User Tag List

Sayfa 4/34 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
643 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: SUBARU Impreza 22B prime Build by GARAGE 764

Aydın22B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanE. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alkantra kapli gögüste sikayet ettiginiz bir yer var mi? Leke birakmasi yada gunesten etkilenmesi gibi durumlar soz konusu mu? Bunun disinda masallah derli toplu ve hos detaylaa sahip bir arac oluyor tebrikler.
    aracın on gogusu flock kaplama bız alkantradan memnun kalmadık guneste rengı soldu ve heryer kabardı o yuzden 1mm flock kaplattırdık

yorum ıcın tesekkur ederım

ice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanE. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alkantra kapli gögüste sikayet ettiginiz bir yer var mi? Leke birakmasi yada gunesten etkilenmesi gibi durumlar soz konusu mu? Bunun disinda masallah derli toplu ve hos detaylaa sahip bir arac oluyor tebrikler.
    Yaptiracaksaniz düzgün bir yerde yaptırmanızı tavsiye ederim.Ben kendi arabama yaptırdım komple Cok memnunum.Tek dikkat edeceğiniz şey güneşten korumak.Aydin Cok güzel ilerliyor proje maşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tesekkur ederım ıce abi bayramında mubarek olsun

Huseyin0727 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu proje kelimelerin bittiği yer sanırım inanılmaz bir emek ve sabır var her bir resim ayrıca detaylandırmış ve olayın ne kadar zor,detay,emek ve herşeyin para olmadığını yansıtmış.araca allah sineriyle gazlamayı nasip etsin denilebilcek pek bir şey kalmamış çünki Garage 764 şiir gibi döktürmüş.Maşallahhh

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Huseyin0727 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu proje kelimelerin bittiği yer sanırım inanılmaz bir emek ve sabır var her bir resim ayrıca detaylandırmış ve olayın ne kadar zor,detay,emek ve herşeyin para olmadığını yansıtmış.araca allah sineriyle gazlamayı nasip etsin denilebilcek pek bir şey kalmamış çünki Garage 764 şiir gibi döktürmüş.Maşallahhh
    Tesekkur ederim herseyi cok guzel tarif etmissiniz
    İyi bayramlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arac 2 hafta once tekrar garage 764 e cıktı. suan on tamponun tekrar kalıbı alınıyor daha hafıf olucak eskıye gore..klıma boruları,turbo emiş borusu ve daha bırsuru ıslemın yapımına devam etmekte ..bu ısler bıtınce arac tekrardan dıstan boyanacak
    hakan abı ve ben boyayı begenmedık memnun kalmadık..aynı yere tekrardan boyatıyoruz.tekrar boya ıcın ucret vermıyoruz..

AP ler

hks fren hortumları

b.ustaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adamlar ne işçil yapıyor ya maşallahı var...

Gry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    emeğinize sağlık üstad , nadide bir parça haline gelmiş arac. insan yağmurda çamurda dışarı çıkarmaya kıyamaz böylesine ince toplanmış ve uğraşılmış bir arabayı
    allah kazalardan belalardan saklasın maşallah

ice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugun Hakan abinin yanindaydim Aydin Pazartesi marşa basarız diyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ice Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugun Hakan abinin yanindaydim Aydin Pazartesi marşa basarız diyor
    O Zaman YA ALLAH YA BİSMİLLAH İce reis güzel haber cok sevindim

Batw0han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ikinci resimde benim canavarda cikmis masallah masallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Batw0han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ikinci resimde benim canavarda cikmis masallah masallah
    senin araba daha ceno yürüyen gelsın o zaman tam bir cenovar maşallah

Murat Özcan
    Misafir
    emeğine sağlık hocam proje çok guzel insallah bıtıncede cok guzel olucak,aractakı coiller tein markamı yeşili görünce aklıma geldi

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne Garage 764'müş arkadaş. Helal olsun vallahi. En ince ayrıntısına kadar üşenmemiş, maliyetten kaçmamış, uğraşmışsınız. Elinize sağlık.

Herşey düşünülmüş, lakin uzun zamandır görmediğim kadar titiz bir projeyi görünce benim de mükemmeliyet adına birkaç yapıcı eleştiride bulunasım geldi.

Manifolda benim de eleştirilerim var. Öncelikle su soğutma(air-water cooler) belki de en çok boxer veya oem'inde TMIC olan subaru gibi motorlara lazım. Bolca borulama derdinden, basınç kaybından ve gecikmesinden kurtulmuş oluyorsunuz. Üstelik turbo comprassor çıkışı ile kelebek neredeyse birbirine kaynaklanacak mesafeye geliyor. Sıralı dört silindir bir motorda turbo bir tarafta, kelebek diğer tarafta kaldığı için verim bu kadar iyi olmazdı. Tüm bunları düşününce su soğutmayı tercih etmeniz, her ne kadar Türkiye'de pek yaygın olmasa da, son derece yerinde olmuş. Tebrik ediyorum. Lakin bu kadar ince elenip sık dokunan bir projede hava akışını sınırlayan ve ısı transfer kapasitesi düşük olan sıradan bir radyatör yerine oem bosch pompasını da kullandığınız TSI motorlardaki gibi "tube and fin" tabir edilen tüp etrafına aküminyum kanat monteli verimli ve akışı engellemeyen radyatörleri kullanmanız bence daha doğru bir tercih olurdu.

Üstelik bu radyatörler tek tek veya grup halinde monte edilebildiğinden müsait alana istediğiniz gibi montajını da yapabilirdiniz. Intercooler kullanmadığınız böylesi bir projede manifold içine yerleştirilmiş aftercooler'ın flowu ve ısı transfer kapasitesi çok önemli.

Diğer eleştirim yine manifolda. Çok emek ve para harcamışsınız. Ancak hava akışı yönlendirilmemiş ve akışın çok dar bir alanla sınırlandırıldığı bir manifold dizayn etmişsiniz. Plenum çok büyük görünüyor, belki toplam hacimce büyüktür de, ama aslında çok dar. Plenum içindeki akış bence daha iyi dizayn edilebilirdi. Ayrıca kelebek yeri, yönü ve boğazı da aynı şekilde, akışı bozacak nitelikte. Kelebek boğazından aftercooler radyatörüne geçiş tıpkı plenumdaki gibi yine çok dar ve uzun bir yoldan. Bu tasarım aftercooler'ın sürücü tarafından daha fazla hava akışı gerçekleşmesine sebep olur gibi görünüyor. Ayrıca kelebek boğazı aftercooler plenumuna ortadan bağlanmadığı için de tek tarafa daha fazla akış olabilir. Runner'lar da düz değil de "tapered" olarak yapılarak runnera giriş hızı arttırılabilirdi.

Bunlar olsun veya olmasın, her halükarda paranın satın alamayacağı, mükemmel titizlikte bir projeye imza atıyorsunuz. Tebrik ederim. İnşallah umduğunuz sonuçları elde eder, sorunsuz ve kazasız binersiniz.
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı o.b.k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne Garage 764'müş arkadaş. Helal olsun vallahi. En ince ayrıntısına kadar üşenmemiş, maliyetten kaçmamış, uğraşmışsınız. Elinize sağlık.

Herşey düşünülmüş, lakin uzun zamandır görmediğim kadar titiz bir projeyi görünce benim de mükemmeliyet adına birkaç yapıcı eleştiride bulunasım geldi.

Manifolda benim de eleştirilerim var. Öncelikle su soğutma(air-water cooler) belki de en çok boxer veya oem'inde TMIC olan subaru gibi motorlara lazım. Bolca borulama derdinden, basınç kaybından ve gecikmesinden kurtulmuş oluyorsunuz. Üstelik turbo comprassor çıkışı ile kelebek neredeyse birbirine kaynaklanacak mesafeye geliyor. Sıralı dört silindir bir motorda turbo bir tarafta, kelebek diğer tarafta kaldığı için verim bu kadar iyi olmazdı. Tüm bunları düşününce su soğutmayı tercih etmeniz, her ne kadar Türkiye'de pek yaygın olmasa da, son derece yerinde olmuş. Tebrik ediyorum. Lakin bu kadar ince elenip sık dokunan bir projede hava akışını sınırlayan ve ısı transfer kapasitesi düşük olan sıradan bir radyatör yerine oem bosch pompasını da kullandığınız TSI motorlardaki gibi "tube and fin" tabir edilen tüp etrafına aküminyum kanat monteli verimli ve akışı engellemeyen radyatörleri kullanmanız bence daha doğru bir tercih olurdu.

Üstelik bu radyatörler tek tek veya grup halinde monte edilebildiğinden müsait alana istediğiniz gibi montajını da yapabilirdiniz. Intercooler kullanmadığınız böylesi bir projede manifold içine yerleştirilmiş aftercooler'ın flowu ve ısı transfer kapasitesi çok önemli.

Diğer eleştirim yine manifolda. Çok emek ve para harcamışsınız. Ancak hava akışı yönlendirilmemiş ve akışın çok dar bir alanla sınırlandırıldığı bir manifold dizayn etmişsiniz. Plenum çok büyük görünüyor, belki toplam hacimce büyüktür de, ama aslında çok dar. Plenum içindeki akış bence daha iyi dizayn edilebilirdi. Ayrıca kelebek yeri, yönü ve boğazı da aynı şekilde, akışı bozacak nitelikte. Kelebek boğazından aftercooler radyatörüne geçiş tıpkı plenumdaki gibi yine çok dar ve uzun bir yoldan. Bu tasarım aftercooler'ın sürücü tarafından daha fazla hava akışı gerçekleşmesine sebep olur gibi görünüyor. Ayrıca kelebek boğazı aftercooler plenumuna ortadan bağlanmadığı için de tek tarafa daha fazla akış olabilir. Runner'lar da düz değil de "tapered" olarak yapılarak runnera giriş hızı arttırılabilirdi.

Bunlar olsun veya olmasın, her halükarda paranın satın alamayacağı, mükemmel titizlikte bir projeye imza atıyorsunuz. Tebrik ederim. İnşallah umduğunuz sonuçları elde eder, sorunsuz ve kazasız binersiniz.
    Güzel yorumların ve yapıcı eleştirilerin için teşekkür ederim kardeşim

Hakan abi daha yeni bi buluşmuş gibi yapmıyor bu işi..kendisi 20 yıldır supercharger ve sulu sogutma sıstemlerı ıle haşir neşir olmus birisi
    senin dedıgın tube and fin sistemini bana kendisi gosterdı bu tarzda olabılır dedı ama son kararını garrett ın su sogutmalı ıntercoolerı olarak verdi..ben kendısıne bu konularda bı yorum veya fıkır alıs verısınde bulunamıyorum.cunku cok fazlaca
    bıldıgım takıp denedıgım bır sıstem degıl.. lakin ben yabancı ve tr forumlarında yazılanlarada cok ınanmıyorum. bu iş tecrube ve bilgi işi.. o yuzdendırkı Hakan abıye ve Garage 764 e sonsuz guvenıyorum...ARABAM bıtınce ınsallah hep beraber buradan verımını gorecegız

saygılarımla

Aydın Diyaroğlu

Nercum
    Misafir
    çok başarılı (y)

joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hakan abi bişey yapıyorsa yada söylüyorsa yıllarca edindiği tecrubeye dayanarak söyler vede yönlendirir sağ olsun benim projemdede çok yardımcı olmuştur Allah razı olsun aydının aracıda bence muhtesem yürüyecektir garaja her gittiğimde 22b nin etrafında bir tur atıyorum bittiği günü iple çekenlerdenim

DOGAN__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ALLAH bu arabayı kazadan beladan korusun maldır geri gelir ama aşırı bi emek var maşallah diyelim yürüyeceği günler yakın .
    AHM PERFORMANCE

www.abarthturkiye.com

Subi-Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu nasıl bir aşktır ya bende kendime subarucuyum derdim maşallah
    STİ

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)