User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
44 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Msupra ( E36 M3 with Supra Engine )

oğuzk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı iso335 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şuan gerçekten çok hızlı gerçekten anlayamazsın binmen lazım anlatamam binmen lazım
    inanmıyorum binmem lazım

BocuQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende çok merak ediyorum binmek isterdim..
    eğer askere gitmeden ankaraya yolum düşerse mutlaka uğrayip aracı incelicem.. tahmini güç ne bellimi ?
    Kendini büyük gören yahut kibirli kibirli yürüyen kimse Allah'ın huzuruna, Allah kendisine gazablanmış olarak çıkar" (Ahmed b. Hanbel, II, 118).

DENON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kanat tak uçsun körfezde görmüştüm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    malesef konyay gelmiyomuş bu sene zor göürüz gibi

cht2424
    Misafir
    masallah kazasız belasız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merak ettiğim bir araç fakat ısrar etseniz binmem(saçmaladım) güzeli uzaktan sevelim.

1JZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2JZ den çıkma parçalara muşterı var satarsanız.
    piston, kol, emme manifold,

SupraTR
    Misafir
    Yakisir adasima... Msupra'nin zamaninda Türkiyede gerceklesmesi cok önemliydi... nerden baksan GSnin Uefa Kupasini almasi kadar reklami var Türkiyeye

Yanliz Modifiye listesinde gözüme Titanium Rods carpti... Titanium Piston Kollari kastedilmiyor herhalde, Titanium magzemesi olan Kollar F1'de kullaniliyor ama asaga yukari her yarisdan sonra Motor zaten asaga alindigi icin.

jdmperfect
    Misafir
    lastik kokusu burnuma geliyor halaaa

senna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SupraTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakisir adasima... Msupra'nin zamaninda Türkiyede gerceklesmesi cok önemliydi... nerden baksan GSnin Uefa Kupasini almasi kadar reklami var Türkiyeye

Yanliz Modifiye listesinde gözüme Titanium Rods carpti... Titanium Piston Kollari kastedilmiyor herhalde, Titanium magzemesi olan Kollar F1'de kullaniliyor ama asaga yukari her yarisdan sonra Motor zaten asaga alindigi icin.

ti kollar o kadar zayıf değil
    körler sağırlar

SupraTR
    Misafir
    Alıntı senna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ti kollar o kadar zayıf değil
    sorun zayifligi degil aslinda, titan degisik demir yapilari ile sürtününce cabuk tükeniyor(gerci piston ve krank bölümünde uygulanan kaplamalar var ama onlarda uzun ömürlügü degilde daha yakin zamanlara kadar).
    benim tanidigim en uzun ömürlü titan pistonkollari(pankl) 3-4000Km'de bir degismesi gerekiyor, kol basina 1500€ civarinda... agarlik kazanci normal h-beam'e göre -200gram. Msupra'da hangileri kullaniliyor bir fikrin varmi senna?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    marka model veremem yalnız titanyum kol düşündüğün kadar kısa ömürlü değil cidden aluminyum kolla bile 50k kmleri görenler var ti kolun maliyeti fazla olduğu için çok kullanan tabi yok ama 20 30k kmleri görebnleri biliyorum hatta seri üretim olarak bi motorda çıkıyordu ama markayı unuttum cidden

kol başına 1500 euro yok biraz pahalı yazmışsın daha ucuz aslında pankl dediğini carrillo olarak düşünerek yazıyorum
    körler sağırlar

TechTurkey B.Aktepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    nsx te var c30a.
    Failure is not an option.

SupraTR
    Misafir
    marka model veremem yalnız titanyum kol düşündüğün kadar kısa ömürlü değil cidden aluminyum kolla bile 50k kmleri görenler var ti kolun maliyeti fazla olduğu için çok kullanan tabi yok ama 20 30k kmleri görebnleri biliyorum hatta seri üretim olarak bi motorda çıkıyordu ama markayı unuttum cidden

kol başına 1500 euro yok biraz pahalı yazmışsın daha ucuz aslında pankl dediğini carrillo olarak düşünerek yazıyorum
    Aluminium Kollar Mahle'nin var, ama Aluminium karisimi olarak biliyorum onlari yoksa Aluminium 660derecede erimeye basliyor zaten...
    Acikcasi 20-30k gören titan daha duymamistim, daha detayli bilgi verirsen sevinirim...
    2jzgte icin bide Crower Titanumlari biliyorum, onlar daha ucuz, ona görede kalitesi var.
    Carrillo'nun Titaniumu yok, enazindan 2jz icin duymadim, pankl'dan(carrillo'nun yeni sahibi) özel üretim yaptirma imkani var oda dedigim fiyatlarda

mitsubishi_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Titan 3-4 K'da gitmez be bro, yanlışın var
    Çok daha sağlam.

Vallahi mükemmel makine. Gururla bahsediyorum MSupra'dan yurtdışında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aluminium Kollar Mahle'nin var, ama Aluminium karisimi olarak biliyorum onlari yoksa Aluminium 660derecede erimeye basliyor zaten...
    Acikcasi 20-30k gören titan daha duymamistim, daha detayli bilgi verirsen sevinirim...
    2jzgte icin bide Crower Titanumlari biliyorum, onlar daha ucuz, ona görede kalitesi var.
    Carrillo'nun Titaniumu yok, enazindan 2jz icin duymadim, pankl'dan(carrillo'nun yeni sahibi) özel üretim yaptirma imkani var oda dedigim fiyatlarda

aluminyum kol grp groden r&r baya bi markanın var belli bir güç oranından sonra özellikle yatak aşınmasının ve güçten dolayı önüne geçmek için aluminyum kullanmak gerekiyor kesit oranı çelik alaşımlı kollara nazaran daha iyi detonasyona karşı vs dayanımı daha iyi derken daha iyi tolere edebiliyor.660 derece de eriyebilir yalnız eğer silindir başına 300-400hpleri zorluyorsan al kol gerekli bana göre kullanmak gerekir.

20-30k km titanyum kol kaynakları falan evdeki pcmdeydi bulduğumda atarım titanyum kol silindir başına 200 250hp için(bu güçler 2jz ve bi kaç motor için yazıyorum) güzel bir seçenek bence devirlenmesi eğer uygun elemanlarda varsa çok güzel

carrillonun titanyumu var pankl dediğin sanırım senin arrow ti kollar carrillo var pauter var crower var bir kaç marka daha var ti kol yapan 2jzye tabi fiyatlar birazcık pahalı
    körler sağırlar

SupraTR
    Misafir
    aluminyum kol grp groden r&r baya bi markanın var belli bir güç oranından sonra özellikle yatak aşınmasının ve güçten dolayı önüne geçmek için aluminyum kullanmak gerekiyor kesit oranı çelik alaşımlı kollara nazaran daha iyi detonasyona karşı vs dayanımı daha iyi derken daha iyi tolere edebiliyor.660 derece de eriyebilir yalnız eğer silindir başına 300-400hpleri zorluyorsan al kol gerekli bana göre kullanmak gerekir.

Yok üstad, Aluminium bana yaramaz veya genel olarak yüksek turlara ihtiyaci olanlara yaramaz, üretici firmalari 7000turu gecmeyinz gerisine garanti yok diyorlar
    Aluminium ayni zamanda asiri isida formunu degistrebiliyor, heleki 300-400hp kol basina biraz zor usta.

20-30k km titanyum kol kaynakları falan evdeki pcmdeydi bulduğumda atarım titanyum kol silindir başına 200 250hp için(bu güçler 2jz ve bi kaç motor için yazıyorum) güzel bir seçenek bence devirlenmesi eğer uygun elemanlarda varsa çok güzel

carrillonun titanyumu var pankl dediğin sanırım senin arrow ti kollar carrillo var pauter var crower var bir kaç marka daha var ti kol yapan 2jzye tabi fiyatlar birazcık pahalı

Titanium hakindaki bilgilerini bekliyorum, 20.000kmden emin olabilirsem, almaya deger, bana nerden baksan 5-6sene gider

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok üstad, Aluminium bana yaramaz veya genel olarak yüksek turlara ihtiyaci olanlara yaramaz, üretici firmalari 7000turu gecmeyinz gerisine garanti yok diyorlar
    Aluminium ayni zamanda asiri isida formunu degistrebiliyor, heleki 300-400hp kol basina biraz zor usta.

Titanium hakindaki bilgilerini bekliyorum, 20.000kmden emin olabilirsem, almaya deger, bana nerden baksan 5-6sene gider

drag koşan yaklaşık 2000 2100hp olup 9 10 dönen makinelerin hepsine al kol var 2jz içşin konuşuyorum 7k çok çok düşük stok kol kullansın onlar

al kolla 80 90 psi methanolle basıp 10 11 dönenler mevcut titanın scion vs aklıma gelenler eski makineleri söylemiyorum bile scranton brother vs vs

bu dediklerim tabi 40 passte bi kol atan adamlar diğer türlü aluminyum kolla uzun kmler yapanlar var cadde makinesi olarak
    ne tip bi setup yapıcaksın bilmiyorum ama eğer imkan varsa carrillo yada titanyum alırım ben olsamda krankı hafifletip hafif volanla falan çok güzel olur bence
    körler sağırlar

SupraTR
    Misafir
    drag koşan yaklaşık 2000 2100hp olup 9 10 dönen makinelerin hepsine al kol var 2jz içşin konuşuyorum 7k çok çok düşük stok kol kullansın onlar

al kolla 80 90 psi methanolle basıp 10 11 dönenler mevcut titanın scion vs aklıma gelenler eski makineleri söylemiyorum bile scranton brother vs vs

bu dediklerim tabi 40 passte bi kol atan adamlar diğer türlü aluminyum kolla uzun kmler yapanlar var cadde makinesi olarak
    ne tip bi setup yapıcaksın bilmiyorum ama eğer imkan varsa carrillo yada titanyum alırım ben olsamda krankı hafifletip hafif volanla falan çok güzel olur bence
    Bilgilerin icin sagol, ben aslinda kendi stroker kitimi toparlamayi düsünüyordum. Krank'i Avusturalyada bir Firmadan alacaktim 86mmdan - 94mm Stroke'a ulasmak icin, 87mm Mahle Pistonlari ve Carrillo H-beam Pistonkolari.
    Carrillo'lar burda, digerleri daha gelecek, Ems olarak yeni Aem2 elimde, 1260cc Lucas Injectörler var(10an cift Benzin girisi, 6an geri dönüs olacak), 2x BoschMotorsport 8bar Benzin Pompalari ivir zivir vs hepsi burda, Turbokit ve birde iyi bir debriaj'a ihtiyacim olacak, tabiki bide bol bol sabira... yakit olarak burda yakin civarimda E85 istasyonlari oludugundan, Superethanol kullanacagim, ona göre maplenecek
    Bu Titanium isi simdi baya aklimi celdi, carrillo'lari satmak fazla sorun olmayacagindan titanium kollara gecmek iyi olurdu aslinda

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)