User Tag List

Sayfa 6/10 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
177 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: '92 Chevy S10 LM7 Swap ( Project LS10X )

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @MUY37 Bence o soldaki klima tertibatını mutlaka sökmek lazım motor içi aşırı ferahlar
    74 model sehpa...

MUY37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @MUY37 Bence o soldaki klima tertibatını mutlaka sökmek lazım motor içi aşırı ferahlar
    Turboyla birlikte onunlada vedalasicaz gibi duruyor çünkü şuanda egzozun çamurluktan yada kaputtan başka çıkış yeri yok gibi duruyor.
    - The Ultimate Sleeper -

8.572@276kmh Türkiye 402m Drag Rekoru LS10X - MAXFLOW

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Parçalar geldi proje başladı. Tadımlık bir fotoğraf bırakıyorum buraya ilerleyen günlerde yeni postlar atıcam.

- The Ultimate Sleeper -

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beklemedeyiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MaaşAllah tam hayallerdeki araç, umarım böyle güzel bir projeyi alnınızın akıyla çıkarsınızda 10numara 5yıldız bi pick-up görmüş oluruz

205-01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu baştan sona yeni okudum soluksuz bir şekilde gerçekten tebrikler. MAsalhhh diorum. Süper bir çalışma ve proje olmuş emeklerine saglık ...
    [SIGPIC][/SIGPIC]

alpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ellerinize emeklerinize sağlık. Gördüğüm en güzel projelerden biri...

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mükemmel hayran kaldım gercektenn konuya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Parçalar geldikten sonra hemen motoru söküp gerekenleri yapmaya başladım. Öncelikle kapakları söküp motorun genel durumuna bakmam gerekiyordu çünkü ikinci el bir motordu ve ben açıp bakmamıştım takmadan önce. Neyseki herşey olması gerektiği gibiydi hiç bir problem yoktu. Kapaklarlada işim vardı. Hem subap lastikleri hemde yayların değişmesi gerekiyordu yeni egzantrik için.

Tabi bukadar sökmüşken yağ pompasınıda Melling marka yağ pompasıyla değiştirdim. Motor dışardayken karterdede işlem yapmam gerekiyordu. Hem turbo yağ dönüşü için hemde yağ sıkacklığı okumam için hem delmem hemde kaynak yaptırmam gerekiyordu. Onuda hemen dışarda hallettirdim.

Motorun kendisiyle çok bir işim kalmamıştı. Yeni aksları takmam gerekiyordu. Onlarda çok zorlanmadan yerlerini aldılar.

Motor zaten ön kısıma çok büyük geliyordu üstüne birde turbo geleceği için yer açmam gerekiyordu. Bende ilk fırsatta klima sisteminden kurtuldum. Tabi klimayı sökünce beni kötü bir süpriz karşıladı. Ama şimdilik geçici bir tamiratla devam ettim.

Ön tarafa intercooler geleceği için şanzıman yağ soğutucusu için yer bulmam gerekiyordu. Yaptığım mevcut ayaklar üzerinde değişiklik yapıp fan bağlayarak kasanın altına aldım. Zaten çok fazla geliyordu hem bu boyutta bir yağ soğutucusu üstüne soğutuculu karterle ısınamıyordu şanzımanım artık normal sıcaklıklarda çalışır diye umuyorum.

Ve artık intercooler almam gerekiyordu ama arabaya rahat bir şekilde sığacak boyut 14lt civarıydı fakat turbo için küçük olduğunu düşündüğümden 4" kalınlığında 19lt bir intercooler aldım. Intercooler için on ızgarayı kesip biçmem gerekti, ama sonunda yerine sığdırabildim.

Hala motoru yerine koyamadım önümüzdeki hafta gelicek ufak tefek birşeyler var onlarıda taktıktan sonra motoru yerine koyup turbonun hotside ını yapıcak bir egzozcu bakmaya başlicam. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Hotside içinde dizay şu şekilde olucak sürücü tarafındaki headersı değiştirmicem şanzımanın altında yolcu tarafıyla yukarda birleşip turboya girecek.
    Konu MUY37 tarafından (06-03-2018 Saat 14:02 ) değiştirilmiştir.
    - The Ultimate Sleeper -

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hedeflenen güç ne olcak ? tutunma sorunun vardı hatırladğım kadarıyla turbo da daha zor olcak gibi gözüküyor..

kolay gelsin.
    Alıntı DENON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dün akşamki yarıştan önce start verecek olan hatun dediki elimi bı yerıne götürüp : kazansanda kaybetsende bu senın ama kazanırsan hepsi senın , iliğimi guruttu gevurun gızı yarışı kazandıktan sonra

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ramcho® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hedeflenen güç ne olcak ? tutunma sorunun vardı hatırladğım kadarıyla turbo da daha zor olcak gibi gözüküyor..

kolay gelsin.
    Bu setup amerikadaki pompa benziniyle 1 barda otomatik şanzıman ve açık konvertörle tekerde 550bg civarlarını alıyor ki şanzıman ve konvertör faktörlerini katarsak krankta 700bg civarında bir güç söz konusu. Bende methanol ve yakıta ethanol katkısıyla burda buna yakın güçler hedefliyorum. Tutunmayla ilgilide jant lastik ve amortisörler kasım gibi teslim edilmiş olucak. Projenin başında arkalara 325/50/15 koymak istiyordum ama kesip biçmeden sığmayacaklardı bende 295/55/15 Mickey Thompson ET Street S/S yarı slick drag lastikleri sipariş ettim. Makas ve traction bar ile devam etmekten vazgeçtim. Amerikada bir kaç firma buldum bolton 4 Link kitleri üreten onlardan birini seçip getirtmeyi düşünüyorum. Böylece arkalar makaslardan kurtulup coiloverlara geçmiş olucam.
    - The Ultimate Sleeper -

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anladıgım kadarıyla makine epeyce guclu olacak, emeginize saglık kesenize bereket. custom manifold için iskender usta ile iletisime gecmenizi tavsiye ederim...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vallaha pick up sınıfına aşırı ilgisi olup HB araca sıkışmış olan ben, sizin bu yaptıklarınızı gördükçe çıldırmak üzereyim, proje süper gidiyor, hedeflenen güçler çok mükemmel, inşAllah alnınızın akıyla bu işi yaparsınız. Siz projeyi bitirdikten sonra eski pickuplara bi ilgi artar umarım ki böylece ortalıkta daha çok pickup görürüz

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Guzel gidiyor masallah...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

axcel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah gerçekten konunuzda çok iyisiniz emeğinize ve kesenize bereket...ne zaman discovery de sokak çılgınları programına denk gelsem illa şu kamyoneti görmeden kapatmıyorum şimdi sizin projenizde bana bunu anımsattı kolay gelsin tekrardan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotoğraflardanda anlayacağınız gibi Turboyu taktık. Kamyoneti salı günü kaan Egzoz Süreyya abiye bıraktım çarşamba akşamı teslim aldım. Tabi bunun için ne hazırlıklar yapıldı derseniz. Ethanolle de ayar yapmak istediğim için depoya ikinci aeromotive 340 pompa taktım. Tabi okadar kolay olmadı hem yeni yakıt hattının çapı hemde şamandır düzeneğinin elverişsizliği yüzünden biraz uğraştım. Fakat 2. pompa herzaman aktif olmayacak ethanole geçtiğim zaman istediğim bir parametre ile aktif olucak.

Tabi bununla birlikte hem yakıtın içindeki alkol oranını hemde sıcaklığını görmek için GM in yeni nesil araçlarında kullandığı flexfuel sensorü taktım. Böylece yakıttaki alkol oranına göre beyin yakıt ve ateşleme haritalarını kendi seçebilecek. Turboyla birlikte motoru takarken kullandığım C6 corvette regulatörüylede vedalaşıp, aeromotivein benzin regulatörüne geçtim. Yaptıklarım bu kadar, 4.8lt kamyonet motorunda 78mm turbo böyle duruyor birazda ona bakalım

Tabiki first start videosuzda olmazdı. Cold start olduğu için rolanti 1250 devirlerde ısındıktan sonra egzantriğin catırtısını net duyabileceğiniz bir videoda çekicem

Buda çıktıktan hemen sonra trafikte arkadaşımın çekmeye çalıştığı video...

- The Ultimate Sleeper -

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merakla bekliyoruz canavarı
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhteşem bir çalışma. kazasız belasız sürüşler.

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhteşem olmuş
    74 model sehpa...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler