User Tag List

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon
133 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: İntercty İstanbulPark Viraj/ Vites/ Sürat Dengesi

PROMINENT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen bende 530d ile (xdrive değil) 190 195 arası döndüm ki limitteydi.zaten anca okadar hızlanıyor oraya kadar
    Kork!!sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak...

shkodra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Armageddon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de fotoğrafı biryerden aldınız sandım da hangi araç olduğunu anlamaya çalışıyordum Pistin piri olan arkadaşlar doğru yorumu yaparlar o zaman

( şahsın gözüne ışık tutarak sorar ) Kaçmak yok pistin piri olan sensin tüm bildiklerini açıkla..yoksa değişik yöntemler kullanmaya beni mecbur etme..

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ben de fotoğrafı biryerden aldınız sandım da hangi araç olduğunu anlamaya çalışıyordum Pistin piri olan arkadaşlar doğru yorumu yaparlar o zaman
    Burda bence sen dahil 997TT Murat,bah,Buğra,EM999 Emir, Ghibli06 Bülent hızlı süreler yaptığı ve herkesten fazla tur atıp pisti daha iyi tanıdıklarından en iyi bilgi onlardan geliyor gibi.

shkodra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bu nasıl..

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vakit bulduğum 1-2 gün içerisinde bunun ile baya alakalı faydalı olduğunu düşündüğüm bir konu açacağım.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vakit bulduğum 1-2 gün içerisinde bunun ile baya alakalı faydalı olduğunu düşündüğüm bir konu açacağım.
    Split marker'ları tam viraj giriş çıkışlarına koyarsak canavar olur, senin daha önce yaptığın tam olarak viraja girişleri göstermiyor

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok oluncada Cem dallaması beğenmedi. Önceden 20 ye yakındı markerlar. Neyse ben konuyu açayım isteyen istediği kadar marker koyar.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Ya sen güzel bir marker yap yine, ben beceremedim telefondan Browser'dan da editlemeye izin vermiyor.

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı shkodra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu nasıl..
    Butun suratleri 20 ser km dusurun haritayi tekrar koyun birkac duzeltme daha yapalim uzerinde .
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben pistte giderken kadrana hiç bakamıorm. viteslerden biraz çıkarmaya çalışıorm son haldeki süratlar bnm arabayla yakın gbi ama 5. vitese çıkabildiğim sadece tek yer var o da 10la 12'nin arası. 11'i tam gaz dönüorm hız kesmeden 220 falan olması lazım. 12' de frenaja 260 gbi geliorm. baştan başlamak gerekirse 1'i 2. vites dönüp 2'yi dönmeye başlarken 3'e atıorm 3.viraja 4le gelip 3'e düşüorm sonra 4.viraja 2le giriorm vites atmadan 5'e giriorm 6da apexe açılırken 3'e atıorm. 7'ye 4le gelip 2'ye düşüorm çıkışında tekrar 3'e atıorm. duruma göre 8'e ya 4le girip 2. solda 3e düşüorm ama frensiz ya da baştan 3'le başlıorm. tam 8'in çıkışında apexe gelince 3 bitio. 9 a 4le gelip 2ile dönüorm sonrası 12'ye kadar tam gaz 12den start finishe kadar 2ile dönüorm. yardımcı olur mu bilmiorm ama tabi her arabanın vites oranları döndüğü devir farklı bu leggera için di.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı shkodra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ( şahsın gözüne ışık tutarak sorar ) Kaçmak yok pistin piri olan sensin tüm bildiklerini açıkla..yoksa değişik yöntemler kullanmaya beni mecbur etme..

Alıntı Carolita1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burda bence sen dahil 997TT Murat,bah,Buğra,EM999 Emir, Ghibli06 Bülent hızlı süreler yaptığı ve herkesten fazla tur atıp pisti daha iyi tanıdıklarından en iyi bilgi onlardan geliyor gibi.
    Ben 3 kez piste çıktım pir olmaktan çok uzağım bence Ama yine de nerede kaç yapıyormuşum bir şekilde bulup burada paylaşayım...

Alıntı bah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben pistte giderken kadrana hiç bakamıorm. viteslerden biraz çıkarmaya çalışıorm son haldeki süratlar bnm arabayla yakın gbi ama 5. vitese çıkabildiğim sadece tek yer var o da 10la 12'nin arası. 11'i tam gaz dönüorm hız kesmeden 220 falan olması lazım. 12' de frenaja 260 gbi geliorm. baştan başlamak gerekirse 1'i 2. vites dönüp 2'yi dönmeye başlarken 3'e atıorm 3.viraja 4le gelip 3'e düşüorm sonra 4.viraja 2le giriorm vites atmadan 5'e giriorm 6da apexe açılırken 3'e atıorm. 7'ye 4le gelip 2'ye düşüorm çıkışında tekrar 3'e atıorm. duruma göre 8'e ya 4le girip 2. solda 3e düşüorm ama frensiz ya da baştan 3'le başlıorm. tam 8'in çıkışında apexe gelince 3 bitio. 9 a 4le gelip 2ile dönüorm sonrası 12'ye kadar tam gaz 12den start finishe kadar 2ile dönüorm. yardımcı olur mu bilmiorm ama tabi her arabanın vites oranları döndüğü devir farklı bu leggera için di.
    Viteslerin benim kullandıklarımla aşağı yukarı aynı gibi... Ama dediğin gibi vites oranlarımız illa ki farklıdır. Senin 2yle döndüğün yerlerde ben de genelde 2. viteste oluyorum. 3. vitesle dönersem nasıl olur onu deneyeceğim bir dahaki pist gününde bakalım
    Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir video koyabilirim, ilk turda çektiğimiz video, daha sonra copilotumu indirdiğim için başka video yok maalesef

http://www.techturkey.com/forum/vide...anbulpark.html
    Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    armağan bence vitese göre viraj ezberlemek yanlış abi araba o an ne istiosa onu vermek lazım vitese göre referans alma bnce kendine. benden sana ufak bi tavsiye bnde bi profosyenelden duymuştum "baktığın yere gidersin" pist üzerinde görebildiğin en uzak apexe bak hep. sonrasında araba ne istiosa onu ver. sonuçta f1 sürücüleri bile hep aynı turu atamıo.

azrail - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok oluncada Cem dallaması beğenmedi. Önceden 20 ye yakındı markerlar. Neyse ben konuyu açayım isteyen istediği kadar marker koyar.
    hacı benimkini silim deme siz ne yapıyorsanız yapın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Talking

Bahattin senin çizgin pistte birhayli oturdu . tur zamanlarına baktığımda soğutma turların hariç sürelerin arasında oynayan en fazla yarım saniye değişiyor sıkı turların . Bu tempoyu tutturmak için o pistte senin gibi 500 tur atmak lazım zaman kasarak

Bakalım yeni malzemeler geldiğinde ne çıkıcak ben kendi rekorunu tekrar egale edeceğini düşünüyorum .

Armağan sana gelince senin pistte daha çook tura ihtiyacın var otomobilin hızlı seninde hızlanman için pisti daha çok tanımalısın zamanla gelişicek keyifli süreler gelecek senden de bahattin kadar çizgin oturduğunda en iyi zamana aday olduğunu düşünüyorum o otomobille ( tabi konuştuğumuz basit ama önemli ufak tefek ayarları yabana atmadan )
    .

Murat sen zaten suyunu çıkarttın yeni otomobilinle ne olacak Acaba Emir 458 le gelip seni kızdırıp keyfimizi yerine getirecekmi onuda hepberaber göreceğiz

Emir senin zamanın iyileşti ama bu bir ölçü değil pistte farkedemedim ancak videoyu izlediğimde önemli 3 ayrı nokktada çizginin doğru olmadığını düşünüyorum ki bu ciddi saniye kazandıran noktalar . Fren noktan bazıyerlerde geç ve geç fren çıkış hızını düşürüyor bir sonraki pist gününde bikaç ufak taktikle denediğinde neler çıkar çok merak ediyorum . Scu güzel başarılı sende piste alışıyosun artık murarın uykuları kaçar şaka murat şaka hahahaha
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir video koyabilirim, ilk turda çektiğimiz video, daha sonra copilotumu indirdiğim için başka video yok maalesef

http://www.techturkey.com/forum/vide...anbulpark.html
    Bendeki goproda görüntün yokmu başka ?
    Yarın sende olur koyarsın onlarıda .
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    armağan bence vitese göre viraj ezberlemek yanlış abi araba o an ne istiosa onu vermek lazım vitese göre referans alma bnce kendine. benden sana ufak bi tavsiye bnde bi profosyenelden duymuştum "baktığın yere gidersin" pist üzerinde görebildiğin en uzak apexe bak hep. sonrasında araba ne istiosa onu ver. sonuçta f1 sürücüleri bile hep aynı turu atamıo.
    Sağolasın Yok vitese göre viraj ezberlemek değil de bazı virajlar var, 2ye mi düşüp dönsem yoksa 3te mi kalsam daha iyi olur onu tam kestiremiyorum. 2ye düşüp motor frenini kullanmak da cazip geliyor ama 3te dönersem de sanki daha üstte kalabilecekmişim gibi geliyor, onu tam çözemedim

Alıntı ef186 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bendeki goproda görüntün yokmu başka ?
    Yarın sende olur koyarsın onlarıda .
    Yok Buğracım ya, civata eksik olduğu için hiç takamadım ben onu... Zaten o yüzden kaskın içindeydi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağolasın Yok vitese göre viraj ezberlemek değil de bazı virajlar var, 2ye mi düşüp dönsem yoksa 3te mi kalsam daha iyi olur onu tam kestiremiyorum. 2ye düşüp motor frenini kullanmak da cazip geliyor ama 3te dönersem de sanki daha üstte kalabilecekmişim gibi geliyor, onu tam çözemedim

Yok Buğracım ya, civata eksik olduğu için hiç takamadım ben onu... Zaten o yüzden kaskın içindeydi
    Deme yaa söleseydinya bizde bolca ekipman vardı gopro için
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aslında vakit olsa eğitim kovalamak lazım abi.. avrupaya git gel bi ton iş sonuçta meslek deil hobby için yapıorz . güzel bi academy açılsada burda talebesi olsak ya da california superbike gbi birileri gelse. ben izmire ümit abinin oraya bi gitmeyi düşünüorm

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)