User Tag List

Sayfa 3/9 İlkİlk 12345 ... SonSon
153 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Xsara VTS ITB N/A Project

hepkem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JDM VTİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi ben içini komple aldım aracımda bariz fark oldu pozitif anlamda tecrübe ile söyledim emme manifoldu işini. gti-6 owners kaliteli filan okeyde, bizimde bir bilgi birikimimiz oldu gti-6 da deneyerek tecrübe ederek.

sadece deneyimlerimi paylaşıyorum naçizane. amacım yardımcı olabilmek elimden geliyorsa ve bilgim yetiyorsa. yetmediği yerde zaten yorum yapmam konuşmam.

yanlış anlaşıldıysam kusura bakma
    benim araştırmalarıma göre XU10J4 makinelerde emme manifoldunun silindir bağlantı boru uzunluklarının performansa ciddi etkisi var. standart manifoldun içi açıldığında her silindire ait emme borusunun manifoldun içine uzadığı görülür. bunlar traşlandığında özellikle tork da düşüş olduğu belirtiliyor. ITB dönüşümlerinde de mümkün olduğu kadar uzun borozanlar tavsiye ediliyor.

sonuçta karşılıklı bilgi paylaşımında bulunuyoruz, alınma darılma olmaz
    Garaj : G29 Z4 30i / E92 335i / E46 Compact M3 CSL / Alfa Romeo GT 3.2 / MX-5 ND 1.5 / A4 45 TFSI / G01 X3
    Anılar : Alfa 156 / E34 535i / Fiat Uno / S55 AMG / Scirocco / Xsara VTS Ph1 Lynx S/C

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    farklı olmak bu bence.185hp de çok iyi bir deger maşallah.proje sonundada istediginiz degerlere umarım ulaşırsınız.klima ve sunroof günlük kullanım için durucak galiba peki hiç hafifletme çalışmanız olmayacakmı.bu arada vts,gti dan dahamı agır...
    arabayı günlük kullanmayı düşünmüyorum ama ayda 1 katılabileceğim pist organizasyonları ile de kullanımı kısıtlamak istemiyorum. haftasonları arka yollarda da gazlamayı planlıyorum.

kaput altında standart döküm manifoldun sökülmesi, küçük akü, aluminyum radyatör ile bir miktar hafifleme olacak. içeride bride hafif ön koltuklar mevcut. arka koltuklar ve emniyet kemerleri de söküldü. stepne ve bağlantı aparatları da sökük. speedline jantları mı seviyorum ama çok da hafif değiller, belki jantlar da değişebilir. şimdilik düşüncelerim bunlar.

ruhsata ve carfolio.com'a göre xsara vts ph1 1190 kg. yukarıda yazdıklarım ile aracın ağırlığı 1100-1150kg aralığında olacaktır. işlemler tamamlandıktan sonra kantar ölçümü de planlıyorum. hedeflenen 230-240ps güce de ulaşabilirsek ton başına 200-210ps gibi güzel bir değer inşallah yakalanmış olacak.
    Garaj : G29 Z4 30i / E92 335i / E46 Compact M3 CSL / Alfa Romeo GT 3.2 / MX-5 ND 1.5 / A4 45 TFSI / G01 X3
    Anılar : Alfa 156 / E34 535i / Fiat Uno / S55 AMG / Scirocco / Xsara VTS Ph1 Lynx S/C

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumda en sevdiğim , merakla takip ettiğim , özel olduğunu düşündüğüm araçlardan birisi. İnşallah emeklerinizin karşılığını alırsınız biz de keyifli videolarla takip ederiz..

iki sorum olcak size ;
    1- Tampondan hava çektiğiniz için yağmurda falan pek çıkmıyorsunuzdur sanırım ama bypass valfi var mı varsa işe yarıyor mu su gördüğünde ?
    2- Dyno videosunda 152hp Krankta , 185 hp motorda yazıyor. Kranktaki güç motordaki güç olmuyor mu zaten ?
    185 motorda , 152 tekerde mi olcaktı ?
    öncelikle iyi dilekler için teşekkürler.

tamponda yer alan borozan içi barkı halkalı intake borusu ile yed konik kapalı filtreye bağlı. filtreden de gaz kelebeğine bağlantı metal dirsek ve silikon boru ile gerçekleşiyor. yağmur ve kar da olmak üzere hep tampon filtre kiti ile kullandım ve hiç sıkıntı yaşamadım. sonuçta tampondaki delikten su girmesi için 15cm+ su birikintilerine girmek gerekiyor ki bu da şehir içinde pek gerçekleşmiyor.

dyno videosunda yanlış yazılmış olabilir. teker 152, %18 kayıp hesabı ile krank 185ps. düzeltme için teşekkür

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah utandırmasın.güzel sonuçları bekliyoruz
    amin, inşallah güzel bir araç olacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son 2 haftadır kaporta ve boya çalışmaları devam ederken eksik kalan 2 parçayı beklemekteydim. makine açıldıktan sonra valve guide'ların aşınmış olduğunu Savaş usta belirtti fakat Peugeot Türkiye 4 hafta Fransa teslim getirebileceklerini söylediği için İngiltere'den istedim ve 450 TL'ye yarı fiyatına gelmiş oldu. ( 950TL-Türkiye fiyatı)

Standart enjektörler 285cc, hedeflenen güç için Pug1off 320cc enjektör tavsiye etti, bu doğrultuda 320cc enjektörlerden geldi.

Kaporta ve boya tarafında tüm kapı fitilleri, arka bagaj çıtası orjinalleri ile değişti. Xsara'ların marşpiyelleri zayıf olduğundan ve özellikle sağ ön kriko noktasının daha önce araç düşükken lifte kaldırılması sırasında iyice ezilip hamur kıvamına gelmiş olması nedeniyle 4 adet kriko noktasında takviye yapıldı. İçten de kayıt içeren kapalı profiller ile bu noktalar kuvvetlendirildi ve aracın lastik değişimi, bakım vb. pist sürecindeki lifte kaldırılma süreçlerinde bir daha aynı problemi yaşamasının önüne geçilmiş olacak.

Kaput altını da komple boyamak yerine temizlik sonrası gerekli rötüşlar yapılarak tamamlamayı planlıyorum.

1-2 gün içerisinde son gelen parçalar Savaş ustaya teslim edilecek. Blok rektifiyeden gelmiş, uğradığımda fotoları çekip forumda paylaşacağım. Valve guidelar sonrası makinenin toplanması işlemlerini bu hafta tamamlamayı ve haftaya Pazartesi makineyi yerine koyma sürecini başlatmayı ve 10 gün içerisinde ilk marşa basmayı planlıyoruz, hayırlısı inşallah.

Bluefish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kolay gelsin, güzel bir proje. 2002'de bir süre kullandığım xsara'ya hayran kalmıştım, sevdiğim bir modeldir. Şu arka yolları merak ettim

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son durum nedir???varmı yeni berşeyler

-ER- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Takip deyim güzel güçler çıkarım.

mannerboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk çıkan güç baya bi fazla sadece süperchips var stock 306tılar bugün dynoya çıksa 160 vereni azken sizin araç nasıl olduda 187 lerde şaşırdım vtsin farkı var 306tı motorundan ayrıca bknz 205 gti-6 project
    Powered By Demir Garaj Fast N' Loud

instagram brkdiinc-facebook burakdiinc

tuzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi projende başarılar, zevkle okudum umarım hedeflediğiniz güçlere sağlıklı bir şekilde ulaşırsınız
    ///MPower

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mannerboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk çıkan güç baya bi fazla sadece süperchips var stock 306tılar bugün dynoya çıksa 160 vereni azken sizin araç nasıl olduda 187 lerde şaşırdım vtsin farkı var 306tı motorundan ayrıca bknz 205 gti-6 project
    superchips, teflon emme manifolt contası, içi taşlanmış throttle, tampondan direk soğuk hava alan intake ve iskender sport-cat/orta/son komple egzos var. bu modlar olan ve sağlıklı bakılmış bir vts/gti6 makine için çok da süpriz bir değer değil.

sizin aracın projeyi de takip ediyorum. umarım kısa zamanda eksikleri giderirsiniz.

Alıntı -ER- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Takip deyim güzel güçler çıkarım.
    http://www.techturkey.com/forum/newr...eply&p=7479817

sağolun arkadaşlar. kasanın marşpiyel kuvvetlendirme, kaput içi boyama vb. işlemleri tamamlandı ve dün kasa Paşaoğlu'na ulaştı. Bugün Savaş ustaya uğradım, üst kapak ve blok işlemleri tamam, makineyi toplamaya başladı. Haftaya inşallah marş basmayı planlıyoruz, hayırlısı inşallah.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

topkapi son durum

motor içi için sadece rötüş düşünüyorduk fakat güzel bir temizlik ve ufak pas kazımalar sonrası sağ kulede alttan süpriz ufak bir çürük çıktı. göğüs hariç komple boyamaya karar verdik. sağ kule saçı çürük bölüm değiştirildi , tüm ufak paslar kazındı, astar atıldı sonrasında da boya işlemi yapıdlı. boya işlemi için alt salıncak, direksiyon kutusu vb. tüm parçalar söküldü. alt taşıyıcı ve salıncaklar da siyaha boyandı. son olarak çamurluklara mumlama işlemi yapıldı.

Kaporta uzmanı Metin abi kuleyi tamir ederken ;

Mustafa abi boya öncesi gayet keyifli

Boya sonrası ;

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca aracın şuanki halinin Mustang dynoda 185 vermesine çok şaşırdım.
    hemde ne şaşırdım

Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    230 hp eğer Mustang dynoda çıkarsa tekrar şaşırırım. Paşaoğlu VAMAG dynoda 230 vermesi neredeyse kesin tabi. Tekrar hayırlı olsun. Güzel bir araç olucak belli.
    alınan parçalar birleştirildiğinde zaten o beygirler oluyor.

Alıntı mannerboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    süperchips takılıp 150 hp çıkmış arabalar var.
    dyno da 160 vereni az kaç tane 306 ve xsara ölçüldü ise hepsi 167 vermiştir. tam tamına.
    süspansiyon alınmamış galiba. peugeot dan veya citroen den orijinal asfalt süspansiyonunu tavsiye ederim. artık o arabalara parça satıyorlarsa tabi. çok memnun kalırsınız. ayrıca pejonun tasarladığı mekanik antipatinajıda alın derim faydası olacaktır.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Kemal abi gelişmeler güzel, şaseye rijidite arttırmak / güçlendirmek amaçlı işlem yapmadın sanıyorum bu kadar sökülmüş uğraşılmışken yapsa mıydın diye düşünmedim değil

Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    süspansiyon alınmamış galiba. peugeot dan veya citroen den orijinal asfalt süspansiyonunu tavsiye ederim. artık o arabalara parça satıyorlarsa tabi. çok memnun kalırsınız. ayrıca pejonun tasarladığı mekanik antipatinajıda alın derim faydası olacaktır.
    süspansiyon sisteminde zaten oldukça bilinçli yapılmış dokunuşlar mevcut abi, ilk mesajda vardı gözünden kaçmış sanırım kalın punto ile belirttim temel unsurları.

Xsara üzerinde şimdiye kadar yapılmış değişiklikler ;
    Superchips Yazılım
    Teflon manifold conta
    Custom CAI
    Quaife Kilitli Difransiyel
    Billet Steel 3.5kg Hafif Volant
    Powerflex Burçlar
    KW Variant 1 Coilover

4 Piston Brembo Kaliper ( 406 3.0 coupe)
    Çelik Fren Hortumları ve Motul Fren Hidroliği
    Ferodo Balatalar
    Ön Kule Gergisi
    24-30mm Hybrid Arka Viraj Demir Çubuğu

Bride Spor Koltuklar
    Speedline Corse 2110 7Jx16” Beyaz Jantlar
    Kumho KU36 215/40/R16 Lastikler
    İskender Sport Cat – Orta ve Son Custom Egzoz
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    süspansiyon ve fren lafı geçince hele araba bildik bir şeyse benim aklıma bunlar geliyor. asfalt için kesin çözüm diğerlei sadece uğraştırır.

bu da önceden yapılanlardan..
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

cemo306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu takipteyim emeğine ve zamanına sağlık... Motorumla oynama zamanı gelince, bilgileri ve işlemleri tek tek inceleyeceğim. Maşallah..
    "UE 9690" "Stock GTI-6"

"KaNGrey 306" "Stock GTI-6"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    süspansiyon ve fren lafı geçince hele araba bildik bir şeyse benim aklıma bunlar geliyor. asfalt için kesin çözüm diğerlei sadece uğraştırır.
    tavsiyeler için teşekkürler. şu anda KW V1 var. daha önce pistte kullandığımız setupa göre 21 yerine 23.5mm torsiyon ile arka daha kontrollü olacak.
    ön taraf için 1mm daha kalın peugeot partner ön viraj demiri de alınıp takıldı. bu şekilde durumu gözlemlemek istiyorum.

arka taraf için metal arka taşıyıcı bağlantıları olabilir ;

pist için tavsiye ettiğiniz tarz bir süspansiyon da olabilir, V1'e göre ciddi fark oluşturacağından eminim.

öncelikle amaç gelecek hafta inşallah marşa basıp rodaj sürecini başlatmak, sonrasında diğer eksikleri tamamlamayı planlıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kemal abi gelişmeler güzel, şaseye rijidite arttırmak / güçlendirmek amaçlı işlem yapmadın sanıyorum bu kadar sökülmüş uğraşılmışken yapsa mıydın diye düşünmedim değil
    teşekkürler. makineyi yerine koymadan ön tarafta ekstra bir bağlantı yapmak istemedik, makine sonrası bazı düşüncelerim var. 23.5mm torsiyon arkanın tutunmasını ciddi anlamda arttıracaktır.

makinenin işlemleri tam olarak bittikten sonra tavan döşemesi ve custom rollcage çalışması da planlıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cemo306 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu takipteyim emeğine ve zamanına sağlık... Motorumla oynama zamanı gelince, bilgileri ve işlemleri tek tek inceleyeceğim. Maşallah..
    Alıntı burak16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel bi proje takipteyiz
    teşekkürler arkadaşlar. inşallah proje gönlümdeki şekilde sonuçlanır ve takip edenlere faydası olur ve keyif verir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)