User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: hangimiz istemeyiz ki?

rekord2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

hangimiz istemeyiz ki?

son zamanlarda şu işe sarmış durumdayım. evde bunu yapmak için ne gerekiyor. çok yüksek maliyetleri varmıdır? kusura bakmayın benim kafa pc vs teknoloji işlerine hiç basmaz. araştırdım ama kayda değer bişey bulamadım.

REAL TRAFFIC Mount Akina | Crazy Driving Porsche 911 R | Oculus Rift Assetto Corsa - YouTube
    bbm pin :2B244451

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi ben yazayım. VR gözlük filandan anlamam ama surround eyefinity(3monitör kullanmak) gibi sistemler kurarsan yardımcı olurum gpu cpu direksiyon seti seçiminde. Yada 3 monitörle surround veya eyefinity yapacağına kavisli gaming monitörüde alabilirsin 24 27 inç civarı. Önceliğin logitech g25 g27 g920 gibi direksiyon seti alman gerçekçiliği hissetmen için. 2. elden çözersin 800 1000liraya sıfırı 1500 küsür bunların. Gpu olarak gtx 1060 yeter cpuda i5 6400 alsan oda yeterli gelir 8gb 2133mhz ram 600w psulu bir kasa ile işi çözersin high end sistem kurmana gerek kalmaz. 3 3.5kya kasa toplasan 1k direksiyon seti desen 1.5k yada 3 tane monitör çözsen 23 inç 1mslik full hd 5.5k ya halledersin bu işi.
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vr uzun süreli kullanımda baş ağrısı yapabiliyormuş, 3 monitör candır. Direksiyon olarakta G27 ve g29 iyi güzel hoş ama thrustmaster t300, hatta bütçe el veriyorsa t500 daha iyi direksiyonlar.
    '98 Peugeot 106 XS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi ben yazayım. VR gözlük filandan anlamam ama surround eyefinity(3monitör kullanmak) gibi sistemler kurarsan yardımcı olurum gpu cpu direksiyon seti seçiminde. Yada 3 monitörle surround veya eyefinity yapacağına kavisli gaming monitörüde alabilirsin 24 27 inç civarı. Önceliğin logitech g25 g27 g920 gibi direksiyon seti alman gerçekçiliği hissetmen için. 2. elden çözersin 800 1000liraya sıfırı 1500 küsür bunların. Gpu olarak gtx 1060 yeter cpuda i5 6400 alsan oda yeterli gelir 8gb 2133mhz ram 600w psulu bir kasa ile işi çözersin high end sistem kurmana gerek kalmaz. 3 3.5kya kasa toplasan 1k direksiyon seti desen 1.5k yada 3 tane monitör çözsen 23 inç 1mslik full hd 5.5k ya halledersin bu işi.
    atomu parçalamanın formülünü anlatsalar şuracıkta parçalarım ama şu yazdıklarından bi şey anlamadım çözebildiğim tek olay 3 monütörli koca bir sistem sanırım demek istediğin. ya yer sıkıntım var, bu gözlük olayı ile hem onu aşmış olurum, hemde gerçekçilik hissi çok yüksek seviye olur diye düşünüyorum ben. monitör ile konsolu baya denedim, bana o kadar yapay geliyor ki arabayı düz bile tutamıyorum. anca saatlerce başında takılıcam anca adapte oluyorum. kol yada klavyede mesela sıkıntım yok anında yarışırım. ama konsol monitör ikilisi ile aram bozuk

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vr uzun süreli kullanımda baş ağrısı yapabiliyormuş, 3 monitör candır. Direksiyon olarakta G27 ve g29 iyi güzel hoş ama thrustmaster t300, hatta bütçe el veriyorsa t500 daha iyi direksiyonlar.
    thrustmaster t300 fiyatlara bi baktım da, inanırmısın o paraya araba aldım parçalayıp satıyorum şuan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rekord2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    atomu parçalamanın formülünü anlatsalar şuracıkta parçalarım ama şu yazdıklarından bi şey anlamadım çözebildiğim tek olay 3 monütörli koca bir sistem sanırım demek istediğin. ya yer sıkıntım var, bu gözlük olayı ile hem onu aşmış olurum, hemde gerçekçilik hissi çok yüksek seviye olur diye düşünüyorum ben. monitör ile konsolu baya denedim, bana o kadar yapay geliyor ki arabayı düz bile tutamıyorum. anca saatlerce başında takılıcam anca adapte oluyorum. kol yada klavyede mesela sıkıntım yok anında yarışırım. ama konsol monitör ikilisi ile aram bozuk
    Abi dediğim gibi vr hakkında hiç araştırma yapmadın denemedim yanlış bir şey söylemek istemem ama tat versin diyorsan çok çok kaliteli bir vr gözlük alman şart olacaktır kanımca. sistem 5k+g27+vr sana 8 9 liraya maal olur gibi
    AC/DC Back In Black

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En kaliteli gözlükler bunlar sanırım

En iyi Sanal Gerceklik Gozlukleri (2016) - TeknolojiLab
    AC/DC Back In Black

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi dediğim gibi vr hakkında hiç araştırma yapmadın denemedim yanlış bir şey söylemek istemem ama tat versin diyorsan çok çok kaliteli bir vr gözlük alman şart olacaktır kanımca. sistem 5k+g27+vr sana 8 9 liraya maal olur gibi
    Solıter neyime yetmiyor, oturayım oturduğum yerde. Koca adam oyun mu oynar, cocukmuyum ben

İyi geceler, böyle bir konu hiç açılmadı sayıyorum ben

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rekord2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Solıter neyime yetmiyor, oturayım oturduğum yerde. Koca adam oyun mu oynar, cocukmuyum ben

İyi geceler, böyle bir konu hiç açılmadı sayıyorum ben
    Abi dur öldürme hemen hevesi G27'ye ben vermem o paraları diyorsan Driving force gt var, debriyaj yok ama yine tespih asılacak bi vitesi var, 900derece de dönüyor. 3 monitör de zorunlu değil ama mesela yarışa girdin sağında solunda kim var daha rahat görüyorsun, online yarışlarda büyük avantaj sağlıyor.
    '98 Peugeot 106 XS

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi ben vr gözlük için hala erken olduğunu düşünüyorum, ki biraz daha bu vr işleri gelişsin rekabetle birlikte fiyatlar ciddi manada düşecektir.

Ben olsam vr alıp birşeyleri eksik yapmak yerine @Emre-Dylan arkadaşın dediğine benzeyen 3 monitörlü bir sistem toplardım.

En azından vr gözlükleri tam olarak işlevselliğine kavuşmadan böyle birşey için erken olduğunu düşünüyorum.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bucenizi bilmiyorum ama genel kani suan maliyetlerin cok yuksek oldugu yonunde. Gtx1080 ekran karti falan almak gerekiyor ki kart tek basina 3500 liradan basliyor. Sistemin ciddi anlamda guclu olmasi gerek. VR cok fazla kaynak istiyor. Kask olarakta htc vive oneriyorlar. Yurtdisi fiyati 800$ civarinda olmasinlazim. Tr de 4-5 bin lira. Toplamda 10-12 binlira yer boyle bir sistem Biraz daha gelismesini beklemekte de fayda var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yahu konuyu sohbete açmıştım, bi baktım konu yok, aha dedim biri almış gitmiş

neyse hakaten bende baktım da altından kalkamam vr olayının, daha buralarda kolay kolay yaygınlaşmaz o sistem. hele youtube da bir adam yeşil perde ile vr kullanıyor, o akıllara zarar bişey zaten. O zaman ilerleyen zamanlarda odam da bu iş için bir alan ayarlamam lazım, hemen akabinde yavaş yavaş sistemi kurmak için gene buralardan yardım ala ala güzel bir makine ile orta seviye bir konsol, eğimli tek büyük monitör ile beraber olayı bitiririz. pazar günleri ve erken eve döndüğüm akşamlar orda burda biraz gazlarım. ***** benzin uçtu gitti artık araba sürmek aşırı lüks

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam PS VR var. En kalitelisi o sanırım şimdilik. Daha iyileri de illaki var ama 2. el araba parasına denk gelir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler