User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: X Box Series X

Celimabi38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

X Box Series X

Arkadaslar merhabalar. Xbox Series X inde turkiyede on siparisleri baslamis. Ps3 ciktigi zaman xbox360 ve ps3 um vardi. Ama Xbox i hep daha cok kullanip seviyordum. 2 yil icinde kirmizi isik yakti ve kullanilmaz duruma geldi. O zamandan beri xbox almadim fakat hem icimde geri donus hevesi var. Bilgisi olan ve Xbox tecrubesi olan arkadaslar lutfen xbox'in son donemlerdiki cihazlarini ve yeni cikacak cihaz hakkinda bilgi verebilirlermi. Keyifli gunler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güçlü cihaz çıkıyor ama istenilen fiyatlar çok uçuk, ayrıca konsolların ilk çıktığında hatalı olabileceğini unutmamak gerekiyor . Ayrıca Xbox game pass isimli bir olay var, aylık cüzzi bir miktar para vererek fh4 dahil bir sürü oyunu almadan oynamanı sağlıyor. Xbox için ayrıca Ea de game pass çıkarttı, fifa 20 dahil bir sürü oyunu aylık para vererek oynayabiliyorsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MetalliHead Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güçlü cihaz çıkıyor ama istenilen fiyatlar çok uçuk, ayrıca konsolların ilk çıktığında hatalı olabileceğini unutmamak gerekiyor . Ayrıca Xbox game pass isimli bir olay var, aylık cüzzi bir miktar para vererek fh4 dahil bir sürü oyunu almadan oynamanı sağlıyor. Xbox için ayrıca Ea de game pass çıkarttı, fifa 20 dahil bir sürü oyunu aylık para vererek oynayabiliyorsun.
    Yazininz cok yardimci oldu cok tesekkur ederim. Urunu kuzenim amerikadan gelirken geticek insallah. Bu game pass olayini duymustum ve cokta mantikli ve dogru bir sistem. Cok tesekkurler cabuk mesajiniz icin.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gamepass ile EA Play yakında birleşecek. Ancak detayları herhalde o zaman belli olacak.

PS4 de çok güzel olsa da Gamepass (Xbox) ve Gamepass Ultimate (PC+Xbox) sistemleri uçuyor. PS4'ten falan geçenler çok oldu bu vesile ile.

EA Play detayları da belli olduktan sonra Gamepass'e mutlaka geçin. PC varsa Ultimate'e mutlaka geçin.

Bana Gamepass Ult ile sanki EA Play Pro verecekler gibi geliyor ama du bakalım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha güçsüz ve daha ucuz versiyon olan series s de duyuruldu. X 7500 tl S 4600 tl.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MetalliHead Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha güçsüz ve daha ucuz versiyon olan series s de duyuruldu. X 7500 tl S 4600 tl.
    Fiyatlar değişecek diyorlardı, Microsoft TR sitesi kaldırdı fiyatları falan dediler bir ara, bu değişmiş hali mi?

Bu arada SeriesX yerine şimdilik düz One veya X alınarak başlanabilir, bu paralar verilmek istenmiyorsa.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tesekkurler bilgilendirmeleriniz icin. Oyun konsollarini gunde ortalama 4-5 saat kullandigim icin, fiayti cok problem yaratmayacak benim icin. Bozulmasin ve keyif alabilelim yeter
    Keyifli gunler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiyatlar değişecek diyorlardı, Microsoft TR sitesi kaldırdı fiyatları falan dediler bir ara, bu değişmiş hali mi?

Bu arada SeriesX yerine şimdilik düz One veya X alınarak başlanabilir, bu paralar verilmek istenmiyorsa.
    Yok bu önceki fiyatlar, vatan falan bu fiyatlardan gösterince yazdım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Microsoft Bethesda'yı satın aldı. Bethesda oyunları da game pass'de olacakmış. Elder Scrolls Skyrim, Fallout, Dishonored, Wolfenstein, Doom, Evil Within ve Prey gibi çok iyi oyunları da aylık ücret ödeyerek oynayabilecekmişiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla yazik konsol severlere. Gerci ne alicaksak onda her turlu halki caresiz birakan bir vergi var. Yaziklar olsun.

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    EA Acces Playstation kısmında da var. Gamepassin yerini tutmaz ama olsun

Yakın zamanda Playstation da gamepass gibi bir sisteme geçecek. ( detayları ufak ufak sızıyor. )

9300 TL ye XBOX bence alınmaz. Only on playstation oyunları kadar kaliteli yapımlara sahip değil forza hariç.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O paraya PC toplamak en mantıklısı. God of War veya GT fanı değilseniz eğer...
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Xbox Game Pass Ultimate coştu
    Aylık 45 Tl'ye (şu anda kampanyayla 6 tl)

-> game pass for xbox
    -> game pass for pc
    -> ea play
    -> xbox live gold (games with gold)
    -> xcloud streaming on android

Xbox ve Pc için game pass birleşti, Ea'in game pass'i de eklendi. Telefon üzerinden( android) xbox oyunlarını oynayabiliyorsunuz , daha Türkiye'ye açılmadı ama yakında açılır.

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ChuckBartowsKi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    EA Acces Playstation kısmında da var. Gamepassin yerini tutmaz ama olsun

Yakın zamanda Playstation da gamepass gibi bir sisteme geçecek. ( detayları ufak ufak sızıyor. )

9300 TL ye XBOX bence alınmaz. Only on playstation oyunları kadar kaliteli yapımlara sahip değil forza hariç.
    adamlar bethesdayı aldı daha da oyun şirketi alma çabasındalar eskisi kadar fark atamayacak ps.. bu nesilde gerek fiyatları gerek oyun zamları ve game pass alternatifi olmaması geriye dönük uyuyumluluğun geniş olmaması hep - puan.. sony inadı ile vaio yu bitirdi xperiayı rezil etti bu gidişle konsolun pazar payını da düşürecek..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adamlar bethesdayı aldı daha da oyun şirketi alma çabasındalar eskisi kadar fark atamayacak ps.. bu nesilde gerek fiyatları gerek oyun zamları ve game pass alternatifi olmaması geriye dönük uyuyumluluğun geniş olmaması hep - puan.. sony inadı ile vaio yu bitirdi xperiayı rezil etti bu gidişle konsolun pazar payını da düşürecek..
    Sony konsol üzerine odaklandı özellikle PS4 Prodan beri öyle.
    Oyun stüdyoları çok iddialı bence XBOX'a göre çok iyi.
    Biraz şey gibi Samsung ne kadar iyi yaparsa yapsın apple daha büyük verim ve pazar payına sahip oluyor buna benzetiyorum ben PS-XBOX olayını.

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sony konsol üzerine odaklandı özellikle PS4 Prodan beri öyle.
    Oyun stüdyoları çok iddialı bence XBOX'a göre çok iyi.
    Biraz şey gibi Samsung ne kadar iyi yaparsa yapsın apple daha büyük verim ve pazar payına sahip oluyor buna benzetiyorum ben PS-XBOX olayını.
    çünkü elindeki alanları kaybetti, konsol 4'den beri xbox'ın güç olarak arkasında.. psp-vita kısmını da eline yüzüne bulaştırdı, nintendo switch ise çatır çatır satıyor taşınabilir konsollar öldü desek o da ölmedi..
    ps5 exc oyunları bu nesilde 1 yıl içinde pc platformuna gelmesi de gündemde yazılımdan kar edip donanımı az satacaklar bu da pazar payı demek.. geçen nesilde büyük pazar kaybı yaşamamaları xbox'ın sunumunda gizli adamlar oyun hariç her şeyi konuştular rezillik idi bu nesilde öyle bi hata da yapmadılar üstelik iki farklı ürünle piyasaya giriyorlar biri oldukça makul ücretli(Türkiye hariç).. kısacası adamlar kaldırmış geliyor ps'nin elindeki en büyük koz exc oyunlar idi onlar da bu nesilde hem tartışmalı hem de microsoft da o alanda atak yapmış durumda her nesilde üstüne koyan bi microsoft cephesi var.. rekabet iyidir oyuncuya yarar sony mecbur iyi hamleler yapmak durumunda..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çünkü elindeki alanları kaybetti, konsol 4'den beri xbox'ın güç olarak arkasında.. psp-vita kısmını da eline yüzüne bulaştırdı, nintendo switch ise çatır çatır satıyor taşınabilir konsollar öldü desek o da ölmedi..
    ps5 exc oyunları bu nesilde 1 yıl içinde pc platformuna gelmesi de gündemde yazılımdan kar edip donanımı az satacaklar bu da pazar payı demek.. geçen nesilde büyük pazar kaybı yaşamamaları xbox'ın sunumunda gizli adamlar oyun hariç her şeyi konuştular rezillik idi bu nesilde öyle bi hata da yapmadılar üstelik iki farklı ürünle piyasaya giriyorlar biri oldukça makul ücretli(Türkiye hariç).. kısacası adamlar kaldırmış geliyor ps'nin elindeki en büyük koz exc oyunlar idi onlar da bu nesilde hem tartışmalı hem de microsoft da o alanda atak yapmış durumda her nesilde üstüne koyan bi microsoft cephesi var.. rekabet iyidir oyuncuya yarar sony mecbur iyi hamleler yapmak durumunda..
    Marka fanboyu değilim fakat teknoloji kısmında çok meraklı ve inceleyen birisiyim zaten donanım olayı bir sonraki nesilde bitecek artık donanım satmanın bir anlamı yok bulut üzerinden oyun oynatan teknoloji yaygınlaşmalı o yüzden sony bu alana geçiyor diyebiliriz.
    Fakat şu an konsol tarafında en büyük pazar payı EA de diyebiliriz. FIFA serisi ve az da olsa NBA dışında doğru düzgün turnuva yok konsol alanında bunları da her zaman playstation üzerinden oynatıyorlar sponsorluk kısmı asla kesilmiyor o yüzden ben sony den konsol payı almasını mümkün görmüyorum XBOX serisinin.
    Sony exc oyunlarını pc ye taşıyor bunun sebebi konsol oynanış çok düşüyor artık eskisi gibi PC oyuncusu sayısı çok arttı buna yoruyorum ben.

Not: Hali hazırda XBOX ve PS5 siparişi de verdim ben 2 tarafı da çok seviyorum fakat SONY den o pazarı almak kısa/uzun vade de imkansız bence.

N0M4dh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Marka fanboyu değilim fakat teknoloji kısmında çok meraklı ve inceleyen birisiyim zaten donanım olayı bir sonraki nesilde bitecek artık donanım satmanın bir anlamı yok bulut üzerinden oyun oynatan teknoloji yaygınlaşmalı o yüzden sony bu alana geçiyor diyebiliriz.
    Fakat şu an konsol tarafında en büyük pazar payı EA de diyebiliriz. FIFA serisi ve az da olsa NBA dışında doğru düzgün turnuva yok konsol alanında bunları da her zaman playstation üzerinden oynatıyorlar sponsorluk kısmı asla kesilmiyor o yüzden ben sony den konsol payı almasını mümkün görmüyorum XBOX serisinin.
    Sony exc oyunlarını pc ye taşıyor bunun sebebi konsol oynanış çok düşüyor artık eskisi gibi PC oyuncusu sayısı çok arttı buna yoruyorum ben.

Not: Hali hazırda XBOX ve PS5 siparişi de verdim ben 2 tarafı da çok seviyorum fakat SONY den o pazarı almak kısa/uzun vade de imkansız bence.
    teorik olarak söylediğiniz her şey doğru altına imzamı atarım fakat pratik olarak "Türkiye'de olduğumuz için" yazdıklarınız geçerli değil.

1-öncelikle donanım satmak demişsiniz "cloud gaming" önümüzdeki senelerde hayatımızda olacak fakat Türkiye'de hiç bir büyük firmanın data center'ı yok, biliyorsunuz Yunanistan'a bile açıldı - bizi pas geçtiler bu ne demek bizim kendi serverımız olmadığı için yurt dışı çıkışı yapmak zorunda kalıyoruz bu da pinge sebep oluyor. kısacası siz rekabetçi oyunları zaten oynayamıyorken gelecek ek filitre, artan internet yükü ile singleplayer bile oynayamayacaksınız - bakın mesela geforce now, şuanda bile 60 ping çıkış alıyoruz - ha bir de teknoloji olarak IpV6 ya geçemiyoruz hepimiz cgna ya dahil olacağız bu ekstra ping demek bant genişliğimiz yetersiz olduğu gibi upload kısıyoruz biz. biz hala güçlü donanıma mahkumuz bu şartlar altında.

2- konsol pazarında Türkiye için Fifa,nba hatta ufc bile yer tutuyor doğru ama bu algı da yavaş yavaş değişiyor. mesela dünya için satış rakamlarında ilk 10 da (2019) da fifa listede bile yok, nba2k 2. sırada. özellikle çıkacak xbox series x ile alayım sorunsuz oynayayım algısı var dünya içinde, Türkiye içinde şimdi özellikle ekonomiden dolayı şöyle bir cümle kursam 9000tl ver 4 sene video oyunu düşünme desem forumda bir çok kişi bana katılır. 9000tl ver bilgisayar alacağız desen yok amd 4000 alalım yok, RTX3070 bekleyelim derken o iş yalan olur. koskoca nvidia bile konsolla baş edebilmek için rtx2080 direk mezara koyup 3070 i %30 performanslı %50 daha ucuza çıkarıyor.

3- exclusive oyun pc ye çıkma sebebi oyun maliyetleri, ps3 de cihazdan para kazanan sony işin yazılımda olduğunu anladı - horizonla bunu tarttı gow u pc ye neden çıkarıp para kazanmıyoruz diye düşünmekteler zaten exclusive oyunlar timed exclusive dönüşüyor - konu "kullanıcı azaldı çoğaldı değil para". xbox da rdr 1 in satışlarına bakabilirsiniz, ben dahil bir çok kişi çok sonra oynadı rdr1 i. yazılımda parayı bulan sadece sony değil xbox da pass ı PC ye ultimate ile açtı. sizin kolunuz var ise direk bilgisayara takın psnow a vpn ile girin zaten bilgisayardan çoğu ps exlusive oynarsınız ki?

4-Türkiye konsol pazarı için: ekonomik kriz sebebi ile SONY den pazar otomatik olarak Xbox a kayıyor sebepleri - SONY nin covid de indirimimizi kaldırması, Xbox pass sistemi vs, Sterlin üzerinden PS oyun almamız gibi gibi Türkiye pazarını hiç bir biçimde kale almayan benim gibi PS sahipleri bile şuanda oldukça agresif yönetime karşı, sırf bu sebep ile xbox a dönecek olanlar var - niye ben dünyanın en pahalı marketi biz de şuanda? steam bile yerel fiyatlandırma yapıyor, MS dünyanın en ucuz pass'ını bize satıyor ama Sony en azından endonezya / rusya bantına bizi almıyor?!

son olarak SONY nin buluta geçmesi ile alakalı PSNOW çıkalı 6 sene oldu, Türkiye'ye gelmedi - gelmeyecek, bu ay days gone bedava mesela. Sony yarın öbür gün psn+ birleştirse bile biz nasıl goat simulatör verdiklerinde (sansürden dolayı) ses çıkaramıyorsak aynen öyle sesimizi duymayacak.

xbox series S + ps 5 önsiparişini dayıma verdim Almanyadan gelirken gelecek berat'a da almayayım birer tane diye.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler