User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: sierra uygun mudur?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

sierra uygun mudur?

2.0i dohc sierra 1200kg 125 bg 5500 dev/dak
    177 nm 2500
    1200kg bir araç orjinal lastikleri 185/65/14 bu lastikleri 185/60/13 ya da 215/50/13 ya da 205/60/13 gibi bi lastik ölçüsüne indirdikten sonra difransiyeli kaynatıp komple egsoz ve açık hava filtresi yaptıktan sonra rahat rahat drift yapabilir miyim? sierra kullanan var forumda? bence araç tekere bu lastik küçültme ve egsoz&filtre olayından sonra eski lastiklerinde 135 bg 190 nmtork gibi bi güç verir lastiklerin küçülmesi ile 150 210 gibi bi rakam yakalarım diferansiyeli de kaynatınca gereken gücü sağlar diye düşünüyorum. Sonuçta bmw 320ler 150bg 190 nmtok ve bmwlerin top speedi yani dişli oranları daha büyük ayrıca 1285kg 320i ler. tecrübesi olan varsa yardımcı olsun lütfen!

edemirbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sierra'nın parça sıkıntısı var diye biliyorum. Forumda tartışılmıştı. Kasa olarak ağır, kasanın soyulup motora yüklenilmesi gerek demişti birisi. Sadece egsoz ve filtreyle drift car olacağını sanmıyorum ben, en azından turbolamak lazım. Ama deneyene sormak lazım tabiiki

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı edemirbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sierra'nın parça sıkıntısı var diye biliyorum. Forumda tartışılmıştı. Kasa olarak ağır, kasanın soyulup motora yüklenilmesi gerek demişti birisi. Egsoz ve filtreyle drift car olacağını sanmıyorum ben. Ama deneyene sormak lazım tabiiki
    Arkadasa katiliyorum binmedim ama suanki halinin cok ustunde birsey beklememk lazim egzoz filtre istediginiz gucleri vermiyecektir diye dusunuyorum

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi egzoz filtre takayım hemen 135 olsun şeklinde olmuyor malesef sierralar. yani o 135 hp hep psikolojik. filtreyi egzozu takan 135 olmuştur heralde diye konuştuğu için o şekilde rakamlar dönüp duruyor internette. yoksa sierra çok keyifli araçtır ancak motora birazcık para harcamak lazım güzel drift yapmak için. sokak arası amatörce dersen onu yapan yarısı beygirinde şahinlede yapıyor.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Mustafa'dan güzel bir açıklama var

Drift Otomobilleri | Drift Days

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o konuyu komple okudum aslında sierra hakkında da demiş bişiyler ama ne biliyim 10bin bütçeyle ötesi olmaz en fazla şahin turbolarım o da bana ters en uygunu sierra benim için. en olmadı sierranın kapaktan 1-2 mm aldırırım sıkıştırma artar beni biraz eğlendirir ilk arkadan itiş arabam olacak sonuçta

Agah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en güzel örneği drift pilotu Ali İnal'da Stock Sierrayla kaç sezon drift koşturdu ve gayette hakkını veriyordu

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sierra güzel araçtır seridir drift yapılırmı yapanlar var ozellıkle ali inalın ve arabası gayet yeterlıydı.
    cogu kez sıerra 2.0gls kullandım 2ncı vıtes vırajlarda gaza basıldıgında arkayı savurma ya yeltenıyor arac ama drıft aracı hazırlamak ıcın drıft bılgısının bıraz olgun olması gereklı bnce.

sierra lazımsa 5750 ye satılık siyah var tam masraf yapmalık
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

mamibusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vay be sierra drifte hiç uygun değilmişşş
    boşuna uğraşmışız desenize

peace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stock olarak eğlenceli araçlar, altlar devirleri canlı 2. vites potansiyeli var ama geliştirmeye açık motorlar değil, egzoz filtre pek birşey katmaz.Scorpio nun egzoz sistemi iyi geliyo diye kalmış aklımda birde buradan bi arkadaşta derecelisi vardı. Sierra rs cenk en iyi kaynak sierra konusunda

Ali İnal'ın aracında ne işlemler vardı bilmiyorum ama tatmin ediciydi dışarıdan gördüğümüz. Lİnkteki bahsedilen araç.

Connecting site...
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzaylıların bizi görmesi için çizilen sıfırlar gayet gereksiz..
    https://www.instagram.com/topalworks/

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbodizel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.0i dohc sierra 1200kg 125 bg 5500 dev/dak
    177 nm 2500
    1200kg bir araç orjinal lastikleri 185/65/14 bu lastikleri 185/60/13 ya da 215/50/13 ya da 205/60/13 gibi bi lastik ölçüsüne indirdikten sonra difransiyeli kaynatıp komple egsoz ve açık hava filtresi yaptıktan sonra rahat rahat drift yapabilir miyim? sierra kullanan var forumda? bence araç tekere bu lastik küçültme ve egsoz&filtre olayından sonra eski lastiklerinde 135 bg 190 nmtork gibi bi güç verir lastiklerin küçülmesi ile 150 210 gibi bi rakam yakalarım diferansiyeli de kaynatınca gereken gücü sağlar diye düşünüyorum. Sonuçta bmw 320ler 150bg 190 nmtok ve bmwlerin top speedi yani dişli oranları daha büyük ayrıca 1285kg 320i ler. tecrübesi olan varsa yardımcı olsun lütfen!
    her arkadan itişli araç ile drift olmaz
    her kilitli + arkadan itişli araç ile de olmaz
    malı pistte görmek denemek lazım, yada tecrübeli arkadaşların yorumlarını dinlemek lazım.
    jdm works mustafa biliyor olabilir.

ayrıca 125hp drift için komik kalır. (tabi o motordan hala 125hp çıkıyorsa şu an)

ve son olarak ilk defa lastikleri küçülterek motor gücünün arttığını duyuyorum.
    birşeyi yanlışmı anladım?

ronay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eski lastiklerinde 135 bg 190 nmtork gibi bi güç verir lastiklerin küçülmesi ile 150 210 gibi bi rakam yakalarım

nasıl olcak bu iş ? ben anlam veremedim lastik küçülterek beygirmi yükselçen

vinz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araba yeterli mi yetersiz mi neler yapılabilirden ziyade, maksimum 10 bin tl ile drift otomobili hazırlanmaz hakkıyla drift yapmak istiyosan arabayı yeterli seviyeye getirmek için harcanan paranın dışında cebinde en az bi 10 bin tl her ihtimale karşı duracak . boş caddelerde sokaklarda kendimi geliştireyim yanlayayım filan desen bile yine cebinde bi 10 lira olacak . maalesef eğlenceli ama pahalı bi hobi .

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba 2'de duvar 1de eğlenceli.. He bu arada o araba 125hp falan değil. Yani 125hp fakat günümüz koşullarında 90dan fazla çıkartacağını sanmam. Motor sıfırlayıp 10 liraya kadar ıslakta yonca dönmelik araba yapılır

peace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    195 50 16 lastikle benim sıp 2 de hiç duvar olmadı sağlıklısı 2 de gayet yanlar.
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzaylıların bizi görmesi için çizilen sıfırlar gayet gereksiz..
    https://www.instagram.com/topalworks/

ATS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alfa Romeo 75 . ?

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hali hazırda şu an 3. sierra var elimde ve drift için birebir bi araçtır tabi dreksiyon dahada önemli bendeki şu an sierra rs mk1 tek kapı 1.6 karbüratörlü fakat küçük bi turbo yaptıktan sonra her asfaltta yanlamaya başlayacağına eminim...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ATS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alfa Romeo 75 . ?
    tolga driftte genelde parça sıkıntısı olmıyan araçlar tavsiye ediliyor sanırım.daha doğrusu 75 in parça sıkıntısı olduğu düşünülüyor.2.0 motoru 146 bg, 1.8 turbo pek yok ama oda motor olarak geliştirmeye açık.yanına +1 hurda alınıp yedek parça niyetine bir yere kadar tatmin edebilir amatörde.haa parası olup dışardan parça getirebilecek biri için drift altyapısı için kamber kitide dahil hertürlü parçası var nette.yurtdışında 75 1.8. turbo,3.0 v6 ve 2.0 t.s leri turbolayıp cayır cayır yarışanlar olduğu için akla gelcek hertürlü altyapı parçası var race ve drift için.ama tr de anca ufaktan takılınır
    delilikten muzdarip değilim,her anının tadını çıkarıyorum...

rebel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sierrayi komple bosaltmak lazim. Direksiyon kutusuna el atmak dif. Kaynaklamak gerekiyor en basta bence

Rwd aracin ortalama % 20 kaybi olsa 25 yapar. Sifir komdisyonda olmucagindan arkaya aktardığı guc 90 95 olur max. Tekerdeki gucu 125 lere cekmek bile o arac cok zevkli yapar ama maliyet gerekir. Turbolamak en guzeli. Birde turbo icin eski ohc daha iyidir diye biliyorum. Alfa 75 de varsa Sierrada parca sıkıntısı var. Temiz alfa daha hızlı sonuc verir. Daha guclu motor orj. Kitli var. Agirlik dağılımi daha dengeli.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)