User Tag List

Sayfa 8/9 İlkİlk ... 6789 SonSon
153 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: Xsara VTS ITB N/A Project

mert1612 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracınız gerçekten çok güzel maşallah kazasız belasız kullanın
    FN2-R

cursedjester - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah.. Nokta olmuş son hali ile, Göremiyorum bayadır Fındıkzade de..
    Tabanway..

hepkem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert1612 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracınız gerçekten çok güzel maşallah kazasız belasız kullanın
    Alıntı b.ustaoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yılan gibi duruyor maşallah
    Alıntı Etu55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ateş gibi maşallah
    eyvallah arkadaşlar, çok teşekkürler.

Alıntı mertxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah ,herhalde bir eşi daha yoktur.Güle güle kullanın...
    türkiye'de bu denli xsara'ya emek ve nakit ayıran olduğunu zannetmiyorum ama yurtdışında da sağlam xsaralar var. teşekkürler

Alıntı FaBeRgE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ferrari kaliperi de var mı acaba
    Şaka maka VTS ne hale gelmiş, eminim son fotoları gören çoğu kişi sahibinden'de VTS bakıyordur
    Maşallah çok güzel bir proje, kazasız belasız işallah...
    fahri vts elçisi oldum forumda, teşekkürler

Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemal ellerine sağlık kesene bereket. Çok uğraştın inşallah emeğinin karşılığını alırsın. Pistte de rekora yakın bir zaman çıkar inşallah.
    Alper üstad yorumların için teşekkür ederim. benim ilk spor arabam olduğundan yeri ayrı, bu tip projeler bilirsin tam olarak hiç bitmez. amaç hem aracı hem de sürüşümü geliştirip keyifli pist günleri ve b-road keyfi yaşamak. n/a fwd'da bu sezon güzel bir süre gelirse de ayrıca sevinirim

Alıntı cursedjester Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah.. Nokta olmuş son hali ile, Göremiyorum bayadır Fındıkzade de..
    koca mustafa paşaya doğru çevre kapalı otoparkında duruyor. frenlerin cıyaklama problemi bitti, sezon da geldi, bundan sonra daha çok görünür
    Garaj : G29 Z4 30i / E92 335i / E46 Compact M3 CSL / Alfa Romeo GT 3.2 / MX-5 ND 1.5 / A4 45 TFSI / G01 X3
    Anılar : Alfa 156 / E34 535i / Fiat Uno / S55 AMG / Scirocco / Xsara VTS Ph1 Lynx S/C

onurcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız sürüşler araba alacağım zaman konunuzu görüp bende birtane xsara alayım demiştim ama istediğimi bulamamıştım Resmen ilham kaynağı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, çok güzel araç.

Juggernaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son hali güzel olmuş Maşallah.. umarım maddi,manevi emeklerinizin karşılığınız istediğiniz şekilde alırsınız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kazasız belasız sürüşler araba alacağım zaman konunuzu görüp bende birtane xsara alayım demiştim ama istediğimi bulamamıştım Resmen ilham kaynağı
    eyvallah xsara almış olsaydınız beden çıkan parçalarla güzel bir araç ortaya çıkardı

Alıntı bahadirhan2023 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah, çok güzel araç.
    teşekkürler.

Alıntı Juggernaut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son hali güzel olmuş Maşallah.. umarım maddi,manevi emeklerinizin karşılığınız istediğiniz şekilde alırsınız.
    xsara 1.4 uno sonrası ilk spor aracım olduğundan yeri ayrı. bu projede amaç ITB'li keyifli bir araç hazırlamaktı. para vs beygir açısından high boost supercharger terfisi ile 450ps veya başka bir araç üzerine yatırım yapılabilirdi ama işin manevi boyutu da var teşekkürler.
    Garaj : G29 Z4 30i / E92 335i / E46 Compact M3 CSL / Alfa Romeo GT 3.2 / MX-5 ND 1.5 / A4 45 TFSI / G01 X3
    Anılar : Alfa 156 / E34 535i / Fiat Uno / S55 AMG / Scirocco / Xsara VTS Ph1 Lynx S/C

-ER- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Görsel çok güzel olmuş sanki kıçı bi diş kalksa fena olmayacak çok cadde spec olmuş, Jantlar ve renk uyumu en sevdiğim
    Güle güle kazasız belasız sürüşler.
    Benimde düşündüğüm soru işaretli ile almadığım TopMount lar kuleyi kestirdin mi ? Kestiyse kim kesti şahane gözüküyor belli bile değil ynai 306 larda ingilizler çok berbat işçilikleri ile insanı soğutuyor

CRX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok güzel proje emeğinize sağlık
    CAN CEYLAN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -ER- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Görsel çok güzel olmuş sanki kıçı bi diş kalksa fena olmayacak çok cadde spec olmuş, Jantlar ve renk uyumu en sevdiğim
    Güle güle kazasız belasız sürüşler.
    Benimde düşündüğüm soru işaretli ile almadığım TopMount lar kuleyi kestirdin mi ? Kestiyse kim kesti şahane gözüküyor belli bile değil ynai 306 larda ingilizler çok berbat işçilikleri ile insanı soğutuyor
    slm Erel. arka kısmı 306 ile karşılaştırma, xsara'da arka çamurluk çok daha kapalı olduğu için biraz öyle gözüküyor. yan marşpiyelin yüksekliğinden ön-arka dengesine bakmak daha doğru olur.

compomotive mo5 ve speedline turini arasında kalmıştım jant konusunda. turini'yi seçince de acaba silver mı alsam diye düşünürken tasarımcı kardeşim antrasitin daha çok yakışacağını söyeleyince onu dinledim, iyiki de dinlemişim

top mountlar yol kullanımı için fazla ödün vermeyi gerektiriyor, pistte denedikten sonra karar vereceğim. yorumlarımı paylaşırım. kulelere ufak bir midahele yapıldı, Paşaoğlu'nda tüm işlemler yapılıyor.

Alıntı CRX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok güzel proje emeğinize sağlık
    teşekkürler

GSkill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    20 25 Gun Once Instagramda Görmüştüm Dyno Sonucunu, Şimdi PC Basında Otururken Aklıma Geldi Kimdi Bu XU10`cu Diye Aklıma Geldi Araştırıyım Dedim Bulmakta Zor Olmadı Gerçekten Çok Güzel Bir Proje Olmuş, Bu Sekilde Bir XU10 Görmek Çok Hoşuma Gitti, Bir An Şu Makina Benım 205`de Olsa Aman Yarabbim Neler Neler Olurdu`da Demedim Değil Hani Tebrik Ediyorum Tekrardan Muhtesem Olmus, İyi Geceler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    12 Nisan pist günlerinde arabanın eksiklerini tespit ettikten sonra ufaktan değişiklikler yaptık.

KW V1 ve Bilstein B6 amortisörler ile arka tarafta yeterli tutunma olmadığından 205 Group A Bilstein'lara geçiş yaptık.
    23.5mm torsiyonlar ile bu halinin çok daha uyumlu olduğunu söyleyebilirim. Hem yolda hem de pistte arabanın arkası çok iyi yol tutuyor.

306 Bilstein B6 ile 205 Group A Bilstein teknik özellik karşılaştırması ;

306 B6
    24-020749 rate- 370/110 @52m/s

205 group a
    F4-B46-2313-h0 – rate 460/290 @ 52m/s 24-023139 (B46-2313)

B6 ve Group A arasında ciddi kalınlık farkı var ;

Xsara VTS standart şanzımanı piste uzun geliyordu. Standart VTS oranları ;

Xsara VTS...1ST..2.92,,,,,2nd..1.86,,,,,3rd..1.28,,,,,4t h ..0.95,,,,5th..0.74,,,,,FD..4.43.

4.43 olan ayna-mahruti'yi çok nadir de olsa peugot partner ve berlingoların bazılarında bulunan 4.93 ile değiştirdik.
    Hızlanmada hissedilir bir değişme oldu. Pistte 5i son düzlükte kullanabilir hale geldim. 3'te kaldığım yerlerde de araba çok daha rahat çekiyor.
    8-9 arası düzlükte de 4. vites devir kesiciye yakın bir yerde bitiyor ve yeterli oluyor.
    Arka yollarda kullanım için de 2 ve 3 çok keyifli oldu.

140-150km ve üzeri süratlerde acı frenlerde araba ciddi anlamda dalma yapıyordu. Arka amortisör değişimi ve diğer kontroller sonrası problem çözülmeyince ön renault brembo ve arka stok kaliperleri dağıttık. Ebay'den gelen brembo conta seti ve iç piyasadan alınan arka tamir seti ile kaliperler elden geçti. Ön kaliperler yurtdışından 2.el alınmıştı, yattığından pistonlarda biraz korozyon oluşmuş, bunlar da temizlendi. Son durum olarak bugün pistteki performans gayet iyiydi. Pedalde hafif bir yumuşaklık vardı ama dalma çok çok daha azdı.

Pistteki taş ve lastik parçalarından dolayı ön tamponu ve kaputu boyatma niyetim var. Bu arada ufak tefek rötüşları da yaptıracağım. Boya sonrası şeffaf film de pist için şart. Son gelişmeler bunlar, selamlar

dragon07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en güzel psa bence jantlar gerçekten hafif mi çünkü bazı oz ve speedline modelleri oem jantlardan daha agır oluyorlar kiloları belli mi?

kafadan 1 tık daha düşse daha iyi olur yol tutusu maşallahh

jnrjames - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pist için düşündükleriniz , testlerini ve çözümleriniz tam hayalimdeki konuyu özetliyor. Tebrik ediyorum. Başarılarınızında devamını diliyorum.

Keyifle okuyorum, Youtube da da takip ediyorum.
    dinamomotorsport.net

Alii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok güzel, ağzım sulandı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dragon07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en güzel psa bence jantlar gerçekten hafif mi çünkü bazı oz ve speedline modelleri oem jantlardan daha agır oluyorlar kiloları belli mi?

kafadan 1 tık daha düşse daha iyi olur yol tutusu maşallahh
    yorum için teşekkürler. en güzel biraz iddalı olabilir ama emek verilmiş hoş PSA'lardan biri diyebiliriz Speedline Turini'yi tasarım olarak çok sevdiğimden ve motorsporlarını çağrıştırdığından seçtim. Ağırlık olarak 8.5kg seviyesinde diye hatırlıyorum. Pist için Team Dynamics veya OZ Racing'in 6.5-7kg badındaki modelleri biraz daha avantajlı olabilir ama hafif jantlar genel olarak bana çirkin geliyor

Alıntı jnrjames Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pist için düşündükleriniz , testlerini ve çözümleriniz tam hayalimdeki konuyu özetliyor. Tebrik ediyorum. Başarılarınızında devamını diliyorum.

Keyifle okuyorum, Youtube da da takip ediyorum.
    çok teşekkürler ağırlıklı 306gti6 forumunu kaynak olarak kullanıyorum. Projenin parça seçiminde Pug1off'un sonrasında da Paşaoğlu'nun ciddi katkısı var, onları da unutmamak lazım umarım siz de birgün gönlünüze göre bir pist aracı hazırlarsınız.

Alıntı Alii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah çok güzel, ağzım sulandı
    teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araca taktığınız 15/74 ayna mahruti şanzımanın içine başka bir dişli değişimi gerekmeden direk sök tak şekilde oldu mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şanzıman aynı koda sahipse evet.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Duman37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araca taktığınız 15/74 ayna mahruti şanzımanın içine başka bir dişli değişimi gerekmeden direk sök tak şekilde oldu mu?
    1980 model BE3 şanzımanlı bir 205 den 2010 model BE4 şanzımanlı 207RC'ye kadar tüm araçların dişlileri birbiri ile değiştirilebilir. Bunda tek istisya 306 GTI'ın 6 ileri BE3/6 kodlu şanzımanı. Onun ayna mahrutisi özel. Mahrutisi 6ıncı vites dişlisi takılabilmesi için normalde uzun. Ama gene geri kalan dişliler değişebilir.

Alıntı hepkem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şanzıman aynı koda sahipse evet.
    Hocam siz Rotrex yapmıştınız aracınızı. Anılar demişsiniz. Satıldı mı ne oldu merak ettim.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)