User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Yunanistan Serres Pist Günü - 26.09.2016

TechTurkey Yekta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yunanistan Serres Pist Günü - 26.09.2016

Geçtiğimiz hafta sonu Serres Pistinde MiniPassion grubunun düzenlediği bir pist günü vardı. Eski minici olarak bizi de aralarına kabul ettiler sağolsunlar Daha önceleri pist konularında sürekli bahsi geçtiği için hem bilgilendirme hem teşvik amacıyla hem de güzel anları paylaşmak adına konu açalım dedik.

Öncelikle gidiş yolundan bahsedelim. Türkiye'den Kınalı-Tekirdağ-Malkara-Keşan yolundan geçerek İpsala sınır kapısından çıkıp, Dedeağaç (Alexandroupolis) - Kavala rotası üzerinden gidilebiliyor. Bizim rotamız ilk gün (Cumartesi) Kavala'da öğle yemeği molası vererek akşam kalacağımız Selanik'e doğruydu. İstanbul-Kavala 440km, Kavala-Selanik de 150km olarak toplamda 600km. Selanik Serres arası ise 85km'lik bir yol. Selanik yerine direkt olarak Kavala'dan Serres'e de geçilebiliyor ki bu yol da 90km civarı fakat biraz yavaş gidilen dağlık bir yol, dönüşte biz bu rotayı kullandık. Yollar Selanik'e kadar otoban, oldukça keyifli ve bayağı kaliteli bol düzlüklü @Cem.B ile birkaç 300 denememiz bile oldu hatta Selanik-Serres arası ise biraz daha virajlı ama yine kaliteli, hele ki 2 S3, 2 Type R, 1 Leon Cupra ve bilimum Mini ile bolca eğlenceli
    bkz. Audi S3&FK2 Honda Civic Typer&Seat Leon Cupra (Greece Highway) - YouTube

Gelelim piste. Pist Yunanistan'ın Serres şehri yakınında ve 3.1 km uzunluğunda. Toplam 16 virajı var, ortalama genişliği de 12-15m'miş. Türkiye Pist Şampiyonası ve TMF'nin ayrıca Corsa OPC Cup'ın bazı ayakları da bu pistte yapılıyor hatta. Genel olarak benim izlenimim Körfez pistine benzer bir yapısı var ama kombine virajları ve şikanları ile bayağı keyifli bir pist. Asfaltı İstanbul Park kadar olmasa da kaliteli, İstanbul Park kadar arabayı, frenleri yormayan genelde orta hızlarda geçilen ama bence ideal çizgisini çözmenin pek de kolay olmadığı bir pist. Sağolsun @997TT biz acemilere rehberlik etti kendisi de pistin rekorunu kırdı zaten
    Pist de bu şekilde:

Hızlı ve yavaş otomobiller, ayrıca yine hızlı ve yavaş motosikletler olarak 20'şer dakikalık seanslar ile piste çıkıldı. Seanslarda ortalama 10 araç vardı, arada yunanlardan da seanslara dahil olan birkaç araç oldu. Bizim grup 2xFK2 Typer, 2xAudi S3, 1 Leon Cupra, R53 Mini GP Turbo ve arada dahil olan yunan E92 M3 ve birkaç R56 cooper olarak çıktık. Ben gitmeye biraz ani karar verince hazırlıksız yakalandım lastik ve fren olarak özellikle eksiktim ama genel olarak birbirne yakın ve keyifli bir gruptu. Bolca video var onları da ayrıca paylaşıcaz

Pistin günlük katılım bedeli ise sadece 50 Euro. Dilediğiniz kadar girip çıkabiliyorsunuz. Rahat oturma alanı, arka arkaya başlayan aralıksız seansları, kafeteryası ve bize açtıkları garaj ile hiç sıkıntı çekmedik organizasyonla ilgili olarak. Eğer özel bir organizasyon yoksa tüm gün pist gelenlere açık, bu yüzden gitmeden önce o tarihlerde pistin durumunu kontrol etmek gerekli.

Pist haricinde de bolca aktivite mevcut Yunanlar eğlenmeyi bilen millet zaten, gündüz olduğu kadar gecesi de keyifli bir tur oldu bizim için. Diğer Avrupa ülkelerine göre fiyatlar genel olarak makul olduğu için sakınmadan eğlenebilirsiniz Konaklama konusunda da Selanik'te bolca alternatif mevcut. Serres'te ise grup olarak Philippos Xenia Hotel'de kaldık, fiyatına göre oldukça güzel.

En can alıcı mevzu, maliyet. Kalem kalem yazmak zor olsa da zaruri olanları ekliyorum, gerisi artık keyfinize kalmış
    Yeni tip ehliyet yoksa eğer, uluslararası (beynelmilel) ehliyet - 450TL ya da ehliyet yenileme 110TL
    Yeşil Sigorta - En az 15 gün olarak yapılabiliyor, 63 euro

Araç sizin adınıza değilse ve araç sahibi yanınızda yoksa noter vekaleti gerekli, o da 75TL gibi birşeydi. Yeni tip ehliyeti olan birisi var ise yanınızda ona vekalet verdirerek iki masraftan kurtulabilirsiniz.

Takribi yol-yakıt masrafı - Toplam 1400km yol (130u pistte) olarak 650-700 TL civarı bir benzin almışım. Ayrıca 100 oktan benzin, gerçi gerçekten öyle midir bilinmez ama çoğu benzincide pek ucuz olmasa da bulunabiliyor Litresi 1.65 euro civarı 100 oktan, 95 oktan 1.35-40, 98 ise 1.50 civarıydı sanırım.

Bunun haricinde araç için bir masraf yok. Vize durumunuza ve konaklanacak otele göre de şahsi harcamalar değişicektir ama 3 günlük bol eğlenceli, gezmeli, dinlenmeli bir kaçamak ve 1 tam gün pist için takribi harcanacak miktar 1500-2500 lira olacaktır ki bence oldukça makul hele ki burada piste girmenizin bir seansı 600 lira ve sadece 20 dakikacıksa..

Unuttuğum atladığım bir konu varsa sorabilirsiniz, ki diğer arkadaşlar da bolca şey ekleyecektir. Ayrıca tekrardan MiniPassion ekibine ve Onur Başpınar'a bu organizasyon için teşekkürler.
    YouTube
    DR.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzmanın yüklediği videolara buradan ulaşabilirsiniz,

http://www.techturkey.com/forum/vide...-mini-f56.html

Benim çektiklerim de halen işleniyor, kanalın linkini ekliyorum paylaşılanları görebilirsiniz, diğer videolar tamamlanınca ayrıca paylaşacağım.

yktdgn
    - YouTube

Ayrıca turdan ve pistten birkaç foto da paylaşayım

YouTube
    DR.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamamlanmış olan benim videolardan buraya ekliyorum, yenileri geldikçe güncelleriz.

YouTube
    DR.ECU

orhansah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yektacım süper anlatmışsın. Eğlence hayatı ile ilgili detay vermemişsin ama neyse!
    Arabanın da maşallahı var gerçekten boncuk gibi. Yolda izlemek bile keyif veriyor.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Minipasiona üşengeçlik ne deniyle üye olamıyordum kaçırdığım etkinlik ders oldu bana seneye gitçek bir grup olursa o zamanki aracıma göre katılmak isterim bende elinize sağlık bilgi için
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Minipasiona üşengeçlik ne deniyle üye olamıyordum kaçırdığım etkinlik ders oldu bana seneye gitçek bir grup olursa o zamanki aracıma göre katılmak isterim bende elinize sağlık bilgi için
    var var planlarımız var

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı orhansah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    var var planlarımız var
    Süper abi beklemedeyim o zaman
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzmir Ülkü'den de ucuz pist varmış demek 50€ cidden para değil...

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yekta video yüklemen yüzünden türkiye genelinde internet ağılaştı ama olsun Valla süper anlatmışsın önlü-arkalı videolar için ellerine sağlık

Seneye daha hazır gideriz inşallah
    Team PAŞAOĞLU

streetracer_nos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Harika bi anlatım olmuş

Ewren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ömer (Mavi Typer) beni de davet etti ama bu sene katılmak kısmet olmadı. Ama seneye inşallah bende katılmak istiyorum.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hersey muthıstı,tekrar tekrar yazıyorum ama cok eglendık.
    Gece hayatı bıraz zayıf,hep metrobus
    Gıtmek ısteyenler 10euro lukları yanınızdan eksık etmeyın hatta sadece 10 euro goturun
    Yekta vıdeo yukleme canavarı cıdden,bakalım sayesınde bende koftiden yuklıyecegım,elıne saglık kardesım...

snrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize sağlık hem anlatım ,hem resimler, hem de videolar süper.
    Benim bir sorum olacak. Kayıt işlemi nasıl yapılıyor tam olarak? İnternet sitesindeki takvimde mesela bu hafta sonu "OPEN TRACK DAY-OPEN TRAINING" olarak görünüyor. Hafta içleri de hep "FREE TRAINING" diyor. Yani özel bir organizasyon yok demek sanırım. Bu durumda önceden kayıt yaptırmadan doğrudan piste gidip, parayı orada mı ödüyoruz?
    "life is too short to drive boring cars"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı snrk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bir sorum olacak. Kayıt olayını nasıl yapılıyor tam olarak? İnternet sitesindeki takvimde mesela bu hafta sonu "OPEN TRACK DAY-OPEN TRAINING" olarak görünüyor. Hafta içleri de hep "FREE TRAINING" diyor. Yani özel bir organizasyon yok demek sanırım. Bu durumda önceden kayıt yaptırmadan doğrudan piste gidip, parayı orada mı ödüyoruz?
    Evet direk piste gidiyorsunuz, kayıt odasında işlemi halledip direk piste

snrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet direk piste gidiyorsunuz, kayıt odasında işlemi halledip direk piste
    Teşekkürler, anlaşılan İzmir Ülkü'ye benzer bir sistem var.
    "life is too short to drive boring cars"

KA®ANLIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni Gözde Serres yani

Dönerken yüklenip dönülebiliniyor mu gümrükte sıkıntı yaşama olasılığı nedir
    Loading...

Batum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok eğlenceli tam benlik işler gelmek imkanlar olsa isterdim böylebir organizasyona emeğinize sağlık.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    tam bir viraj hayvanısın yekta
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yektacım süper anlatmışsın. Eğlence hayatı ile ilgili detay vermemişsin ama neyse!
    Arabanın da maşallahı var gerçekten boncuk gibi. Yolda izlemek bile keyif veriyor.
    Abi başı bağlı olan var nolur nolmaz yakmayalım kimseyi Ben de zaten pek birşey hatırlamıyorum pazar gecesinden hahah

Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzmir Ülkü'den de ucuz pist varmış demek 50€ cidden para değil...
    Aynen valla öyle, sadece pist değil genel olarak tur bile aslında gayet uygun, hele masraf paylaşacak yol arkadaşları da olursa çok makul rakamlara çıkarsınız

Alıntı snrk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bir sorum olacak. Kayıt işlemi nasıl yapılıyor tam olarak? İnternet sitesindeki takvimde mesela bu hafta sonu "OPEN TRACK DAY-OPEN TRAINING" olarak görünüyor. Hafta içleri de hep "FREE TRAINING" diyor. Yani özel bir organizasyon yok demek sanırım. Bu durumda önceden kayıt yaptırmadan doğrudan piste gidip, parayı orada mı ödüyoruz?
    Aynen open track day olarak geçiyor zaten antrenman usülü herhangi bir zaman tutma transponder ekipmanı vs yoktu. Ellerinde varmıdır, time trial gibi bir etkinlik yapılırsa ücret karşılığı sağlanır mı bilemiyorum. Hafta sonları genellikle dolu gözüküyor, biz de zaten pazartesi günü sabahtan gittik piste. Önceden belli bir tarih ile kalabalık bir ekip toplanılabilirse pist özel olarak da kapatılabiliyor. Fiyatları da yine bence gayet makul, sezon ortasında bile en fazla 4000€ gözüküyor ki haftaiçi olursa 700-800 € gibi rakamlar mümkün gözüküyor sitesinde.

İncelemek isteyene linki de ekleyeyim ilk mesajda unutmuşum

TIΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ

Alıntı KA®ANLIK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni Gözde Serres yani

Dönerken yüklenip dönülebiliniyor mu gümrükte sıkıntı yaşama olasılığı nedir
    Hahah tabi o da önemli mevzu valla çok kısmetsiz değilsen genelde bagaj açılıp kontrol ediyorlar yalandan araç içine kafasını uzatıyor ve sadece sözlü olarak alkol-sigara aldınız mı diye soruyorlar. Yunandan alıp çantaya saklayarak filan geçirilebilir ufak tefek şeyler.

Alıntı Batum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok eğlenceli tam benlik işler gelmek imkanlar olsa isterdim böylebir organizasyona emeğinize sağlık.
    Zaten biraz da bu amaçla açtım konuyu pek gözde büyütülecek birşey değil, ben de hep istiyordum ama gözüm korkuyordu hem masrafından hem de araç ile yurt dışına çıkma piste gitme fikrinden ama çok şükür hiçbir problem yaşamadık.
    YouTube
    DR.ECU

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)