User Tag List

Sayfa 17/17 İlkİlk ... 7151617
318 sonuçtan 305 ile 318 arası

Konu: Dalyan Garage - Nissan A31

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı edr55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun abi yeni gergilerin çok güzel görünüyor. galiba hafifilik için aracı soyma vs yapmayacaksın, bence böyle çok güzel. araban günlük ihtiyaçları fazlasıyla karşılıyo, üstüne drift de yapabiliyo. maşallah.

birkaç şey danışmak istiyorum, bu arabada ilk olarak nereden başlanmalı iyileştirmeler yapılmaya? süspansiyonlar mı, diferansiyel mi, gergiler ve viraj demirleri mi? bir de diferansiyele kaynak ca20s de sorun yaratır mı? kaynağı hiç denemeden bütçe oluşturup direk kilit diff mi alınmalı?
    Araç soymak mı? Polomu tdi mi hazırlıyor arkadaş ki arabayı soysun!! Bu yüzden böyle özel arabaları böyle özel insanlar yapıyor..Harun kardaşım gergi ateşşş hayırlı olsun
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

edr55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 0M42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç soymak mı? Polomu tdi mi hazırlıyor arkadaş ki arabayı soysun!! Bu yüzden böyle özel arabaları böyle özel insanlar yapıyor..Harun kardaşım gergi ateşşş hayırlı olsun
    yanlış anlamışsın, drift için yapılan hafifleştirmelerden bahsediyorum. arkadan itiş her araba soyan polo tdi mı hazırlamış oluyo??

ilovedrifting - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı edr55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun abi yeni gergilerin çok güzel görünüyor. galiba hafifilik için aracı soyma vs yapmayacaksın, bence böyle çok güzel. araban günlük ihtiyaçları fazlasıyla karşılıyo, üstüne drift de yapabiliyo. maşallah.

birkaç şey danışmak istiyorum, bu arabada ilk olarak nereden başlanmalı iyileştirmeler yapılmaya? süspansiyonlar mı, diferansiyel mi, gergiler ve viraj demirleri mi? bir de diferansiyele kaynak ca20s de sorun yaratır mı? kaynağı hiç denemeden bütçe oluşturup direk kilit diff mi alınmalı?
    Hafiflik için aracı soymayı düşünmüyorum yarışa hazırlasam sokerdim. Başından beri amacım günlük kullanılan, bastın mı giden yeri geldi mi yanı veren ciğerli bi makına yapmaktı oldu çok şükür

Mesele drift ise suspansiyondan başlamak gerekiyor. CA20S zaten kendini zor çeken bir motor kaynaklı dif ile daha çok zorlanacaktır. Günlük kullanımda kaynak rahatsız eder ve arabayı kırar. Kaynak yerine arka toe, kamber ayarı ve 50 psi lastik basıncı daha iyi iş görür.

edr55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ilovedrifting Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hafiflik için aracı soymayı düşünmüyorum yarışa hazırlasam sokerdim. Başından beri amacım günlük kullanılan, bastın mı giden yeri geldi mi yanı veren ciğerli bi makına yapmaktı oldu çok şükür

Mesele drift ise suspansiyondan başlamak gerekiyor. CA20S zaten kendini zor çeken bir motor kaynaklı dif ile daha çok zorlanacaktır. Günlük kullanımda kaynak rahatsız eder ve arabayı kırar. Kaynak yerine arka toe, kamber ayarı ve 50 psi lastik basıncı daha iyi iş görür.
    tavsiyelerin için sağol abi. arabana maşallah demeden geçmeyelim, nazar değmesin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sebebini uzun sure bulamadığımız debriyaj sorununu nasıl çözdüm sizlere anlatmak istiyorum.

Aracı aldığımdan beri debriyajımda sürekli değişken haller oluyordu. Soğukken başka ısınınca başka yazın başka kışın başka. Isınınca ayağa verdiği ayırma hissinde değişkenlik oluyordu. Çok ısınınca yoğun trafikte dur kaklta bazen ayırmama durumu olabiliyordu. Alt merkezdi, üst merkezdi, baskıydı balataydı hidrolikti derken bakmadığımız yer kalmadı. Bu sorunun kaynağını bulamadan swap yaptım motor şanzıman debriyaj değişti bu sorunun da ortadan kalkacağını düşünüyorudum. Fakat beklenen olmadı sorun azaldı ama benzer değişkenlikler görülmeye devam etti. Ayırmama durumu olmadı ama yine pedal hissi sıcak soğuk değişiyordu ve bu değişim beni deli ediyordu. Sonra biraz daha araştırma yaptık. Servis manuellerınden A31,S13,S14,R32 ve R33 ün debriyaj hatlarını baktık ve farklılıkları olduğunu tespit ettik. A ve S şaside Clutch Damper diye bir zımbırtı var. R şaside ve RBDET li modellerde bu damper yok. Onun yerine üzerinde kalın yağ borusu bulunan bir geçiş hattı var.

Üzerinden çıkan Clutch Damper denilen zımbırtı

Damperin iç yapısı şöyle. İşaretli olan kauçuk parça debriyaja basıldığında hidrolik basıncıyla esniyor. Bu da tahminim konfor için yapılmış. Pedalın ayağa verdiği titreşimleri azaltmak için diye düşünüyorum. Tabi bizim damperimizdeki kauçuk aracın yaşı itibari ile gevşemiş ve olması gerekenden daha fazla esniyor özellikle ısınınca.

(A31 Clutch Damper) i atıyoruz yerine (R33 Connector, Clutch Tube) yi takıyoruz.

Damper yerine kullandığımız Clutch Tube ün görevi tahminim soğutma ve hidrolik hacmini arttırmak.

Boru olan kısmı biraz büküp montaj yerine uydurduk ve işlem tamam.

Sonuç; bahsettiğim sorunlardan eser yok Isınınca da hiçbir değişiklik olmuyor. Pedal hissi çok daha net ve bu nedenle daha sportif bir his veriyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bu da bonus CHASER JZX100 1JZ-GTE

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    7 8 ay önce gümrükte ki araç mıydı ben mi yanlış hatırlıyorum chaser'i abi? İkisi de zıpkın maşallah a31'e body kit zamanı gelmiş gibi
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

altima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    7 8 ay önce gümrükte ki araç mıydı ben mi yanlış hatırlıyorum chaser'i abi? İkisi de zıpkın maşallah a31'e body kit zamanı gelmiş gibi
    o araba antepteydi en son emre.. renk bordoydu,, orjin RB20 wardı onda..

birkaç hafta önce duymuştum, bu o araç olabilir..

Rıdvan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotoğraf yurtdışında çekldi. Chaser TR ye hiç girmedi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı aldığım günden beri eksikliğini çektiğim Dead Pedalı sonunda taktım. A31 de TR veya yurtdışı versiyonlarında Dead Pedal yok.O yıllarda LHD olarak S13,S14,Z32 gibi spor modellerde bulunuyor. Ben S13 ün dead pedalını buldum ve aracımda montaj yeri olmadığından yapıştırarak montajını yaptım.

Bu arada hazır pedalları ele almışken lastiklerini ve debriyaj pedalı plastik burçlarını değiştirdik,

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapmak ayrı ama arabayı bu kadar iyi tanımak daha da ayrı.Elinize sağlık,güle güle kullanın.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

BORAGUNDOGDU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kusursuz işçilik muazzam sonuç benimde 2JZ swap toyota cressida hayalimde var aslında )
    Konu BORAGUNDOGDU tarafından (03-08-2018 Saat 23:19 ) değiştirilmiştir.
    1998 Şahin S 33 AJZ 68
    1997 Şahin S 01 UD 969
    2001 Şahin 1.6 ie 01 BG 670
    2000 Civic 1.6 İes 01 DOZ 84
    1994 Doğan SLX 80 EK 054

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BORAGUNDOGDU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kusursuz işçilik muazzam sonuç benimde 2JZ swap toyota cressida hayalimde var aslında )
    2jz cressida güzel olur. Nasip olur inşallah.

Bozokbenz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Harika bir proje maşAllah
    Konu Bozokbenz tarafından (26-08-2018 Saat 20:05 ) değiştirilmiştir. Sebep: tekrar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)