User Tag List

Sayfa 3/22 İlkİlk 1234513 ... SonSon
403 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: B.Aktepe Civic EKK2 K24A All Motor..

TechTurkey B.Aktepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    usa de 93 oktan bu setup kullanılıyor. ayrıca statik sıkıştırması 13 olucak. dinamik kompresyon kullanacağım egzantrikler ile düşeceği için 97 oktan ile günlük kullanılabilir. yada ethanol ile karışım yapılabilir E20 ile günlük kullanılabilir. yarış zamanı E85 yapılabilir. Bittiği zaman görücez. Yakıttan yana pek derdim yok.
    Failure is not an option.

despe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bilal headers ne kullacaksın ?

ayrıca k-tuned in ram style headers ı hakkındaki düşüncelerin nedir ?
    MTM-PROSTOCK GARAGE
    Alıntı Maxiboost Nickli Üyeden Alıntı
    oynama olm arabayla oyuncak gibi turbo yap dedik garip garip ecu lar bağlıosun

3rk4n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi tebrikler. Nitrit kaplama krank ın sağlamlığında vs cok etkilimidir ?
    1.6tdi.
    Ecutech.

despe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 3rk4n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nitrasyon işlemi kaplama değildir, yüzey setliğini arttırmak için yapılan bir ısıl işlemdir, krankların hepsinde olan bir işlem diyebiliriz.

ayrıca nitrit kaplama işlemi var fakat kranktaki ısıl işlem.
    MTM-PROSTOCK GARAGE
    Alıntı Maxiboost Nickli Üyeden Alıntı
    oynama olm arabayla oyuncak gibi turbo yap dedik garip garip ecu lar bağlıosun

DC2-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk önce hayırlı olsun deyip başlayım , neden flat ve oversize subab seçimi yaptın abicim? Yay/sapka ne olacak? Yanlış anlaşlmasın muhalefet degil amacm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bide kapakta valve angle job olacak sanrm , guide falan gordüm fotoda serdar usta döktürecek yine heralde.

4.3 fd ye gecmeyi planlıyormusunuz? 5 ileri sanziman varsa onu base kullanarak guzel oranlar elde edilebilir die dusunuyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı despe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilal headers ne kullacaksın ?

ayrıca k-tuned in ram style headers ı hakkındaki düşüncelerin nedir ?
    header asp.

k-tuned ram style verimli bulmuyorum dizayn olarak açıkçası(şahsi yorumum). usa de de kullanan pek görmedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 3rk4n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı despe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nitrasyon işlemi kaplama değildir, yüzey setliğini arttırmak için yapılan bir ısıl işlemdir, krankların hepsinde olan bir işlem diyebiliriz.

ayrıca nitrit kaplama işlemi var fakat kranktaki ısıl işlem.
    Kranklarda nitrasyon işlemi ile birlikte, gözlerde silikon nitrit kaplama da vardır. o yüzden gözlerde taşlama vs ölçü değişikliği yapılmasını tavsiye etmiyoruz. silikon nitrit kaplama yaklaşık kalınlığı .0003"

Renk değişikliğini veren nitrasyon işlemidir. Ama gözlerde asıl bizim istediğimiz kaplamadır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı DC2-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk önce hayırlı olsun deyip başlayım , neden flat ve oversize subab seçimi yaptın abicim? Yay/sapka ne olacak? Yanlış anlaşlmasın muhalefet degil amacm
    Bide kapakta valve angle job olacak sanrm , guide falan gordüm fotoda serdar usta döktürecek yine heralde.

4.3 fd ye gecmeyi planlıyormusunuz? 5 ileri sanziman varsa onu base kullanarak guzel oranlar elde edilebilir die dusunuyorum.
    custom piston yaptırmamak için, sıkıştırmayı arttırmak için flat tercih ettim supapları. Oversize olmasına gelincede, o bende kalsın nedir ne değildir kaç mm dir

Kapak bileşen malzemelerin hepsi supertech marka. Kapağı tabi serdar usta port polish yapıcak, 3 angle valve job yapılıcak.

fd 4.3 aldım. 8500 döndüğüm zaman şuan ki şanzıman oranlarıma birebir denk geliyor uzunlukları. Şu an kafa yorduğum şey zaten şanzıman oranları. Drag ve yol versiyonu ikisinde de ortak kullanılıcak bir oran yakalama derdindeydim ama ikisi birlikte olmuyor malesef.

1-2 uzun orana geçip 3-4 kısalttığımda, yolda rolling veya 100-200 denemesinde vites oranları biraz saçmalıyor.

Şimdiki oranlarım çok güzel bu seferde 1-2 oran kısa drag için, bu sefer fazla sarıcak yol katetmiyecek. Birde 4. vites ile pisti bitirmek gerekiyor ortalama son hız usa de 130mph ile geçiyorlar. 4. vitesde fazladan devir dönmek gerekiyor vs vs. Hesaplamalar tablolar devam ediyor

ama herhalde şimdilik izleyeceğim yol, şanzıman oranlarımı ellemeden 4.3 fd geçip oranlarımı şimdiki gibi bırakmak olucak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anladgma gore 3 valve angle job la kombine olarak valve relief ve dinamik compressionla baya kafa patlatmışsınız. Max Vtc oranı ne olur cok merak ediyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B.Aktepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    custom piston yaptırmamak için, sıkıştırmayı arttırmak için flat tercih ettim supapları. Oversize olmasına gelincede, o bende kalsın nedir ne değildir kaç mm dir

Kapak bileşen malzemelerin hepsi supertech marka. Kapağı tabi serdar usta port polish yapıcak, 3 angle valve job yapılıcak.

fd 4.3 aldım. 8500 döndüğüm zaman şuan ki şanzıman oranlarıma birebir denk geliyor uzunlukları. Şu an kafa yorduğum şey zaten şanzıman oranları. Drag ve yol versiyonu ikisinde de ortak kullanılıcak bir oran yakalama derdindeydim ama ikisi birlikte olmuyor malesef.

1-2 uzun orana geçip 3-4 kısalttığımda, yolda rolling veya 100-200 denemesinde vites oranları biraz saçmalıyor.

Şimdiki oranlarım çok güzel bu seferde 1-2 oran kısa drag için, bu sefer fazla sarıcak yol katetmiyecek. Birde 4. vites ile pisti bitirmek gerekiyor ortalama son hız usa de 130mph ile geçiyorlar. 4. vitesde fazladan devir dönmek gerekiyor vs vs. Hesaplamalar tablolar devam ediyor

ama herhalde şimdilik izleyeceğim yok, şanzıman oranlarımı ellemeden 4.3 fd geçip oranlarımı şimdiki gibi bırakmak olucak.
    Biz de benzeri setupda k24 de 2 tarafa da en uygun olabilecek vites oranini jdm sanzmana 4.3fd kullanarak bulduk. Ama 400 de 4 le bitirmek icin ince ayar lazm ediyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Biz de benzeri setupda k24 de 2 tarafa da en uygun olabilecek vites oranini jdm sanzmana 4.3fd kullanarak bulduk. Ama 400 de 4 le bitirmek icin ince ayar lazm ediyor
    Elimde jdm 4-5-6 dişlileri de var, o oranlara da bakıyorum 4.3 final drive ile.

eudm şanzıman oranları ile 4.3 fd ile 205/55/15 lastik ebadı yerine 215/45/15 lastik ebadı kullandığım zaman jdm 4-5-6 dişli takmış gibi orana sahip olabiliyorum. tabi 1-2-3. vites oranlarım kısalmış oluyor. ilk etap bu şekilde toplayıp her 2 lastik ile deneme yapacağım eğer 4-5. vites oranlarından istediğim gibi olursa. dişlileri takarım olmadı. öyle düşünüyorum bende.

kombinasyon imkanımda var tsx, civic si, dişlilerinden esasında da işte masraf git gide artıyor artık dur demek lazım bir yerde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Pazar günü Peak Garage Serdar usta sağolsun beni kırmadı ve sabah sporu niyetine, zinde ve sakin bir kafa ile K24 alt bloğu toplamaya başladık.
    Blok Kumlama ve rektifiye işlemlerinden geldiği için, ne kadar hot tank yapılmışta olsa çapak vs olabileceğinden çok detaylı bir temizlik yaptık. Yataklarımızın montajı yapılıp tekrar yatak boşluklarını kontrol edip bütün değerler istediğim gibi olduğu için montaja geçip, alt bloğumuzu topladık.
    Ana kep saplamalarını sıfır oem olarak yeniledim. Yataklarımı oem tercih ettim.

S2000 F20c nin orjinal kol piston takım ağırlığını ölçtüm çünkü K24 blok boyuna en yakın ölçebileceğim o vardı. Aralarında takım olarak 240gr gibi bir ağırlık var o da 4 adet olduğu zaman yaklaşık 1 kg yapıyor. Çok güzel bir ağırlık farkı. Alt bloğumuzu topladık paketledik ve kaldırdık.

RsErdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi son alt bloğu toplamaya başladığından beri 2 ay geçmiş son durum nedir merak ediyorum aracını k20 iken almadığıma çok pişmanım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hakikaten zaman çok çabuk geçmiş,

Setup ta değişikliklere gittiğim için parça tedariği,kapak-manifold port-polish içiliği ve garajın yoğunluğundan ötürü biraz zaman geçmiş

RRC emme manifoldu ve silindir kapağımı PPR Engineering Kaan sağolsun işledi, (emme manifoldunu işlemeye devam ediyor hatta) Özverili ve düzenli bir iş yaptı Sağolsun beklediğimden çok daha güzel oldu, Söylediği tarihte kapağımı teslim etti.

Kapak şuan rektifiyecide, guide ları çakıldı, temizliği yapılıyor, supap yuvaları 3 açılı olarak işlenicek. Supaplarda değişikliğe gittim Ferrea oversize supaplar ile değiştirdim. (Flat tercihimden vazgeçtim) Egzantrik drag cartel 3.2 ve 4.0 olmak üzere 2 set egzantrik aldım. İlk önce 3.2 ile ayar ve sonra stage 4.0 ile aralarındaki güç farkına bakacağız. (Şimdilik plan böyle)

Bu arada vtec killer yapıyorum. Rocker arm set aldım.

ERL S2K yağ pompasına geçiyorum.

Parça eksiğim kalmadı, dışarda yaptırmam gereken torna-kaynak-freze işlerim kaldı, İşlerimin yoğuluğundan ötürü pek vakit bulamıyorum. Salı ve çarşamba günleri dışarda yapılması gereken işleri halledip, bayram tatilinin bir gününde motoru komple bitirmeyi hedefliyorum. (Bir aksilik çıkmazsa tabi)

Tadımlık emme portundan bir resim olsun.

PPR Engineering

bycrm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bilal listenin maşallahı var inşallah istedigin gibi olur
    Bİ BAKIP ÇIKICAM

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

vtec killer rocker arm set, dün frezede egzantrik lobe larına göre işlem yapıldı.

E0041 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birde itb olsa tadından yenmez
    OKAN YILMAZ

..MTM & PRO STOCK GARAGE..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı E0041 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birde itb olsa tadından yenmez
    bu sıkıştırmada verimsiz olurdu itb

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)