User Tag List

Sayfa 3/15 İlkİlk 1234513 ... SonSon
277 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 406 Coupe 2.2 Turbo GTX2867R Project (Anladım ki bir hayalden ibaretmiş)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabayı 3. kişilere kurcalatmış olmak, maalesef şah ve mat olmuş. Bu saatten sonra ne olursa olsun mazeretiniz olamaz, olmamalı; kusura bakma sayın araç sahibi.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ArCrA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazilim olayini çözmek için sagolsun Race Werks Serdar Anik yardim etti.Istanbuldaki güçlere yakin bir tablo ile ayar yaptik.
    Ben aracin piston gömlegine bakarken ustada üst kapagi kontrol ediyordu ayni anda 3 pistona ne olmus dedik.Biz üst kapaktan süphelenirken araç 2 piston da segman kirmis haberimiz yok.Üçüncü piston segmani gömlege saplamis segman kanalini yamultmus üst kapaga da iz birakmisti.
    2 pistonun segmanı kırık araba ile İstanbul'daki sağlam makinanın verdiği güce yakın ayar yaptınız yani ? Ayrıca bu motorda orjinalden yağ jetide var. 206 GTI gibi değil. 2 kat fazla boşluk olsa ilk marştan itibaren yağ yakan bir şekilde arabanın duman duman olması gerekir. Ayarda avansı açıp vuruntudan gömlekleri ovalleştirip segman boşluğunun artmış olması mümkün değil yani ?
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı maxima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorun bence o depil sorun normal verilmesi gereken boşluk 2 kat daha fazla verilmiş. bence bu noktayı aydınlatsın 2 taraf o zaman kim haklı kim haksız görecegiz.
    yok sarğı yanmış yok sensör erimiş bunlar olabilecek şeyler
    sen 2 kat boşluk ne demek oluyor biliyormusun?

2 katı boşluk ile köfteci arabası gibi yağ yakarsın ve deli gibi etek vurma sesi gelir araçdan. öyle birşey söz konusu olsa en basından ilk marş da sorun çıkardı. aksini idda edebilecek birisi varmı?
    MagicPerformance
    MegaSquirt Engine Management Systems Technician

Ne kingler gördük güle güle öldük...

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle bukadar emek ve para harcayip sonucunun kötu olmasina üzüldüm, geçmiş olsun

Bence yanlis düsündügünüz bi nokta var araci istanbuldan alip ankaraya getirmissiniz baya bi km yol yapmissiniz herhangi bi sorun olmamis ankaradaki islemler ve ayar yapildiktan sonra arac segman kanali kirmis bu ikinci yaptirdiginiz ayardanda olmus olabilir enjektör beyin veya bobin vs. Bir parcanin arizalanmasindan da olmus olabilir, segman boslugunun fazla olmasi arabada ufleme veya etek sesi yapar segman kanalini kirmaz.

maxima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Murat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen 2 kat boşluk ne demek oluyor biliyormusun?

2 katı boşluk ile köfteci arabası gibi yağ yakarsın ve deli gibi etek vurma sesi gelir araçdan. öyle birşey söz konusu olsa en basından ilk marş da sorun çıkardı. aksini idda edebilecek birisi varmı?
    tamam işte arkadaş bence bu noktaya takıldı yani bi usta geldi ve 2 kat boşluk var bunda senin arabanı yapan yanlış toplamış demiştir kesin ve oda sizi sorunlu olarak gördü.
    arkadaşın yaşadığını forumda herkes yaşamıştır bi usta diğerine her zaman *** atmayı sever.

gömlekte ovalleşme yazılımdan sonra olsa rektifiye izlerinin silinmesi gerekmezmi? resimlerde rektifiye izleri cok net görünüyor.

ozyt1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle geçmiş olsun, hepimiz araba yapıyoruz ve ustalarla uğraşıyoruz. Başımıza bir çok şey de geliyor ama "vegasta olan vegasta kalır" mantığıyla kimseyle paylaşmıyoruz. Siz açıklıkla herşeyi paylaşmışsınız.

Bence ustanın hatası kısıtlı bütçeyle olmayacak şeyleri oldurmaya çalışması ve sonuçla ilgili de sorumluluk almaması.

Sizin hatanız da yeni setup yapılmış araca başka usta sokmanız. Ustaya karşı haklılığınızı ortadan kaldırmış.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle Çok geçmiş olsun
    uzucu bir durum okadar para harcayıp Boyle sonuclar ıle karşılasmak..

Ama bence en buyuk yanlıslık sızde

Aracınızı Istanbulda yaptırmıssınız.gayet guzel ıscılık yapan bır mekanık dukkanında
    dukkanın gecmıs referanslarına bakarsanız neredeyse hıc bır sorun yaşayan Musterı yok
    Mekanık ıslerde elbet sıkıntı olabılır
    Ekzantık cam pımı kırılır motor sente atlar
    yaptıgınız tum ısler bos gıder

ama sız hem mekanık hemde yazılım destegı veren bır fırmanın yaptıgı bır ısı gıdıp baska bır yere oynatırsanız
    O mekanık ıslerı ve ayarı yapan kısıye hıc bır soz soyleme hakkınız olmaz.

En guzel ornegı Murat usta vermıs Her işin sırrı ustasında saklıdır.
    Boyle işlerde tecrube konuşur

gecmıs olsun tekardan
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

alpercolgecen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok gecmiş olsun üzüldüm gönlünüzce olsun herşey.

ArCrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Murat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir kaç haftadır birşey demiyim dedim ama olmayacak. illa kendi seviyene çekeceksn insanı. arabana takılacak denen neyi takmadık? parası alınan hangi parçanın yerine dandiğini veya başka bir parçayı taktık? ne söyledik ama yapmadık da şeref yoksunu olduk? senin gbileri, dolu vaadler verip, farklı malzemeler ile öttüreceksin ki kıymetin bilinsin. verdiğin paranın sonuna kadar en kaliteli malzemelerle arabanı yaptık. arabana şu parça dandik diyebileceğin tek bir malzeme koymadık. bunun yanında subap lastiklerine kadar civatasına kadar bütün eski malzemelerini alıp gitmedinmi? bizde bir civatan mı kaldı? hangi motor problemi yüzünden sıkıntı yaşadın da bana pislik atıyon? yatak mı sardın? subap mı kestin? turbo yağlama yapmadı da sardımı? motorla ilgili hangi mekanik sorundan başın ağrıdı?

sen arabanın rodajını yaptın geldin. hem bi süre makine otursun diye hemde kış atlatılsın diye kısık seviye bi ayar yapıp 0.7 bar dynoda 258hp 350nm alıp aracını sana 2015 in 12. ayında verdik. avansın kısık olduğunu ve burdaki ayarın ankarada da fark edebileceğini söyledik. bi süre böyle usul usul kullan çok basmadan sonra oraya gelip ayar yapmamız lazım dedik. sen ise gidip aracın setup hakkında bilgisi olmayan 3. şahıslara arabanı kurcalattın. ayarını açtırdın. sonuç olarak fazla avansdan vs segman kanalı kırdın. eğer o araba benim yaptığım ayarla bu şekile gelmiş olsaydı, siz orda ayar yapamazdınız. segman kanalı kırık, gomlek zedeli makineye nasıl ayar yaptınız? bu iş son yapılan ayardan sonra olmuş. senin karşında çocuk yok. kalkıp boku bana atıyorsun.

bir kaç gün önce duvarında yazdığın mesajda da "aracı bana ayarı avansı kısık teslim etti" demişsin. burda da bundan bahsetmişsin. kısık araba nasıl oldu da bukadar düşük basınçla ve avansla segman kanalı kırıp bu hale geldi? kendi söylemini kendin yalanlıyorsun. kendi kendini rezil ediyorsun. segmn kanalının kırılmasının vuruntu gibi sıkıntılardan olduğunu çocuga sorsan bilir. bosluk fazla olsa etek vururdu o makine. kıyamet ses yapardı. kulakdan dolma bilgilerle insan boklamak ne kolay.

şimdi bak kardeş, bakkaldan parasını verip 1lt kola aldığında sana kolanın formulünü de veriyolarmı? veya ayar yaptırdığında sana nasıl yapıldığını söylüyolar mı? benim de sana bu setup daki araca özel temel bilgileri vermek zorunluluğum yok. bu normal listeden kol piston alıp taktığımız bir araç değil. öyle olsa amenna sana bu arabada bu pistonu kolu kullandık derdim. ki bunu soylemek istemediğimi en basında belirttim. tr de kaç tane var 2.2 turbo? bu pistonu vs üretilmeyen bir arac ve o kol piston bu setup ın kilit noktası. çünki internetten grip bu araba için alabileceğin birşey değil. bunlar haricinde hangi parçadan haberin yok. kısacası usta biz değiliz sizsiniz ya madem, biz anlamıyoruz siz anlıyorsunuz ya yaptırın bulun takın da görelim bakalım hangi piston hangi kol.

madem bu kadar haklısın neden arayıp yada atlayıp gelip kardeş böyle böyle bu işi çöz demedin? oysa ki arabaya bakmaya atlayıp geliyordun otobuse? çünki sen *** atacak birini arıyorsun sadece. kusura bakma ama bu okadar kolay değil. canı yanan adam atlar gelir konuşur madem. hiç aradınmı kardeş bu kırıldı niye kırıldı diye? aradım da açmadın desene. aylardır sesin çıkmıyor. birden ortaya çıkıp 1 sene önce yapılan araba kırıldı diyemezsin.

bir de iticiden bahsetmişsin kapakdan söz etmişsin. oem motor malzemelerini sen aldın getirdin taktık. sana iticilerin skıntılı olduğunu belirttim ses ondan oluyor dedim değişse iyi olur ama fiyatı da bu, ısınınca geçiyor sana zararı olmaz dedim. kapağa n bakımı yapılıyor da yapmadık? motor yapılırken kapağın rektefiyesi yapılıp takılır. bunu yapmadığımı hangi usta nasıl anlamış söylesin de biz de öğrenelim.

turbo yalıtımı yapılmadı demişsin. ulkedeki kaç tane turbo araçda turbo ceketi var. turbo ceketinden tut manifold sargısı dahil hepsi yapıldı. zaten resimde de görünüyor. o sekilde ıstanbulda 300 400 km kullanıldı. hiç bir sorun olmadı. fakat buna rağmen bu şekil bir olay gerçekleşti. beni arayıp atar gider yaptığında dahi sinirine verip yolla koy çekiciye gonder, ne sorun varsa yapalım dedim. yollamadın.

birde facede bana cvp vermiyor demişsin. ben sana neden cvp vermiyorum konusuna gelelim. çünki senin gibi oynak insanlarla muhattap olmak istemiyorum. adam olsan sen önce borcunu ödersin. ödemiyorsan da, "usta köydeyim gelince yollicam", "usta haklısın alacağım var onu alim göndericem", "usta durumum çok sıkışık halledicem" vs vs diye aylarca oyalamaz, adam gibi ödemiyorum kardeşim dersin. biz de ona göre hareket ederiz. adam sıkıntıda demek ki, sıkıntısı çözülsün halleder diye beklemeyiz. bana en son faceden 3. ayda attığın mesaj "Ekrem Yucedal: Aklimda ustad. Bende kalmaz merak etmw. Bu ay bir kismini gonderirim" şeklinde idi. ki sana en başında aracı teslim ederken hesap kapatılır demiştik. sen de "beni başkaları ile karıştırma usta" demiştin...

neyse onu da geçtik, bahsettiği skıntılara saysın bizlik olmasa da hak geçmesin dedik bundan da vazgeçtik. aramadık sormadık ama bu yapılan hareket bir yerden çıkar...

öyle bir konuşmussun ki sanki parayı oluk oluk akıttın, biz malzeme alıp koymadık. ıkı lafından biri usta bütçemi aştım şeklindeydi hatırlarsan. ucu ucuna maddiyat ile yapılan bir projeydi. o bakımdan her şeyi en iyi ama maddiyatta zorlamayacak şekilde yapmaya gayret ettik. ama hata yapmışız. ver kardeşim bu lazım yoksa çıkmaz araban diyip seni zor duruma soksaydım bunlar olmayacaktı. çoğu malzemeyi daha parasını almadan getirdik taktık. elden gelen kolaylığı yaptık ama insanda Allah korkusu olacak ki bunları görmezden gelmesin.

hadi kal selametle...
    Alta alta cevaplıyorum.

Bir kac haftadir bir şey demedim yazmışsın zaten arabayı 2 hafta önce orjinale çevirdim senin namına hiç bir şey yazmadım, paylaşmadım.Taki pistonları yenilemek için ürün numarası göremeyene kadar mecburen orjinal pistonlarını taktım.Ha şuda var bana JE nin K20 pistonları demiştin zor bela numarayı okumanın yolunu buldum.Hyundai Genesis 2.0 T pistonu çıktılar.Order numarası zaten imkan yok okumaya.Ama iş işten geçti topladık arabayı bir kere.
    Turboya takılan hortum ve rakorları gören gördü hepsi uydurma yağ girişleri Allah'a emanet yoksa ikinci kez nasıl alev alsın manifold.Blowoff orjinal değil çin malı hks görmek isteyen varsa göndereyim kendisine.
    Subap lastiklerini sana sıfır getirdim.Bülent te şahit isterse olur üst kapağa daha önce baktırmıştım dediğim için dokunmadığını sen söyledin.Subap lastiklerini kullanmadığın için geri aldım.Motoru orjinale çevirirken kullandık onları.Eksik olan parça olmazmı mesela tampon altı sol teker önü koruma sıfırı 85 tl,manifold alt tespit ayağı yok sayayımmı daha.Orjinal Tial Wastegate aldım 1300 küsür lira para verdim söyle kaçtane yay verdin bana.Kutusunu verdin mi kaç tane yay çıkıyor içinden.Yayları olmadığı için elimde düşük rakama satabildim.Arkadaşta aramış seni yok demişsin.
    Burada diyecek bir şeyim yok aynen dediğin gibi oldu güç kısık verdin ama ankarada ben o kısık ayarlarla çevre yolunda en az 5 kez sana video atıcam diye gazladım sonrada dedinki basma sakın, dedim sen dediğin için video istediğin için basıyorum.Zaten araba getirdikten sonra 4 ay yattı sana tonla şahit bulabilirim.Ben sana gel ayar yap dedim sen sanki proje başkasının uçaklamı geleyim otobüslemi muhabbeti yaptın arabayı yaptıysan benim şehrimde de ayarını yaparsın ben tmm derim bu iş paranı veririm.Ayar yapmadan önce de bu sesler zaten vardı yine sana istersen isim de veririm.Hatta etek vuruyora kadar gitti olaylar.Benim burada ne yaşadığımdan senin haberin yok zaten olsun da istemezsin.
    Ben aracı burda Ocak sonuna kadar senin ayarlarla kullandım.Trafikte yaşadığım çileyi bir ben bilirim bir Allah.Aracın turbo ceketi alev aldığı zamanda zaten yapacak bir şey yok diye manifold yaptırdım.O süre boyunca arabayı hiç kullanmadım.Sadece haftada bir çalıştırdım.Yine senin ayarlarla ilk çalıştırmada arabadan bir mavi duman çıkıyordu akla zarar bak daha yazılım attırmadım.Hava soğuk olduğu için ilk marşta arabayı 3500 devir altında bırakırsam stop ediyordu bunu sana çok kez söyledim.Arabaya zarar vermemz mi diye.Bir miktar gazla çalıştırman gerek cevabın verdin.İşi bilen arkadaşlar bunada yorum yapsın.Arabayı çekiciyle götürdüm sağı solu yanmasın diye eksozcuya.Araç orada da bir iki ay kaldı isteyene isim veririm şahitten bol bir şey yok bende fotolarıda mevcut.Araç ordan yine çekiciyle Race Werks götürdüm.Madem konuyu açtık o zaman senin yaptığın beyin tesisatı varya oda Allah'a emanet resimleri de mevcut onlarıda paylaşıcam.Beyinin kutusunun vidalarını ben buldum taktım.Beyine bağlı tesisat soketinde hiç bir vida yoktu.Ankaraya ilk geldiğimde kontrol ettiğimde soket bir tarafı yerinden çıkmıştı.Sokete bağlı kabloların uçları açık makaron dan haberin yokmuş gibi davranmışsın.Yine resimleri mevcut isteyene gönderirim hatta paylaşıma ekliycem.Araç yazılımı yapıldı 3.kişi dediğin adam zaten kendisini kanıtlamış senden önce hiç bir maddi karşılık beklemeyen Serdar Anık her konuda destek oldu.Sen kendi projeni bile sonuçlandırmazken Serdar yardım etti bana.Yazılım öncesi araçta oluşan rölanti problemleri ve hızlanmama gibi problemleri Serdar düzeltti.Hatırlarsan gazda problem oluyor dediğimde rölanti vidasını aç kapa diyordun o sorun sonraları baya ilerledi.Yazılım atma işi zaten bir günde yapılan bir iş ondan sonra da arabayı sadece hafta sonları kullandım.Oda sadece 3 ve 4 şeklinde 4000 devir üstüne çıkmadım.Arabayla 5.vites 200 yapmışlığım yok.Şehir içi şehirdışı o kadar yol yaptım.
    Zaten bu proje daha önce yapıldı yaptığın setup sen mi oluşturdun benzer projeler ve kullanılan parçalar zaten DP-Enginering.nl sitesinde var.Manifold şeklini falan da zaten daha önce arkadaşım Thomas aynı marka model aracında kullanmıştı.İsteyen baksın facete 406 Coupe Turbo diye sayfası var.Sen bana sadece krankı taksaydın oda onu söylemiycektin.Artı zaten JE oluğunu biliyordum hata bande daha takmadan alıcaktım numarasını gerçi değişen bir şey yok.Ben yazayım kollar Wössner PL044,Piston JE298947 nolu ürün numarasına sahip.4 pistondan parça parça aldım kodu.Yine istediğin olmadı tüh.
    Arabanın motor kaputundaki keçe yandı bazı arkadaşlar normal karşılıyor olur öyle diye olsun İnşallah onlara görsünler olur mu olmaz mı?Verdiğin cevap aynen sen kılsın ondan sökmedik gelince sökücektik değilmiydi.Adamsan doğruyu söylersin.İnanmayan varsa kendisi ile faceteki yazışmaları aynen gönderebilirim.Araba hortum patlattı biz su koyarız senin problemin diyen kimdi.Bu kadar basit olaylarda bu lafları diyen sorumluluk almayan birine ben nasıl orası kırıldı burası kırıldı diyeyim cevap zaten hazır dikkat edeceksin falan olmazmıydı yalansa yalan de.
    Ben sana subap contalarını getirdim.Hatta subaplarıda getirecektim açınca görürüz dedin almadım o yüzden gerek olmaz diye.Şuan sallıyorsun ben araba motoru yapılmışken hepsi yapılsın dedim.Yağ pompasından,su pompasına kadar bobin,buji,motor contası hepsini ben getirdim.Arp saplama kullanacağını düşünürken aracın orjinal saplamaları dayanır diye bırakan da sendin.Arabayı orjinale çevirirken 2 saplamanın uzadığını gördük ve değiştirdik.0.7 barda çok güzel dayanmış.Kapağı açmayan sensin ben senden öyle bir şey istemedim.
    Turbo yalıtımı yeterince yapılmadı dedim.Yukarıdaki resme bir bak istersen turbo ceketinin hali kaldımı yangın sonrası döküldü lime lime oldu.Manifoldu da çok güzel sarmışsınız aracın üzerinde sadece 2 pipe sarılı diğerleri boşta.2 farklı malzeme kullanmışsınız.Benden parasını alırken dei yazıyor ürün listesinide koyayım tam olsun buraya.Çekiciyle gönder dedin birde ben projeye başlarken Ekrem bu iş maksimum 20bin Tlye biter altı var üstü yok diyen kimdi.Sonuçta bütçe işi cepte olmayan parayla projeye mi girilir.Ben sana ne verdim nerdeyse 25bin TL.Aracın eksozunu çıkan ekstraları problemlerin çözümleri saymıyorum bile.Sanki para çıkarıyoruz bir yerlerden araba yürümüyor beyefendinin hatasını düzeltmek için arabayı çekiciye yükleyip nerden baksan 1500 tl tutar göndericez ha vay arkadaş ne güzel iş ya.
    Doğru diyorsun yaptığı hataları kabul etmeyip bir de üstüne yüzsüz bir şekilde para isteyen birine benim yerimde kim olsa parasını vermez.Vermiyorumda araba yandı o soketlere 850 tl para verdim.Bir egzantrik sensörü 185 tl inanmayan baksın.Hadi onu sana yansıtmadım.Araba hortum patlattı 700 tl para verdim işçilik vs.Onu da kusura bakam senden düştüm.Daha da başka borcum yok.Alacağım dersende anca öbür tarafta alırsın.Oda Allah'ın adaletine bakar.Kim kimden alacaklıysa artık.
    Ucu ucuna ha piston ve kol alman için 2 ay öncesinden para verdim sana proje başlasın birde parça beklemeyelim diye bir de sende daralma diye hangi malzemeyi aldında ödeme yapmadım söyle,zaten turboyu ben aldım nakit olarak senden ayrı.Sebahattin abinin işleri için parayı zaten nakit verdik.SC yi sattık para direk sana geldi.Bu konuda haksızsın kusura bakma para konusunda seni hiç zorlamadım.Geriye para bıraktım doğru devede kulak misali bilmeyenler için 1950 tl para bıraktım sonrasına 1250 tlsini gönderdim en son masrafımı düştüm ama hakkım değil mi arabayı teslim ediyorsun benim arabaya bakıp tmm demem gerekmezmi kendimi garanti altına alıp eksik kalan birşey varsa yaptırmak için hoş sen yine yapmadın ayrı.
    Sen benim gibi bir müşteriyi bulamazsın.O kadar iyi niyetli ve sabırlı davrandım ki etrafımdaki insanlar bile bende soğudu sen delimisin diye.Senden daha kıl müşteriler var diyordun zamanında bana.
    İşini her zaman iyi yapman hata yapmayacağın,kötü yapmayacağın anlamına gelmez.Ben arabanın ilk fotolarını koyduğum zaman face ki senin adın zaten yoktu sadece orjinale dönüş diye koydum.Ne olmuş diye msj atsaydın azıcık ilgilenseydin arayıp kızsan bile olurdu.Hiç olmazsa ilgilendiğini merak ettiğini düşünürdüm.Şuan bu noktada olmazdık.

Benim derdim şuana kadar kimsenin ekmeğiyle oynamak veya kötülemek değildi.Şu işte o kadar çok terslik ve bir o kadar haksızlıkla karşılaştım ki sen sadece sana yansıttığımı biliyorsun.Benim bir şey söylememe gerek yok artık benim durumumu arabayı bilen tanıyan istanbul olsun ankara olsun en yakınımda olan insanlar biliyor.Ben susayım onlar konuşsun.
    Konu ArCrA tarafından (31-12-2016 Saat 15:05 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3.kişiler kim köprü altı dükkanımı neye göre yargılıyosunuz anlam vermek çok zor.Arabanın yazılımına kadar bir ton hata var onları ne yapıcaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Demirci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pıstonların je marka olduğuna emınmısın ? uydurma konya işi yada çin menşeeli bir pistonmu acaba diye aklıma gelmedı değil. çünkü senın guvenıpde aldırdığın ürünlerin ustunden yazıları kodları sılmenın hiçbir mantığı yok . kim olursa olsun dünyanın en ıddıalı garajıda olsa malzemeleri konuşur okeyleşir o malzemeleri araştırıp bana uygun olduğunu gordukden sonra kalem kalem kendım alırım sonra rektefiye kapakçısına kadarda kendım bızzat ılgılenırım . o garaj bu garaj iyiymiş diye kim nere gittiyse hep bir problem hep bir sorun daima çıkmıştır.
    Pistonlar JE çünkü ürünü ben gördüm ama takılırken yanında değildim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    parasını almıs derken?
    adam parasını ıs teslımınde alacagını belırttıgı halde alamamıs ?
    Muratın benden alamadığı tek para bana açtığı ekstra masrafların sadece bir tanesi.Para derken 1000,3000,5000 değil ben bütçemin yetmediği yerde gittim kredi çektim yinede ödedim.Bu konuda haksız hiç kusura bakmasın.

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muratın benden alamadığı tek para bana açtığı ekstra masrafların sadece bir tanesi.Para derken 1000,3000,5000 değil ben bütçemin yetmediği yerde gittim kredi çektim yinede ödedim.Bu konuda haksız hiç kusura bakmasın.
    1000 bıle degılse onun ıcınmı konusuyor?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Murat Uzun ustaya arabamı teslim etmiş bir olarak bu yazıyı okuduğumda gerçekten inanamadım. Bir kere aracınızı başkalarına kurcalatmanız zaten yanlış. Probleminiz varsa bunu yüz yüze konuşup halletmeliydiniz buralara bunları yazıp insanları zor duruma düşürmeyiniz. Ben uzun senelerdir net üzerinden tanırım kendisini daha garajını açmadan önceleri tanırdım ama samimiyetim yoktu.İlk kez aracımı teslim ederken tanıştık. Üstelik ben sürekli yurtdışında olduğumdan bire bir de çok görüşemedik aslında. Arabam altı üstü 1,6 8 valf 306 idi ama o en ince detayına kadar o kadar özenle uğraştı. Yapım aşamasında da her türlü yardımı bilgiyi de eksik etmedi.Sonucunda da çok zevkli bir makinem oldu ben çok memnun kaldım. Başta da yazdığım gibi farklı kişilere aracınızı teslim etmeniz iyi olmamış.
    Sizin aracınızı biliyorum mavi bir 306 idi yanlış hatırlamıyorsam sizin aracınız yapılırken benim araç orda motorsuz duruyordu.Murat atmoda çok iyi olabilir ama turboda malesef beni hüsrana uğrattı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı by serçe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bazı ustalar vardır prensip mi desem cins mi desem, @STP selçuk bilir vural arabacı diye bir usta var mesela, orjinal olmayan parçayı takmaz hatta dükkandan içeri almaz, çünkü yapacağı işte parçadan sebep sıkıntı çıkacak bilir ve bu sebepten kendi ismi lekelenecek diye, @Murat keşke sizde öyle yapsaydınız, şahsi fikrim böyle yarım yamalak ve kısıtlı bütçeyle olan işler bu kadar oluyor, ve faturası ustaya kesiliyor üstüne üstük birde araba 3.üncü kişilere baktırılıp kurcalanınca da balı kaymağı oluyor ,böyle problemler çıkıp hoş olmayan diyaloglar ortaya çıkıyor bence tekrar söylüyorum şahsi fikrim okuduğum kadar magic performance bu konuda hiç bir eksiği yok

NOT : magic performance hiç bir bağlantım yoktur ve alış verişim olmamıştır
    Ustadım sizin yaşananlar hakkında en ufak bir bilginiz olmadığı için size söyleyecek hiç bir sözüm yok.Tabiki Muratı tanıyan insanların olduğu böyle bir ortamda Muratın susması beklenemez.Sizde tanıdığınız için destek olmakta haklısınız.Ama kesinlikle bütçe kısıtlı falan değil bunu bilin.Aracımla problem yaşamamak için bütün parçaları sıfır ve orjianl alınmasını istedim.Hatta kilitli difransiyel bile aldım.Şanzıman uymadı takamadık.Paramın yetmediği yerde gittim kredi çektim.Toplu halde verdim neyse ihtiyaç.O yüzden kimse bana para vermedin ucu ucuna yaptık verdik diyemez.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eee nolcak şimdi. Usta geldi herşeyi izah etti.
    Neyi izah etti.Kendince savundu işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı maxima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorun bence o depil sorun normal verilmesi gereken boşluk 2 kat daha fazla verilmiş. bence bu noktayı aydınlatsın 2 taraf o zaman kim haklı kim haksız görecegiz.
    yok sarğı yanmış yok sensör erimiş bunlar olabilecek şeyler
    Bana verilen bilgi bütün piston gömleklerinde %12 boşluk 2,3 ve 4 piston gömlekte %16 ovalleşme bütün pistonlarında ölçüleri birbirinden farklılaşmış.Sadece 1 numaralı piston ve gömlek tertemizdi iz dahi yoktu.Tamam avans vurdu segman kırdık diyelim pistonları ölçüleri niye değişti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SEÇKİN172 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuda ustanın bir suçu yok gibi HERZAMAN USTALARA *** ATILMASIN kaldıki 3. şahıslar arabayı elliyorsa ben usta olsam kesinlikle hiç birşeyi kabul etmem onuda geçtim avans verilmiş belliki pistonlar Arap götü gibi olmuş madem arabada yanlış şeyler vardı sizin anladıgınız yükleyip çekiciye getirmeniz gerekirdi bence.
    Arabada hata olduğunu kabul eden veya projeyi sonuçlandırmaya niyeti biri yok ki karşınızda ben de bunu anlamıyorum.Benim yaşadığım şeyler size olsaydı ne yapardınız çok merak ediyorum.Ustalara *** atılmasın tabiki.Facebookta o kadar iş yapıyor hepsinin üstünden şöyle yaptık böyle yaptık diye paylaşımları var benim aracı kaç kere gördünüz bana bir söyleyin.Bir usta işinden emin olmadığı aracı ortaya zaten çıkarmaz ki Dünyada 2. olacak bir projeyi yapıyor.Ben olsam heryerde yayınlardım kendime güvenseydim.

fzs106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alta alta cevaplıyorum.

Bir kac haftadir bir şey demedim yazmışsın zaten arabayı 2 hafta önce orjinale çevirdim senin namına hiç bir şey yazmadım, paylaşmadım.Taki pistonları yenilemek için ürün numarası göremeyene kadar mecburen orjinal pistonlarını taktım.Ha şuda var bana JE nin K20 pistonları demiştin zor bela numarayı okumanın yolunu buldum.Hyundai Genesis 2.0 T pistonu çıktılar.Order numarası zaten imkan yok okumaya.Ama iş işten geçti topladık arabayı bir kere.
    Turboya takılan hortum ve rakorları gören gördü hepsi uydurma yağ girişleri Allah'a emanet yoksa ikinci kez nasıl alev alsın manifold.Blowoff orjinal değil çin malı hks görmek isteyen varsa göndereyim kendisine.
    Subap lastiklerini sana sıfır getirdim.Bülent te şahit isterse olur üst kapağa daha önce baktırmıştım dediğim için dokunmadığını sen söyledin.Subap lastiklerini kullanmadığın için geri aldım.Motoru orjinale çevirirken kullandık onları.Eksik olan parça olmazmı mesela tampon altı sol teker önü koruma sıfırı 85 tl,manifold alt tespit ayağı yok sayayımmı daha.Orjinal Tial Wastegate aldım 1300 küsür lira para verdim söyle kaçtane yay verdin bana.Kutusunu verdin mi kaç tane yay çıkıyor içinden.Yayları olmadığı için elimde düşük rakama satabildim.Arkadaşta aramış seni yok demişsin.
    Burada diyecek bir şeyim yok aynen dediğin gibi oldu güç kısık verdin ama ankarada ben o kısık ayarlarla çevre yolunda en az 5 kez sana video atıcam diye gazladım sonrada dedinki basma sakın, dedim sen dediğin için video istediğin için basıyorum.Zaten araba getirdikten sonra 4 ay yattı sana tonla şahit bulabilirim.Ben sana gel ayar yap dedim sen sanki proje başkasının uçaklamı geleyim otobüslemi muhabbeti yaptın arabayı yaptıysan benim şehrimde de ayarını yaparsın ben tmm derim bu iş paranı veririm.Ayar yapmadan önce de bu sesler zaten vardı yine sana istersen isim de veririm.Hatta etek vuruyora kadar gitti olaylar.Benim burada ne yaşadığımdan senin haberin yok zaten olsun da istemezsin.
    Ben aracı burda Ocak sonuna kadar senin ayarlarla kullandım.Trafikte yaşadığım çileyi bir ben bilirim bir Allah.Aracın turbo ceketi alev aldığı zamanda zaten yapacak bir şey yok diye manifold yaptırdım.O süre boyunca arabayı hiç kullanmadım.Sadece haftada bir çalıştırdım.Yine senin ayarlarla ilk çalıştırmada arabadan bir mavi duman çıkıyordu akla zarar bak daha yazılım attırmadım.Hava soğuk olduğu için ilk marşta arabayı 3500 devir altında bırakırsam stop ediyordu bunu sana çok kez söyledim.Arabaya zarar vermemz mi diye.Bir miktar gazla çalıştırman gerek cevabın verdin.İşi bilen arkadaşlar bunada yorum yapsın.Arabayı çekiciyle götürdüm sağı solu yanmasın diye eksozcuya.Araç orada da bir iki ay kaldı isteyene isim veririm şahitten bol bir şey yok bende fotolarıda mevcut.Araç ordan yine çekiciyle Race Werks götürdüm.Madem konuyu açtık o zaman senin yaptığın beyin tesisatı varya oda Allah'a emanet resimleri de mevcut onlarıda paylaşıcam.Beyinin kutusunun vidalarını ben buldum taktım.Beyine bağlı tesisat soketinde hiç bir vida yoktu.Ankaraya ilk geldiğimde kontrol ettiğimde soket bir tarafı yerinden çıkmıştı.Sokete bağlı kabloların uçları açık makaron dan haberin yokmuş gibi davranmışsın.Yine resimleri mevcut isteyene gönderirim hatta paylaşıma ekliycem.Araç yazılımı yapıldı 3.kişi dediğin adam zaten kendisini kanıtlamış senden önce hiç bir maddi karşılık beklemeyen Serdar Anık her konuda destek oldu.Sen kendi projeni bile sonuçlandırmazken Serdar yardım etti bana.Yazılım öncesi araçta oluşan rölanti problemleri hızlanmama gibi problemleri yazılıma bağladığım için kullanmadım aracı aynı zamanda hava soğuk ayarı vs lazım olabilir diye.Hatırlarsan gazda problem oluyor dediğimde rölanti vidasını aç kapa diyordun o sorun sonraları baya ilerledi.Yazılım atma işi zaten bir günde yapılan bir iş ondan sonra da arabayı sadece hafta sonları kullandım.Oda sadece 3 ve 4 şeklinde 4000 devir üstüne çıkmadım.Arabayla 5.vites 200 yapmışlığım yok.
    Zaten bu proje daha önce yapıldı yaptığın setup sen mi oluşturdun benzer projeler ve kullanılan parçalar zaten DP-Enginering.nl sitesinde var.Manifold şeklini falan da zaten daha önce arkadaşım Thomas aynı marka model aracında kullanmıştı.İsteyen baksın facete 406 Coupe Turbo diye sayfası var.Sen bana sadece krankı taksaydın oda onu söylemiycektin.Artı zaten JE oluğunu biliyordum hata bande daha takmadan alıcaktım numarasını gerçi değişen bir şey yok.Ben yazayım kollar Wössner PL044,Piston JE298947 nolu ürün numarasına sahip.4 pistondan parça parça aldım kodu.Yine istediğin olmadı tüh.
    Arabanın motor kaputundaki keçe yandı bazı arkadaşlar normal karşılıyor olur öyle diye olsun İnşallah onlara görsünler olur mu olmaz mı?Verdiğin cevap aynen sen kılsın ondan sökmedik gelince sökücektik değilmiydi.Adamsan doğruyu söylersin.İnanmayan varsa kendisi ile faceteki yazışmaları aynen gönderebilirim.Araba hortum patlattı biz su koyarız senin problemin diyen kimdi.Bu kadar basit olaylarda bu lafları diyen sorumluluk almayan birine ben nasıl orası kırıldı burası kırıldı diyeyim cevap zaten hazır dikkat edeceksin falan olmazmıydı yalansa yalan de.
    Ben sana subap contalarını getirdim.Hatta subaplarıda getirecektim açınca görürüz dedin almadım o yüzden gerek olmaz diye.Şuan sallıyorsun ben araba motoru yapılmışken hepsi yapılsın dedim.Yağ pompasından,su pompasına kadar bobin,buji,motor contası hepsini ben getirdim.Arp saplama kullanacağını düşünürken aracın orjinal saplamaları dayanır diye bırakan da sendin.Arabayı orjinale çevirirken 2 saplamanın uzadığını gördük ve değiştirdik.0.7 barda çok güzel dayanmış.Kapağı açmayan sensin ben senden öyle bir şey istemedim.
    Turbo yalıtımı yeterince yapılmadı dedim.Yukarıdaki resme bir bak istersen turbo ceketinin hali kaldımı yangın sonrası döküldü lime lime oldu.Manifoldu da çok güzel sarmışsınız aracın üzerinde sadece 2 pipe sarılı diğerleri boşta.2 farklı malzeme kullanmışsınız.Benden parasını alırken dei yazıyor ürün listesinide koyayım tam olsun buraya.Çekiciyle gönder dedin birde ben projeye başlarken Ekrem bu iş maksimum 20bin Tlye biter altı var üstü yok diyen kimdi.Sonuçta bütçe işi cepte olmayan parayla projeye mi girilir.Ben sana ne verdim nerdeyse 25bin TL.Aracın eksozunu çıkan ekstraları problemlerin çözümleri saymıyorum bile.Sanki para çıkarıyoruz bir yerlerden araba yürümüyor beyefendinin hatasını düzeltmek için arabayı çekiciye yükleyip nerden baksan 1500 tl tutar göndericez ha vay arkadaş ne güzel iş ya.
    Doğru diyorsun yaptığı hataları kabul etmeyip bir de üstüne yüzsüz bir şekilde para isteyen birine benim yerimde kim olsa parasını vermez.Vermiyorumda araba yandı o soketlere 850 tl para verdim.Bir egzantrik sensörü 185 tl inanmayan baksın.Hadi onu sana yansıtmadım.Araba hortum patlattı 700 tl para verdim işçilik vs.Onu da kusura bakam senden düştüm.Daha da başka borcum yok.Alacağım dersende anca öbür tarafta alırsın.Oda Allah'ın adaletine bakar.Kim kimden alacaklıysa artık.
    Ucu ucuna ha piston ve kol alman için 2 ay öncesinden para verdim sana proje başlasın birde parça beklemeyelim diye bir de sende daralma diye hangi malzemeyi aldında ödeme yapmadım söyle,zaten turboyu ben aldım nakit olarak senden ayrı.Sebahattin abinin işleri için parayı zaten nakit verdik.SC yi sattık para direk sana geldi.Bu konuda haksızsın kusura bakma para konusunda seni hiç zorlamadım.Geriye para bıraktım doğru devede kulak misali bilmeyenler için 1950 tl para bıraktım sonrasına 1250 tlsini gönderdim en son masrafımı düştüm ama hakkım değil mi arabayı teslim ediyorsun benim arabaya bakıp tmm demem gerekmezmi kendimi garanti altına alıp eksik kalan birşey varsa yaptırmak için hoş sen yine yapmadın ayrı.
    Sen benim gibi bir müşteriyi bulamazsın.O kadar iyi niyetli ve sabırlı davrandım ki etrafımdaki insanlar bile bende soğudu sen delimisin diye.Senden daha kıl müşteriler var diyordun zamanında bana.
    İşini her zaman iyi yapman hata yapmayacağın,kötü yapmayacağın anlamına gelmez.Ben arabanın ilk fotolarını koyduğum zaman face ki senin adın zaten yoktu sadece orjinale dönüş diye koydum.Ne olmuş diye msj atsaydın azıcık ilgilenseydin arayıp kızsan bile olurdu.Hiç olmazsa ilgilendiğini merak ettiğini düşünürdüm.Şuan bu noktada olmazdık.

Benim derdim şuana kadar kimsenin ekmeğiyle oynamak veya kötülemek değildi.Şu işte o kadar çok terslik ve bir o kadar haksızlıkla karşılaştım ki sen sadece sana yansıttığımı biliyorsun.Benim bir şey söylememe gerek yok artık benim durumumu arabayı bilen tanıyan istanbul olsun ankara olsun en yakınımda olan insanlar biliyor.Ben susayım onlar konuşsun.
    kardeşim sabahtan beri konuyu takip ediyrum yazmayayım yazmayayım dedım ama artık yazma gereği duydum banada gecen face de bahsettin yok piston boşluğu normalin 2 katından bahsettin ya öle bişe olsa ilk marşta zte seslerden belli olur o sesi değil usta sağır sultan bile duyar ondan sonra sen bu araba ile ankaraya gittin az bi yolda değil gittiğin mesafe zate sıkıntı cıkardı arabada araba 4 ay yattı demişsin bu işler aceleye gelmez standart bi motor yapmyosun custom işlerle yapılacak bi proje sonucta 2 günde bitecek hali yok bu projenin sen zate araba istanbuldayken her hafta sonu geliyodun istanbula maden araba ile sıkıntın var cıkar gelirsin istanbula konusursun derdını anlatırsın böle sosyal medya üzerinden konusmazsın ben murat ustayı senelerdir tanıyorum herkese elınden geldiğince yardımcı olur işini görür böle ucuz insanlara kendini meze yapmaz ve işide olmaz kardesım varsa araba ile sınıtıların anlatırsın tekrar dıorum sna yok keçe yandı şurası yandı ne yani murat ustanın yüüznden mi yandı araba MURAT USTA PARAGÖZ BİRİ OLSA SANA BAKİYENİ SIFIRLAMADAN ARABANI VERMEZDİ bunuda kafana yerleştir yazmıssın yok suraya şukadar verdım yok buraya bukadar verdım sana borcum yok falan ya bu kadar kendını ucuza bırakma bence bizde bu işin içindeyız böle ucuz bahaneler yapma
    MagicPerformance
    red 106 GTİ Onur Aslan

Ne kingler gördük güle güle öldük...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler