User Tag List

17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Ferrari Challenge World Finals -2015

Parabolica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ferrari Challenge World Finals -2015

Evet biraz geç oldu ama sonunda finallerle ilgili fotograf ve video'yu hazırlayabildim.

2015 Challenge sezonunu geçen hafta yarışlarla tamamladık. Hayatımda ilk defa pist yarışlarında yer aldım. Tabiki bu serilerin nerdeyse en acemisi ben olduğum için pekte başarılı olduğum söylenemez ama çok şey öğrendim. Yarış işi bambaşka bir olay, özelliklede bu seviyede rekabetin amatörcede olsa çok yüksek olduğu bir seride. Bu sene 6 hafta sonu toplam 13 yarışa girebildim. Çoğu başkasından kaynaklı bazısıda benim acemiliğimden kazalar yaşayıp, kaldım, ama çoğu yarışı bitirebildim.

Geçen haftaki sezon finalinde ise 3 yarış yapıldı ve Kuzey Amerika ve Asya/Pasifik liglerindede katılım vardı yani her yarış nerdeyse 30-40 araba start aldık. Yarışların dışındada gerçekten harika bir Ferrari show vardı. Öyleki Ferrari görmekten sıkıldım Yeni arabalar, klasikler, Hyper-sporlar, yeni F12tdf, yeni 488 GT'ler, + Vettel, Raikonnen, Arrivabene, CEO Marchionne ve daha tanımadığım yüzlerce meşhur karakter. Tabi gene XX serisi ve eski F1lerin geçişleride muhteşemdi. Özetle her motorsporu severin kaçırmaması gereken bir haftasonuydu.

Yarışlara gelince video'dada izleyeceğiniz gibi ilk yarışın ilk turunda virajı kapamama rağmen adamın teki curb'den atlayıp gelip sağ kapıma girdi. Devam edebildim ama ilk sol virajda kapı sonuna kadar açılınca haliyle bütün keyfim kaçtı. Bütün yarış sol virajlarda açılan sonra kapanan kapıyla yarıştım ve oturduğum yerden kapatmak mümkün değildi. Tabi bu çok sinir bozucu şey bütün konstrasyonu bozuyor, haliyle pekte iyi bir finish görmedim. İkinci günde sıralama turlarında lastiğin en iyi olacağı turda spin atınca gene keyfim kaçtı ve o kalabalıkta bir daha boş tur bulamadım. Tabi neredeyse sonlarda start ve gene keyifsiz bir yarış oldu.
    Pazar günü ise Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya-Pasifik liglerinin Coppa Shell finalinde toplam 32 araba start aldık. Gayet iyi giderken, çok şanslıyızya, Asyalı bir kamikaze start+finish sonunda gayet temiz bir şekilde geçmeme ragmen gelip üstüme kırdı ve ikimizde pist dışına çıktık (video'da) Yarışa zorla gene döndüm ama tabi çok gerilerden... Sonra 3-4 araba geçebildim ve yarışın sonuna kadar gerçekten ilk defa daha az stresli ve zevkli bir yarış çıkardım. Kazaya ragmen genel klasmanda 17. kendi grubumda ise 10. sırada bitirebildim.

Video, 1. ve son yarıştan alınma 3-4 klipten oluşuyor. Bizde baştada göreceğiniz gibi standing start yok, formation lap'ten sonra Rolling Start

Pit ve Yarıştan bazı Kareler

Canselmo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adam ciddi ciddi girmiş size sağdan
    .Bence dereceden cok orda yarışmanız bile ayrı bi heyecan sonucta tecrübe ve sürüşü geliştirdikten sonra podyum zor olmaz umarım..

Ayrıca araçların frenlerı gercekten efsaneymiş onu anladım ve ön lastiklerin kamber açıları falan görüntüsü bile yarış için burdayım diyo.
    Elleme Sekelesin...

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Abi tebrikler öncelikle,

Başladım videoya izliyim diyerek, o 2 li sıkıştıran açık renk olanlara da küfür ettikten sonra yemek yiyip devam etme kararı aldım, ciddi sükunet isteyen bi iş olduğu buradan anlaşıldı yani

Bundan sonraki aşamalarında da başarılar diliyorum şimdiden, iyice alıştıktan sonra daha iyi dereceler de elde edersin umarım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle bende tebrik etmek isterim. Herkersin hayalini gerçekleştiriyorsunuz. Allah maddi manevi daha fazlasını nasip etsin böylece daha iyi yarışlarınız olsun inşallah.
    O torpido daki ayyıldızı görmek beni çok duygulandırdı. Masallah

Son ses tam ekran izlerken o arkadan çarpma sesi ile aha dedim yarış gitti ama neyseki iyi toparladınız. Olsun izlemesi bile çok keyifliydi.
    Allah başarılarınızı daim etsin inşalaah.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Canselmo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adam ciddi ciddi girmiş size sağdan
    .Bence dereceden cok orda yarışmanız bile ayrı bi heyecan sonucta tecrübe ve sürüşü geliştirdikten sonra podyum zor olmaz umarım..

Ayrıca araçların frenlerı gercekten efsaneymiş onu anladım ve ön lastiklerin kamber açıları falan görüntüsü bile yarış için burdayım diyo.
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi tebrikler öncelikle,

Başladım videoya izliyim diyerek, o 2 li sıkıştıran açık renk olanlara da küfür ettikten sonra yemek yiyip devam etme kararı aldım, ciddi sükunet isteyen bi iş olduğu buradan anlaşıldı yani

Bundan sonraki aşamalarında da başarılar diliyorum şimdiden, iyice alıştıktan sonra daha iyi dereceler de elde edersin umarım
    Alıntı beetle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle bende tebrik etmek isterim. Herkersin hayalini gerçekleştiriyorsunuz. Allah maddi manevi daha fazlasını nasip etsin böylece daha iyi yarışlarınız olsun inşallah.
    O torpido daki ayyıldızı görmek beni çok duygulandırdı. Masallah

Son ses tam ekran izlerken o arkadan çarpma sesi ile aha dedim yarış gitti ama neyseki iyi toparladınız. Olsun izlemesi bile çok keyifliydi.
    Allah başarılarınızı daim etsin inşalaah.
    Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim

Ali Özdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böyle bir organizasyona dahil olmanız bile benim gibi bir çok kişiyi sevindirmiştir.İnşallah daha iyi yerlerde görmek dileği ile başarılar diliyorum.
    Cvk Rs

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Video yine müthiş. PC başında heyecanlandım gene

HUSNU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekrar tebrikler. Bu tarz serilerde amatör de olsa herkes kendini göstermek istiyor. Sonrasında maalesef sizin başınıza gelen sıkıcı durumlar ile karşılaşılıyor . Siz böyle bir duruma rağmen çok iyi toparlamış ve devam etmişsiniz. Videonun sonundaki atağı görünce süper yorumunu yaptım ama sizin de bahsettiğiniz gibi üzerinize çıkmış. O sırada ortalık bayağı karışıkmış herhalde. Sizinle beraber birçok araç kalmış gözüküyordu.

Stres ile birlikte bir o kadar zevkli olduğunu eminim . İnşallah kazandığınız tecrübe ile beraberar daha üstt sıralarda yer alırsınız. Gerçeği olmasa da sanalda birçok kere yarıştım ve halen devam ediyorum İyi pilot olmak önemli fakat yarış tecrübesinin de bir o kadar önemli olduğunu düşünüyorum . Ayrıca bu tarz videolarınızı vaktiniz oldukça daha sık bekliyoruz.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi,videoyu izleyemiyorum,***** hala kivi alimi yapiyorum bahcelerde ve 3G yerlerde.
    Buna ragmen,harcadigimiz once paraya-sonra emege bol boll tebrikler.
    Bu ilk sezon,gunahi olmaz. Eger 2.sezona karar verirseniz konustugumuz gibi,en azindan 1-2 podyum beklerim sizden
    Tekrar tekrar tebrikler abi,yakin zamanda tekrar gorusmek uzere...

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Terikler ve vakit ayırıp bizlerle paylaştığınız için teşekkürler.

Konsol üzerinde Türk bayrağını görmek çok güzel.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Murat, artik bi kasa kiwini bekliyoruz

Cok tesekkurler, onumuzdeki sene benimde hedefim bir podyum ama zor is, cunku onumdekilerin en yenisi 3 senelik ve bayagi hizlilar. Biraz sans birazda iyi ve sakin suruslerle olabilir belki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Terikler ve vakit ayırıp bizlerle paylaştığınız için teşekkürler.

Konsol üzerinde Türk bayrağını görmek çok güzel.
    Ben tesekkur ederim. Konsoldakini pek kimse gormuyor. Asil bayraklar, arka spoilerin yanlarinda. Son fotografta, bayragi birde butun yaris acilip kapanan kapiyi gorebilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Parabolica Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat, artik bi kasa kiwini bekliyoruz

Cok tesekkurler, onumuzdeki sene benimde hedefim bir podyum ama zor is, cunku onumdekilerin en yenisi 3 senelik ve bayagi hizlilar. Biraz sans birazda iyi ve sakin suruslerle olabilir belki.
    Ne demek abi,ye kiviyi cak civiyi!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yarislardan once yesem doping etkiside yaparmi ? siralamada 1-2 saniye kazanirmiyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Parabolica Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yarislardan once yesem doping etkiside yaparmi ? siralamada 1-2 saniye kazanirmiyim
    Yapmazmk abi,1 kivide 4 portakal kadar C vitamini ve 3 muz kadar potasyum var.
    Herseye yarar
    Ayrica organik olanini yiyince vazgemezsiniz.
    2016 sezonuna Kivi ile hazirlanan ilk siz olursunuz.
    Aynsonu pist gunleri sezonunu kapatiriz abi...

EM999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotograflar herseyi anlatiyor bence söze gerek yok tek kelimeyle mükemmel !!!!

majesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tebrikler hakikaten , bazı insanların gece uyurken hayal ettiği şeyleri yaşıyosunuz, keyfini çıkarın
    Erkekler büyümez oyuncakları büyür...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)