User Tag List

Sayfa 4/113 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon
2139 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Intercity İstanbul Park (GENEL)

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zır stock 2006 1,3 colt ile arasında 1 soğutma turu olacak şekilde 2 hızlı tur atsak deli gibi zaman kasmadan

Oem diskleri yamulturmuyuz
    Oem balataları yermiyiz
    4000 km de lastikleri çöp edermiyiz
    En önemlisi robotize debriyajlı şanzımanı elimize alırmıyız

Full stock aile otomobili ile çıkanlar motor şanzıman yürüyende neler yaşadı?
    2011 E90 320d & 2006 FJR 1300

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 tur deilde 2 tur sogutursan bişe olmaz

KVNC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pistte kullanilacak araclarda methanol kit yasak gibi bir rivayet var dogru mudur?

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı initial-D Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zır stock 2006 1,3 colt ile arasında 1 soğutma turu olacak şekilde 2 hızlı tur atsak deli gibi zaman kasmadan

Oem balataları yermiyiz

Zaman kasmadan tatlı sert kullanımla problem yaşamazsınız. Biraz erken fren, virajlarda 70 yerine 65 km/h ile lastikler de problem yaşatmaz. Şanzımanı da arada bir manuel vites küçültüp büyütün.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araçlarda benzin yada dizel dışındaki tüm yakıtlar, yakıt katkısı gibi kimyasallar yasak. Methanol gündüz ışığında yandığında görülmesi çok zor olan bir malzeme. %50 su ile seyreltince bile. Ancak piste bagajında halı ile kaplanmış gözükmeyecek şekilde methanol kit ile çıkan çok fazla araç da görmedim değil hani. Sözlü olarak size yakıt varmı diye soruyorlar. Eğer yakıt var iken yok derseniz ve Allah göstermesin bunun ile alakalı bir sorun olursa iş orada biraz sarpa sarabilir. Bunun bilinci ile hareket edin.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

ukku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piste ilk kez çıkan belki 1000 kişinin sağ koltuğunda bulunmuşumdur Bir yarış pistine, hatta İstanbul Park'a yeni çıkanlarda gördüğüm ortak sıkıntıyı paylaşayım;

İstanbul Park pisti, alıştığımız kara yollarına göre çok geniş. Kaçış alanları, çakıllar filan da derken; bariyerler genellikle aracımızdan çok uzakta kalıyor. Aynı şekilde, tribünler de uzak. Aslında sokakta, d100'de ya da tem'de size hızlı gittiğinizi hissettiren ne varsa, (kesik şerit çizgileri, yakınlardaki bariyerler vs.) pistte bunların hiç birisi yok. Tüm sabit noktalar size çok uzak.
    Bu, hızın olduğundan düşük hissedilmesine sebep oluyor.
    Üstelik, 8-9 arası gibi, arka düzlük gibi hızlı noktalarda hızlanıp sonrasında kısacık bir sürede 120'ye bile düştüğünüzde durmuş gibi hissediyorsunuz.
    Sıkıntı burada başlıyor; 70-80 km/h hıza düşülmesi gereken bir sürü viraj var.
    Ve pist tecrübesi olmayan arkadaşlar genellikle pistte 70'e filan düşülmesi gerektiğine ihtimal vermiyor. Zaten 120'ye inince bile durmuş gibi hissediyorlar, haklı olarak.
    Eğer pistte yeniyseniz, ara sıra hız göstergesine bakın. Bir de gitmeden önce mutlaka hızın göründüğü birkaç farklı video izleyin. İnsanların virajlardan önce kaç kilometre hıza kadar yavaşladıklarına odaklanın.
    if in doubt, flat out.

instagram: utkuuzunoglu

snrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Oem balataları yermiyiz

2006 model için kefil olamam, ama zır stock 2013 Astra J ile 32 bin km'deki balata ve lastiklerle toplamda 8 seans katıldım. Çok şükür bir aksilik yaşamadım henüz. Hiç bir parça değiştirmedim daha. Lastiklerim 320 treadwear bu arada
    Hiç soğutma turu atmadan seansı bitirebiliyorum.

Kısaca, hiç korkma derim. Düşük tempoyla başla, zamanla aracın limitlerini görüp hızlanacaksın. İlk seanslarda aman bişey olacak diye frene çeyrek basıyordum, sonraları abanmaya başladım. Ne kadar sert fren yaparsam sürem o kadar düştü bunu farkettim

Ben de pisti assetto corsa ve youtube'daki video'larla öğrendim. Daha doğrusu öğrendiğimi zannettim, ta ki piste çıkana kadar. Gerçek pist çok farklı. Hiç yemediğin G kuvvetleri yiyosun. Özellikle 7.viraj bir acayip. Çok ilginç bir geometrisi var. Yokuş yukarı az gaza basıyım derken kendini dışarda buluyorsun
    "life is too short to drive boring cars"

snrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada yazdıklarımdan 8 seans boyunca araba hiç eskimedi gibi bir anlam çıkmasın. Eskidi tabi ki lastik ve balatalar, belki bir 2-4 seans daha götürür ama can güvenliği için değiştirmek gerek bi yerden sonra. Ankara'dan gelmesem canına okurdum arabanın ama neyse
    "life is too short to drive boring cars"

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Azıcık nankang ns2r videolarını kurcaladım, uzak doğu üretici ürünlerine önyargılı yaklaşıldığı için çok fazla kaynak yok, ama gerek ring de gerek başka pistlerde kullananların yorumları fiyat / performans odağında bakıldığında çok olumlu. Ns2r'ın hemen her ölçüsü var denebilir, 120tw ve 180tw olmak üzere 2 farklı modeli var, 180tw olanı gündelige daha uygun, 120tw olan daha pist odaklı.
    Fikir olması açısından bir kaç video toplarladım.

https://www.youtube.com/watch?v=-ATJgeMUJTc

https://www.youtube.com/watch?v=AQXlzLdY6fY

bir de böyle ilginc bi video çeken olmuş

Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araçlarda benzin yada dizel dışındaki tüm yakıtlar, yakıt katkısı gibi kimyasallar yasak. Methanol gündüz ışığında yandığında görülmesi çok zor olan bir malzeme. %50 su ile seyreltince bile. Ancak piste bagajında halı ile kaplanmış gözükmeyecek şekilde methanol kit ile çıkan çok fazla araç da görmedim değil hani. Sözlü olarak size yakıt varmı diye soruyorlar. Eğer yakıt var iken yok derseniz ve Allah göstermesin bunun ile alakalı bir sorun olursa iş orada biraz sarpa sarabilir. Bunun bilinci ile hareket edin.
    Burdaki yanlis anlasilmayi hizlica duzelteyim.
    Araclarda lpg disinda tum yakitlar serbest. Size sorulmasinin amaci aracta baska bir yakit tanki daha var ise o bolgeye sticker yapistirilmasi bu sayede bir kaza durumunda o bolgeye gerekli mudahalenin yapilabilmesi . Lpg li otomobiller icinde tankin detanatorunu sokup yani lpg tankinda direk acik bir delik oldugu taktirde basinc olusmayacagindan girebilirsiniz aksi taktirde lpg tanki bos olsa bile giremezsiniz.
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Pistte yanan Z4 sonrası methanol kullanımı yasak diye bir laf çıkmıştı, herkesin aklında kalan o bence. Benimde aklımda methanol yasak diye kalmış.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Oem balataları yermiyiz

ben 1.4 otomatik getz ile çıkmıştım sanırım 2 sene oldu

çıkmadan sıfır 4 disk ,4 balata vs tum bakımı yapmıştım

195/45/16 pzero + eibach pro kit vardı aracımda okadar bide komple sokuk haldeydi

pist sonrası fren hidroliği ısındığı için fren tutmaması dışında sıkıntı yaşamadım , aracım şuan hala aynı disk ve balata ile lastikleride 1 istanbul park , 1 korfez ve 2 sezon kullandım hala daha biraz gider

tamamiyle sizin suruş karakterinizle ilgili biraz , pist çok yüzel yol tutuyor zorlanıcak hiçbirşey yok çizgiyi bozmazsanız hiç yorulmuyor arac

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    semi slick takanlar yürüyeni biraz güçlendirsin derim

arka viraj denge çubuğu kelepçeleri ile diff. takozunu 100 km de parçaladım dün güçlendirdim hepsini, eski arabalar için dikkat!
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha once defalarca yazmıstım,semı slıck ve puste cıkan aracların asıl yuk amortısor(ıcındekı yag sıcaklıgı) ve hareketlı parcaların takoz ve burclarına bıner...
    Insanlar hep motor ve fren dusunuyor malesef.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ef186 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burdaki yanlis anlasilmayi hizlica duzelteyim.
    Araclarda lpg disinda tum yakitlar serbest. Size sorulmasinin amaci aracta baska bir yakit tanki daha var ise o bolgeye sticker yapistirilmasi bu sayede bir kaza durumunda o bolgeye gerekli mudahalenin yapilabilmesi . Lpg li otomobiller icinde tankin detanatorunu sokup yani lpg tankinda direk acik bir delik oldugu taktirde basinc olusmayacagindan girebilirsiniz aksi taktirde lpg tanki bos olsa bile giremezsiniz.
    Buğra bunu yazman çok iyi oldu. Çünkü sürekli soruluyor olması yasak imajı yaratmıştı. Şahsen ben yasak biliyordum. Peki aynı şekilde sticker yapıştırıldıktan sonra NOS serbest mi ?
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cevaplar için teşekkürler,bu arada 2006 model araç ama kaza değil vuruk bile yok her 10,000de servis bakımlı 55,000kmde araba

Bidahaki pist gününde ordayım
    2011 E90 320d & 2006 FJR 1300

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha once defalarca yazmıstım,semı slıck ve puste cıkan aracların asıl yuk amortısor(ıcındekı yag sıcaklıgı) ve hareketlı parcaların takoz ve burclarına bıner...
    Insanlar hep motor ve fren dusunuyor malesef.
    çok doğru sadece 5-6 kere sanayi-ev arası yol yaptı, nereleri zayıf görmek için bekledik bir müddet, sonrasında koyuverdi kendisini...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buğra bunu yazman çok iyi oldu. Çünkü sürekli soruluyor olması yasak imajı yaratmıştı. Şahsen ben yasak biliyordum. Peki aynı şekilde sticker yapıştırıldıktan sonra NOS serbest mi ?
    Tabiki serbest . Teknik kontrolde kontrol edilen tupun saglam monte edilip edilmedigi vb durumlar olacaktir. Sag koltukta tuple gelen tabiki giremez bagajinda nos tupun olur gelirsin sabit nizami sorun yok
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

iynn-RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kurallarin tamamini nerden öğrenebiliriz.

Fiber kaput ve bagajla girebilirmiyiz piste?
    Tabi fiber diyince rolling spec koli bandiyla bantlanmis sekilde degil. Menteselerinden baglanmis ve kaput kilidi ile kilitlenmis sekilde.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)