User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
87 sonuçtan 77 ile 87 arası

Konu: Pist Gunleri Hakkinda Hersey

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatihob Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fren balatasıyla alakalı bişi sorayım.
    EBCnin hangi balatasını kullanmalı. Green, red veya Yellow stuf. Nette okuduğum yorumlar yellowlar ısındıkça iyi tutuyor. Peki ben Mitoyla yellowları ısıtabilrmiyimki? Yoksa bana red yetermi. Red ile yellow arasında 2 katından fazla fiyat farkı var, yellowlar en iyi performasta kullanabilsem bile o kadar para vermeye değermi Ayrıca Feredo dahamı iyidir? Fren disklerim brembo delikli modelden, verdiğim linkte en aşşağıdaki model.

Alfa Romeo Shop - Tuning, Styling, Fanartikel und Modellautos - Alfa Romeo MiTo Tuning & Styling

Lastik olarakta son 2 pist gününde Yokohoma a048 vardı önlerde arkalarda Asimetrik2. Yol tutuşa yaptıgım en mantıklı hareketmiş a048ler, sokakta işe yaramıyorlar sürekli kızaklama halindeler ama pistte çok başarılılar. Fren hidroliklerim Motul RBF600 kaynama noktaları güzel DOT5 alıcağınıza RBF serisini öneririm.

Feredo ile ilgili tecrubem yok. EBC sari ve sadece cizikli diskleriyle 7 seans + 1 sene yol +3 izmit korfez yaptim yeni bitti, ben cok memnundum EBC yellow lardan. Simdi blue aldim ama ellerinde disk kalmadigi icin bitik geziyorum EBC Yellow sokaktada fena degil cok isitmana bence gerek yok, yellow lar ses te cikartmadi cok memnundum. Blue nun uzerinde Race/Track only yaziyor kesin ses yapacak..

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı 131mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    LPG li araç ile katılım yapabiliyormuyuz ?
    Katılınamıyor bildiğim kadarıyla.

Pek bahsi geçmemiş ama kilitli diferansiyel güzel bir şey pist üzerinde
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katılınamıyor bildiğim kadarıyla.

Pek bahsi geçmemiş ama kilitli diferansiyel güzel bir şey pist üzerinde

LPG tanki sokulurse katilinabiliyor diye biliyorum, tesisati sokmeye gerek yok.

shkodra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatihob Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fren balatasıyla alakalı bişi sorayım.
    EBCnin hangi balatasını kullanmalı. Green, red veya Yellow stuf. Nette okuduğum yorumlar yellowlar ısındıkça iyi tutuyor. Peki ben Mitoyla yellowları ısıtabilrmiyimki? Yoksa bana red yetermi. Red ile yellow arasında 2 katından fazla fiyat farkı var, yellowlar en iyi performasta kullanabilsem bile o kadar para vermeye değermi Ayrıca Feredo dahamı iyidir? Fren disklerim brembo delikli modelden, verdiğim linkte en aşşağıdaki model.

Alfa Romeo Shop - Tuning, Styling, Fanartikel und Modellautos - Alfa Romeo MiTo Tuning & Styling

Lastik olarakta son 2 pist gününde Yokohoma a048 vardı önlerde arkalarda Asimetrik2. Yol tutuşa yaptıgım en mantıklı hareketmiş a048ler, sokakta işe yaramıyorlar sürekli kızaklama halindeler ama pistte çok başarılılar. Fren hidroliklerim Motul RBF600 kaynama noktaları güzel DOT5 alıcağınıza RBF serisini öneririm.
    EBC Hava Kanallı Delikli Disc ve EBC Yellow Pad Kullandım cadde veya pistte bir sorun yaşamadım. Memnun kaldım fakat ingilterede benim arabaya Feredo kullanıyorlar ve bir çok Racing Fren firmalarıda Feredo kullanıyor bende bu sefer onları deneyeceğim..

c@n77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Feredo balataların fiyatları hakkında bilgi verebilecek biri var mı?

edit: buldum çok paraymış yavvv...
    Seat Leon 1.6 TDI DSG 185 hp...

Instagram: jb_tdifr

cKatmer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yarım kask mı kapalı kask mı tavsiye ediyorsunuz ?
    Özgür abi benim gözlemim kapalı kaska alışkın olmayanlar ciddi anlamda pist üzerindeyken rahatsız oluyor.Körfez de bile beni rahatsız ediyordu.dediğin gibi çok profesyonel bir şey aramıyorsan bence yarım almalısın.

Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2-3 sert frende hemen "ben bittim" diyor benim frenler su an, lastikler zaten bitik, sadece turlamaya cikarim diyorum da o yalan olur di mi

Yani simdiye kadar sakin gidebilen oldu mu, illa frenleri zorlarim diskleri de harcarim bu sefer diye cekiniyorum

Kask olarak da bunu gozune kestirdin galiba sen de Ozgur, bana da mantikli geliyor fiyat olarak

CLUB J-1 : Kask : : Sparco.com.tr
    Tarik bu çoğu kişi için geçerli frenler aşırı derecede ısınıyor istanbul parkta,
    Cem abi 325 ile turlamaya çıktı kendi değimi ile çokta zevk aldı,ki Serhat abi Hilux ile çıktı
    fakat dediğin kadarda frenlerin kötü ise bence risk e hiç girme.

Alıntı ef186 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kask konusu ile ilgili soylenebilecek tek soz var " kafasi kasktan daha kalin adam kask takmadan piste cikmaya calisir "

fatihob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Onrcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Feredo ile ilgili tecrubem yok. EBC sari ve sadece cizikli diskleriyle 7 seans + 1 sene yol +3 izmit korfez yaptim yeni bitti, ben cok memnundum EBC yellow lardan. Simdi blue aldim ama ellerinde disk kalmadigi icin bitik geziyorum EBC Yellow sokaktada fena degil cok isitmana bence gerek yok, yellow lar ses te cikartmadi cok memnundum. Blue nun uzerinde Race/Track only yaziyor kesin ses yapacak..
    Alıntı shkodra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    EBC Hava Kanallı Delikli Disc ve EBC Yellow Pad Kullandım cadde veya pistte bir sorun yaşamadım. Memnun kaldım fakat ingilterede benim arabaya Feredo kullanıyorlar ve bir çok Racing Fren firmalarıda Feredo kullanıyor bende bu sefer onları deneyeceğim..

Cevaplar için teşekkürlerde yellow almak zor iş redle arasında %100den fazla fiyat farkı var

Dem-Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fren balatası seçimi aslında sizin kullanım tarzınızla ve aracın gücüyle+ağırlığıyla direkt alakalı.Çok kastırmıyorsanız ve erken frene oturuyorsanız sizi ebc kırmızıda idare edecektir.fakat tavsiyem pistte sarı yada maviyi kullanmanızdır.Feredo ds 2500 serisi hem yol hemde track day kullanımı için üretilmiş çok iyi balatalardır.3000 serisi daha çok pist kullanımı için geç ısınan ama ısındığında yanmayan özel balatalardır.tabii yalnızca balatayllada olmuyor.disc lerinizinde bu ısılarda yanmaması gerekir.çok para iyi maldır.
    lastik konusundaysa kumho çok kaliteli üretümler değil.yine aslında aynı yere geliyoruz sizin ihtiyacınıza kullanımıza ve beklentilerinizle alakalı.eğer sorun yaşamamak istiyorsanız pahalı kaliteli lastikleri tercih edin derim.yurt dışı formlarda okuduğunuz yol+track day lastikleri testi çok göreceli bir konu.ne şartlarda ve nasıl bir pistte kullanıldı pistin zorluk derecesi nedir gibi.ama dünyaca ünlü markalarınpistte kullandığı lastikler belli.tercih sizin.
    Team PAŞAOĞLU
    MAGIC Performance

Merthan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kırmızı Ebc'yi Cupra'da kullandım fakat memnun kalmadım açıkçası.
    Fakat araştırdığıma göre bana uygun balata Yeşil olmalıydı.
    Düşük hızlardaki tutması OEM balataya göre başarısız geldi bana.
    Sevdiğim tek yanı jantlarım sürekli temizdi

Ebc'nin kendi sitesinde yazan bilgilere göre:

200 hp'ye kadar 'hafif' yol arabaları için Yeşil balata öneriliyor.
    Pist,drift ve hızlı sokak kullanımları için Sarı balata öneriliyor.
    Hızlı,prestijli ve ağır arabalar için Kırmızı balata öneriliyor.
    Sadece pist ve agresif sokak kullanımı için Mavi balata öneriliyor.
    Sadece yarış için soğukta ve sıcakta Turuncu balata öneriliyor.(%40'a kadar daha fazla aşınma ömrü)

Bunlar Ebc'nin sitesinde yazan veriler.
    Yani Gti,Cupra,Typer,S2000,Scirocco gibi arabaların balatası Yeşil.
    E55,M5,M6 gibi ağır,hızlı ve prestijli arabaların balataları Kırmızı.
    Yani Ebc böyle diyor ben değil
    SUBARU TECNICA INTERNATIONAL

Dem-Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    EBC nin sitesindeki yazılanlara tamamen katılıyorum fakat burdaki veriler pist kullanımı için verilen balatalar değil.buna dikkat etmek gerekir.günlük kullanımlar için verilen değerleri pist şartlarıyla karıştırmayınız.eğer yanlışım varsa EBC tr deki Murat beye sorabilirsiniz.
    Team PAŞAOĞLU
    MAGIC Performance

hepkem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Scirocco'da Ferodo DS2500 kullanıyorum. Boxster 4 piston Brembolar, çelik fren hortumları, motul DOT 5.1 hidrolik ve standart diskler ile piste çıktım. Diskler 32K devirmişti ve 27 Ekim 2. seans son turlarda frenajda diskler ciddi anlamda balans yapmaya başladı. EBC hava kanallı ile değiştirdim. EBC ile henüz piste çıkma şansım olmadı ama ilk katılım sonrası yorumları yazarım. Genel olarak Ferodo DS2500ler iyi balatalar. Yol performansı güzel, ses yapmıyor ve pistte de iyi bir sonuç veriyor. Xsara'da 4 piston brembo, tarox g88 disk, 5.1 ve çelik fren hortumları var. 17 Kasım'da 2 seans çıktım ve gayet güzel sonuç aldım. Daha kuvvetli araçlar ile virajlarda farkı kapatmamda ciddi yardımı oldu.

Lastik olarak Scirocco'da CS5 kullandım ve önlerde ciddi yıpranma oldu. 235-45-17 KU36 aldım ve Donningtonlara taktım, fırsat olur ve yağmur olmazsa 8 Aralık'da denemeyi düşünüyorum. Xsara'da Michelin 205-45-16 PS3 var ve virajlarda fazla asıldığım için hem önler yıprandı hem de CS5 kadar tutunma sağlamadı.

Sway Bar olarak Scirocco'da H&R var. ACC/Standart Yay + H&R, ACC/KW yay + H&R ve KW DDC Coilover ve H&R deneyimim oldu. Bence viraj demir çubuğu yol tutuşa ciddi katkı sağlıyor. Standart süspansyiona spor yay eklemek kadar artısı olduğunu belirtebilirim. DDC coilover ayrı bir lig, araça inanılmaz bir yol tutuşa sahip oluyor. Yumuşak ayarlarda 19" jantlar ile birlikte şehir içinde dahi rahat bir kullanım sunuyor. DDC normal sertlikte H&R ARB'nin de artısıyla pistte çok güzel bir tutunma sağlıyor.

Xsara'da Quaife olduğundan kilit performansını merak edenler için kısa bir yorumda bulunayım. Düşük süratli ve özellikle 2. vites ile dönülen virajlarda kilitli difransiyelin ciddi artısı oluyor. Özellikle 2 seansın da ilk turlarında ciddi yardımını gördüm fakat lastikler ısındıkça viraj içi gazlamalarda istediğim performansı alamadım. KU36 tarzı semi slick ile kilitli difransiyelden daha fazla yararlanabileceğimi düşünüyorum.
    Garaj : G29 Z4 30i / E92 335i / E46 Compact M3 CSL / Alfa Romeo GT 3.2 / MX-5 ND 1.5 / A4 45 TFSI / G01 X3
    Anılar : Alfa 156 / E34 535i / Fiat Uno / S55 AMG / Scirocco / Xsara VTS Ph1 Lynx S/C

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)