User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
24 sonuçtan 20 ile 24 arası

Konu: Megane II RS 225 - İstanbul Park Track Day - 27.08.2016

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı NakkaSss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet herkes ku-36'ları öneriyor bende sanırım ku-36 alacağım. 2.31-33 resmi olarak dönülmedi sanırım doğru sadece telefondan ölçüldü. 2. vites direk sarıyo o yüzden kullanırsam da dengeli gaz ile kullanırım. Bakalım lastik ve esp den çok umutluyum o eskiklerden sonra süre baya düşecek gibi.

Ya bu yazılım işi çok göreceli kimisi henk stage 1 için sıkıntılı eski yazılım diyor, kimisi de en iyi yazılım henk stage 1 diyor gerçekten kafam karıştı bu konuda. Bir önce ki açtığım konuda herkes henk stg1 yazılımı kötülemişti. Avans vuruyor vs. Hani amacım öle sınırlarda değil de safe bir yazılım istiyorum ne pistte sıkıntı yaşatsın nede günlük kullanımda.
    dynoda standart gücünü ölçmeden yazılım yapmanı tavsiye etmem. eğer araç 220 hp altında çıkarsa sorun olduğunu anlar ver sorunları çözer öyle yazılım yaparsın. yada yazılım işe yaradımı yaramadı mı anlarsın.

Bir örnek vereyim, benim aracım o zaman stoktu ancak dynoda 228 civarı veri veriyordu. Bir arkadaş yazılım yaptım dedi, bende aa deneyelim bakalım beni kaç boy geçicek dedim. hani beğenirsem yaptıracağım.

neyse çıktık yola, burda bir colt var yapılı modifiyeli czt dedi, o da bana tutunuyor çok iyi yapılmış kafa kafaya gidiyoruz dedi, olur o da gelsin dedim.

neyse 3 araç çıktık yola, bu yazılımlı megane ile colt harbiden kafa kafaya gidiyordu lakin benim 228 hp 1 gün önce dyno aldığım stock aracım 10+ boy fark attı. hatta 250ye doğru aynada ışıkları görünmüyordu.

demekki herkes iyi yazılım yapamıyor bu araçlara

o arkadaşın aracına serviste orjinale çevirdik benle aynı gitmeye başladı.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dynoda standart gücünü ölçmeden yazılım yapmanı tavsiye etmem. eğer araç 220 hp altında çıkarsa sorun olduğunu anlar ver sorunları çözer öyle yazılım yaparsın. yada yazılım işe yaradımı yaramadı mı anlarsın.

Bir örnek vereyim, benim aracım o zaman stoktu ancak dynoda 228 civarı veri veriyordu. Bir arkadaş yazılım yaptım dedi, bende aa deneyelim bakalım beni kaç boy geçicek dedim. hani beğenirsem yaptıracağım.

neyse çıktık yola, burda bir colt var yapılı modifiyeli czt dedi, o da bana tutunuyor çok iyi yapılmış kafa kafaya gidiyoruz dedi, olur o da gelsin dedim.

neyse 3 araç çıktık yola, bu yazılımlı megane ile colt harbiden kafa kafaya gidiyordu lakin benim 228 hp 1 gün önce dyno aldığım stock aracım 10+ boy fark attı. hatta 250ye doğru aynada ışıkları görünmüyordu.

demekki herkes iyi yazılım yapamıyor bu araçlara

o arkadaşın aracına serviste orjinale çevirdik benle aynı gitmeye başladı.
    Aynen bu tarz hurafeler çok. Bende çok duydum yazılımlı megane rs'lerin stocklara geçildiğini. Ama o zamanlar tam megane rs yazılımları çözülemediği için sanırım bu sıkıntılar olmuş kaç sene olmuş artık çözmüşlerdir diye tahmin ediyorum. Bakalım şu hali ile bir dyno' da ölçüp dediğin gibi sağlıklı orjinal verisini veriyormu onu kontrol edip daha sonra üzerine yazılım yapılabilir. Peki stock bir megane rs dyno' da kaç bg vermeli? 220 civarları sağlıklı olduğunu gösterir mi?
    Tufan has no limits.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    220+ verir kesinlikle. bende sadece filtre vardı, 228 veriyordu.

yazılımdan sonra 270 civarıydı.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

CUB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı NakkaSss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya bu yazılım işi çok göreceli kimisi henk stage 1 için sıkıntılı eski yazılım diyor, kimisi de en iyi yazılım henk stage 1 diyor gerçekten kafam karıştı bu konuda. Bir önce ki açtığım konuda herkes henk stg1 yazılımı kötülemişti. Avans vuruyor vs. Hani amacım öle sınırlarda değil de safe bir yazılım istiyorum ne pistte sıkıntı yaşatsın nede günlük kullanımda.
    Bence göreceli değil Stage 1 Henk eskisi de iyiydi ama günceli kesinlikle sorunsuz ve keyifli Megane 2 Rs te.
    Sessizliği anlatmanın en iyi yolu sessizliği haykırmaktır. www.wolfson-music.com

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    220+ verir kesinlikle. bende sadece filtre vardı, 228 veriyordu.

yazılımdan sonra 270 civarıydı.
    Valla bakalım önce bir dyno bulmam gerek. Daha sonra çıkan sonuca göre hareket edeceğiz. Haberdar ederim sizi de.

Alıntı CUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence göreceli değil Stage 1 Henk eskisi de iyiydi ama günceli kesinlikle sorunsuz ve keyifli Megane 2 Rs te.
    Valla yazılım konusunda kafam o kadar karışık ki. Bakalım artık yaptıracağım zaman son bir araştırma yapıp dalıcam yazılıma. Atıyorum bazı değerler de değişiklik olması gerekirse Henk uzaktan mı müdahale ediyor bu duruma nasıl oluyor? Sonuçta her yazılım her araçta aynı tepkiyi vermez.
    Tufan has no limits.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler