User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
66 sonuçtan 58 ile 66 arası

Konu: Subie fest 2017 - 29 ekİm pazar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı majesty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel söylüyorsunuz ama yarım saat lastik havası ve sıcaklığı için uğraşan adamlar var. Demekki süre kasan adamlar titizlikle yapıyor bunu, rekabet bu işin doğasında var adı üstünde yarışmak.

benim görüşüme göre lastik çok farkeder kategori değişmesi normal.

derece kısmına ben hiç yorum yapmayayım keyifle başlığı takip ediyoruz.
    Haklısınız, bunu en iyi şekilde piste hakkını vericek kişiler org. içinde zaten, 2015'te Orhan 20G turbo ile HB STI tur zaanı 48,2xx sn zaten. İş illa rekor kırmaya gelse zaten eminim elinden geleni ardına koymaz Orhan usta Rekor kırmak pistin en iyi derecesine sahip olmak bambaşka bişi bu işlere kafa yorup sonucunda güldürmesini kim istemez.
    " Kontrolsuz güç gerçek güçtür. "

https://www.instagram.com/alpataktv/

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında bir araç ya modifiyelidir ya da stock. Lastikte bir çeşit modifikasyon. Benim güçlü bir önden çeker aracım olsa ve en iyi süreye koşuyor olsam doğrudan slick lastik takar öyle çıkardım piste.

majesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eğlence kısmı zaten cepte kim eğlenmezki bu forumdan piste çıksa veya orada bulunsa

ama basketbol oynayacaksanız basketbol ayakkabısı giyeceksiniz yoksa bileğiniz burkulur v.s ha alamıyosanız veyahut ben zevkine iki turnike atıcam diyosanız o zaman sizin dediğiniz zaten gerçek. Fakat bu pistte başka organizasyonlarda oluyor ve bence belli bir çapta rekabette bulunmakta.

ayrıca görüşünüze saygım var biraz önce dediğim gibi keşke başka organizasyonlarda yapılsa sizinki gibi..
    Erkekler büyümez oyuncakları büyür...

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sehir ayrimini kim yapiyor? Ben bunu gormedim...
    Lastik tabiki onemli ayrinti katiliyorum ama isin ozu eglenmek. Fakat is geliyor mutlaka sureye. Sureye en buyuk etken lastik. Sanirim 48,2'de dotsuz lastik vardi. Videoyu izlemedim,izlemek isterim...
    Ist park videosunun olmamasi kotu olmus,saglik olsun.
    Insallah subaru grubu evo grubu yada adiyamanlilar pist gunu yapsin Korfez'de tekrar insallah... Katilmak isterim. Yeni hizlanmis haline cikamadim.
    Buarada lastik havasi ve isisi cok onemli,en basit pilot dahi cikmadan ayarliyor en kotu soruyor. Bu isi paket olarak dusunun. Lastigin iyi,amortisorun koru yada frenin iyi hidroligin kotu vs olmaz. Herseye kafa yorucaksin piste cikmak icin. Sure hatta rekor cokk sonra ki is. Oyle olsaydi piste binlerce arac cikti,hatta ciddi guclerde yada parcalarla. Ortalik rekordan gecilmezdi.
    Bol pist gunleriyle dolu zamanlar olsun...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lastik ısısı/derecesi ve bana göre daha önemlisi lastiginizin çalışması için o günki asfalt sıcaklıgı bile büyük etken bu rekor sürelerde. Bu derecelere inmek için bunları önemsememek imkansız. Belki o kadar çok kişi varki rekor kırabilicek bilek gücüne sahip ve imkan dahilinde yapabildikleri kısıtlı o yüzden yarışmak bir kenara o günün tadını ve eğlencesini yaşamak ayrı bi duygu. Atabildigi hızlı turu en istikrarlı şekilde atan zaten benim gözümde kazanmıştır.

Subaru Track Day 2015 Izmit Korfez Pisti - Orhan Gul "Tork Garaj" *48.294sn. - YouTube
    " Kontrolsuz güç gerçek güçtür. "

https://www.instagram.com/alpataktv/

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alp1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lastik ısısı/derecesi ve bana göre daha önemlisi lastiginizin çalışması için o günki asfalt sıcaklıgı bile büyük etken bu rekor sürelerde. Bu derecelere inmek için bunları önemsememek imkansız. Belki o kadar çok kişi varki rekor kırabilicek bilek gücüne sahip ve imkan dahilinde yapabildikleri kısıtlı o yüzden yarışmak bir kenara o günün tadını ve eğlencesini yaşamak ayrı bi duygu. Atabildigi hızlı turu en istikrarlı şekilde atan zaten benim gözümde kazanmıştır.

Subaru Track Day 2015 Izmit Korfez Pisti - Orhan Gul "Tork Garaj" *48.294sn. - YouTube
    drag,drift,roll,pist Masallah adamın elınden her iş geliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orhan in kullandigi araç 2008 HB sti. Subaru nun yol tutuşunu arttırmak icin yaptıgı ve belki de en iyi yol tutan kasası.

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alp1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Muhakkak öyle. Sadece coil denilen üründe dahi modeline göre 1000 EUR a var, 2500 EUR a da var. Lastik için , filtre için , fren için kısaca her türlü süreye etki etme ihtimali olan parçaları mümkünse en iyisini seçmek lazım rekor için.

Bir de eldeki mütevazi imkanlarla çıkıp , gücüne göre anormal iyi süreler yapan araçlar var. O arkadaşlar da takdir edilesi. Ama en önemli ve ilk yatırım yapılması gereken yer bana kalırsa lastik ve fren. Bu ikisi iyi olmadı mı eğlenceden çok ızdırap oluyor pist günü.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Imkan verilse eminim cok iyi isler yapicak arkadaslarimiz var. ancak is belli bir seviyenin ustune cikmak olunca o "bilek" dediginiz sey tek basina yetmiyor.
    Adam tur atiyor,sanki bogaz da geziyor,yada fren yapiyor eyvah uctu diyorsun yada ciddi yavas gorunuyor apex de ama hiza bakiyorsun gozlerin yerinden cikiyor....
    Hic bir sey tesaduf degil.
    Fren coil tabiki onemli. Mesela cupra da benim coil kamber vs yoktu,cok ozenmistim. Hersey tam oldugunu dusundugun zaman kesin bir eksik cikiyor
    Asfalt sicakligindan ziyade pistin tutunmasi yani tozlu olup olmamasi buyuk etken.
    Hava isisini hic konu etmiyorum. 20 yerine 15 olunca sanki motora 15hp geliyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler