User Tag List

Sayfa 13/25 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon
474 sonuçtan 229 ile 247 arası

Konu: Alfa Romeo 159 - 1.9 JTDM - Büyük turbo, enjektör, intercooler, manifold,

M.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Saygıyyla okuyorum konuyu

atakangktepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Heyecanla okudum tüm konuyu, mühendislik, bilgi ve ezber dışı davranmanız tüm işlemleri mantığınızla gerçekleştirmeniz gerçekten saygı duydum. Yazılım geliştiriciyim arada sırada ecu programlama ve mekanik kısıma biraz daha yönelmek istemiyor değilim, konuyu okuyunca ciddi anlamda motive oldum belli ki alaylısınız, kendinizi bu şekilde geliştirmeniz takdira şayan. Merakla takip ediyorum konuyu, umarım istediğiniz sonuçlara ulaşırsınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muazzam maşallah emeğinize sağlık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elinize sağlık cidden mükemmel
    Romeo <3 Giulietta

calamityeas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi güncel bekliyoruz

emre2blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba,

Evet uzun zaman oldu, işler güçler iyice bastırdı, zamansızlık büyük problem oldu , Ama geçen zamanda birçok şey öğrendim. Ciddi Overboot problemleri yaşadım, Birkaç sefer silikon hortum çıkardım yerinden. Gitmeye gidiyor ama IAT feci artıyordu. Arkadaşlarım sağolsunlar beni ikna etmek için çok uğraştılar, içeriye normal gliserinli saat koymam için. Birde baktık ki Bu Turbo ile yazılımda sadece 1.6 Bar talep edip 3.0 Bar alıyor muşuz. VNT kontrolcüsü kafayı yiyene kadar basınca da, Kontrolcü ben bıraktım bu işi, hayırlı işler sana diyince, araba delirmeye başladı. Neyseki hızlıca problem in kaynağını bulup, bazı uygulamalar yaptım. Şimdi 1.6-1.8 bar'da yavaş yavaş yürütüyorum arabayı. Ama yinede tatmin edici biryerde değil. Boost dalgalanmak istiyor, gaza bastığım zaman, Ayak kası yaptım şu anda. Basmadan bu kışı biryerleri kırmadan geçirmek istiyorum. Kış geldiği için ön takım bakımları zorlunlu hale geldi. Onları hallettim. Şu anda fantazi işlere kafa yoramıyorum.

Sulu Intercooler işini iyice öğrenmeye çalışıyorum şu anda, çok araştırma yapıyorum, buradan pek birşey öğrenemedim. Sanırım en koca forumda en bilgilisi ben çıktım desem yeridir. Yada pek paylaşım yok bu konuda, Öğrendiğim kadarıyla bazı değişikliklere gideceğim Türkiyede bulabildiğim parçalar ile. Havalı Cooler'a dönmek yok bu arada, Yeni ve farklı bir tasarım ön radyatör ile devam edebileceğim sanırım. 106C IAT gördüğüm oldu 3 BAR Boost ile. Tabiki amacımız bu değildi ama gösterge takılınca anca görüyoruz bu değerleri.

Geriye AFR sensörü falan takmak kaldı. Yaptığım ekranda bazı değişiklikler de yaptım. Onlara AFR'yi de ekleyeceğim. Bazı temel değerleri görmek iyi olacak. Birde göğüse eklemem lazım bu ekranı. Ona çalışacağım. Yapılacak çok iş var anlayacağınız. Zaman sorunu çok büyük problem. Başkasına da veremem araba bana her daim lazım. Proje arabası ama sürekli de binmem lazım olunca, benden tecrübeli arkadaşlar abilerimiz bilirler, sıkıntı büyük oluyor.

Bu arada Turbo 3 Barda kaç derece üfler için sizlere bilgi 265C derece gördüm ben. eğer kalibrasyon doğru ise orjinal olması gereken değer daha da yüksek 270C gibi. Yani ben bu ısıyı 20cm yerden geçirip soğutmaya çalışıyorum anlayacağınız.
    Ambient = 30C iken bu değere çıkabiliyor bu arada...

İşte böyle onun dışında aklıma gelen sadece Ankaradan aldığım Varta Akü yüzünden 550TL kazıklandım... Yurtiçi kargoda akü kırıldı, Ne satıcı kabul ediyor. Ne de Yurtiçi kargo kabul ediyor. Para gitti akü bende. En son satan adama açtım saydırıp kapadım. 1 ayda çözemediler. Telefona çıkmıyorlar, her defasında başka biri açıyor telefonu falan. .....

Herkese iyi geceler şimdiden..

umrdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emre bey yok mu yeni bir gelişme, video foto vs. ?

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3barda 265 dereceyi nasıl ölçtünüz.

merak ettim cont 1.4,peak 1.7 bende hava sıcaklığı 40 derecede 75iat gördüm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Merhaba,

Uzun süredir birşey yok. Parasızlıktan zamansızlıktan ellemiyorum araca, yapacak şeyleri listeledim öylece bekliyorum... Bu aralar işler sıkıntıya girdi. Geçecek yakında umarım.

Size birkaç video link vereyim. Yaptığımız işlerler alakalı..

Uzun yolda özellikle 4. ve 5. Viteste boost ne durumda görmek için bastık. Sonuçta araba alarm verip VNT 'yi %50 'ye çekti. O da boşaltmaya yetmediği için araba bir anda ciddi basınç kaldırdı. Silikon hortum yerinden çıktı.

[B]İyiki yanımda takımları taşıyorum. Çektim benzinliğe hemen bağladık yerine. İyiki Suphide yanımdaymış.. Sonraki günde kendi kontrolcüm üzerinden basınc ayarını iyice kıstım şimdi 1.6 Bar'ın üstüne çıkmıyorum. Hala Aynı MAP ve MAF sensörü ile devam ediyoroum. Yeni sensörleri almıştım zaten. Ama bekliyorlar. Yazılım konusunda bazı şeyler öğreniyorum. Kendim kalibre edeceğim sanırım sensörleri. Ondan sonrada belki orjinaline dönüp sıfırdan yazarım. Bilmiyorum şu anda biraz kafam karışık.

Isılarıda bu şekilde okuyorum. Intercooler girişinde ve çıkışında Sıcaklık sensörlerim var. Ayrıca Intercooler giriş ve Çıkış sıcaklıklarını da görebiliyorum. Hala yapım aşamasında, AFR'yi de ekledim . Ama daha araca takmadım.
    3 Barda bu sıcaklıkta sokulan hava aslında 2.6 Bardaki verimi veriyor. Yani 2.6 Barda düzgün soğuk bir hava soksak araç çok daha iyi performans verecek. VNT ayarı ile ilgili bayaa araştırma yapıyorum. Büyük turboya geçip VNT ile ayar yapmadan nasıl olur bilmiyorum. Diğer projelerde görüyorum VNT'ye pek bakan yok sanırım. ayarlayan, veya ayarlatan yok. Şimdi arkadaşlarım da okuyacak diyecekler. Yav Emre abi, yine uçtu ayrıntıda boğuldu. Keşke taksaydı external WasteGate yürürdü giderdi. Ben bu şekilde öğrenmeye çalışacağım bakalım ne olacak.

Bu arada Sulu intercooler olayı hakkında daha çok bilgi edindim ve neler yapacağımı belirledim. Ama kiminle konuşsam gereksizliği üzerine ciddi bilgi elde ettiğimi söyleyebilirim. Universite hocalarına bile danıştım. Herkez uzak dur diyor. Tabiki komplex tabiki sorunlu, ama ne bileyim. Birgün lazım olduğunda kimse ne yapacağını bilemeyecek. Çünkü ben idda ediyorum Türkiyede iki üç kişi haricinde kimse bu olayı bilmiyor. Onlarda zaten kendileri yapıyor, Kimse talep etmediği için kimse de öğrenmemiş. Şimdi Ön radyatörü değiştireceğim. ve su pompası değişecek sanırım. Radyatör daha kalın olacak ve suya direnç göstermeyecek. Bu şekilde olursa pompanın debisi artacak ve daha çok ısı transferine izin verecek.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Proje devam ediyor ama biliyorsunuz. Zaman ve Para butür projelerin olmazsa olmazı. Biryere gelip bekliyor olmak gerekiyor sanırım.

Daha da öğrendiklerimi yazarım, zaman oldukça. Siz sormaktan çekinmeyin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emre2blue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Merhaba,

Uzun süredir birşey yok. Parasızlıktan zamansızlıktan ellemiyorum araca, yapacak şeyleri listeledim öylece bekliyorum... Bu aralar işler sıkıntıya girdi. Geçecek yakında umarım.

Size birkaç video link vereyim. Yaptığımız işlerler alakalı..

Uzun yolda özellikle 4. ve 5. Viteste boost ne durumda görmek için bastık. Sonuçta araba alarm verip VNT 'yi %50 'ye çekti. O da boşaltmaya yetmediği için araba bir anda ciddi basınç kaldırdı. Silikon hortum yerinden çıktı.

[B]İyiki yanımda takımları taşıyorum. Çektim benzinliğe hemen bağladık yerine. İyiki Suphide yanımdaymış.. Sonraki günde kendi kontrolcüm üzerinden basınc ayarını iyice kıstım şimdi 1.6 Bar'ın üstüne çıkmıyorum. Hala Aynı MAP ve MAF sensörü ile devam ediyoroum. Yeni sensörleri almıştım zaten. Ama bekliyorlar. Yazılım konusunda bazı şeyler öğreniyorum. Kendim kalibre edeceğim sanırım sensörleri. Ondan sonrada belki orjinaline dönüp sıfırdan yazarım. Bilmiyorum şu anda biraz kafam karışık.

Isılarıda bu şekilde okuyorum. Intercooler girişinde ve çıkışında Sıcaklık sensörlerim var. Ayrıca Intercooler giriş ve Çıkış sıcaklıklarını da görebiliyorum. Hala yapım aşamasında, AFR'yi de ekledim . Ama daha araca takmadım.
    3 Barda bu sıcaklıkta sokulan hava aslında 2.6 Bardaki verimi veriyor. Yani 2.6 Barda düzgün soğuk bir hava soksak araç çok daha iyi performans verecek. VNT ayarı ile ilgili bayaa araştırma yapıyorum. Büyük turboya geçip VNT ile ayar yapmadan nasıl olur bilmiyorum. Diğer projelerde görüyorum VNT'ye pek bakan yok sanırım. ayarlayan, veya ayarlatan yok. Şimdi arkadaşlarım da okuyacak diyecekler. Yav Emre abi, yine uçtu ayrıntıda boğuldu. Keşke taksaydı external WasteGate yürürdü giderdi. Ben bu şekilde öğrenmeye çalışacağım bakalım ne olacak.

Bu arada Sulu intercooler olayı hakkında daha çok bilgi edindim ve neler yapacağımı belirledim. Ama kiminle konuşsam gereksizliği üzerine ciddi bilgi elde ettiğimi söyleyebilirim. Universite hocalarına bile danıştım. Herkez uzak dur diyor. Tabiki komplex tabiki sorunlu, ama ne bileyim. Birgün lazım olduğunda kimse ne yapacağını bilemeyecek. Çünkü ben idda ediyorum Türkiyede iki üç kişi haricinde kimse bu olayı bilmiyor. Onlarda zaten kendileri yapıyor, Kimse talep etmediği için kimse de öğrenmemiş. Şimdi Ön radyatörü değiştireceğim. ve su pompası değişecek sanırım. Radyatör daha kalın olacak ve suya direnç göstermeyecek. Bu şekilde olursa pompanın debisi artacak ve daha çok ısı transferine izin verecek.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Proje devam ediyor ama biliyorsunuz. Zaman ve Para butür projelerin olmazsa olmazı. Biryere gelip bekliyor olmak gerekiyor sanırım.

Daha da öğrendiklerimi yazarım, zaman oldukça. Siz sormaktan çekinmeyin

Hocam Allah sabrınızı artırsın gerçekten zor bir proje ciddi bir emek ve para var. Umarım sorunsuz binip gazlayacak seviyeye gelecek.

Aslında JTDM için yurt dışında baya uğraşan var hatta bugün sadece JTDM motorlara tuning parçaları üreten bir web sitesine denk geldim, kendimde Giu kullandığım için denk geldim. Aslında konuyu alfaowner'a taşısanız çok ciddi ilgi çekebilir. Gerçi yardımcı olabilirler mi emin değilim, çünkü yaptığınız bazı uygulamalar(Sulu cooler vs. ) dünya da tek olabilir bu araçlar için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cooler giriş çıkış sıcaklık farkı nedir???cooler nekadar soğutabiliyor merak ettim.

ben filtreden giren ısıyı ölçebiliyordum önceki aracımda,iat da çokta anlam ifade etmiyordu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı umrdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam Allah sabrınızı artırsın gerçekten zor bir proje ciddi bir emek ve para var. Umarım sorunsuz binip gazlayacak seviyeye gelecek.

Aslında JTDM için yurt dışında baya uğraşan var hatta bugün sadece JTDM motorlara tuning parçaları üreten bir web sitesine denk geldim, kendimde Giu kullandığım için denk geldim. Aslında konuyu alfaowner'a taşısanız çok ciddi ilgi çekebilir. Gerçi yardımcı olabilirler mi emin değilim, çünkü yaptığınız bazı uygulamalar(Sulu cooler vs. ) dünya da tek olabilir bu araçlar için.
    Merhaba, zaten proje orda da açık, ordan da ciddi yardım aldım çoğu zaman, Joel ile tanışıyorum, konuşuyorum sürekli. JTD-Performans sitesinin sahibi, ve parçaları da kendisi yapıyor. Orda zaten ciddi projeler var ve bu onlara göre basit kalıyor sanırım.

Ve Sulu cooler olayına gelirsek eğer. Asıl problem orda. Kimse tabiki bilgi paylaşmak istemiyor. Her forumun verebileceği bilginin bir istek sınırı var. Orda AlfaOwnersClub çok iyi bir yer bu kadar bilgimi ordan öğrendim, ama yinede sınırlı. Başka bilgiler için başka forumlara yönelmem lazım. Ben bazen düşünüyorum ben mi çok şey anlatıyorum diye. Ama forumların amacı bu değil mi, yoksa hepimiz buraya selamlaşmak için mi geliyoruz. Bildiklerimizi paylaşmak için değil mi? Yurtdışında gördüklerimizi anlatmak için değil mi? Başka projelerden elde ettiğimiz bilgileri. Tabiki anlıyorum bazı bilgiler var. Insanlar bunlarla para kazanıyorlar. Ondan dolayı paylaşmıyorlar. Onlara diyeceğim yok, ama böyle bir proje zaten yapılabiliyor birçok yerde, Çok kalın kafalıyım ve Inatçıyım, ille öğreneceğim bu işi diye ısrar ediyorum. Duyan bilen herkes. Yapma parana yazık millet ne yapıyorsa sende ondan tak unut gitsin diyor. Haklılar da boşuna para da olabilir. Ama kabaca dersek eğer ben bilgiyi hala bulamadım, akıl veren çok. Kimseye kızmıyorum yanlış anlaşılmasın, dost acı söyler çünkü. Onlar da benim iyiliğimi ve projenin hızlıca sonuçlanmasını istiyorlar. Ama yine diyorum ben aradığım bilgiye ulaşamadım. Google 'da elde edebileceğiniz bilgi cidden vasat: Su pompa ve Cooler yapıyon bağlıyon soğuyor. Ben bu bilgiyi sadece bu araba için değil, ileride yapacağım diğer arabalar içinde bulmak istiyorum. Bakalım neler olacak.

Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cooler giriş çıkış sıcaklık farkı nedir???cooler nekadar soğutabiliyor merak ettim.

ben filtreden giren ısıyı ölçebiliyordum önceki aracımda,iat da çokta anlam ifade etmiyordu.
    Vallaha ben heryeri ölçüyorum. Cooler'a 265 Derece hava sokuyorum. 106 'derece hava çıkıyor. Eğer sorduğunuz bu ise.

Turbo Sonrası hava 265 Derece
    IAT = 106 Derece oluyor.

Şu ana kadar ciddi hesapla yaklaşan tek firma "bellintercoolers.com" oldu. Onlara göre su pompası yetersiz kalıyor. Isıyı taşımada. Sistemdeki elemanlar arasında direnç fazla bu da debiyi düşürüyor. Ciddi bir pompa ile çözülür bu iş. Yada direnci düşürecek bir ön radyatör ile çözülebilir. Daha yazışmalarımız devam ediyor. Kendimce fantazi bir pompa buldum ama 440USD biraz yüksek bir fiyat. Bunu söylediğimde arkadaşlarım konuyu hemen Havalı cooler'a getiriyorlar.... Naapalım çokta haksız sayılmazlar. Baksanıza kimse bu şekilde benim gibi diretipte bilgi öğrenmeye zaman ayırmaz. Bakar diğer adam ne yapıyor. Aynısından siparişi verir, takar, kullanır arabayı, çeker videosunu, ohh misss...

Bu arada Türkiyede radyatör bile yaptırmak ciddi iş. Ben yurtdışındaki tasarımları görünce gerçekten firmalara kızmıyor değilim. Yapsın abicim güzel bir FINN tasarımı biz satalım dünyaya, neden hala 1950 model FINN tasarımlı radyatörü ve Intercooler'ı bize kakalamaya çalışıyorlar anlamıyorum. Sonra cari açık falan filan .... Yapın kardeşim bizde Amerikadan Garette'e yalvarmayalım. FINN tasarımı/Yoğunluğu çok önemli, aynı hacim cooler için bile fark ediyor verimi.

Ve Ben inanıyorum ki dirseklerden dolayı cooler'ın tamamını kullanamıyorum. Bazı akış analizleri yaptım. Cooler'ın %30'undan hava geçmiyor. Onu da çözeceğim..

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cooler endtankları 5 eksen CNC ile tam açıları yumuşatarak yapıyorlar. Çünkü boru bükme yada lazer kesim alu plakaları kaynak ile birleştirme ile yumuşak geçişler olmuyor. Cooler peteklerinin tamamı çalışmıyor.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cooler endtankları 5 eksen CNC ile tam açıları yumuşatarak yapıyorlar. Çünkü boru bükme yada lazer kesim alu plakaları kaynak ile birleştirme ile yumuşak geçişler olmuyor. Cooler peteklerinin tamamı çalışmıyor.
    Ehh çok yapan görmedim ama, genelde alıp takıyorlar. Anca senin benim gibi azcık kırık adam olursa böyle yapar CNC 'de Geçen TDIforum'da vardır birisi PD toplamış Emme manifolduna kaynatmış cooler çekirdeğini. Basmış basıncı araba sürekli kara duman atıyor. Bakmışkı Hava 1. ve 2. silindirlere girmiyor. Dirsek girişine iki teneke takıyor. Araba roket sonra... Sanırım benimki roket olmayacak ama verim artacak. Ölçülebilir olduğuna hemen kendini belli edecek zaten...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    106iat çok yüksek.90iat da castrol su olmuştu.

mesela benim araç yazılımlı (160-165hp)peak 1.7 cooler 3lt iat en yüksek 75gördüm.shell hafif dumanlı.arkadaşta stock 136lık var.cooler 4,2lt peak 1.5 aynı yol aynı hızlarda iat ondada 75ti.

bir arkadaş yazılım dp filtre aracına cooler büyüttü.iat 10derece farketmiş.uzun basarsa gene şişiyor araç.sanki bağzı şeyler çokta coolera bağlı değil gibi.

yakıt filtresinin bile iat ı etkilediğine şahitim.dizel kısmında ki konuyuda biliyorsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Normal kullanımda IAT neredeyse = Atmosfer sıcaklığı... Ama basınca şişiyor, vetabikide yeniden eski haline geliyor. Yani sistem çalışıyor ama daha güçlü olması lazım. Şimdi coolerda hacim var, malesef FINN yoğunluğu yetersiz kalıyor. Bir de o ısıyı dışarıya taşımak lazım. Su debisi yetersiz kalıyor. Burda işte konuyu kimse bilmediğine deneme yanılmaya döndü iş. Onu da çözeceğim. Azcık masraflı olacak. İşi yapabileceğine inandığım insanlara sordum birkaç defa, yardım eden bir kişi oldu sadece. Ama cidden hani şunu bu kalınlıkta yapmak lazım, etmek lazım su şu debide olacak falan diyebilecek adam çok az. Ben tanımadım öylesini. Buldum ama o da konuşmak istemiyor bu cooler setup'ı görünce. At çöpe bunları dedi. Zorladım azcık. Sen bana öğret ozaman çöpe atayım dedim. Cevap bile vermedi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emre2blue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Normal kullanımda IAT neredeyse = Atmosfer sıcaklığı... Ama basınca şişiyor, vetabikide yeniden eski haline geliyor. Yani sistem çalışıyor ama daha güçlü olması lazım. Şimdi coolerda hacim var, malesef FINN yoğunluğu yetersiz kalıyor. Bir de o ısıyı dışarıya taşımak lazım. Su debisi yetersiz kalıyor. Burda işte konuyu kimse bilmediğine deneme yanılmaya döndü iş. Onu da çözeceğim. Azcık masraflı olacak. İşi yapabileceğine inandığım insanlara sordum birkaç defa, yardım eden bir kişi oldu sadece. Ama cidden hani şunu bu kalınlıkta yapmak lazım, etmek lazım su şu debide olacak falan diyebilecek adam çok az. Ben tanımadım öylesini. Buldum ama o da konuşmak istemiyor bu cooler setup'ı görünce. At çöpe bunları dedi. Zorladım azcık. Sen bana öğret ozaman çöpe atayım dedim. Cevap bile vermedi
    biz 1 aydır crdi ile ugraşıyoruz.arabayı sat diyen bile oldu

senin olayın bizimkinin yanında yılan hikayesi gibi.

çok kez düz coolera geç yazdım ve sildim.hevesini kırmak istemedim.zaten alfayla uğraşman bile olay.

kolay gelsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emre hocam var mı bir gelişme ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı umrdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emre hocam var mı bir gelişme ?
    Bir gelişme yok, Para topluyorum, araba gayet iyi gidiyor, şu anlık. Zaten basmak için havaların kuruması lazım. Geçen haftalarda yolcu tarafında 2 lastiğide yardım. yolda kemik parçası varmış, manyağın biri inek kesmiş bacak kemiğini yola atmış. Sıyırdım ama yinede 2 lastik ta gitti. 110km/h ile gidiyordum. Arka lastik bildiğin ortadan ikiye ayrıldı. Ama araba hiç problem yaşatmadan rahatça yavaşladı ve kenara çekmeme izin verdi. Gece vakti lastik buldum çıkma, değirmenköyde yolun kenarında değiştirdik lastiği. Ne diyim bu aralar dikkatli dikkatli gidiyorum. Aman diyiiiim. Yaza kadar planlarım bol, bakalım neler olacak.

PS: Zor kırılan - kırılmayan - bir vites kutusu uydurabilirim. Çok düşünce var, zaman gösterecek.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler