User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
49 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 27-10-2015 Track day Video

KVNC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Parabolica Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sn. KVNC, boyle bir yoruma istenmeyen tartismalar cikmamasi adina bence gerek yoktu
    Kesinlikle konunuzu sabote etmek vs gibi bir niyetim olmadığını ama yazdığım şeyin polemik yaratabileceğini bilerek yazdığımı bilmenizi isterim. Ancak doğru bildiğimiz şeyleri paylaşıp savununalım ki katma değer yaratabilelim. Susmak tartışma çıkacak diye birşeylerden ödün vermenin asla bir adım öteye taşımayacağı aksine gerilemeye sebep olacağı aşikar diye düşünüyorum.

Siz bu video ile belli bir vizyon katıyorsunuz bana göre, defalarca izledim, nasıl feyz alabilirim dedim kendime, ancak en azından sizin seviyenizde olduğuma inanmadığımdan yorum yapmadım. Bilmem anlatabildim mi..

Belki asi çocuk rolüne bürünüyorum ama sürç-ü lisan ettiysem affola..
    Saygılarımla

Parabolica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    QUOTE=HUSNU;7965989]Mükemmel video keyifle izledim. Aracı da yakından görmüştüm. Maşallah. Süreyi daha fazla geliştirebileceğinize eminim. Devamını bekliyoruz. Ferrari Challenge yarışlarınızdan video kaydı yok mu acaba ?[/QUOTE]

Tesekkurler, yaris videolarindan kayit cok fazla, test surusleri, qualifikasyonlar, yarislar, saatlerce video var. Gerci bu sene kazalar ve biraz nal toplamakla gecti ama hepsi ayri bir tecrube. Haftaya dunya finalleri var, ondan sobnra vakit bulabilirsem eldeki videolardan bir klip yapip paylasabilirim.

Simdilik bir yaris fotosuyla idare edeyim

[

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı UMİT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Parabolica
    Yok Estağfirullah sürüşünüz muazzam zaten.
    Videonun başlarında start finish düzlüğünde sanki viteste geç kalınmış gibi geldi bana.
    Video'yu tekrar izledim, ilk start/finiste bir sikinti goremedim, devirleri tam kullanmak adina, tam limitte degistirmeye gayret ediyorum. Motor 9250rpm civari kesiyor, bende ona yakin degistirmeye calisiyorum ve bazende motoru kestigim oluyor ama bu turda ben bu boyle bir kesmeyi hissedemedim.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel bir sürüş ve süre. Tebrikler. Supersport tecrübem tabiki hiç olmadı ama ben sizin sürüşünüzde hata görmedim. Belki 2 ile 3 arasını 2000 devir erken vites yokuş yukarı olan kısımda.

Benim sorum şu. Misal bir 3 saniye daha geliştirmek için neye ihtiyacınız olurdu. Düzlük performansı mı? Yanal tutunmamı ? Fren mi? Yoksa hepsinin kombinasyonu mu ? Veya daha fazla risk almak mı ?
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi,silecek suyunuz azalmis galiba,aracin dengesini bozmus.
    Sanirim on sol lastigin bijonu fazLa sıkılmis,biraz vibrasyon olmus.
    amacim polemik degil ama motorda gizli bir turbo varmis,100hp veriyormus ve sakliyormussunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir sürüş ve süre. Tebrikler. Supersport tecrübem tabiki hiç olmadı ama ben sizin sürüşünüzde hata görmedim. Belki 2 ile 3 arasını 2000 devir erken vites yokuş yukarı olan kısımda.

Benim sorum şu. Misal bir 3 saniye daha geliştirmek için neye ihtiyacınız olurdu. Düzlük performansı mı? Yanal tutunmamı ? Fren mi? Yoksa hepsinin kombinasyonu mu ? Veya daha fazla risk almak mı ?
    Duzluk performansi iyi aslinda, evet 1000kusur bglik cift turbolu arclar kadar iyi degil ama buda bu pistte bir kac saniye fark yaratir. Frenlerimden cok memnunum. Yanal tutunmada bir cadde arabasi icin daha fazla olmaz zaten. Belki lastik geometrileriyle oynayarak daha optimum bir tutunma saglanabilir. Daha iyisi icin slick lastikli bir yaris arabasi olmasi lazim.

2-3 arasi 4den 5e ozellikle short-shift yapiyorum, cunku surat cok fazla ve kayma ihtimali var belki cok tecrubeli biri, 4ude bitirip devam edebilir. Bu arabayla "benim" 3 saniye sureyi kismam biraz zor, 2 saniye belki? Oda biraz daha risk demek. Ozelliklede 8. viraji daha hizli alabilirim ve 8den daha hizli cikmayi deneyebilirim. Baska bir eksigimde 11de biraz fazla lift-off yapiyorum. Benim kocum (G.Piccini - 2.08kusur yapan) orayi bu arabayla tam gaz donebiliyor bende acikcasi "yemiyor" Girisi ve cikis hata affetmeyen cok riskli bir yer, milimetrik hassas olmak lazim. Birde 7 ve son virajlari daha temiz yaparsam, belki 2 saniyeye yaklasabilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hahaha, problem silecek suyu degil ben kahvaltida biraz fazla abanmistim ondan sol taraf fazla basiyordu Motor bolmesinde bos yer olsa koyucaktim turbolari ama yer yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok iyi süre. 2-3 sn daha geliştireceğinize eminim.

Sert frenlerden sonra gelen vıyklama sesi nedir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dachosen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok iyi süre. 2-3 sn daha geliştireceğinize eminim.

Sert frenlerden sonra gelen vıyklama sesi nedir?
    Tesekkurler. Ceramic frenlerde bu ses gayet normal, normal kullanimdada yapiyor. Birde yaris tipi balata olunca bu gicirtinin siddeti ve sikligi dahada artiyor.

HUSNU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tesekkurler, yaris videolarindan kayit cok fazla, test surusleri, qualifikasyonlar, yarislar, saatlerce video var. Gerci bu sene kazalar ve biraz nal toplamakla gecti ama hepsi ayri bir tecrube. Haftaya dunya finalleri var, ondan sobnra vakit bulabilirsem eldeki videolardan bir klip yapip paylasabilirim.

Simdilik bir yaris fotosuyla idare edeyim

[
    Mükemmel. Videoyu sabırsızlıkla bekliyorum . Bildiğim kadarı ile Ferrari Challenge nin birçok farklı serisi var. Tam hangi seride yarıştığınızı soracakken buldum Seride başarılar .

Murat Cuhadaroglu - Ferrari Corse Clienti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O linkte aslinda tam olarak hangi seride yaristigimi yazmiyor. Ferrari Challenge'da iki asil seri var biri Trofeo Pirelli, digeri Coppa Shell. Ilkinde, 50 yas alti suruculer, PRO'lar ve oldukca tecrubeli amatorler yarisiyor. Benim oldugum Shell kategorisinde ise 50 yas ustu yarismacilar (Gentlemen Drivers, aslinda hicte Gentlemen degiller ) ve nisbeten daha yavas ve daha acemi olanlar yarisiyor.

Su anda herhalde serilerde en acemi surucu benim sanirim cunku yarismacilarin cogunun en yenisi bile en az 2-3 senelik veya gecmis yaris tecrubesine sahip. Yani ilk hedefim olan bir Podium hayali ancak 1-2 sene sonra mumkun olacak gibi gorunuyor Onumuzdeki haftada senenin son yarislari ve Dunya Finalleri var, Challenge'in ayni kategorilere sahip diger iki ayagi olan Asya ve Amerika gruplarininda finallerinin yapilacagi yarislar. 3 tam gun boyunca yarislar ve daha bir cok aktivite ve show mevcut. Imkani ve vakti olan merakli herkesin muhakkak gormesini tavsiye edecegim bir hafta sonu olacak.

http://finalimondiali2015.ferrari.com/en/

R.S.C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sn. RSC, ,oncelikle yorumunuz icin tesekkuler, ancak "bogusurken" den kastiniz bazi cikislarda yaptigim kontra ve duzeltmelerse onun gec frenajla bir alakasi yok. Evet bazi turlarda fren noktalarini bazen kacirdigim oluyor ama bu turda gec bir frenajdan dolayi sikinti yasamadim. Yapilan duzeltme ve kontralar ise orta virajlarda suratim dusmesin diye freni erken birakmamdan veya cikista gaza biraz erken ve kuvvetli basmamdan kaynaklaniyor. Limitlerde veya yakininda kullandiginiz zamana rabanin bir miktar kaymasi beklenen ve hatta istenilen bir olay, yoksa yavas kaliyorsunuz.
    evet tam olarak kastetmek istediğim oydu. telefondan yazdığım için tam anlatamadım. Sizde gayet niyetimin anlamışısnız. Bence süreniz daha iyi olacaktır. Keyifle izledik.

Geçen açtığım konu ile merak ettiğim durumuda samimiyetle cevaplayan arkadaşlar oldu, birazda geyik tadında olsun diye attığım başlıkla neyi ne kadar bildiğimi tartışan arkadaşta istediği kadar gülebilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Süper video elinize sağlık, yarış turlarınızıda paylaşırsanız değişik tecbrübeleri izlemiş oluruz. Daha çok aktif olmanız bizide mutlu eder
    " Kontrolsuz güç gerçek güçtür. "

https://www.instagram.com/alpataktv/

ZX-636R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    süper araç, süper sürüş ,tebrikler...

video için ayrıca teşekkürler

Batum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah çokiyi..

HUSNU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ferrari Challenge nin son yarışı . Murat bey de yarışıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=5PqstJM5nEw

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nedense ben Italyadan bu videoyu seyredemiyorum.

Pekte iyi bir sonuc beklemiyordum ama zaten finallerde en iyilerle yarismak hicte kolay olmadi, birde ilk defa bu kadar kalabalik bir grupla yaristim, genelde 16-17 araba olurken bu yarista sanirim 37 arabaydik. Siralama turlarinda trafikten cok az bos tur bulabldim ve iyi bir derece yapamadim. Yarisin ilk turunda adamin biri ben apeksdeyken iyice icerden gelip sag kapima carpti ve kilit kismini komple kirdi, ondan sonrada kapi hic kapanmadi. Butun yarisi sonuna kadar acilip kapanan kapiyla tamamladim. Belki videoda gorunuyordur. Neyseki hakemler beni disari almadi, ama her sol virajda dibine kadar acilan kapi butun konsantrasyonunumu bozdu ve cok hata yaptim.

Neyse bu gun ikinci yaris yarinda dunya finalleri var, umarim daha iyi gecer. Seyretmek isteyenler, canli olarak SkySport'tan veya www.motorsport.com dan takip edebilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaris TR saatiyle 17:25 de start aliyor

SeRKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    izleyeceğim yarışı şimdiden başarılar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)