User Tag List

Sayfa 5/25 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
474 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Alfa Romeo 159 - 1.9 JTDM - Büyük turbo, enjektör, intercooler, manifold,

SaruMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üniversitelere ders niteliğinde verilmesi gereken bir konu, muhteşem bir emek, saygıdeğer bir araç ve emektar sahibi. Alfa 159 sevdalısı biri olarak hem rengi hemde motoruyla değil Türkiye'de dünyada eşsiz bir araca doğru gidiyor. Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin.

ioz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hep hasta olmuşumdur 159'lara. Orijinali bu kadar yakışıklı olan nadir seri üretim araçlardandır. Emeğinize gelince.. Kelimelerle ifade edilemeyecek kadar fazla. Allah kaza, bela, ceza vermesin.

emre2blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba, soğuk bir akşamdan herkese iyi geceler / iyi akşamlar.

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim tekrardan. Oynuyoruz kendi kendimize. Farklı bir hobi. Kurcalamadan olmuyor Geçen zamanlarda bir iş aldığım için pek bakamadım arabaya, hergün küçük küçük topluyoruz. Siparişler veriyorum parçalar geliyor. Bakıyoruz eksikler var. Yine kargo bekliyoruz. Elimizde parça olursa uyduruyorum. Vb. Hepimiz bu yollardan geçiyoruz. Ciddi sabır gerekiyor. Sonuçlarını görünce içimden ciddi ciddi kahkaha atasım geliyor, sevinçten. Aman tanrım ben ne yaptım yine!

Bizim eski düz EVO için olan, K&N filtre olacak gibi değil. Delirmemek için zor tuttuk kendimizi. Herşey sıkışık. Orjinal filtreyi istemediğimize kesin karar verdik ama yeni filtre için yer arıyorduk derken. Tam bize göre bir filtre bulduk. K&N-4630. Elime ulaşması 4-5 gün sürsede, yerine koyunca süper oldu. Kullandığım köpük yardımıyla,filtrenin boyutlarını PC'de bulabildik. K&N sayfasında teker teker bütün boyutlardan uyan filtreleri seçtik. Sonra da Türkiyede bulabileceğim bütün filtreleri seçtik. En büyük olanını aldım.

Neyse birazcık görsel koymamda fayda var.

Intercooler su soğutma radyatörünü, bağlayamadım, çünkü direksiyon hidroliği geri dönüş soğutucusu çok kötü yerdeydi. Onu sökmeden önce küçük bir yağ radyatörü aradım. Hemen alabileceğim. Ama Aşırı gereksiz pahalı olmalarından dolayı hemen bir çıkma radyatör buldum, çok iyi işimi görecek. Çıkmacı 70TL istedi.

Bu arada Intercooler için yer açmam lazım, ama beyin ve Sigortalar yer açmama izin vermiyor. Radikal bir karar ile yine delirme işlerine girdik. ECU ve Sigortayı tek bir yerde topladık.

Parçalar geldi. Egzoz 70.1mm Çapında 4mt - Filtreden Turbo'ya kadar 88.9mm - 2mt, silikonlar yolda. flex parça da Silivri/Ortaköy - Hobi egzozdan alındı, tamamı paslanmaz çelik, dışı hasır, içi akordiyon.

Yarın daha güzel resimler ile burda olacağım, umarım.
    Konu emre2blue tarafından (26-01-2017 Saat 21:43 ) değiştirilmiştir.

Mr.Bilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah. Çok tatli bir makine olacak
    Life is Too Short To Stay Stock

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sensör kablolarının mesafeleri ile ilgili bir forum konusunda ölçüm değerlerinde problem oluşturduğunu okumuştum
    konu ile ilgili bir araştırma yapmalısınız
    elinize sağlık başarılı çalışmalar devamını dilerim
    zevkle takip ediyoruz

DenizKaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    muhteşem bi konu, emeğinize sağlık, kesenize bereket.
    Araç çok güzel ilerliyor

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şanzıman için ne düşündün abi , biliyorsun m32 öyle çokta iyi bir şanzıman değil. o kadar torku kaldırabilir mi ?
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SaLvi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sensör kablolarının mesafeleri ile ilgili bir forum konusunda ölçüm değerlerinde problem oluşturduğunu okumuştum
    konu ile ilgili bir araştırma yapmalısınız
    elinize sağlık başarılı çalışmalar devamını dilerim
    zevkle takip ediyoruz
    Sadece 2 sensörü uzattım onlardan biri MAP - 5cm
    diğeri de vites kutusundan KM göstergesi gibi bir sensör çalışmasından ve hatalarda bir problemim yok şu anda. Onun için sorun yok. Hepsi ekranlı kablo ve kesitleri de tutuyor.

Şanzıman için ne düşündün abi , biliyorsun m32 öyle çokta iyi bir şanzıman değil. o kadar torku kaldırabilir mi ?
    Hala birşey düşünmedim. Bu işler bitince sadece Q2 diff alacağım. O kadar. Kutuyu parçalamamak için elimden geleni yapacağım. Sabırlan parçalarımı bekliyorum diğer işler için. Onun da sırası gelecek.

Biraz güncelleme yapalım, bu arada. Biri iki iş yaptık bugün.

Sigorta Kutusu Bitti

Flex için redüksiyon Kaynattık

Marş Kablosuna minik bir ek. Ve bolbol lehimlendi.

CNC'de Y - Pipe yaptım.

Intercooler için sonunda yer açıldı.

En Önemli işlerden biri Filtre boru tasarımı için bir resim.

Konu emre2blue tarafından (28-01-2017 Saat 21:12 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gerçekten çok buyuk emek,para ama bana çok yanlış geliyor tüm bu tip projeler çünki 4 silindir bir motora bu emek boşa ve çok dayanıklıda değil bu yapılan modifiyeyi v8 v12 motoro yapmak çok daha mantıklı olur hatta bir v8 v12 v10 takılsa arabaya bunları yapmadan bu kalıtenin hem ses hem güç kalite ve hız, yöününden çok daha iyisi olur bunlar çok gereksiz, benim düşüncem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herşey sırası ile, bundan sonra V6 TDI olur sanırım. Elimdeki ile yetinmek, neler yapabiliyorum, ben neredeyim bilmek lazım baştan.

Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direk parça temini yerine kendinizin uğraşması oldukça emektar bir girişim olmuş projenizde başarılar diliyorum umarım istediğiniz gibi bir sonuç çıkartırsınız
    13' 6R Polo "HLG"
    10' E60 "ETJ"
    14' F20 "FJM"
    13' Rocco "FEP"

18' Civic DTEC "BGD"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşin en garip, güzel, zor ve olması gereken yeri de bu zaten. Şimdi TDI olsaydı bu araç, 1 ayda bilemedin 2 ayda biterdi. Yada Honda olsaydı hemen bitirirdik. En fazla parça beklerdik 1-2 ay o da sorun değil. Ama yapılmayanı yapmak asıl güzel olan. Şimdi JTDM 1.9 için 400HP uğraşılıyor. Benimkine benzeyen birkaç mod ile ilk denemede dyno da 305HP alan bir araç var şu anda. Onları fazlası var, benimde fazlam var mesela. Onlardan tek eksiğim +%70 injection duration yapılmış enjektörler. Ben o kadar zorlamak istemiyorum. Hedefleri 400HP çünkü onların. Biz 300HP civarında gezeceğiz. Mesela bu araçlar için birer ilk oluyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce 159 2.4 jtd pistonları ve turbosu ile motor toplayıp yapanlar daha çok tazeyken motor kırdı
    2. 159'um ve 159 ile 5. Senem
    Emeğiniz inanılmaz ama tüm bunları yapmadan önce M32 şanzımanı araştırarak yola çıktığınızı varsaymak istiyorum başarılar diliyorum.

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi birde şöyle bir nokta var 1.9 motor küçümsenecek bir hacim değil biz 1.3 multijete onu mu yapsak bunu yapsak diyoruz bilemedin 1.6 tdı lara bakıyoruz.. tabi bu kadar yüksek birşey yaptıgımız veya yapabileceğimiz yok ama 1.9 yani buda
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    159 Bence bu emeklere değecek, genel olarak pek değeri bilinmeyen bir araç o yüzden tebrik ederim kararınızdan dolayı.

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

arsenikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konu benden kaçmış ilk defa görüyorum ellerinize sağlık kesenize bereket, harbiden tebrik ediyorum önünüzde saygıyla eğiliyorum
    Bunlara çikolata istediğinde fare zehri vermeyen bakkalın amk.....

muratabdoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar, geçmiş olsun ve tebrik ederim

Burdan yazması kolay bana ama sizin çektiklerinizi az da olsa anlayabildiğimi düşünüyorum Bu sebeple büyük tebrik ederim ...

CNC ne oluyor onu çözemedim. Açılımını alırsam tam olarak anlamış olacağım. DIY gibi birşey sanırım. Ama bu daha profu ?
    Konu muratabdoglu tarafından (31-01-2017 Saat 11:37 ) değiştirilmiştir. Sebep: eksik mesaj
    VW MKV GOLF GTI #MASKD 2021~ Los Angeles, CA
    VW Scirocco TSI #Blueoflove 2013-2017 ISTANBUL

calamityeas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sigorta kutusunu tasarladığınız program solidworks mü acaba ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arsenikli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konu benden kaçmış ilk defa görüyorum ellerinize sağlık kesenize bereket, harbiden tebrik ediyorum önünüzde saygıyla eğiliyorum
    Hoşgeldiniz, ve estafurullah efendim, teşekkür ederim.

Merhabalar, geçmiş olsun ve tebrik ederim

Burdan yazması kolay bana ama sizin çektiklerinizi az da olsa anlayabildiğimi düşünüyorum Bu sebeple büyük tebrik ederim ...

CNC ne oluyor onu çözemedim. Açılımını alırsam tam olarak anlamış olacağım. DIY gibi birşey sanırım. Ama bu daha profu ?
    CNC açılımı garip, siz ona takılmayın. Bir tür freze diyelim. Kendi kesici eksenlerini servo motorlar ile kontrol ediyorsunuz. Bunun nasıl keseceğini bir yazılım ile yapıyorsunuz. ve İki cevabı birleştireyim. Solidworks adında bir program ile tasarım yapıyorum. Esprit Cam adında bir yazılım ile CNC'yi kontrol ediyorum. Genelde DIY denilen "Kendin yap" işinin dibine vurmuş durumdayım. yaptığım parçaların yüzde 90'ı piyasada yok. Onadan dolayı elimdeki CNC boş durdukça, kafam boş durdukça, televizyonda beynimi öldüreceğime bu tür işler düşünüyor ve yapıyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler