User Tag List

Sayfa 13/17 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon
319 sonuçtan 229 ile 247 arası

Konu: Intercity İstanbul Park - Güncel Pist Süreleri

drivertech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ef186 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oncelikle bir yaris yapmiyoruz . Bu bir pist deneyimi otomobilinizle piste cikarak kendinizi gelistirmeniz ; otomobilinizin tadini dogru alanda cikartmaniz icin yapilmaktadir. pist zamaninizi ogrenmek icin transponder kiralayabilir zamaninizi gorebilirsiniz . Yol sartlarina uygun bir otomobil ile katilabilir kaskiniz yoksa bizden uygun bir ucret karsiliginda kask kiralayabilir ve piste cikabilirsiniz .
    Bilgi için teşekkürler yarıştan kastım time attack türkçesini yazmaya çalıştım skyline ve porsche ların olduğu bir pistte stock bir vtila yarış söz konusu olamayacağının farkındayım , ücretler intercitynin sitesindeki gibi güncel mi ? Ayrıca pist günleri için takvim organizasyondan kaç gün önce açıklanıyor? İşim gereği zaman sıkıntım var izin almak istiyorum zamanlamaya katılmak için tekrar teşekkürler.
    Vtec

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Süpersport lar ile aynı grupla çıkmıyorsunuz zaten, alacağınız seansta mümkün olduğunca yakın güçlerde araçlarla birlikte çıkarsınız.. Yine güçlü araçlar olur fakat öyle 500 bg lik uçurum olmaz arada..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim arac guruplarinda beygir yada marka vb. Bir ayrimimiz yok ayni seansta laferraride olabilir vti da neticesinde kurallari belli bir aktivite .

Tarihler yakinda aciklanir tum yil icin onceden plan yapabilirsiniz.
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamam teşekkür ederim.
    Vtec

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Halk gununde marka model ayırımı yok.
    Yanı ferrarıde olsa yarıs yok.
    Ancak ozel seanslar yada kalabalık olmayan seanslar okursa,zaman yapmak ıcın ıdeal olur.
    ***** kımse yol vermıyor vermeye calıssada ıdeal cızgıde yavaslıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O gün için sabırsızlıkla bekliyorum açıkçası yaygınlaşması lazım özellikle ülkemizde hızlı araçlar varken ..
    Vtec

Shendelzare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keşke birazda olsa beygir ayrımı yapılsa, halk günü diye diye yavaş araç sürülen sadece pist deneyimi amaçlı bir akvitive gibi göstermeye başladınız. Sonuçta orası bir pist ve zaman ölçmek içinde transponder satıyorsunuz demekki sadece deneyim amaçlı bir aktivite değil sürekli gelenler için, hem transponder satıp hemde "bu halk günü, sizi yavaşlatacak araçlarla birlikte çıkabilirsiniz belli olmaz" demek bence pek hoş değil. Birde böyle bir ayrım yapılmıyorsa neden form doldururken motor hacminden beygirine, turbosundan lastik türüne bin tane bilgi giriyoruz napıyorsunuz bu bilgilerle boşamı giriyoruz yani?

c@n77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok piste cikasim var...
    Seat Leon 1.6 TDI DSG 185 hp...

Instagram: jb_tdifr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Halk gununde ayrim olmaz ki?
    Ama ozel yada ayrilmis seanslar olsa harika olur...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shendelzare Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keşke birazda olsa beygir ayrımı yapılsa, halk günü diye diye yavaş araç sürülen sadece pist deneyimi amaçlı bir akvitive gibi göstermeye başladınız. Sonuçta orası bir pist ve zaman ölçmek içinde transponder satıyorsunuz demekki sadece deneyim amaçlı bir aktivite değil sürekli gelenler için, hem transponder satıp hemde "bu halk günü, sizi yavaşlatacak araçlarla birlikte çıkabilirsiniz belli olmaz" demek bence pek hoş değil. Birde böyle bir ayrım yapılmıyorsa neden form doldururken motor hacminden beygirine, turbosundan lastik türüne bin tane bilgi giriyoruz napıyorsunuz bu bilgilerle boşamı giriyoruz yani?
    Merhaba ,
    şimdi eleştirmek basit yapmak geliştirmek üretmek zordur. Hayatta yaşanan yıllar insana bunları öğretir acı tatlı .
    Bunları yazdıktan sonra yazacağım sorulara dürüstçe cevap verirseniz verdiğiniz cevapları 5 kez okumaz cevaplaya basar ve sonrasında o mesajı okursanız kendi yazınızın cevabını bulacaksınız .

1- Hayatınızda intercity istanbulparka kaç kez çıktınız ki bu deneyim gerektiren yorumu yapmaktasınız ?
    2- Aracınız ortalama piste çıkan beygirlerin nekadr üzerinde ki bu tip bir ihtiyacınız oldu ?
    3- Aracınızıda geçtim pilotajınız ile alakalı ne tür geliştirici lisanslı eğitimler aldınız ?
    4- Hangi ülkelerde hangi kupaları kaldırdınız ki ülke içinde sizden daha az hp yada hacim ile piste çıkan insanlardan hızlı olabileceğiniz kanaatindesiniz ?

bunlardan sonra organizasyon açısından sorularınızıda cevaplayayım ...

İnfo yani sizden istediğimiz bilgiler gerektiği yerde gerektiği şekilde kullanılmaktadır .
    Sizden bu detayların ne için kullanıldığını anlamanızı beklemiyoruz siz 12 yaşındayken başladığımız bu organizasyon serisine hangi şart ve yöntemler ile katılımcı kabul ettiğimizi yani 'know how' ımızı burda yazmakta bir doğruluk göremiyoruz. Bugune kadar etrafınızda yaşı kurtaran arkadaş / dostlarınza sorararak nekadar keyifli işler olduğunu öğrenebilirsiniz sizde katılımcı olmak isterseniz bu keyfi tadabilirsiniz .
    Sevgilerimle
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halk gununde ayrim olmaz ki?
    Ama ozel yada ayrilmis seanslar olsa harika olur...
    Muratçım sen senelerdir her organizasyonuma gelirsin .
    Genç kardeşlerimizin tereddütleri olmakta o beygir bu beygir şu beygir meselesini bi açmak lazım 600 beygir ile polodan yavaş 300 beygirle 911 turbodan hızlı adamlar çıkmadımı piste. Bu bir yarış değil kendi bacağınızdan kendi zamanınızı çıkartarak keyfine varırsınız aynı seansta 4 km ileride gazlayan 458 e yetişebilecek bir polo gti sahibi var ise son 1.3 km de açık ve net kendisine f458 hediye etmeyi taahüt ediyorum .
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E tabi canim,bunda suphe yok....
    458 ile Clio ile Mini ile ciktim defalarca
    Ama zaman turu atabilicegimiz seanslar olursa supertoooo olur mike.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ef186 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ,
    şimdi eleştirmek basit yapmak geliştirmek üretmek zordur. Hayatta yaşanan yıllar insana bunları öğretir acı tatlı .
    Bunları yazdıktan sonra yazacağım sorulara dürüstçe cevap verirseniz verdiğiniz cevapları 5 kez okumaz cevaplaya basar ve sonrasında o mesajı okursanız kendi yazınızın cevabını bulacaksınız .

1- Hayatınızda intercity istanbulparka kaç kez çıktınız ki bu deneyim gerektiren yorumu yapmaktasınız ?
    2- Aracınız ortalama piste çıkan beygirlerin nekadr üzerinde ki bu tip bir ihtiyacınız oldu ?
    3- Aracınızıda geçtim pilotajınız ile alakalı ne tür geliştirici lisanslı eğitimler aldınız ?
    4- Hangi ülkelerde hangi kupaları kaldırdınız ki ülke içinde sizden daha az hp yada hacim ile piste çıkan insanlardan hızlı olabileceğiniz kanaatindesiniz ?

bunlardan sonra organizasyon açısından sorularınızıda cevaplayayım ...

İnfo yani sizden istediğimiz bilgiler gerektiği yerde gerektiği şekilde kullanılmaktadır .
    Sizden bu detayların ne için kullanıldığını anlamanızı beklemiyoruz siz 12 yaşındayken başladığımız bu organizasyon serisine hangi şart ve yöntemler ile katılımcı kabul ettiğimizi yani 'know how' ımızı burda yazmakta bir doğruluk göremiyoruz. Bugune kadar etrafınızda yaşı kurtaran arkadaş / dostlarınza sorararak nekadar keyifli işler olduğunu öğrenebilirsiniz sizde katılımcı olmak isterseniz bu keyfi tadabilirsiniz .
    Sevgilerimle
    Karşınızdakinin yaşına bakarak böyle aşağılayıcı bir tavırla konuşmak biraz komik ve kırıcı oluyor neyse, bu forumdaki genel agresif haliniz bu heralde forumda çoğu kez bu tarzda cevaplarınızı okudum insanlara karşı.

1 - Sizin bu organizasyonu yapmaya başladığınız ilk günden beri neredeyse bütün halk günlerine geldim ve birkaç kez transpoderda aldım ve çoğu benim aracımdan güçlü araçlardan çok daha iyi sürelerde yaptım "polo gti" aracım ile.
    2 - Aracım şuan 230hp (dynoda ölçüldü kafadan sallama bi yazılımla 230hp olan araçlardan değil), ama diğer araçların güçsüzlüğünden dolayı yavaş olması ile ilgili sorunla karşılaşmadım çünkü beygirleri hava uçuşan araçların her virajdan önce fren yaptığınıda gördüm.
    3 - Eğitim olarak sadece Intercity akademinin güvenli sürüş eğitimine katıldım, lisanslı eğitim olmadan pistte iyi süre yapılamıyormu onu merak ettim bu sorunuz üzerine.
    4 - Hiçbir ülkede hiçbir kupa kaldırmadım ama daha önceki halk günlerinde olan deneyimlerimden ve transponder aldığım zamanlardaki sürelerden (kendi listenizde) daha az hp veya hacim (1.4ten daha az hacim çıktımı pister gerçi bilmiyorum) sahibi araçlardan hızlı olduğumu düşünüyorum. Listenizde O.Badur, 2 veya 3 kere almıştım sanırım transponder.

Eleştirmek tabiki çok basit ve kolay ama burda öneride bulunuyoruz eleştirmiyoruz. Deneyimli deneyimsiz diye ayırmak isteseniz yine olmaz çünkü diyelim ben poloyla yapılacak en iyi süreyide yapsam o turda arkamda Murat bey Gt3 ü ile her türlü yavaşlamak zorunda kalacaktır o tur için. O yüzden hp ayrımı "öneriyoruz" çünkü benim seansımda dizel megane olunca o beni yavaşlatıyor, yine benim seansımda lotus evora olunca bende onu yavaşlatıyorum her ne kadar yol vermeye çalışsamda.
    Umarım karşınızdakinin yaşına bakmadan veya her okuduğunuzu eleştiri olarak algılamadan okursunuz bu mesajı.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shendelzare Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karşınızdakinin yaşına bakarak böyle aşağılayıcı bir tavırla konuşmak biraz komik ve kırıcı oluyor neyse, bu forumdaki genel agresif haliniz bu heralde forumda çoğu kez bu tarzda cevaplarınızı okudum insanlara karşı.

1 - Sizin bu organizasyonu yapmaya başladığınız ilk günden beri neredeyse bütün halk günlerine geldim ve birkaç kez transpoderda aldım ve çoğu benim aracımdan güçlü araçlardan çok daha iyi sürelerde yaptım "polo gti" aracım ile.
    2 - Aracım şuan 230hp (dynoda ölçüldü kafadan sallama bi yazılımla 230hp olan araçlardan değil), ama diğer araçların güçsüzlüğünden dolayı yavaş olması ile ilgili sorunla karşılaşmadım çünkü beygirleri hava uçuşan araçların her virajdan önce fren yaptığınıda gördüm.
    3 - Eğitim olarak sadece Intercity akademinin güvenli sürüş eğitimine katıldım, lisanslı eğitim olmadan pistte iyi süre yapılamıyormu onu merak ettim bu sorunuz üzerine.
    4 - Hiçbir ülkede hiçbir kupa kaldırmadım ama daha önceki halk günlerinde olan deneyimlerimden ve transponder aldığım zamanlardaki sürelerden (kendi listenizde) daha az hp veya hacim (1.4ten daha az hacim çıktımı pister gerçi bilmiyorum) sahibi araçlardan hızlı olduğumu düşünüyorum. Listenizde O.Badur, 2 veya 3 kere almıştım sanırım transponder.

Eleştirmek tabiki çok basit ve kolay ama burda öneride bulunuyoruz eleştirmiyoruz. Deneyimli deneyimsiz diye ayırmak isteseniz yine olmaz çünkü diyelim ben poloyla yapılacak en iyi süreyide yapsam o turda arkamda Murat bey Gt3 ü ile her türlü yavaşlamak zorunda kalacaktır o tur için. O yüzden hp ayrımı "öneriyoruz" çünkü benim seansımda dizel megane olunca o beni yavaşlatıyor, yine benim seansımda lotus evora olunca bende onu yavaşlatıyorum her ne kadar yol vermeye çalışsamda.
    Umarım karşınızdakinin yaşına bakmadan veya her okuduğunuzu eleştiri olarak algılamadan okursunuz bu mesajı.
    mantık olarak hemen hemen aynı HP lerde olan E46 M3, Porsche 996, Subaru Imp. yı aynı seansta düşünelim, viraja aynı çizgide aynı hızla girmek istemeyecekler mi? birbirlerine yol verecek mi 'süre kasmak' isteyenler? ayrıca hangi pilot ne kaar yetenekli-ne kadar hızlı bunun bir ölçümü yok ki... ayrıca bu sorun her pistte var halk günleri yapan...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mantık olarak hemen hemen aynı HP lerde olan E46 M3, Porsche 996, Subaru Imp. yı aynı seansta düşünelim, viraja aynı çizgide aynı hızla girmek istemeyecekler mi? birbirlerine yol verecek mi 'süre kasmak' isteyenler? ayrıca hangi pilot ne kaar yetenekli-ne kadar hızlı bunun bir ölçümü yok ki... ayrıca bu sorun her pistte var halk günleri yapan...
    Evet isteyecekler, birinden biri daha hızlı girebilecek ve geçecek diğerini, daha sonra seans boyunca karşılaşmayacaklar, yinede karşılaşıyorlarsa karşılaşılan arkadaş baya yavaş sürüyor demektir. Benim 20 dakika içinde iki kere aynı araçla karşılaştığım oldu ki polo gti sürüyorum o seansta evoralı arkadaşta vardı o 3 kere karşılaşmıştır heralde zaten 8-9 tur anca atıyoruz.
    Yani anlatmak istediğim inanılmaz katı kurallar olmasın ama birazda seans ayarlanırken dikkat edilebilir, bu adam kaç kere gelmiş arabanın gücü nedir falan diye.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Shandalzare ye Katılıyorum ben.
    Bülent abi aynı/yakın güçlerde olan Örnekler vermiş fakat şöyle bişey var her Arabanın ideal çizgisi, yol tutuş karakteri, Sürüş karakteri, viraj giriş çıkış hızı aynı değildir. Bunu atlamamak Lazım. Yaşa veya piste daha önce çıkmış olmaktan öte aracı tanımak, araçla sürücü uyumu daha ön planda bence işin içine süre girince. Tabi bunla da bitmiyor trafikte çok iyi giden/acayip trafik yapar denen Kişilerin piste çıkınca gelen sürelerinin beklentilerin çok Altında kaldığını da gördük defalarca, veya amatör sürücü yarış deneyimi olan birinden aynı araçla daha iyi süre yapamaz gibi bi şartname mi var? Kısacası bu olay analiz etme kabiliyeti, direksiyon başındaki yetenek ve alınan risk (gözü karalık) ve cepteki olanak ile doğru orantılı diye düşünüyorum. Ön yargılı veya küçük düşürücü yorumlar sadece insanları uzaklaştırmaya yarar bence.

Olayda; kullanıcıların alacağı zevk, ist park ve organizatörlerin cebine girecek bedelden daha Önemsiz olarak görünüyor dıştan bakınca. Kusura bakmayın imla vs hatası oldu ise telden bu kadar yazabildim.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

ozans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Soğutma turlarını iyi planladığımda trafik yüzünden hiç sıkıntı çekmedim ben halk günlerinde. Doblo da vardı 911 de çıkanlar arasında. Karışık olmasının ayrı bir güzelliği var bence, kendi aracımla başkalarını kaşılaştırabilme şansı sağlıyor, arada güzel arabalar görmene imkan veriyor vs.

Brifing de yol verme üstüne iki kelam laf edilirse hiç bir sıkıntı kalmaz bence.

Halk günündeki can sıkıcı birşey, önünüze güçlü ama virajlarda yavaş birinin gelmesi. Arkadan yetişiyorsunuz, virajlarda geçmek yasak, geçemiyorsunuz. Düzlükte güç yüzünden geçemiyorsunuz, virajda tekrar arkasında çekirdek yiyebilecek hızda gitmek zorunda kalıyorsunuz. O düzlüğe çıktığında azıcık gaz kesip arkada can çekişen adama yol vermeyi aşılarsa brifing daha da zevkli geçer halk günleri.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben hem istanbul park a hemde korfez pistine otomatik vites getz ile ciktim ki istanbul parkta seansimda guclu birsuru arac vardi cok eglendim keyif aldim ne ile cikildiginin pek bi onemi yok cok hizli araclarinda zaman kasmasina engel oldugumu dusunmuyorum aynada gtr35 gordugum yol verdigimde oldu

Ki cok hizli araci olup ciddi zaman kasmak isteyenler halk gunu disindaki organizasyonlara katilabilirler katilan birsuru kisi var forumda

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şurada şöyle birşeyi belirtmek istedim, süre kasan kişilerin önünde biri kaldı mı viraj içinde kafadan 1 saniyesini götürüyor.
    Transponder almış adam için 1 saniye çok ama çok önemli, süre kasanların serzenişi bu yüzden.
    Ama buna bir çözüm bulmak imkansız
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)