User Tag List

Sayfa 6/9 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
153 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Xsara VTS ITB N/A Project

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    SolidWorks ile tasarlayıp CNC ile üretimini yaptığım kendi kaliper ayak kitim ve HiSpec 330x28 mm disklerime gene CNC'de yapılan Rotor Hat'lar ile kullanıyorum 406 Brembo'larını. Hem OEM balata hemde Ferodo DS2500 ile ötme sorunu yaşamıyorum. Çarpılma vs.vs. de yok. 406'nın kendi taşıyıcısı hariç bütün 4 bijonlu Peugeot'larda kaliperler aynı ofset ile montajlanıyor. Yani 106-205-206-306 gibi bütün araçlarda 406 Brembo'su 280x26 - 307/C4 HDI - 206 RC diski diye bilinen disk ile yada 288 mm Xantia V6 diski ile ki bu Xantia diski hem pahalı hemde zor bulunuyor direk montaj oluyor tıpkı senin araçtaki gibi. Özel mesaj ile resim yolluyorum.

Edit : Ayrıca disk göbeğinin aluminyum olması hem hafiflik hemde 2 farklı metal kullanımından termal yönetim açısından avantaj sağlıyor. Benim size tavsiyem 302mm - 207 RC / Makyajlı C4 fren diski ile bir sistem kurmanız. 8.6 kilo ağırlığı ile oldukça iyi bir disk. Ayrıca ayna yüzeyi şuanki kaliperinizin ihtiyacından bile fazla büyük. Ufak bir kaliper ayağı ile mevcut fren kaliperinizi 207 RC diski ile kullanabilirsiniz sanırım.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

hepkem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pm'deki fren kitinizi inceledim, gayet başarılı.
    302mm rc diski değerlendirilebilir fakat ötme konusunu önceden araştırmamda fayda var.
    Garaj : G29 Z4 30i / E92 335i / E46 Compact M3 CSL / Alfa Romeo GT 3.2 / MX-5 ND 1.5 / A4 45 TFSI / G01 X3
    Anılar : Alfa 156 / E34 535i / Fiat Uno / S55 AMG / Scirocco / Xsara VTS Ph1 Lynx S/C

JDM VTİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sonuç mükemmel maşallah, ben sonuca şaşırmadım bekliyordum böyle birşey.

egzos sistemini başından beğenmemiştim fakat fazla eleştiri olmasın diye söylemedim. sonuçta farkına varmanızada sevindim.

timing ve yakıt olayını en kısa sürede halletmenizi tavsiye ederim. keza değişikliği hissettiğinizde yüzünüzde tebessüme neden olucaktır.

birde şunu merak ediyorum, tek seferde mi ayar yapıldı? daha kurcalanırsa şuanki haliyle çıkar mı bişeyler daha?
    Bazen ne kadar küçük olduğunu anlamak için iyice yükseğe çıkmalısın

caann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    paşaoğlundan geçerken görüyordum. güzel bir proje harcanan vakit, nakit ve emek. proje olduğundan da ufak sürprizlerin olması kaçınılmaz. sorun olmadan başarı ile sonuçlanmış bol bol pist günlerinde zevkle kullanman dileği ile. videolarını kısa süre içinde buradan görücez umarım aracın sesinide merak ettim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JDM VTİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sonuç mükemmel maşallah, ben sonuca şaşırmadım bekliyordum böyle birşey.

egzos sistemini başından beğenmemiştim fakat fazla eleştiri olmasın diye söylemedim. sonuçta farkına varmanızada sevindim.

timing ve yakıt olayını en kısa sürede halletmenizi tavsiye ederim. keza değişikliği hissettiğinizde yüzünüzde tebessüme neden olucaktır.

birde şunu merak ediyorum, tek seferde mi ayar yapıldı? daha kurcalanırsa şuanki haliyle çıkar mı bişeyler daha?
    net bir sonuç yok, sadece hissiyat. dyno'da test etmeden güce net etkisi noktasında yorum yapmak istemiyorum.
    şöyle bir örnek verebilirim. karbon airbox sökülüp trompetler üzerine sadece filtre oturttuğumuzda güç 10 beygir düştü..
    egzos sisteminde değişiklik yapılırsa mutlaka dyno alıp sonucu paylaşırım.

ayar tek seferde yapıldı, biraz daha detay çalışılırsa sadece map ile de çıtır geliştirilebilir diye düşünüyorum.
    yakıt, avans ve egzos sisteminde yapılacak değişiklikler sonrası daha kayda değer güç kazanımları elde edilebilir.

burda amaç maks. güçten ziyade uzun vadede dayanıklı ve keyifli bir makine ve onunla uyumlu bir yürüyen altyapısına sahip olmak.
    son 5-10 beygiri kovalarken makinenin ömründen ciddi oranda çalmak da istemiyorum.
    Garaj : G29 Z4 30i / E92 335i / E46 Compact M3 CSL / Alfa Romeo GT 3.2 / MX-5 ND 1.5 / A4 45 TFSI / G01 X3
    Anılar : Alfa 156 / E34 535i / Fiat Uno / S55 AMG / Scirocco / Xsara VTS Ph1 Lynx S/C

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı caann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    paşaoğlundan geçerken görüyordum. güzel bir proje harcanan vakit, nakit ve emek. proje olduğundan da ufak sürprizlerin olması kaçınılmaz. sorun olmadan başarı ile sonuçlanmış bol bol pist günlerinde zevkle kullanman dileği ile. videolarını kısa süre içinde buradan görücez umarım aracın sesinide merak ettim
    teşekkürler. ses çok keyifli, tampon intake çıkışı da özellikle şöför tarafında bırakıldı, bu şekilde kükreme sesleri cam çıtır açıldığında daha bir güzel geliyor.
    4000-4500'den sonra vtec misali araba ayrı bir uzamaya başlıyor

brkkksln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu tarz projeleri gördükçe mutlu oluyorum.
    son postlarda borozan ve filtre ile yapılan ölçümle airbox arasında 10hp fark var demişsiniz.
    bana tezatlık var gibi geldi.sonuçta en yakın yerden en fazla havayı çektirdiğinizde daha fazla güç ve tork alınması gerekmiyormu?
    çekilen havanın sıcaklıkları aynımıydı acaba onu merak ettim.

birde dyno üzerindeyken yapılan ölçümle yolda önden rüzgar alımıyla arasında ciddi fark olacağını düşünüyorum(scoop varmı aracınızda bilmiyorum tabi)

intake in önde olması büyük şans sizin için benim vts te arkada olduğundan yok orayı kes yok buraya kalkan yaptır derdimiz var.
    bir de subaplar flattop mı acaba fotolardan göremedim.

kazasız belasız gazlamalar dilerim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brkkksln Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu tarz projeleri gördükçe mutlu oluyorum.
    son postlarda borozan ve filtre ile yapılan ölçümle airbox arasında 10hp fark var demişsiniz.
    bana tezatlık var gibi geldi.sonuçta en yakın yerden en fazla havayı çektirdiğinizde daha fazla güç ve tork alınması gerekmiyormu?
    çekilen havanın sıcaklıkları aynımıydı acaba onu merak ettim.

birde dyno üzerindeyken yapılan ölçümle yolda önden rüzgar alımıyla arasında ciddi fark olacağını düşünüyorum(scoop varmı aracınızda bilmiyorum tabi)

intake in önde olması büyük şans sizin için benim vts te arkada olduğundan yok orayı kes yok buraya kalkan yaptır derdimiz var.
    bir de subaplar flattop mı acaba fotolardan göremedim.

kazasız belasız gazlamalar dilerim.
    airbox'ın filtresi yarım silindir ve hemen borozanların önüne denk geliyor, benim tahminim bu şekilde borozan özelliği pek kullanılamıyor.
    belki bir hava kutusu ve onun önüne kn tipi filtre eklenirse ve kaputtan özel hava girişi yapılırsa olabilir fakat bu tarz setup çok bağırıyor ve ben tampondan hava alan sistemin sesini daha çok seviyorum.
    dyno üzerinde filtresiz de bir ölçüm yapacaktık fakat Özgün'ü yakalamak zor, bir dahakine inşallah.

sübapları poşetinden çıkarmadan Paşaoğlu'na teslim ettim, bu nedenle net bilgi veremiyorum ama uğradığımda sorup foruma yazarım.

emme arkada olan makinelerde itb işi çok zor, kolay gelsin.
    iyi dilekler için teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah abi guc cok cok ıyı cıkmıs, max guc kesıcıde gelmıs dahada cıkarmıs dedıgın gıbı, 8100 d ıle sanzıman cok uzamadımı kısa varmıydı gercı cok bılmıyorum,
    roccoya gore performansı nasıl oldu

-ER- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Söylenecek söz yok
    Her şeyi bittiğinde bi 0-100 100-200 falan devirlenmesini görmek isterim
    güle güle kullan

JDM VTİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Detay yapılırsa ayarda eminim daha güç çıkacaktır.
    Yakıt ve timing'i kendi aracımda ayrı ayrı zamanlarda yaptık, güç alındığını çok rahat hissediyorsun gazlarken o yüzden dedim, hissiyattan öte oluyor.
    Zaten siz dyno üzerinde yapıcaksınız o an birçok deneme yanılma yaparak en uygunu bulursunuz.
    Birde alacağınız 5-10hp'den daha fazla olabilir (ben daha fazla olacağını düşünüyorum)

Bu aracı sadece piste saklamamak lazım aslında roll gecelerinde çok can yakar
    Bazen ne kadar küçük olduğunu anlamak için iyice yükseğe çıkmalısın

Emre Ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Var mı bir gelişme?
    /// PEUGEOT SPORT
    Undertaker

PSA Brothers

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    devamını bekliyoruz

dc_crx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir gelişme varmı projede ?
    Onurcan Korkmaz
    Bemaps Chiptunıng

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Thumbs up Xsara VTS 16 Kasım Güncel

gelişmeler her zaman var

Öncelikle Özgün ile alt devirler için yazılım tekrar elden geçirildi, günlük kullanım için de gayet güzel bir ayar oldu.

Tavan döşemesi alkantara tipi kumaşla kaplandı, sunroof bakımdan geçti, arka koltuklar söküldüğü için bu bölüm halı ile kaplandı ve hafif bir malzeme ile bagaj oluşturuldu, devir göstergesi bozuk olduğundan shift light'lı Defi Racer Gauge alındı ve takıldı. Bu yapılanların fotolarını yakında paylaşırım.

Orjinal ABS plastik Xsara VTS body kitin yan marşpiyelleri Ankara'dan alındı ve takıldı, yakında ingiltereden ön-arka parçalar da gelecek ve takılacak.

288 Xantia diskler ile DS3000ler 140km'de bile canavar gibi ötüyor Tarox F2000 pist diskleri sipariş edildi, 1-2 haftaya gelmiş olur.

Ön kamber ayarı için BakerM top mountlar da siparişte ;

16 Kasım Pazar tek seans çıkıp bir deneme yaptım. Yerlerin hafif ıslak olması, 1. tur sonrası fren pedalının yumuşaması ve daha önceki Xsara pist günlerinde 8. virajdaki muhteşem spin nedeniyle çok zorlamadım ve 2:36.04 en iyi tur zamanı geldi. Scirocco sürelerine ilk seferde 1-15.sn civarında yaklaşılmış oldu. Arabanın yeni devir bandına daha fazla alışma, F2000 diskler, top mountlar ile güzel bir süspansiyon ayarı ile hedef 2:30-2:31 seviyesini yakalamak. Pistten birkaç foto paylaşalım ;

En iyi tur harry's lap timer videosunu yükledim, araç içi çekimleri de yakında eklerim ;

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tampon portu bence cıkarılmalı
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gökan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tampon portu bence cıkarılmalı
    Neden çıkarılmalı?

Emre Ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bitmesini hevesle beklediğim bir proje idi, kendi aracıma hazırlandığım proje için bir öncü olacaktı, bitmesine hem siz hem de kendi adıma sevindim, özellikle diskler ve frenlerin sonuçlanmasını bekliyorum, bol bol soru sormak maksadındayım size, maşallah kazasız belasız.
    /// PEUGEOT SPORT
    Undertaker

PSA Brothers

tigrakaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Istanbul park videosunu ilk paylastiginda izledim ordandan yazdim tebrik ederim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)