User Tag List

Sayfa 10/25 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon
474 sonuçtan 172 ile 190 arası

Konu: Alfa Romeo 159 - 1.9 JTDM - Büyük turbo, enjektör, intercooler, manifold,

izmirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılanlara hayran kalmamak elde degil maşallah.. inşallah istediğiniz sonucu elde edersiniz merakla takipteyim...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu açıldığından beri foruma ilk girdiğimde yeni mesaj varmı diye baktığım bir konu, eline emeğine sağlık öncelikle.

İmalat aşamaları bitmeden motorun üstüne kapak yapılabilir mi alüminyumdan , cnc de harikasın zaten. ( bu arada motor kapağı varmı bilmiyorum orjinalinde)

Kaput açıldığında hem şık hemde derli toplu bir görüntü olur. Vw motorları artık kapaksız çıkıyor nefret ediyorum kaputu açmaya aracımda
    Alıntı Gökhan Bilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    allah cümlemize akıl fikir versin

emre2blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba,

Kapak var. Oldukça da güzel. Ama birşeyler yaparmıyım bilmiyorum şu anlık. Orjinalini kesinlikle yeniden boyamam lazım ama iş sonunda. Bu aralar iş bitti sayılır. Araba geziyor ama boost yok. VNT yok. Perşembe günü Muayeneye girecek. Sonrada Turbo kontrol için sökülecek ve bakarsın Billet bir emme pervanesi ile dönebilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba arkadaşlar minik birer güncelleme atayım şimdiden.

Silecek Su deposunun yerini değiştirdiğim için Eski direksiyon hidrolik yağı soğutucusu iptal oldu. Zaten baştan da beğenmemiştim. Girişi dardı. Direksiyon sertleşmişti. Şimdi kendi radyatörümü kendim yaptım taktım. Mükemmel oldu. Süper şu anda.

Su hortumlarına biraz kelepçe ayarladım. Sarsıntıdan biryere sürtüp yemesinler diye.

Yeni Akü aldım Süper birşey, hiç sorunsuz tek marşta çalıştırıyor artık.

Hava Filtresi için yeni bir kutu yapmam lazım

Bugün'ün en güzel özelliği muayene idi. Araçta yapılan bütün modifiyeler sorunsuz olarak geçti. Far ayarında takılırım falan derken xenon farımız istifa etti muayene uzmanının önünde

Kışlık lastiklerin birinde de balon vardı. Bu ikisi yüzünden kaldım. Ama çok mutluyum. Haftaya Continental PremiumContact 6 Lastiklerim gelecek. Ozamana kadar yeni bir xenon lamba ile tekrardan geçeceğim

Sonra da istikamet Maslak;

yukcell88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne diyeyim bilemiyorum... Maşallah, harika bir emek...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize sağlık, çok özel çalışmalar yapıyorsunuz ve merak ettiğim ve hoşuma giden birkaç parçayı sormak istiyorum. Şu direksiyon hidroliği sıvısının soğutmasını yapan silindirik radyatörün cinsi nedir, ya da nereden temin ettiniz, satıcılara ne dersek anlarlar. Bir de büyük radyatöre giden spiral gibi bir hortum var onun cinsi ve özelliği nedir.. Belki çok yaygın bir malzemedir ama ben ilk defa görüyorum..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direksiyon yağ radyatörü veya soğutucusu desen yeter. Birçok çeşit var parasına boyutuna göre, soketlerine göre biçim biçim radyatör var. Ben kendi orjinaline benzetmek istedim kendim yaptım. Alüminyum kaynak yapamadığımız için paslanmaz çelikten yaptık. Güzel soğutuyor hiç sorun kalmadı. Ayrıca içi orjinali ile aynı çapta olduğu için süper güzel oldu. Diğer hortumun ne olduğunu anladım ama ben de ciddi adını bilmiyorum. Sürekli çalıştığım hidrolikçiden aldım. Isıya dayanıklı, sürtünmeye dayanıklı, dönüş yarı çapı gördüğünüz üzre dar. ve süper esnek. Kırma şansınız yok. İçi de ipli. Yarın sabah söz adını sorar buraya yazarım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @qulozet -- Hortumun adı : "Kanallı sıcaksu hortumu" diye geçiyor.

Alt Kat : EPDM KAUÇUK.
    Takviye : YÜKSEK MUKAVEMETLİ SENTETİK TEKSTİL VE ÇELİK SPİRAL TEL.
    Üst Kat : SÜRTÜNME, ISI VE HER TÜRLÜ HAVA ŞARTLARINA DAYANIKLI KANALLI EPDM KAUÇUK.
    Kullanım Yeri : SANAYİDE VE OTOMOTİVDE YÜKSEK ISI İLE YIKAMA VE SICAK SU EMME VE TAHLİYE İŞLERİNDE. -40°C/+125°C -40°F/+257°F
    Normlar : ISO 1307

GEB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam elinize, emeğinize sağlık cidden çok sağlam bir iş başardınız tebrik ederim. Bilgi ve tecrübeyi konuşturduğunuzu düşünüyorum.. Konuyu haftalık olarak takip ediyordum foruma üye olunca ilk mesajımı size yazmak istedim. Konuyu okurken muayeneden nasıl geçecek acaba diye düşünürken iki basit sorundan dolayı kalmanıza ayrıca sevindim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler,

Madem yazı yazacağım biraz resimli olsun

Hemen Xenon Farları yeniledim, philips olarak aldım. Gayet yeterli ve güzel bir aydınlatma verdi.
    Aracı hemen Silivriden Çorluya getirdim. Kendi başına geldi, gayet iyiydi, şaşı oldum yolda, hasta oldum. bir gözüm hararette, bir gözüm basınçta, bir gözüm yolda öyle gittim geldim. Aracın ilk uzun yoluydu. 0.6 bar'ın üstüne çıkınca turbo yağı tutamayıp egzozdan hafif beyaz duman veriyor şimdi. Onun dışında gayet iyi gidiyor. Lastikleri değiştirdim. 3 lastikte de balon vardı hepsi çöp oldu. Continental PremiumContact 6 aldım 225/45/17 94Y XL buldum yeni.

Şimdi muayene zamanını bekliyorum, işimden dolayı anca salı gününe alabildim. Sonrasında hemen Maslak planım devam ediyor. Bu arada filtre kutusunu yapacağım ve Intercooler Su doldurma ve gözetleme yerini yapacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muayene işi tamamdır. Artık Rahatlıkla dolaşıyorum.... Bir güncelleme ekleyelim.

Filtre Flanşını yaptım, keçe ve oringler geldi.

Genleşme Tankını Yaptım Hem su doldurmaya, hem de su seviyesini izlemeye çok güzel oldu.

Filtre ile ilgili işim Tamamen bitti.

Ve Tampon kapanmadan önce son resimler

Biraz video da ekleyelim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine Merhaba

Araçtaki ufak tefek yerleri de bitirince artık onunla gidip gelmeye başladım. Hem rodaj tamamlıyorum hemde artık başka arabalara gerek yok diyorum. FE&KA turbodan randevu almıştım, hem Billet Paller için, hemde bakım için. Bu hafta Cuma günü Paller geldi. Cuma günü, öğleden sonra gelen paller için hemen direkt FE&KA'ya gittim. Aracı karşısında bir tamircide lifte kaldırıp Turboyu söktüm. Turboya bakıldı pek birşey görünmüyordu. Sadece Yağı egzozdan değil de emme tarafından basıyordu. Tam tahmin ettiğim gibi. Paller'in eğri olduğunu biliyordum. Balanstan dolayı yağ sızdırıyordu sanırım.

Hemen turbo söküldü, en ufak parçasına kadar temizlendi. Yeni Pal'imiz Takıldı. GTX Tipi 2. GEN 10+0 Pal taktık turboya.

Ve Hemen balansa başlandı. Tabiki orda arkadaşlar sağolsunlar forumlar dan takip edenlere karşılaştık. Corsalar gördük 1.7 yüklü yüklü , sohbet muhabbet derken 2 saate yakın ciddi bir balans işlemi yapıldı. Fabrika normalin 3.5 katı daha az titreşime kadar indirildi. 106.000Rpm'e kadar çıktık rahatça. Neyse Sonra da Hemen Vakum'a çevirme işlemi başladı. Mekanik olarak uydurabileceğimiz en rahat şekilde bir aparat takarak Vakuma'da çevirmiş olduk. Sonradan ben detaylı olarak belki tekrardan bakacağım ama şimdilik süper oldu. Akşam 10 gibi işimiz bitti ve testlere başladık. Alt devirlerde iyileşme oldu fakat yazılımsız olarak yapılacak en iyi durumdayız. 2500RPM'den sonra da ciddi farklılık oldu. Zaten mevcut yazılım 1.6 bar'a kadar izin veriyor. Bizimki zaten 5000'rpm 'e kadar bunu stabil basıyor. Gece 1:30'de Çorluya vardım, yolda gezerek oynayarak, denemeler yaparak geldim. Şu anda çok mutluyum sonuçtan. VNT ve MAP ciddi tam ayarsız olmasına rağmen eski günlerinden daha iyiyim. Özlemişim cidden. Artık yavaş yavaş devam edeceğim. projeye,

AFR, EGT ve bütün intercooler derecelerini izlemek için yapmıştım bunu, onu bitirdim kutusunu. Şimdi Yazılımı ve PCB montajları kaldı. Ayrıca MOTUL 8100 X-Clean 5w40 Aldım. 5LT Turbo ileişim bittiği zaman 1000km 'de tamamlanmış olacak. Ozaman değiştireceğim Castrol'ü.

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi şanzımanla ilgili iyileştirme yapıyor musun peki. bronz baskı balata gibi mesela. m32 şanzıman pekte iyi bir şanzıman değil. 350 nm nin üstünü kaldırmıyor diye okudum alfa forumlarında ben ?
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1000£ veriyorsun hepsi düzeliyor. 2. GEN kutular var Diff dahil. Ama bir süprizim olabilir bu konuda biriyle konuşuyorum yurtdışında yine. Param kalmadı lanet olsun İlk önce rahat rahat sürerim sonrada bakarsın değişik bir kutu takabilirim...

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hava filtresi kutusu çok güzel olmuş.tomponda delik olucakmı.yoksa arkasında bu şekilde durucakmı

ne güç çıkıcak çok merak ediyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Filtre bu şekilde kapalı duracak, su çekmemesi benim için en önemli konu. Geçen Silivri ve Çorluda yağan sağnak yağmur ve doludan sonra bence iyi iş çıkardı diyebilirim.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emre2blue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Filtre bu şekilde kapalı duracak, su çekmemesi benim için en önemli konu. Geçen Silivri ve Çorluda yağan sağnak yağmur ve doludan sonra bence iyi iş çıkardı diyebilirim.
    Yanlış hatırlamıyosam K&N filtre kullanmıştınız. K&N filtrelerin belli bakım periyodu var, her defasında filtre temizliği için tampon inmek zorunda kalacak gibi duruyo, bi de o filtre kazanı/kutusu umarım kolay sökülüp takılıyodur. Bir de ayrıca merak ettiğim konu, filtrenin ucu nerden ne şekilde hava çekecek.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış hatırlamıyosam K&N filtre kullanmıştınız. K&N filtrelerin belli bakım periyodu var, her defasında filtre temizliği için tampon inmek zorunda kalacak gibi duruyor, bir de o filtre kazanı/kutusu umarım kolay sökülüp takılıyodur. Bir de ayrıca merak ettiğim konu, filtrenin ucu nerden ne şekilde hava çekecek.
    1) K&N nin verdiği peryodlara olabildiğince uyacağım ve sıvısı ile (yağ) temizleyeceğim.

2) Her defasında tampon inebilir. Ama İşin güzel bir tarafı var. Bu filtre kutusu da Alttan çıkarılabilir duruyor. Daha ciddi test etmedim ama kanırtarak rahatlıkla çıkacak şekilde tasarladım. Yandan çok rahat Alt taraf için ise az bir kanırtmak lazım.

3) Filtre ucu Plakanın arkasından hava alıyor. Alttan üstten açık yerler var. Yani Arabanın en altından da hava çekebilir. Üstten logonun içinden de hava alabilir. Zaten orjinal şnorkel'de aynı yerden hava çekiyordu. Yani pek sorun yok. Sadece Ciddi büyük taş falan çekmesin diye önüne bir 5mm X 5mm elek koyacağım o kadar.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emre2blue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1) K&N nin verdiği peryodlara olabildiğince uyacağım ve sıvısı ile (yağ) temizleyeceğim.

2) Her defasında tampon inebilir. Ama İşin güzel bir tarafı var. Bu filtre kutusu da Alttan çıkarılabilir duruyor. Daha ciddi test etmedim ama kanırtarak rahatlıkla çıkacak şekilde tasarladım. Yandan çok rahat Alt taraf için ise az bir kanırtmak lazım.

3) Filtre ucu Plakanın arkasından hava alıyor. Alttan üstten açık yerler var. Yani Arabanın en altından da hava çekebilir. Üstten logonun içinden de hava alabilir. Zaten orjinal şnorkel'de aynı yerden hava çekiyordu. Yani pek sorun yok. Sadece Ciddi büyük taş falan çekmesin diye önüne bir 5mm X 5mm elek koyacağım o kadar.
    Benimki de soru mu Böyle ince işçilik ve her detay düşünülerek, hesaplanarak yapılan bir işte tabi ki böyle bir cevap gelecekti. Yaptığınıza hayranım, umarım bir an önce bitirir, yazılımı da yapar bir dynoya çıkarsınız. Yolum düşerse kendi gözlerimle de görmek isterim. Tekrardan tebrikler
    öyle işte.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler