User Tag List

Sayfa 1/15 12311 ... SonSon
279 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: İzmir Ülkü ve İzmit Körfez (GENEL)

snrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İzmir Ülkü ve İzmit Körfez (GENEL)

Merhabalar,

Bu iki pist için açılmış genel bir konu bulamadım. Bildiğim kadarıyla bu pistlerin belli bir takvimi yok. Ben dahil birçok kişinin bu pistleri rahatça takip edemediğini farkettim.

Bu konuda genel olarak her iki pist için:

- Düzenlenen pist günleri / trackday'ler... ne zaman? katılım şartları neler?

- Pistleri kendimiz kiralamak istesek şartlar nedir? Nasıl yapılır? Hazır organizasyonlara katılmak daha mı mantıklı?

- Pistlerin son durumları nedir? Sanırım tadilat geçiriyorlar.

- İdeal pist çizgisi videoları

vs. vs. paylaşabiliriz.

Teşekkürler şimdiden.
    "life is too short to drive boring cars"

alihan11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok iyi olmuş konu bende daha geçen haziran başındakine haberim olsa katılırdım ama kaçırdım artık burdan takip edebiliriz.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Korfez pıstı ıle ılgılı konu vardı.
    En son ben cıktım korfeze sanırım. Tadıkatdaydı,almanya dan arkadasım ıcın rıca ettım,3 tur gazlattım ona.
    Sıkanlar doluyor,pırellı sol tarafa dogru genıslıyor yanı pıst dahada hızlanıyor.
    Guncel onden ceker ve genel rekor bende. 47,4 genel,50,8 onden olmak uzere...
    Cızgıslerı basıt,vıdeolarım youtube da vardı. Pırellı harıc pek zor yerı yok,sadece pırellı oncesı sıkan kayma tehlıkesı var.
    Kıralama federasyondan korfez ıcın.
    Izmır de tadılatda,onun kırası dırek pustten hal oluyor. Oranınde yol aracı genel rekoru bendeydı
    Orası daha teknık pıst korfeze gor,3 adet zor yerı var....

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son 1 yıldır İzmir Ülkü'de mümkün olduğunca pist günlerine stock civic fd6'm ile katılmaya çalışıyorum. Buralarda daha önce benzer videolar paylaşmıştım ama pist hakkında genel fikir olsun diye buraya da bi tane link bırakayım.

Pist toplamda 2km; 5 tane sola, 1 tane de sağa viraj var:
    • ilk viraj oldukça hızlı, benim araba ile bile 100km civarı bir hızla ilk virajı dönebiliyorsunuz.
    • İkinci viraj da keskin ama içe doğru eğim olduğun yine hızlı dönülebilinecek bir viraj.
    • 3 ve 4. virajlar üst üste geliyorlar, alında bunlara geniş tek bir viraj bile diyebilirsiniz. 3' biraz hılı girip viraj ortasında frene anlık vurup 4'e devam edebiliyorsunuz. Ama viraj içinde frenin ayarını kaçırırsanız aracın arkası burada kolayca geliyor.
    • 5. viraj ise sağa doğru tam U ve en yavaş nokta burası. Benim araba ile 2. vitese düştüğüm tek nokta burası oluyor.
    • Son viraj olan 6'da ise çok geniş sola doğru bir U yapıyorsunuz. virajı mümkün olduğunca dıştan alıp, start/finish düzlüğüne mümkün olduğunca yüksek hız taşımanızda fayda var.

Aslında küçük ve viraj sayısı oldukça kısıtlı bir pist ama benimki gibi stock arabalara çok bile. Sağlam arabalar için (SS tarzı araçlar) İzmir Ülkü yetersiz kalabilir.

Pist etkinliklerini en sağlıklı takip edebileceğiniz yer, pistin facebook sayfası. Bu aralar pistte baya bir etkinlik var. Karting turnuvası, time trial, drag, sıfır gecesi gibi etkinlikler bu ay içinde yapılacak. Bu pazar öğlen time trial, akşam üstü de karting turnuvası var, baya keyifli olacak gibi duruyor. Etkinliğin sayfası da bu: https://www.facebook.com/events/251452071903262/

Time trial etkinliklerinde kendi aracınız ile katılım 100TL. Formatı devamlı değiştiriyorlar ama son olarak "100TL'ye 10dk boyunca atabildiğin kadar tur" şeklinde yaptılar ve oldukça tatminkar oldu. Pistte ayrıca pist için özel hazırlanan siena ve polo tdi'ları kiralayabiliyorsunuz. siena için 200TL, polo için de 300TL ücret isteniyor. Bunların kötü yanı ise 200/300TL'ye sadece 5 tur atabiliyorsunuz. Bu 5 turun 1'i giriş, 1'i çıkış. Geriye sadece 3 hızlı tur kalıyor. 3 tur olunca da tam piste ısındım dediğiniz anda etkinlik bitiyor, heves kursakta kalıyor...

Time trial etkinliklerinde en azından benim en çok hoşuma giden konu ise, araçları tek tek piste salmaları. Eğer yoğunluk fazla ise, aralık bıraktırarak en fazla 2 aracı aynı anda piste salıyorlar. Öyle olunca da "biri arkadan gelip beni biçer mi" korkusu yaşamıyorsunuz.

Pist organizatörleri genel olarak sıcak kanlı ve iyi arkadaşlar, her türlü yardımcı oluyorlar. Ortamda kasıntı bir hava hiç olmuyor.

Son olarak da İzmir Ülkü'nün karting pistinden de bahsetmek lazım. Karting pisti belki de TR'deki en iyi pisttir. Sadece bazı 9hp'lik karting araçları bakımsız olabiliyor. Onlara denk gelirseniz bariz yavaş kalabiliyorsunuz. Ama özellikle turnuvalar çok keyifli oluyor.

Karting pisti ile ilgili de fikir versin diye şu videoyu buraya bırakayım:

ByMuSt! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı snrk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Bu konuda genel olarak her iki pist için:

- Düzenlenen pist günleri / trackday'ler...
    Takvimde kendi aracınız ile katılabileceğiniz bir yarış var mı bilmiyorum ancak haftasonu Körfez'de Türkiye Pist Şampiyonası ve Corsa OPC Cup varmış
    🚗 Daily Car 01" Corsa 1.4 - CarBusters 📷

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    13 hp lik go kart ile 10 dakika ne kadar ödeniyor İzmir Ülkü pistinde

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dachosen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ondan emin değilim ama karting turnuvası katılım ücreti genellikle 50TL oluyor, bu sefer de aynı olur herhalde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlaşılan bu hafta sonu İzmir Ülkü ile İstanbul Park çakışmış. İkisini birden bünye kaldırmaz sanırım

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dachosen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    30du galiba
    2011 E90 320d & 2006 FJR 1300

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzmit Körfez de 14 Ağustos Apex Masters' ın 3. ayak yarışını düzenliyoruz. Uzun bir sürenin ardırdan drift tekrar Körfez' e taşınıyor.

İzmir Ülkü hakkında bi şeyler yazmak gerekirse geçtiğimiz sezondan itibaren 3 kez drift yarışı düzenlendi. Yarışlar haricinde birisi Türkiye Pist Şampiyonası diğeride özel bir tuning festte olmak üzere 2 kere drift show yapmaya gittik. Karting pisti çok keyifli öncelikle onu söyleyeyim. Pistin işletmesini de oldukça başarılı buluyorum fiyat politikası oldukça iyi. Sabahtan akşama pisti dönen arkadaşlara rastlamak oldukça keyifli. Seans bitti gömdük parayı fikrine kapılmıyor insan. Ümit Bey'in oğlu Muhammed Ali ilgileniyor genel olarak organizasyonlar ile, kendiside yarışıyor zaten. En son ziyaretimizde bizi çok iyi ağırladığı için de İstanbul Drift Team adına tekrar teşekkür ederim. Muhammed Ali'nin facebook hesabını veya İzmir Park sayfasını veyahutta http://www.izmirpark.net/etkinlikler.aspx sayfasından etkinlikleri takip edebilirsiniz. Ayrıca pistin günlük kirasıda bildiğim kadarıyla çok ekstrem rakamlarda değil

Maddy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu hafta sonu Ülküde cumartesi akşam mahalli drag pazar günü de mahalli pist şampiyonası var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzmir Ülkü'nün facebook sayfası 1 haftadır kapalı. Bir bilgisi olan var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pardon yanlış adrese giriyormuşum. Kapalı değilmiş
    Bu arada time-trial etkinliği göndermişler ama zamanı belli değil sanırım: İzmir Ulku Yarış Pisti - Timeline | Facebook

KVNC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzmir ülkü pisti bildiğim kadarıyla pist sürekli açık (takvimli organizasyon ve yarışlar dışında)

Pistin sahibi Muhammet Ali Ülkü'ye konuyu ilettim, gsm numarasını iletiyorum, pist kullanımı ve pistte araç kiralama (polo cup, siena cup) ile ilgili tüm sorularınız için kendisine direkt ulaşabilirsiniz.
    Muhammet Ali Ülkü: +90 533 291 3207

Ayrica instagramdan da ulasip bilgi alabilirsiniz...

Körfez tecrübem yok ama ülkü için ist.park a göre kısa da olsa çok keyifli bir pist diyebilirim, araç kiralama avantajı sunması da en büyük artılarından biri...

KVNC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vakit yetersizliginden ayakustu yazmistim, izmir ülkü pisti için tecrübelerimi ve bikdiklerimi detaylandirayim;

Pist tum guvenlik onlemlerine ve teknik ekibe sahip, transponder hizmeti ucretsiz olarak track day katilimcilarina ve arac kirayalanlara sunuluyor, arac kiralama veya pist kullanimda yasayabileceginiz olasi sorunlara karsin hizmet bedelinde belirtilmesede ucretsiz teknik destegi samimiywtle alabiliyorsunuz.

Demem o ki siz piste adim attiginizda emin olun ki yıllardır o pistin mudavimiymissiniz gibi bir muamele goreceksiniz..

Pistin detaylari apeksleri vs zaten siz cikmadan once bir sekilde (gerek tanima turu gerek organizasyon dahilinde pist yonetimince) zaten size aktariliyor..

Yani sonucta ortam samimiyet ve kurumsallik dengesini cok iyi kurmus durumda..

Ayrica kiraladiklari araclardan olusturduklari cup ayaklari mevcut, ister tek seferlik kontenjan dahilinde, ister total olarak katilip sampiyona gibi olmasa da duzenli organizasyonlarda yer alabilirsiniz.

Bu yola gonul vermis biri olarak aradiginiz keyfi bulabileceginiz yegane pistlerden biri bence ülkü..

Ayrıca Muhammet Ali o kadar sıcak bir insan ki dilerseniz sizin eşliğinizde sizin aracınızı sürerek de size hem yol gösterip hem tecrübelerini paylaşmaktan imtina etmiyor..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    karting geçen sene 30 TL idi Ülküde. Gerçekten çok çok zevkli. Araba muhabbetinden nefret eden kız arkadaşım bile sürekli gidelim diyor )
    Bazı tsi lar doğuştan şanslı

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ulkuye bir haftasonu gidelim desek kimler gelir ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ulkuye bir haftasonu gidelim desek kimler gelir ?
    Ben her türlü izmir ve izmit organizasyonlarına varım. Eylül'deki boşluğa cuk oturur

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    24-25 eylul Serres pistindeyiz...
    Oncesi bayram tatili malumm. Ekim ayinda katilabilirim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)