User Tag List

Sayfa 2/15 İlkİlk 123412 ... SonSon
277 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 406 Coupe 2.2 Turbo GTX2867R Project (Anladım ki bir hayalden ibaretmiş)

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun modifiye işi böyle malesef illa biyerde bi sıkıntı çıkar ve her iki tatafı üzer ancak pistona boşluk fazla verilmiş ondan olduğunu söylemiş sana rektefeci Benim bildiğim turbo araca zaten boşluk fazla verilir bukadar kısa sürede sekman kırıp kanalını eritmesi vuruntu sonucu olur yani ani yakıt kesmesi ve ateşleme kesmesi sonucu olur.allah kolaylık versin size...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

orcunnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    cok gecmıs olsun ama murat cok net ınsandır neyse onu soylemıstır basta konusmustur dıye dusunuyorum yıllarca bır cok ıs yaptırdık hıc boyle bıseye ufacık bır bozuk esnaf mantıgı gormedım gercekten konuyu dıger taraftan dınlemeden bence yargılamak yanlıs olur sonra ısler farklı cıkıyor
    Turbo SN95 Mustang GT AVKSERVİS
    DR.ECU

Amazing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun üzüldüm, Hakkınızı arayın.
    Z20LET POWER!
    PR MOTORSPORT

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herseyi gectimde abs-asr ve esp den olmak cok sacma degilmi?

gp74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu hayretler içerisinde okudum, Öncelikle çok geçmiş olsun. Sabrınıza da Bravo ayrıyeten...
    Diğer tarafın açıklamasını merakla bekliyorum...

Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir kaç haftadır birşey demiyim dedim ama olmayacak. illa kendi seviyene çekeceksn insanı. arabana takılacak denen neyi takmadık? parası alınan hangi parçanın yerine dandiğini veya başka bir parçayı taktık? ne söyledik ama yapmadık da şeref yoksunu olduk? senin gbileri, dolu vaadler verip, farklı malzemeler ile öttüreceksin ki kıymetin bilinsin. verdiğin paranın sonuna kadar en kaliteli malzemelerle arabanı yaptık. arabana şu parça dandik diyebileceğin tek bir malzeme koymadık. bunun yanında subap lastiklerine kadar civatasına kadar bütün eski malzemelerini alıp gitmedinmi? bizde bir civatan mı kaldı? hangi motor problemi yüzünden sıkıntı yaşadın da bana pislik atıyon? yatak mı sardın? subap mı kestin? turbo yağlama yapmadı da sardımı? motorla ilgili hangi mekanik sorundan başın ağrıdı?

sen arabanın rodajını yaptın geldin. hem bi süre makine otursun diye hemde kış atlatılsın diye kısık seviye bi ayar yapıp 0.7 bar dynoda 258hp 350nm alıp aracını sana 2015 in 12. ayında verdik. avansın kısık olduğunu ve burdaki ayarın ankarada da fark edebileceğini söyledik. bi süre böyle usul usul kullan çok basmadan sonra oraya gelip ayar yapmamız lazım dedik. sen ise gidip aracın setup hakkında bilgisi olmayan 3. şahıslara arabanı kurcalattın. ayarını açtırdın. sonuç olarak fazla avansdan vs segman kanalı kırdın. eğer o araba benim yaptığım ayarla bu şekile gelmiş olsaydı, siz orda ayar yapamazdınız. segman kanalı kırık, gomlek zedeli makineye nasıl ayar yaptınız? bu iş son yapılan ayardan sonra olmuş. senin karşında çocuk yok. kalkıp boku bana atıyorsun.

bir kaç gün önce duvarında yazdığın mesajda da "aracı bana ayarı avansı kısık teslim etti" demişsin. burda da bundan bahsetmişsin. kısık araba nasıl oldu da bukadar düşük basınçla ve avansla segman kanalı kırıp bu hale geldi? kendi söylemini kendin yalanlıyorsun. kendi kendini rezil ediyorsun. segmn kanalının kırılmasının vuruntu gibi sıkıntılardan olduğunu çocuga sorsan bilir. bosluk fazla olsa etek vururdu o makine. kıyamet ses yapardı. kulakdan dolma bilgilerle insan boklamak ne kolay.

şimdi bak kardeş, bakkaldan parasını verip 1lt kola aldığında sana kolanın formulünü de veriyolarmı? veya ayar yaptırdığında sana nasıl yapıldığını söylüyolar mı? benim de sana bu setup daki araca özel temel bilgileri vermek zorunluluğum yok. bu normal listeden kol piston alıp taktığımız bir araç değil. öyle olsa amenna sana bu arabada bu pistonu kolu kullandık derdim. ki bunu soylemek istemediğimi en basında belirttim. tr de kaç tane var 2.2 turbo? bu pistonu vs üretilmeyen bir arac ve o kol piston bu setup ın kilit noktası. çünki internetten grip bu araba için alabileceğin birşey değil. bunlar haricinde hangi parçadan haberin yok. kısacası usta biz değiliz sizsiniz ya madem, biz anlamıyoruz siz anlıyorsunuz ya yaptırın bulun takın da görelim bakalım hangi piston hangi kol.

madem bu kadar haklısın neden arayıp yada atlayıp gelip kardeş böyle böyle bu işi çöz demedin? oysa ki arabaya bakmaya atlayıp geliyordun otobuse? çünki sen *** atacak birini arıyorsun sadece. kusura bakma ama bu okadar kolay değil. canı yanan adam atlar gelir konuşur madem. hiç aradınmı kardeş bu kırıldı niye kırıldı diye? aradım da açmadın desene. aylardır sesin çıkmıyor. birden ortaya çıkıp 1 sene önce yapılan araba kırıldı diyemezsin.

bir de iticiden bahsetmişsin kapakdan söz etmişsin. oem motor malzemelerini sen aldın getirdin taktık. sana iticilerin skıntılı olduğunu belirttim ses ondan oluyor dedim değişse iyi olur ama fiyatı da bu, ısınınca geçiyor sana zararı olmaz dedim. kapağa n bakımı yapılıyor da yapmadık? motor yapılırken kapağın rektefiyesi yapılıp takılır. bunu yapmadığımı hangi usta nasıl anlamış söylesin de biz de öğrenelim.

turbo yalıtımı yapılmadı demişsin. ulkedeki kaç tane turbo araçda turbo ceketi var. turbo ceketinden tut manifold sargısı dahil hepsi yapıldı. zaten resimde de görünüyor. o sekilde ıstanbulda 300 400 km kullanıldı. hiç bir sorun olmadı. fakat buna rağmen bu şekil bir olay gerçekleşti. beni arayıp atar gider yaptığında dahi sinirine verip yolla koy çekiciye gonder, ne sorun varsa yapalım dedim. yollamadın.

birde facede bana cvp vermiyor demişsin. ben sana neden cvp vermiyorum konusuna gelelim. çünki senin gibi oynak insanlarla muhattap olmak istemiyorum. adam olsan sen önce borcunu ödersin. ödemiyorsan da, "usta köydeyim gelince yollicam", "usta haklısın alacağım var onu alim göndericem", "usta durumum çok sıkışık halledicem" vs vs diye aylarca oyalamaz, adam gibi ödemiyorum kardeşim dersin. biz de ona göre hareket ederiz. adam sıkıntıda demek ki, sıkıntısı çözülsün halleder diye beklemeyiz. bana en son faceden 3. ayda attığın mesaj "Ekrem Yucedal: Aklimda ustad. Bende kalmaz merak etmw. Bu ay bir kismini gonderirim" şeklinde idi. ki sana en başında aracı teslim ederken hesap kapatılır demiştik. sen de "beni başkaları ile karıştırma usta" demiştin...

neyse onu da geçtik, bahsettiği skıntılara saysın bizlik olmasa da hak geçmesin dedik bundan da vazgeçtik. aramadık sormadık ama bu yapılan hareket bir yerden çıkar...

öyle bir konuşmussun ki sanki parayı oluk oluk akıttın, biz malzeme alıp koymadık. ıkı lafından biri usta bütçemi aştım şeklindeydi hatırlarsan. ucu ucuna maddiyat ile yapılan bir projeydi. o bakımdan her şeyi en iyi ama maddiyatta zorlamayacak şekilde yapmaya gayret ettik. ama hata yapmışız. ver kardeşim bu lazım yoksa çıkmaz araban diyip seni zor duruma soksaydım bunlar olmayacaktı. çoğu malzemeyi daha parasını almadan getirdik taktık. elden gelen kolaylığı yaptık ama insanda Allah korkusu olacak ki bunları görmezden gelmesin.

hadi kal selametle...
    MagicPerformance
    MegaSquirt Engine Management Systems Technician

Ne kingler gördük güle güle öldük...

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok gecmis olsun. 406 zor bi araç. Ben bu tarz işlerde parca listesini yaptiktan sonra malzemeleri hem ustanın sordurup fiyat almasini,ardindan benimde arastirip fiyat almamla hangisi uygunsa ordan alma taraftariyim.en azindan ben bu markayi kullandim diyebilmeli.Sonrasinda her sekilde ustaya guvenmek gerekiyor yakında degilsen..bunla gecmis olsun

RCkid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle aynı seriden motorla senelerce uğraşmış biri olarak söylebilirim ki Murat'ların bu motor hakkındaki bilgi birikimi tek anlamıyla TR'de tekdir. Bunu gerçek anlamda söylüyorum, abartmak için değil. İşçilikleri ve kullandıkları malzeme kalitesi zaten tartışılmaz.
    Motorun yerleşimi, turbonun yerleşimi gerçekten çok zorlayıcı, benzer ısı problemleri ben de yaşadım ama sizinki bir şanssızlık olmuş.
    Motor bazı şeylere çok hassas, özellikle forged piston kullanımından sonra, kullanıcının çok dikkatli olması gerekiyor. Ancak bahsedilen güç seviyesi için hiç sorun çıkmaması lazım. Bu noktada gözden kaçan birşeyler olmuş olabilir.
    Bence başka şehirde bir ustaya yaptırılıp kullanılabilecek bir motor değil maalsef ve kullanıcının da biraz dilinden anlaması gerekiyor.Bundan sonra inşallah ağız tadıyla binersiniz. Tavsiyem en fazla bu turboyla devam etmeniz olur.
    USPerformance by UtkuSelamoğlu
    https://www.facebook.com/Thresholdoftimingadvance

100-200 km/h 5.761sec

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben bunu anlamıyorum sıkıntısız vermiş arabayı kırıldı kurcalayan kırmıyıor dierimi kırıyor anlamadımki ?
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "ben bilmem" ler, "baksaydın" lar vs ler havada uçuşurken ustanın korunması bence şuan için yanlış. bir usta bunun garantisini verip sözünü, işini, emeğini kendine referans olarak alır. her şey parayı alıp sonrası beni ilgilendirmeze düşerse biz yanmışız arkadaş. burada bize en büyük ders marka diye adını yayıp, sonra bunca yaşanan problemleri üstlenmeyen ustalara selam olsun. yazık günahtır insanlar alın terini akıtıyor ve siz ustalarla da alın terini paylaşıyor. bir iş yapılıyorsa işinizin arkasında durun, durmayacaksanız bu işleri yapmayın. büyük geçmiş olsun onca emeğe yazık olmuş. Hepimizi Allah iyi insanlarla karşılaştırması dileğiyle..
    Ki ben; ihaneti alkışlayamam, hain'i asla sevemem.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun. Ciddi zaman ve para harcamışsınız, sonunun bu şekilde olmasına çok üzüldüm.

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akndmrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "ben bilmem" ler, "baksaydın" lar vs ler havada uçuşurken ustanın korunması bence şuan için yanlış. bir usta bunun garantisini verip sözünü, işini, emeğini kendine referans olarak alır. her şey parayı alıp sonrası beni ilgilendirmeze düşerse biz yanmışız arkadaş. burada bize en büyük ders marka diye adını yayıp, sonra bunca yaşanan problemleri üstlenmeyen ustalara selam olsun. yazık günahtır insanlar alın terini akıtıyor ve siz ustalarla da alın terini paylaşıyor. bir iş yapılıyorsa işinizin arkasında durun, durmayacaksanız bu işleri yapmayın. büyük geçmiş olsun onca emeğe yazık olmuş. Hepimizi Allah iyi insanlarla karşılaştırması dileğiyle..
    parasını almıs derken?
    adam parasını ıs teslımınde alacagını belırttıgı halde alamamıs ?

by serçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bazı ustalar vardır prensip mi desem cins mi desem, @STP selçuk bilir vural arabacı diye bir usta var mesela, orjinal olmayan parçayı takmaz hatta dükkandan içeri almaz, çünkü yapacağı işte parçadan sebep sıkıntı çıkacak bilir ve bu sebepten kendi ismi lekelenecek diye, @Murat keşke sizde öyle yapsaydınız, şahsi fikrim böyle yarım yamalak ve kısıtlı bütçeyle olan işler bu kadar oluyor, ve faturası ustaya kesiliyor üstüne üstük birde araba 3.üncü kişilere baktırılıp kurcalanınca da balı kaymağı oluyor ,böyle problemler çıkıp hoş olmayan diyaloglar ortaya çıkıyor bence tekrar söylüyorum şahsi fikrim okuduğum kadar magic performance bu konuda hiç bir eksiği yok

NOT : magic performance hiç bir bağlantım yoktur ve alış verişim olmamıştır

by serçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sizde geçmiş olsun bu arada umarım istediğinizi güzel bir bütçe ayırarak başarırsınız .

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun ekrem

bütçeni bilmedigim için yorum yapamıyorum ama denenmiş atmo.setuplar daha mantıklı olurdu bence.tabi ne güçler istediginede baglı.

mertxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Murat Uzun ustaya arabamı teslim etmiş bir olarak bu yazıyı okuduğumda gerçekten inanamadım. Bir kere aracınızı başkalarına kurcalatmanız zaten yanlış. Probleminiz varsa bunu yüz yüze konuşup halletmeliydiniz buralara bunları yazıp insanları zor duruma düşürmeyiniz. Ben uzun senelerdir net üzerinden tanırım kendisini daha garajını açmadan önceleri tanırdım ama samimiyetim yoktu.İlk kez aracımı teslim ederken tanıştık. Üstelik ben sürekli yurtdışında olduğumdan bire bir de çok görüşemedik aslında. Arabam altı üstü 1,6 8 valf 306 idi ama o en ince detayına kadar o kadar özenle uğraştı. Yapım aşamasında da her türlü yardımı bilgiyi de eksik etmedi.Sonucunda da çok zevkli bir makinem oldu ben çok memnun kaldım. Başta da yazdığım gibi farklı kişilere aracınızı teslim etmeniz iyi olmamış.
    MagicPerformance

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eee nolcak şimdi. Usta geldi herşeyi izah etti.

maxima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sorun bence o depil sorun normal verilmesi gereken boşluk 2 kat daha fazla verilmiş. bence bu noktayı aydınlatsın 2 taraf o zaman kim haklı kim haksız görecegiz.
    yok sarğı yanmış yok sensör erimiş bunlar olabilecek şeyler

SEÇKİN172 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konuda ustanın bir suçu yok gibi HERZAMAN USTALARA *** ATILMASIN kaldıki 3. şahıslar arabayı elliyorsa ben usta olsam kesinlikle hiç birşeyi kabul etmem onuda geçtim avans verilmiş belliki pistonlar Arap götü gibi olmuş madem arabada yanlış şeyler vardı sizin anladıgınız yükleyip çekiciye getirmeniz gerekirdi bence.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler