User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Simülasyon Hakkında Bir Soru

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Simülasyon Hakkında Bir Soru

Uzun zamandır ETS 2 oynuyorum dıreksıyonum falan tam allaha şükür vitesimde tespihimde asılı ama şu gerçekteki göstergeleri oyunla doğru orantılı çalıştıran ufak modüller var sanırım bu konu hakkında açıkcası bilgimde yok gerçekteki bir Volvo fh16 nın göstergesini alsak ets 2 ye nasıl adapte ederiz neler gerekli bu konuyla ilgili bilgisi olan varmı ?? Minik bir video bırakayım açıklayıcı olsun. Araştırma yapıcam ama ne diye aratıcağımıda bilmiyorum

Tachocontroller Nissan - YouTube
    DR. OWL

Faruk_Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    kanka sen evın ıçıne en sonunda Volvo FH16 sokacaksın yada boyle bışey yapacaksın..

F&F CAR CLEAN - Detailing Center

Vtec II ES7 | Accord 2.4 EX. | C2 HDI | GPunto MJET 3K | Dizel Otomatik ERA...

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunu yapmayı bir ara bende çok istemiştim ben bi konuya rez alıyım
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    mantıken kullanılan materyaller ucuz .. 3 led ekran 42 inç iş görür sanırım çok kaliteli bir şey olmasınada gerek yok piyasa cafe işi ekranlardan alınırsa 3 tanesi çok ucuza gelir..

bir araba koltuğu bir direksiyon vites takımı.. adam sanırım vitesle direksiyonu gerçek tırınkini takmış sete.. birde öne çakma bir araba gövdesi katondan falan maddi imkanın varsa çıkmasınıda bulursun koyarsın o kadar sanırım.. yapılır keyifli olurda komple bu işe bir oda ayırmak lazım..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mantıken kullanılan materyaller ucuz .. 3 led ekran 42 inç iş görür sanırım çok kaliteli bir şey olmasınada gerek yok piyasa cafe işi ekranlardan alınırsa 3 tanesi çok ucuza gelir..

bir araba koltuğu bir direksiyon vites takımı.. adam sanırım vitesle direksiyonu gerçek tırınkini takmış sete.. birde öne çakma bir araba gövdesi katondan falan maddi imkanın varsa çıkmasınıda bulursun koyarsın o kadar sanırım.. yapılır keyifli olurda komple bu işe bir oda ayırmak lazım..
    Ekranında koltugunda değilim oraları geçtim basit işler de hanı bi gösterge alsak bunu nasıl çalıştırıcaz onu bılmıyorum
    DR. OWL

HUSNU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HondatugraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ekranında koltugunda değilim oraları geçtim basit işler de hanı bi gösterge alsak bunu nasıl çalıştırıcaz onu bılmıyorum
    Aurdino uno kullanılarak bu tarz analog göstergeler çalıştırılabiliyor. Mesela biz böyle birşey yaptık. Bunun analog olanlarını yapmak mümkün. Önemli olan ETS de çalışacak ve aurdino boarda yüklenecek kodları bulmak . Biraz araştırmak lazım . Kesin bu tarz uygulamalarda kullanılan kodlar vardır

JY-MCU J-LKM1638 deneme - YouTube

edemirbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ETS'nin bu konuda desteği var, wifi üzerinden tablete yansıtan bir program kullanmıştım, oyun içinde desteği mevcut ama kodu yazmak lazım sanırım.

Bahsettiğim program bu, orjinal oyundaki her aracın göstergesi var. Tabletle fena durmuyor: Gauge ETS2 & ATS - Android Apps on Google Play

Analog olarak istersen eğer nasıl yapılacağı hakkında pek fikrim yok, ama ekranın altına bi tablet koyabilirsin, wifi güzel çekiyorsa takılma olmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HUSNU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aurdino uno kullanılarak bu tarz analog göstergeler çalıştırılabiliyor. Mesela biz böyle birşey yaptık. Bunun analog olanlarını yapmak mümkün. Önemli olan ETS de çalışacak ve aurdino boarda yüklenecek kodları bulmak . Biraz araştırmak lazım . Kesin bu tarz uygulamalarda kullanılan kodlar vardır

JY-MCU J-LKM1638 deneme - YouTube

yani yazılımdanda anlaman lazım diyorsun
    DR. OWL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yani yazılımdanda anlaman lazım diyorsun
    Yok aslında basti bir uygulama. Benim verdiğim videoda gördüğün ledlerin çalışması için TM1638 led modül ve aurdino uno board gerekiyor. Led modülü , aurdino üzerine bağladıktan sonra aurdino içine hazır olan kodları yüklüyorsun ve sistemin çalışması için gerekli programı çalıştırıyorsun. Mesela led modülün iracing te çalışması için dx sli manager adlı bir program mevcut. ETS için de yapılmış hazır bir kod ve bununla kullanılabilecek donanımlar vardır. ETS bilgim pek yok ama aklımda olsun . Birşey karşıma çıkarsa buradan paylaşırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu okudum biraz araştırdım böyle bir yapım aşaması buldum yardımı olur umarım

Real Scania Truck Home Simulator • Hackaday.io

Bende takipteyim konuyu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok aslında basti bir uygulama. Benim verdiğim videoda gördüğün ledlerin çalışması için TM1638 led modül ve aurdino uno board gerekiyor. Led modülü , aurdino üzerine bağladıktan sonra aurdino içine hazır olan kodları yüklüyorsun ve sistemin çalışması için gerekli programı çalıştırıyorsun. Mesela led modülün iracing te çalışması için dx sli manager adlı bir program mevcut. ETS için de yapılmış hazır bir kod ve bununla kullanılabilecek donanımlar vardır. ETS bilgim pek yok ama aklımda olsun . Birşey karşıma çıkarsa buradan paylaşırım

benım dijitalden öte bunu çalıştırmam lazım
    DR. OWL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

benım dijitalden öte bunu çalıştırmam lazım
    Daha önce çalıştırılmış uygulamaları referans alarak ilerlemek daha basit olacaktır . He bu demek değil ki elinizdeki ekipmanla yapılamaz. Yapılır ama aurdino kullanmayı ve biraz da teknik bilgi gerektirir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce çalıştırılmış uygulamaları referans alarak ilerlemek daha basit olacaktır . He bu demek değil ki elinizdeki ekipmanla yapılamaz. Yapılır ama aurdino kullanmayı ve biraz da teknik bilgi gerektirir
    Valla kurcalıyorum ınternetıde sıstemı kuran oynamış anlatan yok
    DR. OWL

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler