User Tag List

Sayfa 90/113 İlkİlk ... 40808889909192100 ... SonSon
2139 sonuçtan 1.692 ile 1.710 arası

Konu: Intercity İstanbul Park (GENEL)

KVNC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yuruyeni yapili motoru yazilim vs stage 1 astra h gtc 11in apexine kadranda 200 ile cok rahat giriyor, gps 180+,

11i kadranda 220 ile apex donmek atla deve degil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şahin yanlar apaci olur m3 yanlar drift olur, rolling mujabbeti pist muhabbeti ayrimi da bunun gibi, sidik yarisi ikisinde de var ama iste guya kalite farki var...

Sen yaparsin barbekü o yapar mangal hesabi lol

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Parabolica Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu iste bir yanlışlık olmalı. Hangi araba ile çok merak ettim. Ben Speciale ile 2:11 yaptığım bir turda 11e yaklaşma süratım max. 218kmh (GPSden alınan veri) Biraz lift off ile apeks süratım 211-211kmh ve ilahaki sola açılmak zorundayım. Hadi diyelimki arabayı tam limitlerinde kullanamadım ve çok iyi bür sürüş ile 9-10dan daha iyi çıktım ve süratım olsa olsa en fazla 225 olur ve bu arabanın bu haliyle 11i sola iyice açılarak ve soğuk terler dökerek döneceği limit TrofeoR lastiklerle 215-218kmh geçemez.

Hal böyleyken, hangi stok araba 10dan çıkıp 11e 220 üstü ile gelebiliyor, apeksi 220 ile alıp birde çıkışını rahatça yolun ortasından yapıyor gerçekten bilmek isterim. demekki solada açılıp iyice zorlansa 11i 225 ile geçmekte mümkün ki bence bu standart bir arabada imkansız.

Ya göstergede ciddi bir hata var yada araba slick lastikli bir 488GT3 veya benzeri klasta bir araba. Zaten bu dediğiniz yapılabiliyor olsa genel pist rekoruda kırılmış olması gerekirdi. Gerçekten çok merak ettim.
    Murat Abi, önden çeker 150bin liralık arabalar 40-50 TL harcamayla (jant lastik intercooler coilover fren vb. ) pro sürücüyle uygun koşullarda 2:15 yapabilir hale geldi. Islakta hızlı 2 pist günü pilotu arabayla daha 2nci çıkışlarında, alışmadan, setup oturmadan 2:20 yaptı. Feci durumlar

Canselmo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat Abi, önden çeker 150bin liralık arabalar 40-50 TL harcamayla (jant lastik intercooler coilover fren vb. ) pro sürücüyle uygun koşullarda 2:15 yapabilir hale geldi. Islakta hızlı 2 pist günü pilotu arabayla daha 2nci çıkışlarında, alışmadan, setup oturmadan 2:20 yaptı. Feci durumlar
    40 -50 tl derken abi
    Elleme Sekelesin...

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Coıl(3000 euro)
    Fren(3000 euro)
    Cooler(1000 euro)
    Fıltre (900 euro)
    Yazılım (300 euro)
    Lastık(1200 euro)
    Jant (2000 euro)
    Egsoz (komple 2000 euro)
    Kıl tuy seyler vardır ama onlarda 500-1000 euro tutsa 14.000 euro yapar. Bu lısteye azaltıp cogaltmak mumkun. Cokmus be

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu iste bir yanlışlık olmalı. Hangi araba ile çok merak ettim. Ben Speciale ile 2:11 yaptığım bir turda 11e yaklaşma süratım max. 218kmh (GPSden alınan veri) Biraz lift off ile apeks süratım 211-211kmh ve ilahaki sola açılmak zorundayım. Hadi diyelimki arabayı tam limitlerinde kullanamadım ve çok iyi bür sürüş ile 9-10dan daha iyi çıktım ve süratım olsa olsa en fazla 225 olur ve bu arabanın bu haliyle 11i sola iyice açılarak ve soğuk terler dökerek döneceği limit TrofeoR lastiklerle 215-218kmh geçemez.

Hal böyleyken, hangi stok araba 10dan çıkıp 11e 220 üstü ile gelebiliyor, apeksi 220 ile alıp birde çıkışını rahatça yolun ortasından yapıyor gerçekten bilmek isterim. demekki solada açılıp iyice zorlansa 11i 225 ile geçmekte mümkün ki bence bu standart bir arabada imkansız.

Ya göstergede ciddi bir hata var yada araba slick lastikli bir 488GT3 veya benzeri klasta bir araba. Zaten bu dediğiniz yapılabiliyor olsa genel pist rekoruda kırılmış olması gerekirdi. Gerçekten çok merak ettim.
    Şimdi şöyle açıklayayım Murat bey , bizim ibrelerdeki sapmalar SS araçlara göre özellikle yüksek hızlarda bayağı fazla. Mesela ben ibrede 100 sabit giderken gps hızım 97 oluyor kesin ölçtüm ama bu %3 demek değil çünkü bu 200 le giderken 194 değilde 192 oluyor(bu rakamı attım örnek için). Yani ben ibrede 217 km/h hızı gördüğümde 11 in sağ apeksinde tahmini söylüyorum 205+ sanırım 208 kmh falan gibi bir hızda oluyorum. Lastik cup2 yürüyen tamamen standart. Bu hızda dönme sebebimde daha fazla hızlanmaması orada yani tahminimce +7 8 km civarı hızlı da olsa tamamen açıldıktan sonra ecel teri dökmeden döner hatta trofeo ile daha rahat dönecektir çünkü tam açılmadan da dönüyor gps te 208 civarı bir hızda mecbur kalınca. Bizim en büyük sorunumuz bir supersport kadar hızlanamamamız ve duramamamız. Birde lastik tabanı faktörü var ki 225 taban lastikten bahsediyorum bu hız örneğimde bir supersport gibi 285 305 taban falan lastik takabilsek (hızlanmadaki - etkisini yok var sayarak) çoğu supersporttan daha hızlı dönmek mümkün yeni nesil hothatchlerle. He şöyle düşünün ben oraya ibrede 217 ile deyip 11 sonunda frene basmadan ibrede 240lı bir rakamı bir sefer gördüm bir daha da görmek istemem açıkçası çünkü duramıyoruz asıl ecel teri orda atılıyor ss lerin asıl farkı gitme ve durma ve bunu ısınmadan daha çok sefer yapabilmeden kaynaklı yani.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Egzos az bile olmuş Murat abi.
    Ben Megane 2 RS için komple Supersprint aldım. Şimdiki haliyle bile 6000'i geçti ki bi 2000 lirası daha var acil olmayan. (Bu 6000 lira da BTG'den indirim yapılarak ulaşabildiğimiz dip rakam.) Onları da getirirsek 8000'i hayli hayli geçmiş olacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Egzos 2000 EUR derken napıyorsunuz titanyum mu taktırıyorsunuz yahu?

Kokulu çay kutusuna oyil ketç ken yapılan konu nerede, ben orada takılacam. Pis zenginler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet benım Megane da da komple supersprınt var,fıyatı az olmus.Cupra da Mıltek var komple.
    Zekı guzel anlatmıssın... SS ler yuksek sure-atte kontrolu daha kolay,hızlı gıtmekte alısınca kolay.Ama onden cekere bu kadar yuk,sorunlar getırıyor.
    Receteyı yazmıstım.buraya da yazayım;Duz vıtes-Sub8 paketlı-tek kapı cupra artı bu set up. Olumcul olur.(cam tavansız)

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet benım Megane da da komple supersprınt var,fıyatı az olmus.Cupra da Mıltek var komple.
    Zekı guzel anlatmıssın... SS ler yuksek sure-atte kontrolu daha kolay,hızlı gıtmekte alısınca kolay.Ama onden cekere bu kadar yuk,sorunlar getırıyor.
    Receteyı yazmıstım.buraya da yazayım;Duz vıtes-Sub8 paketlı-tek kapı cupra artı bu set up. Olumcul olur.(cam tavansız)
    İstedik aynı dediğin gibisini vermediler bir sen alırsın sende alma ayı dediler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sub8'in frenleri sanmıyorum Murat'a artık yetsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeter yahu,gayet etkılı.
    Zekı;vızyon o kadar ıste. Duz fites araba satmaz- Sunroofsuz araba olmaz. Muzık sıstemlı kıl tuy aksesuarlı olmalı... Falan fılan...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ss olmayinca pilotaj devreye giriyor yani lol

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kokulu çay kutusuna oyil ketç ken yapılan konu nerede, ben orada takılacam. Pis zenginler.
    İşlev gördükten sonra ne farkı var? Hoşuma gitmesede erh nin gıyabında konuşacağım onun da hoşuna gitmez bu durum biliyorum ama hatrım var gönül koymaz, kendisi de roll'cüydü simdi ketç ken in kralini üretti satıyor, kullananlar çok memnun, piste hazirladigi arac da ortada...

Demem o ki bu kadar ön yargılı olmayalım ufku bu kadar dar tutmayalım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Torun torbalık ürünler; ondan. Evladiyelik değil

Parabolica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açıklamalar için teşekkürler. Doğrusu kadranla gerçek sürat arasında bu kadar fark olcağını tahmin etmedim. Ama bence forumlarda çok sapması olan kadran sürati ile şu viraj şu hızda çok rahat alınıyor diye örnek vermemek lazım. Bu işe yeni başlayan ve kadran sürati doğru olan biri için tehlikeli olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açıklamalar için teşekkürler. Doğrusu kadranla gerçek sürat arasında bu kadar fark olcağını tahmin etmedim. Ama bence forumlarda çok sapması olan kadran sürati ile şu viraj şu hızda çok rahat alınıyor diye örnek vermemek lazım. Bu işe yeni başlayan ve kadran sürati doğru olan biri için tehlikeli olabilir.
    Çok doğru bir noktaya değinmişsiniz ancak bence ufak bir eksik var o da şu, birincisi hem kadran hızı ile reel hız farkını bilmemek pist koşan biri için bence cahillik, ikincisi ise buradan okuduklarıyla tecrübe edinip o viraja o hızlarda girmeyi düşünmek apayrı bir cahillik

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KVNC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok doğru bir noktaya değinmişsiniz ancak bence ufak bir eksik var o da şu, birincisi hem kadran hızı ile reel hız farkını bilmemek pist koşan biri için bence cahillik, ikincisi ise buradan okuduklarıyla tecrübe edinip o viraja o hızlarda girmeyi düşünmek apayrı bir cahillik
    Kadran ve gps hızını bilmeyen dediğin adam senin hayatın kadar telemetri okumuş, hayatın kadar bunun tartışmasını yapmıştır. Genelde kimse gps hızını bilmiyor, videolarda da kadran hızı görünüyor diye öyle açıklamıştır.
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OrcunInce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadran ve gps hızını bilmeyen dediğin adam senin hayatın kadar telemetri okumuş, hayatın kadar bunun tartışmasını yapmıştır. Genelde kimse gps hızını bilmiyor, videolarda da kadran hızı görünüyor diye öyle açıklamıştır.
    Beni ne kadar taniyarak bu kaniya vardiniz bilmiyorum ancak ben alinti yaptigim sahsin bilgisini sorgulamadim, yazdigi cevabi dikkate alarak ve kim oldugunu bilmeden sadece bence diyerek yorumumu dile getirdim.

Oyle yalmistir boyle yapmistir oylesindir boylesindir diye varsayimlarda bulunmamanizi size sizi tanimayan biri olarak ama bu postunuza istinaden tavsiye ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)