshd
    Şimdi sonuçta ben ER oğlanla güneye tatile de gidiyorum, karda sapıklıkta yapıyorum. Sıkıştırma gergin gelmeyecek bana döndürelim evet devam ediyorum.

Neyse kollarda söküldü falan dedim iyi masraf çıkmayacak sadece OEM parçaları takacağız ve olay bitecek, ama öyle olmadı kol yataklar biraz çiziğimsi çıktı, amam conta falan değişeceğiz de ki piston da almıştım.
    Yeni kapağa geçeceğim içinde subaplar subak lastikleri falan çıkma sonuçta 6 aydır evde duruyor bi elden geçsin diye düşünerek parçalarımı hazırlamıştım.

Ben onu alırım dedim kol yatak kaç lira ki, bir daha stock araba titanyum uranyum yatağa gerek yok. 0606X0 candır. (Orijinal fabrika kol yatak referansı)

İşte böyle bu günlük bu kadar, şuan son hali böyle kol yataklar sipariş edildi bekliyoruz geldiğinde toparlanacak.
    Marş basıp direk devam zaten sonradan taktığımız EMS (engine management system) Yani Beyin de iptal edilip orijinal beyinle yürüyebilir halde olduğu için sonraki mesajımda büyük ihtimalle bitmiş olur.

fms - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maalesef pompa benzini ile yüksek sıkıştırma iyi olmuyor,
    keşke oriinalin bir tık üstünde sıkıştırma ile toplasaydınız motoru, kanımca çok fazla sıkıntı çekmeden yıllarca binecektiniz, hayırlısı olsun.
    yeni setup dilediğiniz gibi olur inşallah.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim,
    Düz mantık düşünüyorum zaten kapakdan temizlik yüzeyi alınır heralde oda birazcık bana sıkıştırma verir diye düşünüyorum sonrasında ölçerim kompresyonu bakalım neler çıkacak

[RaCeR] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hadi hayırlısı olsun Erel, stok en güzeli yaşlandık biz
    Alıntı JAMİRYO Nickli Üyeden Alıntı
    ALLAHINI SEVEN DEFANSA GELSİN

ST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Erel geçmiş olsun ,

Ne konu ne konu be , özlemişim ER GTI'i maşallah,
    Serdar TURGUT

tolgaaydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Efsane konu geri döndü.. ER gti-6 özlemiştim Çok seviyorum bu arabaları, hep niyetleniyorum sonra geri adım atıyorum. İnşallah güzel bi araba bulup uzun süre kullanmak nasip olur
    Eğer burada durup daha ileri gitmeyeceksek, niçin bu noktaya kadar geldik?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet uzun bir ara oldu motorumu toparladık yıl oldu hatta yarım bıraktım,
    geçtiğimiz aylarda da boya işine arayışlardaydım.
    Takip edenleriniz bilir ki ER 306 GTi kazasız boyasızdı ki artık boyasız değil komple boya işine girdim zaten vernik yanıkları almış başını gidiyordu.
    Bir kaç boya işinden anlayan arkadaşlara danıştım, Başta SULTANOĞLU ve bir yandan GÖRKEM (eski Mod)
    İzmir de Batuhan adlı arkadaşa yönlendirdi Görkem ve Tansel. O Detailing işi yaptığından İZMİR de hem boyacı çevresi vardır hemde ustaların işçiliklerine şahit oluyordur diye kendisine gittim.
    Sağolsun beni UĞUR ustaya yönlendirdi ve bende gittim görüştüm konuştuk anlaştık aracı ben sökerim dedim sadece takıntımdan yan, Neyse usta baktı kaportacı ustada baktılar döndüler etrafında bi kaç tur çizgilerin güzel nereden buldun muhabbetleri vs vs, Ustanın ilk lafı valla araban düzgünmüş düzgün olmasa hayatta GTi la uğraşmam biyerini kazıyorsun macun pas çürük çıkar gibi laflarla onure etti beni Neyse
    Aracın sökebildiğim yerlerini kendim söktüm ve boyacıya bıraktım İZMİR ilinde 3.sanayide Uğur Oto Boya diye bir yer.
    Merak edenler için bu da konumu Google Haritalar
    Uğur ağabeyin yönlendirdiği kaportacıya kendisi götürmüştü şöyle sizlere söktüğüm fotoğraflarını paylaşayım.

20200818_164047 by Erel Hükerek, on Flickr

20200818_164041 by Erel Hükerek, on Flickr
    Konu -ER- tarafından (05-10-2020 Saat 19:15 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracımı bıraktığımda Perşembe yada Cumaydı Hafta başı başlandı ve kaportasındaki bütün göçükler ve darbeli yerleri düzeltildi bir sürü gamze ve göçük vardı.
    zaten kazıntılı yerler dışında nereler düzeltilmiş ne düzgünmüş ya benim kordonlar falan oldum
    Merak edenler için Kaporta onarım işçiliğim İZMİR ilinin 3.sanayisinde FEDA Oto Kaporta da Ferhat usta tarafından yapıldı. Merak edenler için konumu Google Haritalar

Arabamın tamponları, çıtaları, ve marşpiyelleri sökülmüş düzeltilme işlemleri yapılmış hali esnasında denk geldim.
    20200909_155420 by Erel Hükerek, on Flickr

20200909_155433 by Erel Hükerek, on Flickr

Sökük görmek ne garip geldi böyle saçını başını yolmuşlar gibi garibimin, ama neyse ki güzel günler bizi bekliyor telkinlerinde bulundum kendisine
    Kaputta ilk sahibinden bir göçük vardı, o çektirme ile düzelememiş alttan delik açmam gerekiyordu nasılsa boyanacak diye delmedim dedi. bende usta iyiki delmedin dedim

20200909_155446 by Erel Hükerek, on Flickr

20200909_160140 by Erel Hükerek, on Flickr

Fotoğraflara dikkatli bakarsanız kaputtaki vernik yanığı mı diyim atığı mı atmığımı belli oluyor.
    Kordonlarıda ip gibi şerefsizin.
    İlgisini çekenler için ER 306 GTi a bir insta hesabı açmıştım ara ara hikaye ve paylaşımlarda bulunuyorum buradan daha aktif olmuş oluyor.

https://www.instagram.com/er306gti6/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sökme işlemleri bitmiş ardından ER oğlan boyacı UĞUR ustaa gitmiş zımparaları takozları yapılıyordu vs vs

IMG-20200915-WA0141 by Erel Hükerek, on Flickr

IMG-20200915-WA0145 by Erel Hükerek, on Flickr

araç İZMİR de yapıldığı çok belli dimi KORDON jileeeet NOT zaten öyleydi

IMG-20200915-WA0149 by Erel Hükerek, on Flickr

Zımpara ve daha fazla zımpara.

Görüyorsunuz altta fabrika astarım BİENVENUE diyor hasdkjashdjkash

IMG-20200915-WA0142 by Erel Hükerek, on Flickr

Biraz da kapılara zımpa

IMG-20200915-WA0143 by Erel Hükerek, on Flickr

Biraz da bagaja

IMG-20200915-WA0148 by Erel Hükerek, on Flickr

IMG-20200915-WA0147 by Erel Hükerek, on Flickr

IMG-20200915-WA0146 by Erel Hükerek, on Flickr

Tabi plastiklerde zımparadan nasiplerini aldı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zımpara işlemlerim bittikten sonra delikleri kapatma evresine geldik ve astara girecek beyfendi,

Ustalar her yerini kapatırken ve zımpara ve takoz işlemlerinin sonuçları görebilirsiniz ki en başta dediğim laf şuydu
    "-usta bu araba satılmayacak, satış boyası değil binici boyası olacak macun istemiyorum hatları kaybolmasın jilet gibi keskin istiyorum." demiştim.
    O yüzden kaporta işçiliğim göçük düzeltme mantığı ile yapıldı ve en az malzeme kullanılacak şekilde işlemler devam ediyordu.

IMG-20200916-WA0093 by Erel Hükerek, on Flickr

IMG-20200916-WA0092 by Erel Hükerek, on Flickr

IMG-20200916-WA0095 by Erel Hükerek, on Flickr

IMG-20200916-WA0094 by Erel Hükerek, on Flickr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ve ta taaaa astarı atıldı.
    Astar atılınca bile çok güzel gözüktü gözüme namussuz.
    Bu arada tabi Plastik parçalar söküldüğünde ufak tefek kırık çıkık çatlağı varmış onlarda plastik kaynağı ile onarıldı

IMG-20200916-WA0090 by Erel Hükerek, on Flickr

IMG-20200916-WA0086 by Erel Hükerek, on Flickr

IMG-20200916-WA0080 by Erel Hükerek, on Flickr

IMG-20200916-WA0079 by Erel Hükerek, on Flickr

IMG-20200916-WA0078 by Erel Hükerek, on Flickr

IMG-20200916-WA0077 by Erel Hükerek, on Flickr

IMG-20200916-WA0090 by Erel Hükerek, on Flickr

IMG-20200916-WA0088 by Erel Hükerek, on Flickr

Astarımız atıldı tabi biraz sertleşsin falan derken aradan 1 hafta geçti birde renge karar verebilme durumum vardı, orijinal EKQ mu olacak yoksa fantazi işlere girecekmiyim.

Ne marka Glasürit mi yoksa STANDOX mu ? kılmı tüymü ıvırmı zıvırmı derken BODRUM'dan arada sırada kalıp günü birlik İZMİR'e gidip geliyorum bu arada. Renk kafamı inanılmaz karıştırıyor.

Beni tanıyanlar bilir devamlı ŞEYTAN BORDO şakasına maruz kaldığımdan ve açıkcası bende karanlıkta EKQ yu çok beğenmediğimden biraz ton açmak istiyorum ama kesinlikle OPAK Kırmızı istemedim hiç bir zaman.

Neyse usta astarın zımparasını attı araba hazır sadece benim boyaya karar vermemi bekliyor, GEL SEÇELİM ARTIK 1 hafta oldu dedi

20200923_132225 by Erel Hükerek, on Flickr

20200918_122833 by Erel Hükerek, on Flickr
    Konu -ER- tarafından (05-10-2020 Saat 19:43 ) değiştirilmiştir.

ST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah be

kesene bereket kanka, yıllardır severek takip ediyoruz, ailecek severiz
    Serdar TURGUT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neyse kalktım sabahtan vardım gittim yanına İZMİR'e

Ben hayatımda böyle anlayışlı ilgili usta görmedim ya, diyorum telefonda
    "-ağabey ben yine aynı sedefli istiyorum ama biraz açık olsun kırmızı olduğu belli olsun ama metalik olmasın, Sonuçta benim arabam alınırken fiyat farkı verilmiş sedefli alınmış (ashdahsdkjahsdkjashd şaka şaka bunu demedim)
    Şöyle bi tık şu bi tık bu falan konuşurken ustanın beni çok iyi anladığını fark ettim gönlümü bir kez daha feth etti.

Neyse gitti 3.sanayi de boyacı da katalog geziyoruz, boyacı gezmiyoruz kataloglarda kendimizi kaybediyoruz. Beğendimi mix yapıp plakalara sıkıyoruz güneşte bakıyoruz falan.
    Ustada istemiyor şerbetli boya (şerbetli diyor 3 katmanlı boya yani) Onu boyarız dert değil ama sonra büyük sıkıntı falan filan muhabbetleri.
    Lanet bütün yeni sedefli kırmızılar hep 3 katmanlı ne hikmetse. EKQ orijinal boyam bu arada 2 katmanlı yani Boya + vernik.
    3 katmanlı olunca Zemin boya + üzerine vernikli boya gibi birşey + vernik yapılıyor.

Neyse bakındık ettik beğendiğimiz bir kaç renk oldu

Soldaki delikli olan ORİJİNAL EKQ, altta kalan Rosso Competione

IMG-20200921-WA0038 by Erel Hükerek, on Flickr

Birde beğendiğim bir renk daha oldu yan yana tuttuk beğendik sonunda ortaya yavaş yavaş bir şeyler çıkıyor.
    Sağdaki Rosso Comp soldaki adını hatırlamıyorum ama kodu yazıyor

IMG-20200921-WA0040 by Erel Hükerek, on Flickr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Reng seçildi boyaya geçildi.

İçim kıpır kıpır çocuklar gibi şen, nasıl olacak diye sabırsızlıkla bekliyorum.

Usta ufak parçalara boya atmış fotoğraf gönderdi

IMG-20200928-WA0073 by Erel Hükerek, on Flickr

IMG-20200928-WA0071 by Erel Hükerek, on Flickr

IMG-20200928-WA0075 by Erel Hükerek, on Flickr

IMG-20200928-WA0077 by Erel Hükerek, on Flickr

IMG-20200928-WA0137 by Erel Hükerek, on Flickr

IMG-20200928-WA0136 by Erel Hükerek, on Flickr

IMG-20200930-WA0110 by Erel Hükerek, on Flickr

IMG-20200930-WA0112 by Erel Hükerek, on Flickr

İyi hoş güzel de

Boyadığımız metal plakada böyle durmuyordu biraz hevesim kırıldı ne yalan söyliyim, koyu abi bu diyemedim ya laa

Neyse birde büyük parçalar boyanda görsem dedim.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çekirdek kola aldik konuyu okuyoruz. Hadi güncelle şu konuyuuuu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ana parçalara geçildi ve bir nebze olsa içime su serpildi ama bi tık içimde acaba var.

Daha mı açık olmalıydı, lanet yağsın ki sedefli kırmızılar hep koyu yaa

IMG-20200930-WA0109 by Erel Hükerek, on Flickr

IMG-20200930-WA0111 by Erel Hükerek, on Flickr

IMG-20200930-WA0113 by Erel Hükerek, on Flickr

IMG-20200930-WA0114 by Erel Hükerek, on Flickr

Tabi fırının içide florasan acaba o mu yanıltıyor beni diye düşünmeden edemedim ki biraz da karanlık fırının içi birde güneş ışığı alan yerde görsem diye düşünmeden edemedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Parçalar bitmişti ve usta sessizliğe bürünmüştü, adamıda darlamak istemiyorum boya seçimi astar olayları ne marka olacak ne nasıl ne zaman nerede derken

yıldırmışımdır heralde ses çıkartmadı ama sağolsun. Kafasını şişirmişimdir diyerek bu ara biraz sessiz kalmıştım ve beklemedeyim toplanacak mı temizlenecek mi foto gelecek mi derken.

Detailpoit Batuhan uğramış arabanın yanına bana fotoğraf attı sağolsun.

Ve ta taaaa

IMG-20201002-WA0033 by Erel Hükerek, on Flickr

IMG-20201002-WA0034 by Erel Hükerek, on Flickr

Dedim senin ***** avradını s. sen ne güzel bir or.çocuğusun ne güzel bir reng bu

Tengrime şükürler olsun. Bir mutlu oldum bir keyiflendim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler