User Tag List

Sayfa 2/17 İlkİlk 123412 ... SonSon
320 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: King 957 Cayenne TT Extreme Wide Body

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arrow

Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hızlı kullanımda özellikle pistte süspansiyon en düşük seviyeye aldığınız zaman bi süre sonra süspansiyonun çalışma aralığını çok düşürdüğü için vurmaya başlıyor ve kendini kaldırmaya başlıyor
    Mercedesde bunun için bi modül vardı ancak cayenne için böyle birşey varsa kesin almalısınız
    En dusuk suspansiyon kullaniminda simdiye kadar hic boyle bir sorun yasamadim. Ama olursa da Porscheler icin Durametric modulu ile suspansiyon ayarini istediginiz kadar degistirmeniz, sabitlemeniz, vs. mumkun.
    Stable of Twin Turbo Heart Breakers

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KING Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi enjektorlerini (max out olmazsa) ve kendi beynini kullanacagiz. Methanol-su karisimini Intake Air Temp'i dusuk tutmak ve biraz da olsa yakita katkisi olsun diye kullanacagiz.

Ethanol iyi guzel hos ta nerdeyse tum yakit hortumlarinin degismesi lazim, enjektorler ve yakit pompasinin degismesi lazim, vs. Porsche'nin kendi beynini asan isler olabilir. Dusundugumuz amac icin su asamada Ethanole gerek yok.

Turbo Porsche motorlari modifikasyona cok acik motorlar. Blogun icine girmeden bile duzgun yakitla 1000 HP (motorda) elde etmek mumkun. Fabrikadan stock 4.8L V8 Forged piston, forged rod, direct injection, dry sump, twin turbo motor. Daha ne istenir ki..
    anlıyorum ancak dediğim gibi piste çıkmayı düşünüyorsanız metanolle piste çıkmak yasak şu anda istanbul parkta. bi de kendi enjektörleri 2 tane gtx 28 i kaldırmayabilir. Daha doğrusu turbonun max basıncına yetişmez yani turbodan istediğiniz verimi alamazsınız.
    IN BOOST WE TRUST

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski cayennelerin sasesi cok agir. Pist icin cok fazla elden gecmesi gereken parca var yani iyi zaman kovalamak isterseniz...
    Yeni cayenne bu konuda daha basarili olur. İsin bitisini ve pistte gormek meraklaniyorum. Kolay gelsin....

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ağzım açık kaldı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arrow

Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlıyorum ancak dediğim gibi piste çıkmayı düşünüyorsanız metanolle piste çıkmak yasak şu anda istanbul parkta. bi de kendi enjektörleri 2 tane gtx 28 i kaldırmayabilir. Daha doğrusu turbonun max basıncına yetişmez yani turbodan istediğiniz verimi alamazsınız.
    Istanbul Parkin kosullarini bilmiyorum ama gerekirse sadece su basariz methanolsuz cikar turlariz.

4.8 V8 Direct Injection Twin Turbo Porsche motorlarinda kullanilan enjektor size ve flow rate'i nedir, kac HP'ye kadar destekler biliyor musunuz? Benim bildigim standart enjektor ve pompa benzini (Amerikada 93 oktan, bizde nefesi yeterse 97 oktan) ile 750 HP'i gecen 957 Cayenne'ler var.

Tune sirasinda gorucez limit olacak etkenleri. Enjektorden once MAF'ler limitleyecegi icin MAFless tune yapacagiz mesela. Enjektorleri degistirmek gerekirse de degistiririz. Tek derdim Porsche'nin kendi beyniyle bu isi cozebilmek. Bence olabilir gozukuyor. Gorucez.

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    CayenneS 4.4 kullandım bir süre cidden bence SUV sınıfının lideri çok güzel araba

Diğer araçların 180 vurduğu yolda 240 vuruyordu
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arrow

Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski cayennelerin sasesi cok agir. Pist icin cok fazla elden gecmesi gereken parca var yani iyi zaman kovalamak isterseniz...
    Yeni cayenne bu konuda daha basarili olur. İsin bitisini ve pistte gormek meraklaniyorum. Kolay gelsin....
    955 kasa cop bence. 957 kasa Cayennelerde kullanilan 4.8 V8 Direct Inj. Twin Turbo motor hic degistirilmeden 958 en son kasa Cayenne ve Panamera TTlerde aynen kullaniliyor. Sanzuman degisti ama motor ayni.

Evet standart 957 Cayenne, 955'ten hafif ama bir 958 kadar hafif degil. Yine de benim arabam degisen govde panellerinden dolayi su an standard 957 Cayenne'den daha hafif. Ne kadar daha hafif bilmiyorum. Elektronik tartilardan bulursam tartip ben de ogrenmek istiyorum.

Agir arabanin pistte iyi gidemeyecegi konusuna cok ta katilmamakla beraber (bkz Nissan GTR ve 3,850 lb), tabi ki agirlik buyuk bir etken olacak. Ancak bu araci yaparken ki amacim Daily Driver olmasi. Drag Race ya da Road Race icin ozel olarak yapilmis bir arac olmayacak. O isleri yapacak baska bir aracim zaten var. Yine de Road Race anlaminda pist ve Istanbul Parktan bahsediyorsak arac bittiginde hicbirsey sokmeden standart 997 Turboyu (celik frenli) gecebilecegimi iddia ediyorum.

hakotech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende çok beğenenlerdenim,sanırım ana konu konfor için yapılan günlük araç,keza aynı meblalara 997 tt alınıp yapılabılırdı..aykırı tasarımlar ve fikirler herzaman makbul olan gelmiştir bana ama cesaret işi olduğundan yapamamışımdır hiçbizaman hafıfletmeyi düşünüyomusunuz yoksa standart iç tasarım ile devammı? Keza iç parcalar bi hayli ağır,koltukların tumu 150kg gecer dıye tahmin ediyorum..

Bende aracımda methanol kıt kullanıyorum,%100 su koyar cıkarım pıste demıssınız bir postunuzda,pek anlamam malesef bu işlerden,tamamen su koymanın zararı yokmudur ??

Projede Allah kolaylık versin diyorum,inşallah güzel neticeler alırsınız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben motor konusuna hıc degınmedım kı cok fazla gucun pıste pek yararı yok,aksıne rıskı cok.
    Yenı nesıl ve eskı nesılde Turbo dahıl V6-V8 ve Turbo olan tum Cayenne lere sahıp oldum.
    Kesınlıkle yenı nesılın sase rıjıtlıgı on baglantı parcaların hafıflıgı cok cok farklı ve tepkılerı net.
    (alumınyon rotlar-sase baglantıları vs vs.
    Bunlar vıraj gırıs/cıkısında,frenlemede cok onem tasıyor.
    ***** hakım olunan kutle buyudukce,yuk degısımı artıyor.
    Kısa zamanda canlı yorumlarınızı beklıyorum pıst gunu sonrası. Kolay gelsın. 997TT ıle 2:14:860 yapmıstım,hedefınız cok ıyı...

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Proje çok farklı ve heyecan verici, kolaylıklar olsun, yalnız 997t' geçmekten kasıt, yolda mı pistte mi anlyamadım?
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arrow

Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende çok beğenenlerdenim,sanırım ana konu konfor için yapılan günlük araç,keza aynı meblalara 997 tt alınıp yapılabılırdı..aykırı tasarımlar ve fikirler herzaman makbul olan gelmiştir bana ama cesaret işi olduğundan yapamamışımdır hiçbizaman hafıfletmeyi düşünüyomusunuz yoksa standart iç tasarım ile devammı? Keza iç parcalar bi hayli ağır,koltukların tumu 150kg gecer dıye tahmin ediyorum..

Bende aracımda methanol kıt kullanıyorum,%100 su koyar cıkarım pıste demıssınız bir postunuzda,pek anlamam malesef bu işlerden,tamamen su koymanın zararı yokmudur ??

Projede Allah kolaylık versin diyorum,inşallah güzel neticeler alırsınız..
    997 TT sevdigim bir arac ama ben 4 kapi, 5 kisinin rahat ve hizli bir sekilde istedigi zaman istedigi tur yola (piste de daga da) gidebilecegi bir arac istedim. Yani bir 997 TT ya da Panamera TT'nin yapacagi herseyi yapsin ama yapamadiklari bircok seyi de yapabilecek bir arac. Gunluk arac olarak SUV kullanmayi sevmem de boyle bir proje yapmamda etkili olmustur elbet. Lamborghini bile seneye Urus diye cilgin bir SUV piyasaya surecegine gore bu segmentte hizli araclar daha da yaygin olacak demektir.

Aractan en ufak birsey sokmeyi dusunmuyorum. Konforlu ve hizli olsun istiyoruz.

Tesekkurler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arrow

Ben motor konusuna hıc degınmedım kı cok fazla gucun pıste pek yararı yok,aksıne rıskı cok.
    Yenı nesıl ve eskı nesılde Turbo dahıl V6-V8 ve Turbo olan tum Cayenne lere sahıp oldum.
    Kesınlıkle yenı nesılın sase rıjıtlıgı on baglantı parcaların hafıflıgı cok cok farklı ve tepkılerı net.
    (alumınyon rotlar-sase baglantıları vs vs.
    Bunlar vıraj gırıs/cıkısında,frenlemede cok onem tasıyor.
    ***** hakım olunan kutle buyudukce,yuk degısımı artıyor.
    Kısa zamanda canlı yorumlarınızı beklıyorum pıst gunu sonrası. Kolay gelsın. 997TT ıle 2:14:860 yapmıstım,hedefınız cok ıyı...
    Dogru, road race pist araci olacaksa fazla gucun faydasi yok tam tersi riski cok. UGR 2R ya da Alpha A16 gibi araclari bol virajli bir pistte kontrol etmek inanilmaz zor olsa gerek. 2L 4 silindir Formula 3 araci hepimize tur bindirir Istanbul Parkta

3 kasa Cayenne de surdum. 955 kasa bence de yetersiz. Ancak 957 ve 958 kasa arasinda sanzuman disinda dunyalarca fark yok. Tabi sasenin saglayacagi pistte gec fren, apexe hiz tasiyabilme vs gibi saniyelik farklar toplamda buyuk bir fark yaratabilir. Deneyip gorucez biz de. Ancak dedigim gibi amacim Istanbul Parki en hizli donen yol arabasini yapmak degil.

2:14:860 cok iyi bir sure. Stock 997TT, stock lastikler, stock tune ve aractan birsey sokmeden mi bu sureyi yaptiniz? Yakalamaya calisiriz elimizden geldigi kadar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Proje çok farklı ve heyecan verici, kolaylıklar olsun, yalnız 997t' geçmekten kasıt, yolda mı pistte mi anlyamadım?
    Yolda, pistte, her yerde..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnşallah aracınız bitince denemek isterim,650hp cıvarı benım aracım,gecersenız emegınıze bır kere daha hayran olucam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En hızlı yol aracı degıl ama 2:15ın altı olmalı ozaman dedıklerınızden anladıgım.
    Ornek verdıgınız araclar zaten pıste cok fazla tapa gaz gıdemez.
    2008 yılıydı ve aracımda Corsa lastık,680+hp lık kıt-sokulu hıc bır sey yok ve duz vıtes turbo ıle yaptım. En ıyı derecem 2:12,hedefım 2:10 ıdı ama uzagında kaldım yada set up lar tam oturmadan aracımı sattım dıyelım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arrow

İnşallah aracınız bitince denemek isterim,650hp cıvarı benım aracım,gecersenız emegınıze bır kere daha hayran olucam
    Standart olsaniz rahat gecerim diyebilirdim. Ama 650 HP hic te az bir rakam degil. Ne var arabada? Block yapili mi? Ne turbo var uzerinde? 180 civarina kadar deneriz istersen ama buyuk ihtimalle sen gecersin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KING Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Standart olsaniz rahat gecerim diyebilirdim. Ama 650 HP hic te az bir rakam degil. Ne var arabada? Block yapili mi? Ne turbo var uzerinde? 180 civarina kadar deneriz istersen ama buyuk ihtimalle sen gecersin.
    Methanol egsoz yaZılım ıntercooler falan var,turbo pallerını buyutursem 800 cıvarı olması lazım,tabı bu güce şanzıman kitide gerekiyo,tabiki istediğiniz süratlere kadar deneriz,isterseniz sıfırdanda kalkarız,gecmek gecılmek hiç problem değil benım için isterseniz videoda cekebılırsınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arrow

En hızlı yol aracı degıl ama 2:15ın altı olmalı ozaman dedıklerınızden anladıgım.
    Ornek verdıgınız araclar zaten pıste cok fazla tapa gaz gıdemez.
    2008 yılıydı ve aracımda Corsa lastık,680+hp lık kıt-sokulu hıc bır sey yok ve duz vıtes turbo ıle yaptım. En ıyı derecem 2:12,hedefım 2:10 ıdı ama uzagında kaldım yada set up lar tam oturmadan aracımı sattım dıyelım.
    Standart fabrika cikisi bir 997 TT'den daha iyi derece yaparim diyorum. 2:14:860'lik dereceyi standarttan 180 HP fazla ve pist lastikli bir aracla yapmissin. 680+ HP'lik pirelli corsalarla asfalta yapismis 997 TTyi nasil geceyim yani el insaf.

Yine de elimden geldigi kadar denerim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Methanol egsoz yaZılım ıntercooler falan var,turbo pallerını buyutursem 800 cıvarı olması lazım,tabı bu güce şanzıman kitide gerekiyo,tabiki istediğiniz süratlere kadar deneriz,isterseniz sıfırdanda kalkarız,gecmek gecılmek hiç problem değil benım için isterseniz videoda cekebılırsınız
    997 TT icin AMS'in Alpha 9 ve Alpha 10 paketleri var. Block yapmadan 900-1000 HP gucu cok genis bir rpm bandinda aliyorlar. Tavsiye ederim.

Sadece methanol, egzoz (cats var mi?), ve yazilim varsa cekismeli ve guzel olur. Turbo upgrade yaparsan stoplarini bile zor gorurum buyuk ihtimalle. Arabam bitsin deneriz. Benim icin de gecmek ya da gecilmek hic onemli degil. 2.5 tonluk 5 kapili SUV ile 997 TT'ye kafa tutmak bile gurur verici bence.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)