User Tag List

Sayfa 7/20 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
378 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: 1988 BMW E30 Coupe Komple Restorasyon Projesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu projeye maddi anlamda değer biçilemeyeceğini düşünüyorum.
    İnşallah tez zamanda biter

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok güzel detaylı çalışıyorsunuz kesinlik ile v8 takın bakın piyasada var m62 4,4 çok ayrı bir yeri olur

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herşey çok güzel ama bi de sunroof olsa tadından yenmez diyorum
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Gökhan Kavuştu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Her detayıyla mükemmel bir proje oluyor, maşallah. Bu kadar ince işçiliğin olduğu bir projede sunroof görmemek tuhafıma gitti. Var mı ufukta bir sunroof günceli?
    GKGARAGE

Instagram | Spotify | Flickr

Emirhancakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim Allah kolaylık versin. Konuyu ilk açtığından beri takip ediyorum. Bir aralar vazgeçtiğini düşünmüştüm. Pes etti dedim. Etmemen güzel. Ben de eski bir aracın taban saçını kendi imkânlarım ile yapmaya çalışmıştım elimden geldiğince. Zor bir iş, çok sabır istiyor. Babanın kıymetini çok çok iyi bil..

Kullanmış olduğun çamurluklar, panel, kaput yan sanayi mı yoksa sıfır orjinal mı? Orjinal ile birebir tutmuyor hatlar, hiç bir yan sanayi parça da bildiğim kadarı ile.

hakan_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah elinize emeğinize sağlık çok güzel bir proje ilerliyor bende takipteyim konuyu. Keşke benim babamda televizyondan izlemeyi sevmek yerine sahip olup uğraşmayı sevseydi yıllardır içimde hayal bir bmw toplamak.
    umarım sizde hayalinizi bir gün gerçekleştirirsiniz, çok teşekkür ediyorum

Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan'ım maşallah kardeşim
    Baban konusunda çok şanslısın ki gerçekten bilgili ve donanımlo biri hasan abimiz. Zonguldak'a araba bakmaya geldiklerinde muhabbet edebilme şansımız oldu,eli öpülesi bir insan..
    Şüphesiz güzel olacak,m50 çok iyi bir tercih
    Kolay gelsin,Allah yardımcınız olsun
    sağolasın kardeşim benim, bir sonrakine ziyarete bununla geliriz inşallah

Alıntı Drive Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah böyle bir baba böyle bir imkan böyle bir araba süper bir proje gerçekten ellerinize emeklerinize sağlık
    Bi sizin babaya bakin bide baba arabaya boya koruma yaptim dediğimde arabaya değil bana iyi *** yedin dercesine bakan babama bakin
    bütün babalar baştacımız , sadece insanların zevkleri ilgi alanları farklı olabiliyor işte , belki de senin çocuğun , benim de çocuğum ilerde araba sevdalısı olmayacak , bilemeyiz ( not : böyle bir seçenek yok , en azından benim açımdan : )

Alıntı Mr.Bilal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah buram buram el emeği kokuyor. Birde arabanın rengi siyah mı olsa çok zalım durur gibi
    teşekkürlerr , siyah evet güzel de , ben kendi arabam oldumu siyahı sevmiyorum nedense , zalim durmasına duruyor da aracın hatlarını kapattığını çok boğduğunu düşünüyorum. inanın siyah hiç aklımdan geçmiyor

Alıntı mehmetomeracar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah çok güzel ilerliyor hazır kaporta işi bitmeden e30 m3 kiti yapılabilir mi
    evet yapılabilir fakat zamanımız yok , ocak gibi bulunduğumuz yerden çıkma durumu var , ancak önümüzdeki zamanda , kaporta - boya - elektrik - yürüyen ve geriye kalan '' HERŞEY '' i halledebiliriz m3 kit başlı başına en az 2-3 ay alır diye düşünüyorum ( çamurluk haricinde bagaj kapağıydı ön tampondu vs. baya işi var onun , sadece ona yoğunlaşmak gerekli )

Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Verilen emek muazzam, eminim arabanın işi bitip ilk marşı yaptığınızda ayaklarınız yerden kesilecektir
    Çok güzel ilerliyor, inşallah sorunsuz sıkıntısız tamamlanır
    Alıntı keremdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Babanın ellerini öp, ne kadar şanslı olduğunu bil, her babayiğidin harcı değil böyle detayıyla, böyle ufak hesaplamalarla uğraşmak, tek uyarım tabiki biliyorsunuzdur ama çok iyi hesaplama yaparak ön tarafın birleşmesi lazım. mm hata olursa arka birleşimde önde cm lere çıkar sapma yapar, Allah göstermesin sonuçlarını. Çok takdir ediyorum tekrar işiniz rast gelsin, tekeri düz bassın inşallah
    çok teşekkür ediyorum , sağolun hesaplamalar kitabına uygun şekilde yapıldı elbette , ölçüler fabrika neyse o

Alıntı GKS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o kadar sökmüşken dış görünüm m3 replika yapılabilir
    birebir yapılmış örnekleride mevcut.
    motor olarakta m50b20
    biraz yukarıda m3 replika / kit için olan durumu yazdım , şuanlık planımız dahilinde değil , ama kim bilir belki ilerde sadece m3 replika konversiyon olarak aracı ele alıp sadece ona yoğunlaşabiliriz, sonucta dıştan yapılack bir değişiklik, benim hep aklımın bir köşesinde olan proje zaten

motor zaten belli ve hazır , daha önce paylaşmıştım

Alıntı osmanaydo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah.
    Çok iyi ilerliyor.
    Bir Ankara'lı olarak, ille de sunroof diyorum.
    Kolay gelsin.
    sunroof listemize girdi girecek , bi yer ile görüşüyorum, süprizli son olabilir bu arada sağolun

Alıntı Tayfun.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu projeye maddi anlamda değer biçilemeyeceğini düşünüyorum.
    İnşallah tez zamanda biter
    aminn inşallah , maddi kısma girmiyorum haklısınız

Alıntı hamza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok güzel detaylı çalışıyorsunuz kesinlik ile v8 takın bakın piyasada var m62 4,4 çok ayrı bir yeri olur
    çok ayrı yeri olur da benim bütçem ona yetmez malesef , fazla olur günlük kullanım için hem umarım siz gerçekleştirebilirsiniz

Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herşey çok güzel ama bi de sunroof olsa tadından yenmez diyorum
    kısmet diyelim

Alıntı Gökhan Kavuştu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her detayıyla mükemmel bir proje oluyor, maşallah. Bu kadar ince işçiliğin olduğu bir projede sunroof görmemek tuhafıma gitti. Var mı ufukta bir sunroof günceli?
    bu gidişle oluacak sanki

burdan yetkililere sesleniyorum , doğum günüm yaklaşıyor , hediye sunroof kabul edilir , adrese gerek yok şubeden teslim de gönderebilirsiniz

Alıntı Emirhancakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim Allah kolaylık versin. Konuyu ilk açtığından beri takip ediyorum. Bir aralar vazgeçtiğini düşünmüştüm. Pes etti dedim. Etmemen güzel. Ben de eski bir aracın taban saçını kendi imkânlarım ile yapmaya çalışmıştım elimden geldiğince. Zor bir iş, çok sabır istiyor. Babanın kıymetini çok çok iyi bil..

Kullanmış olduğun çamurluklar, panel, kaput yan sanayi mı yoksa sıfır orjinal mı? Orjinal ile birebir tutmuyor hatlar, hiç bir yan sanayi parça da bildiğim kadarı ile.

eyvallah çok sağolun , bi noktadan sonra inanın vazgeçemiyorsunuz , battı bmw yan gider

evet bahsettiğiniz parçalar yan sanayi , ama bizim öyle bir sorunumuz yok , takımlar bizim elimizde onların değil herşey tutucak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hakan_41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eyvallah çok sağolun , bi noktadan sonra inanın vazgeçemiyorsunuz , battı bmw yan gider

evet bahsettiğiniz parçalar yan sanayi , ama bizim öyle bir sorunumuz yok , takımlar bizim elimizde onların değil herşey tutucak
    Kendi yeni arabamdan çamurluğun tutmadığını biliyorum, o yüzden sordum. Başka araçlarda da çok gördüm. Marşpiyel, direk ve kaput ucundan tam hizalı duruyor. Çamurluk ayakları hafif eğerek yüksekliği de ayarlanmıştı. Ama kaput ile çamurluğun cam'ın önünde bulunduğu yerde alakasız bi aşırı yakınlık vardı ve ayar yapılacak şekilde değildi, çamurluğun kalıbı orjinal ile aynı değildi. Araç da Hyundai Accent Era hani piyasa aracı, yeni araç olup da parçaları oturmamış bir araç da değil

Neyse bitince görcez bakalım, belki BMW nin yan sanayi kaporta aksamlarının sıfırları, orjinal ile aynı ölçüdedirler belki Markaları ne bu arada? BMW çok ayrı bir zevk, kendin düzeltiyor isen çok çok Daha ayrı bir zevk. BMW için gereken bolca para ve zaman. Bu yüzden vazgeçtiriyor sıradan bir insanı, yoruyor her iki yönden de

Güncel bekliyoruz 4 gözle her gün kardeşim, ihmal etme buraları fazla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar/abiler geldim , hem de bu sefer videolarla geldim

molalarda ve çalışma sonlarında aşama aşama çektiğimiz bazı videoları youtube'a yüklemeye başladım , bir nebze de olsa konuya canlılık getireceğini düşünüyorum , hem de fotoğraflarda gözükmeyen bazı ayrıntılar daha da belli olur

arabayı dağıtırken çekilmiş bir video buldum , hem arabayı tanıtma , hem de youtube kanalının karşılama videosu gibi oldu biraz

arabayı baya söktükten sonra , burda kaynak / çürük temizleme aşamasıydayız

şaseye güçlendirilmeye devam ediliyor , gördüğünüz profil sayesinde kelimenin tam anlamıyla taş gibi oldu diyebilirim , alt arka kısmında üçgen olucak şekilde bir destek daha yapılmıştı , sonraki foto veya videolarda görebilirsiniz sanırım , bu tam bitmiş hali değil

aracıın altını çevirmek için aparat yapımına başlandı , ilk olarak gördüğünüz çerçeve oluşturuldu.

ve daha sonra bu çerçeve sehpaya çevrilip araba üstüne oturtuldu

kademe kademe aracı kaldırıp istediğimiz noktada kitleyebileceğimiz mekanizma.
    sonrasında sadece arabayı çevirmek kalıyor

arabayı aparata sabiteyince güç şaseye bineceği için son sağlamlaştırmalar yapılıyor.

bu arada bu uç kısmı babam sıfırdan yapmıştı , eskisi geçirdiği kazalardan ötürü çok kötü durumdaydı

artık son destekler , araba havaya kaldırmaya hazırlanıyor.

bu arada dostlarımız bizi yanlız bırakmıyor , benim arabadan arta kalan zamanlarda onların arabalarıyla da uğraşıyoruz, yeri geliyor sabaha kadar çalışıyoruz.
    ortamın güzelliğini anlatamam, garajdan çıkacak olmamız kötü bir durum , ilerde birgün böyle bir mekan açma hevesi git gide büyüyor içimde

bu arada gecelerce hangi jantı takacaz buna diye düşünmelerimizin sonucunda hem babamın hem de benım beğendiğimiz Keskin KT-1 modelinde karar verdik, onun gösterdiklerini ben beğenmiyordum benim gösterdiklerimi o beğenmiyordu, ama şimdi tercihimizden memnunuz , bitince de güzel gözükeceğini düşünüyorum.

Gene forumdan Eray'ın da yardımıyla İstanbul'dan gittik aldık jantlarımızı , ebat : 16x9

ufaktan bir deneme , çok gerginiz

bunun yanında kuzu çevirmemizi de tamamladık artık caddelerden önce garajda fıldır fıldır dönebiliyoruz

Konu hakan_41 tarafından (21-11-2017 Saat 01:21 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MaşAllah, fazla bir şey kalmamış sanırım kardeşim. Videolar için de eline sağlık. Bitmesini 4 gözle bekliyoruz. Bence marşpiyel lerin arkasına da boydan boya 2.5mm lik 30x30 bir profil bayağı bir sağlamlığı arttırır düşüncesindeyim. İçerisine değil, marşpiyel'in taban saçı ile birleştiği yere yani arkasına. Araç kaldırırken lift ile, onlara basabilir ayaklar mesela.. yandan bir kaza olursa ki allah korusun, bayağı bir fayda da sağlar. Amaç 0-100 kasmak değilse aracın ağırlığının bir miktar artması sorun yaratmaz bence.

Han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu projeyi ilk okumaya basladigimda cok zor goruyordum yapilacak cok işi vardı aracın fakat okumaya devam ettigimde başarabilecegini anladim. Baba oğul gerçekten güzel bir iş başarıyorsunuz. Kolay gelsin bitmesini sabırsızlıkla bekliyorum sıkı bir e30 meraklısı olarak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emirhancakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MaşAllah, fazla bir şey kalmamış sanırım kardeşim. Videolar için de eline sağlık. Bitmesini 4 gözle bekliyoruz. Bence marşpiyel lerin arkasına da boydan boya 2.5mm lik 30x30 bir profil bayağı bir sağlamlığı arttırır düşüncesindeyim. İçerisine değil, marşpiyel'in taban saçı ile birleştiği yere yani arkasına. Araç kaldırırken lift ile, onlara basabilir ayaklar mesela.. yandan bir kaza olursa ki allah korusun, bayağı bir fayda da sağlar. Amaç 0-100 kasmak değilse aracın ağırlığının bir miktar artması sorun yaratmaz bence.
    Alıntı Han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu projeyi ilk okumaya basladigimda cok zor goruyordum yapilacak cok işi vardı aracın fakat okumaya devam ettigimde başarabilecegini anladim. Baba oğul gerçekten güzel bir iş başarıyorsunuz. Kolay gelsin bitmesini sabırsızlıkla bekliyorum sıkı bir e30 meraklısı olarak
    Teşekkür ederiz , maşpiyel sacının bir kısmı değişti ve şu an bayağı sağlam ama profil fikri hoşuma gitti belki yaparım , şuan E30 un taban boyası ve motor bölmesinin astar işi bitti, karter ve yağ süzgecini tamamladık , artık sıra ayakları üstüne bastırıp motoru koymaya geldi sıra ,
    şuan ayarlı amortisör ile uğraşıyorum , sonrasında şaftı ayarlamak var ,
    yakında Hakan resimleri ekler , herkese iyi dileklerine tekrar teşekkürler ,
    bu projemiz inşallah yapmak isteyipte cesaret bulamayanlara cesaret olur ,,,,,,

Mr.Tasbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tam yazacam nutkum tutuluyor , tam yazacam ağzım açık kalıveriyorum
    Allah yardımcınız olsun , biteceğine inanıyorum çünkü sökünce çorap söküğü gibi geliyor biraz zaman biraz nakit ve en önemlisi sabırla çözülüyor.
    ama finishi herkez gibi merakla beklediğim bir proje.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet temennileriniz sonunda yerine geliyor galiba, E30 sunroof'lu olacak gibi ,ama bu projeyi takip eden kişilerden yardım bekliyorum , sunroof montesinden anlayan veya tanıdığı olanlardan çok acele yardım bekliyorum,
    internette tam istediğim bilgilere ulaşamadım ,
    öncelikle Orhan ve Burhan kardeşlere teşekkür ederiz sunroof'u bize çok uygun fiyata sattıkları için,
    sunroof'umuz bir BMW sunroof'u değil, Mondeo 'ya ait webasto marka ,
    montesinde sıkıntı yaşasamda üstesinden geleceğimi düşünüyorum , benim çözemediğim veya uygun parça nasıl olacak karar veremediğim sunroof camının kapandığı zaman tavan ile birleştiği noktadaki conta fitil , tavan sacına yapıştırılan , nerden bulucam her fitil olurmu , lütfen bilgisi olan yardım edebilirmi,
    kesme ve yerine sabitlemeyi hallederiz ama bu fitil kısmını çözemezsem takamıycaz.
    sorduğum conta bu,,,,

aldığımız sunroof bu,,,,,,,,

Konu bayhobi tarafından (29-11-2017 Saat 14:10 ) değiştirilmiştir.

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bildiğim kadarıyla sadece tavan geçirilerek e30 lara sunroof takılıyor diye biliyorum
    AP Type-R

HoPe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    esgaraj erkan abiyle iletişime geçin yardımcı olur

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o tip contalar genelde sonradan acilan sunrooflarda olur diye biliyorum. Zaten sunroofun cevresindekisi o siyah bant conta gorevini gorecek. Eger sifira sifir tavani kesebilirseniz, oyle bir contaya ihtiyaciniz olmayacak.

Kaldi ki mondeonu orjinalinde bile oyle bir conta oldugunu sanmiyorum. Baska olcu contayi sizin sunroof olculerine uyup uymayacagi da muamma.

Mesela bizim hondalarda durum boyle:

"Korkmadık, savaştık"

Ronnies - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah elize,emeğinize sağlık,baştan sona heyecanla tekrar tekrar okunacak bir restorasyon projesi olmuş.Umarım tez zamanda finali görürüz.

M.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba çevirme makinası çok güzel olmuş. Bundan sonraki araçlar için de kullanılır. Arabaya eklediğiniz profil demirlerinin agirliklari ni da hesaba katın. Proje bittiğinde araba 2 ton olmasın sonra kolay gelsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkese merhabalar , babamın da bahsettiği gibi arabamız sunrooflu olucak gibi gözüküyor , şuan arge aşamasındayız , mondeonun cam bombesi farklı olduğu için o camı kullanamayacağız , e30un sadece sunroof sacını aldık onu bu sunroofa aktaracağız , bu noktada tavsiye ve görüşleriniz olur ise bekleriz

ben kaldığımız yerden devam ediyorum , aparat yapıldıktan şase birleşim noktaları güçlendirilmeye başkandı

artık arabayı istediğimiz yere götürebildiğimiz için yıkayabiliyoruz da

gördüğünüz şekilde tabandaki çürük kısımlar kesilip yerine yeni parçalar eklenerek yama yapılıyor

çürük noktalar belirlenip , kesilip yama yapılabilmesi için üstündeki macun ve boya yakılarak temizleniyor.

daha sonra ise bu çürük noktalar kesilip , yeni sac yapılıyor

gün geçtikçe proje hikayesi bol ,eğlenceli bir hal alıyor

araba kullanılmayıp yattığı süre boyunca içinde büyük ihtimal bir sincap yaşamış olucak ki , kendisinin evini bozduğumuzu aylar sonra fark ediyoruz işte depoladığı erzak

ön kısım bitmek bilmiyor , arkayı hiç ellemedik desek yeridir, motor havuzundaki eksik parçalar yapılmaya devam ediyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler