User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
87 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Pist Gunleri Hakkinda Hersey

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bmwstyle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    goodyear eagle asymmetric 2 ile pistte durum nedir ? E36 m3 için düşünüyorum.
    Şimdi bahsettiğiniz lastik spor yol lastiği.Aynı conti sport serisi bridgestone s00... Serisi pirelli p zero ... Serisi gibi gibi.Bunlardan ziyade fast road/track day tarzı lastikleri tavsiye ediyorum her zaman.Çok bilgili insanlar var ama tekrar söylüyorum yol lastiğinin en iyisinden iyidir bu lastikler.Ad08 ku36 nankang (birşeydi model adı hatırlamadım) tavsiye ediyorum.Contisc3 ile çıktım izmite haşat Ahmet contisc5ile istanbul parka çıktı çöp,yine orada insanların normal spor yol lastiklerini biraz inceledim ne yanak kalıyor nede yanak taban birleşimindeki nokta(sırt deniyor galiba).Hem paranıza hem keyfinize yazık etmeyin bence normal lastik alarak.

Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Slick, yürüyen ve aktarmaya binecek yükü arttıracaktır... Dikkate alınmalı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ef186 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    prelli trofeo önerebilirim pist için lastik konusunda ciddi manada başarılı ....
    Trofeo guzelde fiyatlari baya yukarida sanirsam. Pist gununden once biraz arastirma yapmistim herkes Corsa larimizi geri verin yazmis, sanirim Trofeo cok fazla asiniyor.

Alıntı bmwstyle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    goodyear eagle asymmetric 2 ile pistte durum nedir ? E36 m3 için düşünüyorum.
    Eagle Asymmetric 2 yolda muhtesem bir lastik, islak performansina inanamadim neredeyse kurudan iyiydi fakat pistte arkadasimizin bahsettigi gibi omru cok kisa olacaktir. Pist gunu mudavimi olacaksaniz 2 set lastik almanizi oneririm.

Alıntı Safak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slick, yürüyen ve aktarmaya binecek yükü arttıracaktır... Dikkate alınmalı.
    Aynen oyle, fakat arac gucu ile de cok alakali bir durum. Yani kendi kendini kirabilecek bir guc varsa yuruyene zarar verebilir. Ornegin bir S2000; torku olmadigi icin kendini kiramaz, bir e36 M3 un yuruyeni neredeyse kursun gecirmezdir cok zor kirilmasi. Bunun yaninda artilari da vardir, mesela eger onden ceker bir arac tek tekerden patinaja kaliyorsa patinaja kalan aksta sikinti yasama ihtimali yuksek olur, eger lastik bunu giderebiliyorsa akslarin bir miktar omrunu bile uzatir.

Diger eksisi ise; daha fazla yuk binmesinin eseri olarak porya bilyelerinde daha cabuk sikinti cikarir. Illa daha fazla etkileri vardir fakat kayda deger gordugum konular bunlar oldu.

Burada dikkat edilmesi gereken bir diger konu da aracin basikligidir(yuruyene bakiyorsak), yerlerde olan araclarin yuruyenleri daha cok zarar gorecektir, bunun da sebebi alt takimin acilarinin degisiyor olmasi. Detayli bilgi isterseniz uzun uzadiya yazabilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın 4 teker başına bastığı ağarlığa ve buna bağlı ooarak ağırlık dağılımına nerde baktırabiliriz
    pistte ve dino garage'da o alet mevcut

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pistte ve dino garage'da o alet mevcut
    Izmir li lere guzel haber

Gunes G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    KU36 ile ciktim, ikinci seansta on iki lastigin ic telleri koptugu icin aracim lap lap lap diye gitmeye basladi sanki tumsekten geciyormus gibi.

Yanaklari yumusak, hep bir battlecruiser kullaniyormus gibi hissettiriyor pilotu. Oyle bir esneme yapiyor ki yanaktan sanki arac 2.5 ton. Direksiyon hareketlerine verdigi tepkilerde hep yumusak yumusak. Tatli tatli gazlaniyor, ama benim istedigim hardcore oldugu icin beni tatmin etmedi acikcasi. Cok hata affeden, kopmadan once kademeli olarak kopacagini belirten, hatta bunu abartan, 1- kopacagim, 2- kopuyorum, 3- koptum gibi, 4- saka saka hala kopmadim ama cok az kaldi, 5- yok artik bu sefer kopuyorum gibi kademeleri olan bir lastik.

Bu lastik tam olarak turbo type r lastigi, duzde tutunmaya calisanlar icin guzel, viraj icin averaj. Neyse zaten alisma surecindeyim araca, yeni setup'in karakteri cok farkli, kullanmayi bastan ogrenmek gerekiyor. Bu surecte is gorecegi kesin. Ha sehir icide alacak olsam bu lastikleri alirim, bosu bosuna dunyanin parasini vermeye gerek yok, trafikte viraj kasacak degiliz zaten.
    You call it turbo lag , i call it foreplay ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onrcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trofeo guzelde fiyatlari baya yukarida sanirsam. Pist gununden once biraz arastirma yapmistim herkes Corsa larimizi geri verin yazmis, sanirim Trofeo cok fazla asiniyor.

Eagle Asymmetric 2 yolda muhtesem bir lastik, islak performansina inanamadim neredeyse kurudan iyiydi fakat pistte arkadasimizin bahsettigi gibi omru cok kisa olacaktir. Pist gunu mudavimi olacaksaniz 2 set lastik almanizi oneririm.

Aynen oyle, fakat arac gucu ile de cok alakali bir durum. Yani kendi kendini kirabilecek bir guc varsa yuruyene zarar verebilir. Ornegin bir S2000; torku olmadigi icin kendini kiramaz, bir e36 M3 un yuruyeni neredeyse kursun gecirmezdir cok zor kirilmasi. Bunun yaninda artilari da vardir, mesela eger onden ceker bir arac tek tekerden patinaja kaliyorsa patinaja kalan aksta sikinti yasama ihtimali yuksek olur, eger lastik bunu giderebiliyorsa akslarin bir miktar omrunu bile uzatir.

Diger eksisi ise; daha fazla yuk binmesinin eseri olarak porya bilyelerinde daha cabuk sikinti cikarir. Illa daha fazla etkileri vardir fakat kayda deger gordugum konular bunlar oldu.

Burada dikkat edilmesi gereken bir diger konu da aracin basikligidir(yuruyene bakiyorsak), yerlerde olan araclarin yuruyenleri daha cok zarar gorecektir, bunun da sebebi alt takimin acilarinin degisiyor olmasi. Detayli bilgi isterseniz uzun uzadiya yazabilirim.

teskkur butonu say tamamiyle katiliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gunes G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KU36 ile ciktim, ikinci seansta on iki lastigin ic telleri koptugu icin aracim lap lap lap diye gitmeye basladi sanki tumsekten geciyormus gibi.

Yanaklari yumusak, hep bir battlecruiser kullaniyormus gibi hissettiriyor pilotu. Oyle bir esneme yapiyor ki yanaktan sanki arac 2.5 ton. Direksiyon hareketlerine verdigi tepkilerde hep yumusak yumusak. Tatli tatli gazlaniyor, ama benim istedigim hardcore oldugu icin beni tatmin etmedi acikcasi. Cok hata affeden, kopmadan once kademeli olarak kopacagini belirten, hatta bunu abartan, 1- kopacagim, 2- kopuyorum, 3- koptum gibi, 4- saka saka hala kopmadim ama cok az kaldi, 5- yok artik bu sefer kopuyorum gibi kademeleri olan bir lastik.

Bu lastik tam olarak turbo type r lastigi, duzde tutunmaya calisanlar icin guzel, viraj icin averaj. Neyse zaten alisma surecindeyim araca, yeni setup'in karakteri cok farkli, kullanmayi bastan ogrenmek gerekiyor. Bu surecte is gorecegi kesin. Ha sehir icide alacak olsam bu lastikleri alirim, bosu bosuna dunyanin parasini vermeye gerek yok, trafikte viraj kasacak degiliz zaten.
    Cok guldum Saka saka gulmedim :P Tamamiyle dogru tespitler. On lastikleri frenlerde kilitliyordun sanirim, 1-2 duman gordum emin degilim, bunu baska bir konuya daha yazdim ama takip edemedim, muhtemelen o yuzden olmustur o tellerin cikmasi.

Birde bu kadar cok cok fazla esnemesinin nedeni bizim yanlis lastik basincimiz olabilir, cogu forumda basinc yanlissa cok kotu bir lastik oluyor diye yazmislar. Benimde tarzim agresif oldugu icin bulabilirsem bende baska bir lastik alacagim ama yolda Ku36 devam

Yeni setupta ne gibi farklar olacak ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılanla genelıkle dogru, yalnız ben hala yanak yumusaklıgı olayına katılmıyorum yanak yukseklıgı bır mıktar fazla sert kullanım ıcın ondan dolayı esnıyor araç, yurt dısındada sert diye bahsedilmiş hep, ad08 ayrı
    ama sonuçta üretim amacı caddede max performans ve yarıpist kullanımı ad gibi,
    tam semı slıkler a048 r888 v700 kumho vs bunlar pist için ideal ancak ömür, ıslak kullanım, fiyat performans olarak problemler i var .. caddede pen önermiyorum açıkçası

Bu KONU hakkında çok şey yazılır, araca göre spesifik konuşmak daha doğru,
    amaca göre değişiyor birazda sırf pist kullanımı max performansmı ? optimummu , ilk seçenekte f/p azalıyor,
    coıl vs için ohlıns tarzı çok iyi devamında v3 clubsporttta gayet iyi, kullananlar daha ayrıntılı yorum yazacaktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılanla genelıkle dogru, yalnız ben hala yanak yumusaklıgı olayına katılmıyorum yanak yukseklıgı bır mıktar fazla sert kullanım ıcın ondan dolayı esnıyor araç, yurt dısındada sert diye bahsedilmiş hep, ad08 ayrı
    ama sonuçta üretim amacı caddede max performans ve yarıpist kullanımı ad gibi,
    tam semı slıkler a048 r888 v700 kumho vs bunlar pist için ideal ancak ömür, ıslak kullanım, fiyat performans olarak problemler i var .. caddede pen önermiyorum açıkçası

Bu KONU hakkında çok şey yazılır, araca göre spesifik konuşmak daha doğru,
    amaca göre değişiyor birazda sırf pist kullanımı max performansmı ? optimummu , ilk seçenekte f/p azalıyor,
    coıl vs için ohlıns tarzı çok iyi devamında v3 clubsporttta gayet iyi, kullananlar daha ayrıntılı yorum yazacaktır.
    Tabi tabi, cok sey yazilabilir, burada teorik olarak fikir paylasiyoruz. Dogru hava basincini uyguladik mi bilmiyorum ama kumho nun yanaklari yumusak kaldi, su an bu sekilde deneyim gecirmis 3 kisiyiz.

KU36 dan yukari ciktik mi fiyat x2 zaten, dusuk butceli kullanimlar icin Ku36 No:1 bence

Diger suspansyonlarla bir deneyimim olmadi fakat illaki guzel olan baska coiloverlar da mevcuttur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haklısın 28 25 kullanıyorum su an lımıtte denemedım bugun bı denıyım ama şöyle söyliyim arka benim 100le giderken ortalama ani ağırlık transferlerinde notr gaz durumu yada boşta dalgalanırdı(yatardı/kayardı) hatta çözmek için çok uğraştım(focusta kronık o ayrı) bu lastiklerde bitti gibi birşey ilk izlenimim , sanki sway bar var hep düz basıyor arkası

handling hakkında temel bilgiler için buraya bakılabilir
    Automobile handling - Wikipedia, the free encyclopedia

onun dışında sway bar kalınlığı ile ilgili yorum bekliyorum kullanıcılardan, olumlu- olumsuz etkileri vs

önde kule gergisi bende pek işe yaramadı hem kafadan hemde arkadan çok kaymaya başladı arttıve barız sertleşti araba hee araba gergin tabiki 150+ hızda nereye çeviriyorsan gidiyor hassas ama lımıtlerı düşürdü, sertlikten diyiceksiniz belkide ama olmadık yerlerde kaymaya başladı araba...
    pistte deneyemedik o ayrı..

Firat.M3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yarı slick bir takım alıp pistte birsüre onu kullanmak daha mantıklı görünüyor o halde.. (ku36 deneyebilirim.)

konuyla alakasız olarak, KW2 kullanan var mı aranızda hiç ? Pist performansı nasıldır ? KW3'e göre hem daha uygun fiyatlı olması hem de daha kolay ayarlanabilir olmasını avantaj olarak görüyorum. Bir taraftan Bilstein'de kafamı karıştırıyor. Fikirlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.
    M. The most powerful letter in the world.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok guldum Saka saka gulmedim :P Tamamiyle dogru tespitler. On lastikleri frenlerde kilitliyordun sanirim, 1-2 duman gordum emin degilim, bunu baska bir konuya daha yazdim ama takip edemedim, muhtemelen o yuzden olmustur o tellerin cikmasi.

Birde bu kadar cok cok fazla esnemesinin nedeni bizim yanlis lastik basincimiz olabilir, cogu forumda basinc yanlissa cok kotu bir lastik oluyor diye yazmislar. Benimde tarzim agresif oldugu icin bulabilirsem bende baska bir lastik alacagim ama yolda Ku36 devam

Yeni setupta ne gibi farklar olacak ?
    0 toe cikmistim piste, front -3 rear -1.5 camber. Bu sefer onlere biraz da toe verecegim ekstra ama arkalara dusunumuyorum hala. Esas problem arka suspansyon rebond ve compression degerlerini yol asfaltina gore ayarlamistim, yolda overstreer yapmayacak hale getirmistim, canavar gibi gidiyordu. Pistin asfalt kalitesi hesabi bozdu, bu sefer understeer'e basladi araba. Bir sonraki org bunlarda degisiklik yapacagim. Bir de daha buyuk tabanli lastik gerekiyor bana, aracin gucu ve agirligina yetmiyor bu lastikler. Durus mesafesinden artan lateral G'ye kadar gelisme saglayacak daha genis lastikler ve genisletilen iz. DTM tarzi camurluk yapip acmayi planliyorum bir miktar araci spacerla, ama esasen daha genis salincaklarla yapmak lazm bu isi, geometrik bozukluk yol tutusun daha kotu hale gelmesini saglayabilir.

Frenajlarda kimi zaman kitledim lastikleri, abs'siz cift ana merkez pedal box'a bende yeni yeni alisiyorum. Bu arada teller cikmadi ama icerden kopuk sanirim, lastigin yuzeyinde engebe olusturdular. E agirlik fazla bizde surucuyle misafirle filan 1650 kilo ediyoruz belki daha bile fazla. Muhtemelen lastigin uretim kalitesi yetmedi

Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Zayıf bir debriyajı olanlar, şanzımanlarının güçlerine göre zayıf olduğunan inananlar yada güvenmeynler, ön ve arka düzen oynar aksamlarının bağlantı noktalarına (burçlar vs) güvenmeyen ve zayıf olduğunu düşünenler için slick lastik sıkıntı olabilir. Kesin olur demiyorum, mekaniğin kesini, belkisi olmuyor.

Patinaj ve kayma oluşan yükü boşaltır, bunu yola boşaltamadığınız zaman yük aradaki ekipmanlara ve mekaniklere binecektir.

Bu, sadece genel bir bilgi, senin yazdıklarına ek.

Ek olarak eğer uzun uzadıya seanslara kısa aralıklarla katılacaksanız bence yağ sıcaklığı takip etmeniz kafanızı rahat tutmanızı sağlayacaktır. Motor sağlığı önemli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gunes G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    0 toe cikmistim piste, front -3 rear -1.5 camber. Bu sefer onlere biraz da toe verecegim ekstra ama arkalara dusunumuyorum hala. Esas problem arka suspansyon rebond ve compression degerlerini yol asfaltina gore ayarlamistim, yolda overstreer yapmayacak hale getirmistim, canavar gibi gidiyordu. Pistin asfalt kalitesi hesabi bozdu, bu sefer understeer'e basladi araba. Bir sonraki org bunlarda degisiklik yapacagim. Bir de daha buyuk tabanli lastik gerekiyor bana, aracin gucu ve agirligina yetmiyor bu lastikler. Durus mesafesinden artan lateral G'ye kadar gelisme saglayacak daha genis lastikler ve genisletilen iz. DTM tarzi camurluk yapip acmayi planliyorum bir miktar araci spacerla, ama esasen daha genis salincaklarla yapmak lazm bu isi, geometrik bozukluk yol tutusun daha kotu hale gelmesini saglayabilir.

Frenajlarda kimi zaman kitledim lastikleri, abs'siz cift ana merkez pedal box'a bende yeni yeni alisiyorum. Bu arada teller cikmadi ama icerden kopuk sanirim, lastigin yuzeyinde engebe olusturdular. E agirlik fazla bizde surucuyle misafirle filan 1650 kilo ediyoruz belki daha bile fazla. Muhtemelen lastigin uretim kalitesi yetmedi
    Hmm, peki simdi ben sizin kadar bilincli degilim su sorulari sorayim;

1) Az birsey oversteer olacak sekle getirseniz turn in leriniz ciddi anlamda gelismez mi ? yani ozellikle dusuk hizli virajlarda gaza oturdugunuzda oversteer yapsa, 4x4 avantajiyla hizlanarak diger viraja kafaya yon vermeden ilerleyemez misiniz? Benim bile dusuk hizli virajlarda planim bu aslinda.

2) Viraj icinde fotograflarimi paylassam, aliignment ile ilgili bir problem olup olmadigini gozlemleyebilir misiniz? Yada gozlemleyebilecek biri var midir forumda?

Abi sen arabayi hafifletecegine yolcuyu atip kilo verirsen daha cok randiman alirsin gibime geldi Sizin beyaz Type-r iniz mi vardi sokuk ?

Alıntı Safak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zayıf bir debriyajı olanlar, şanzımanlarının güçlerine göre zayıf olduğunan inananlar yada güvenmeynler, ön ve arka düzen oynar aksamlarının bağlantı noktalarına (burçlar vs) güvenmeyen ve zayıf olduğunu düşünenler için slick lastik sıkıntı olabilir. Kesin olur demiyorum, mekaniğin kesini, belkisi olmuyor.

Patinaj ve kayma oluşan yükü boşaltır, bunu yola boşaltamadığınız zaman yük aradaki ekipmanlara ve mekaniklere binecektir.

Bu, sadece genel bir bilgi, senin yazdıklarına ek.

Ek olarak eğer uzun uzadıya seanslara kısa aralıklarla katılacaksanız bence yağ sıcaklığı takip etmeniz kafanızı rahat tutmanızı sağlayacaktır. Motor sağlığı önemli.

Evet tabi bunlar da var. Zayif olmayan componentlerin zarar gordugune sait olmadim, 3 senedir aracim bende belki 1 pist gunu kacirdim, izmir e de girdim 2 kere sanirim, daha motor kulagi disinda degisen olmadi.. O da normal kac senelik arac, kim bilir ne zaman degismistir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lastikleri bugün limit denedim , yatma esneme hissedemedim,
    camdan çıkacaktım o derece slalom yaptım yanakta toz izi bile yoktu. ama o kasmaya lastık ılıktı sadece o kötu... 1 psı daha ındırdım daha ıyı verım aldım caddede sert gelıyor sektırıyor dıger turlu
    dikey tutunmasıda çok başarılıymıs bu arada

sway barla ılgılı yorum bekliyorum

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ku36 bence şu durumda basit hothatch grubu için fazlasıyla yeterli pistte.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ku36 bence şu durumda basit hothatch grubu için fazlasıyla yeterli pistte.

Fiyat performans bakimindan oyle diyebiliriz.Yalniz once pist omrunu gormek lazim tabi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hmm, peki simdi ben sizin kadar bilincli degilim su sorulari sorayim;

1) Az birsey oversteer olacak sekle getirseniz turn in leriniz ciddi anlamda gelismez mi ? yani ozellikle dusuk hizli virajlarda gaza oturdugunuzda oversteer yapsa, 4x4 avantajiyla hizlanarak diger viraja kafaya yon vermeden ilerleyemez misiniz? Benim bile dusuk hizli virajlarda planim bu aslinda.

2) Viraj icinde fotograflarimi paylassam, aliignment ile ilgili bir problem olup olmadigini gozlemleyebilir misiniz? Yada gozlemleyebilecek biri var midir forumda?

Abi sen arabayi hafifletecegine yolcuyu atip kilo verirsen daha cok randiman alirsin gibime geldi Sizin beyaz Type-r iniz mi vardi sokuk ?
    .
    Aynen dedigin gibi biraz oversteer gerekiyor viraj cikis hizi icin, benim bu org testim 0 toe idi. Robispec var duymussundur, ozellikle 0 toe konusunda cok iddiali kendisi, o yuzden dedim bakayim 0 toe nasil olacak, demez olaydim

Birde bu piste ilk cikisim, asfalt kalitesi arasindaki farki ilk defa bu kadar net hissedebildim, esasinda iki seans arasi ayar degisikligi yapmak gerekiyordu, ama ilk seans gecmeyen 4 yuzunden ikinci seansa cikmayacaktim, o yuzden ayar filan yapmadim zaten sinirler bozuktu :/

Viraj ici fotolari konusunu yuzyuze yapmak daha mantikli zaten konusamak istedigim konular da var yuzyuze

Evet beyaz type r'im vardi arkasini sokmustum ama bu 10 sene oncenin konusu nasil hatirladin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)