User Tag List

Sayfa 8/22 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon
405 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: w201 EVO2 DTM 190vette ( ls swap ) for SLAYER

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aklıma gelen bir yöntem var ama, ne derece yapılır, onu kestiremiyorum. Kanadın bagaja yakın tarafından bir mil geçirilebilir. Bu milin kanada sabit olması lazım, yani mil döndükçe kanat da dönecek. Milin uç kısımları aşağı doğru bükülür. Bir çift hidrolik itici bagaj kapağının tavanında, milin ucuna denk gelen yerlere yerleştirilir. Frene basınca hidrolik iticilerin devreye girmesi sağlanmalı. Dolayısıyla ufak ama kuvvetli bir motor bulma sorunu ortadan kalkar. Ancak, bu yöntemle bagaj kapağı haddinden fazla ağırlaşmış olacak. Bagaj kapağını tutan dirseklerin ve bagajı iten amortisörlerin kuvvetlendirilmesi gerekir.
    öyle işte.

Blackbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Spoileri tetiklemek için bu veya buna benzer bir role kullanılabilir.

http://www.elo.com.tr/ani-fren-ikaz-rolesi

4 değişik kademe seçeneğinden, 1.Kademe 0.20g, 2.Kademe 0.25g, 3.Kademe 0.30g ve 4.Kademe 0.35g.

ali bodrumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MaŞŞalah emegİne saglikkk cok mukemmel ...

dj_batukaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aklıma gelen bir yöntem var ama, ne derece yapılır, onu kestiremiyorum. Kanadın bagaja yakın tarafından bir mil geçirilebilir. Bu milin kanada sabit olması lazım, yani mil döndükçe kanat da dönecek. Milin uç kısımları aşağı doğru bükülür. Bir çift hidrolik itici bagaj kapağının tavanında, milin ucuna denk gelen yerlere yerleştirilir. Frene basınca hidrolik iticilerin devreye girmesi sağlanmalı. Dolayısıyla ufak ama kuvvetli bir motor bulma sorunu ortadan kalkar. Ancak, bu yöntemle bagaj kapağı haddinden fazla ağırlaşmış olacak. Bagaj kapağını tutan dirseklerin ve bagajı iten amortisörlerin kuvvetlendirilmesi gerekir.
    evet bu şekilde bir deneme yapılabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Blackbird Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Spoileri tetiklemek için bu veya buna benzer bir role kullanılabilir.

http://www.elo.com.tr/ani-fren-ikaz-rolesi

4 değişik kademe seçeneğinden, 1.Kademe 0.20g, 2.Kademe 0.25g, 3.Kademe 0.30g ve 4.Kademe 0.35g.
    Alıntı ali bodrumlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MaŞŞalah emegİne saglikkk cok mukemmel ...
    teşekkürler...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün de mutlu günlerden. asıl jantlarımız ve sıfır bloğumuz geldi. yoğun kardan dolayı görmeye gidemedik ama ilk resimlerimiz bu arada Kar avcılarda 30 40 cm buldu sanırım oldukça yoğun hala yağıyor...

sansar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuy güncel çekim

gelismeleri sabirsizlikla bekliyorum ezelinden beri mercedesin 190 kasasina hastasi olduğumdan konu baya ilgimi cekiyor Allah kolaylik versin bizlerede proje yapmayi nasip etsin

Edit : konuya guncel oldugunu yeni farkettim telefondan dolayi.
    http://www.youtube.com/watch?v=PkHp6...&feature=share
    /BMW E34 520i - 34 KHT 53 /http://i.hizliresim.com/j6Q9Mn.jpg
    /Renault Megane 3 1.5dCi - 34 FY 1679
    /Kia Cee'd 1.6 crdi - 54 PK 114

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sansar34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuy güncel çekim

gelismeleri sabirsizlikla bekliyorum ezelinden beri mercedesin 190 kasasina hastasi olduğumdan konu baya ilgimi cekiyor Allah kolaylik versin bizlerede proje yapmayi nasip etsin

Edit : konuya guncel oldugunu yeni farkettim telefondan dolayi.
    gün geçtikçe bende sabırsızlanıyorum bu hafta Body çalışmaları bitti sayılır bundan sonrası oktay beyde arabayı çıkartıcaz o detaylarını çalışacak nasipse haftaya Volkan beyde mekanik işlerine start veririz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sistem çok mantıklı ama her frene dokunulduğunda sistem çalışır hale gelecek, haliyle sistem tam amacına ulaşmış olmaz.

Aklıma geldi şu an, ne derece gerçekleştirilebilir bilmiyorum, varex tarzı susturuculardakı aç kapa motorlarından 2 adet alıntı yaptığım mesajdaki gibi spoilere yerleştirilecek bir mile sabitlense hareket kapasitesi sabitlenerek, aracın beyninden , fren lambası devresinden vs hat çekilerek bir kod/role kullanılarak belirli bir km den sonra frene basıldıgında aktif hale gelmesi sağlanabilirmi ?. 40-50 km hızla giderken değilde 120(örnek) gibi bir sınır seçildiğinde bu sınırı geçip her frenleme yapıldığında sistemin aktif hale gelmesi sağlanabilirmi ?
    Alıntı Gökhan Bilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    allah cümlemize akıl fikir versin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Etu55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sistem çok mantıklı ama her frene dokunulduğunda sistem çalışır hale gelecek, haliyle sistem tam amacına ulaşmış olmaz.

Aklıma geldi şu an, ne derece gerçekleştirilebilir bilmiyorum, varex tarzı susturuculardakı aç kapa motorlarından 2 adet alıntı yaptığım mesajdaki gibi spoilere yerleştirilecek bir mile sabitlense hareket kapasitesi sabitlenerek, aracın beyninden , fren lambası devresinden vs hat çekilerek bir kod/role kullanılarak belirli bir km den sonra frene basıldıgında aktif hale gelmesi sağlanabilirmi ?. 40-50 km hızla giderken değilde 120(örnek) gibi bir sınır seçildiğinde bu sınırı geçip her frenleme yapıldığında sistemin aktif hale gelmesi sağlanabilirmi ?
    Kanadın otomatik yada frenlemeyle çalışma sisteminde biz çözüm bulunur bunda pek sıkıntı yok gibi. Asıl mesele o parçayı hareket ettirecek mekanizmanın bagaja yada yanlardan diğer kanada olan montajı

kafamda bir iki şema çiziyorum ama yerine oturmayan parçalar var...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hareket ettirecek sistem netleşse (itici,motor vs) ona göre bagajın dik köşesinden kesme işlemi ile montaj çalışmaları yürütülür aslında. çıkma bi bagaj alıp üzerinde deneme yapmak en mantıklısı
    Alıntı Gökhan Bilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    allah cümlemize akıl fikir versin

sansar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dusunulen sistemlerde servo motorlar kuvetli olmasi gerekir okadar ruzgar gücüne karsi koyamayabilir belli değil.

Rüzgar direncine karşı koyabildigini var saysak bile sürücü devreleri ve bir kontrol sistemi kullanilmasi gerekebilir.

Bunun için hazır kodlanmasi kolay Arduino kartlarindan alip hazir Arduino sürücü devresi kullanip bilgisayara baglayip hazir kod kullanmak gerek eğer kod bilmiyorsanizda ben yardimci olabilirim basit bir sistem hatta frene basildigi kadar kanat acısı değişebilir yapilmasi bile mümkün.

Çorbada tuzum olsun isterim. ( denemek amaçlı bendeki Arduino kartini kullanabiliriz bize gereken tek sey sürücü devresi ve servo motor.)
    http://www.youtube.com/watch?v=PkHp6...&feature=share
    /BMW E34 520i - 34 KHT 53 /http://i.hizliresim.com/j6Q9Mn.jpg
    /Renault Megane 3 1.5dCi - 34 FY 1679
    /Kia Cee'd 1.6 crdi - 54 PK 114

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sansar34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dusunulen sistemlerde servo motorlar kuvetli olmasi gerekir okadar ruzgar gücüne karsi koyamayabilir belli değil.

Rüzgar direncine karşı koyabildigini var saysak bile sürücü devreleri ve bir kontrol sistemi kullanilmasi gerekebilir.

Bunun için hazır kodlanmasi kolay Arduino kartlarindan alip hazir Arduino sürücü devresi kullanip bilgisayara baglayip hazir kod kullanmak gerek eğer kod bilmiyorsanizda ben yardimci olabilirim basit bir sistem hatta frene basildigi kadar kanat acısı değişebilir yapilmasi bile mümkün.

Çorbada tuzum olsun isterim. ( denemek amaçlı bendeki Arduino kartini kullanabiliriz bize gereken tek sey sürücü devresi ve servo motor.)
    ilginiz için çok teşekkür ederim sanırım olabilecek en iyi sistem bu, ancek tekrar edeyim ilk problem işin mekanik kısmı yanı kanadı haraketli sisteme nasıl geçireceğiz elimizde öyle bir mekanizma yok..
    hadi uzun bir mil ve rulman yardımıyla kaba taslak bişey kurguluyorum ama aklımda tamamlayamadığım için pratigede dökülmüyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet, bugün kutular açıldı ve süpriz hediyeler

Ve bulduğuma en çok sevindiğim parça

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah allah kolaylık versin,sıradışı tarz bi araç sevdigim ve bigün sahip olmak istedigim sedanlardan biriside bu araç umarım herşey istediginiz gibi olur ve agız tadıyla binersiniz.
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    jantlarla konuyu takip eden üyeleri telef ettin sigarayı bırakmıştımda birtane yakayım yine. jantları ebaydanmı buldun ? link vs. varmı ?

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    jantlar bebek ya, onları bulman olayı bitiren nokta.

o jantlar olmasa tam tadını vermeyecekti görünüm olarak bence

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi bronşit olmuşum, 3 gündür raporluyum antibiyotik falan kullanıyorum. Konuya girdim ve jantları gördüm, görmez olaydım. Bi bira açtım, bi de sigara yaktım

Ellerine, emeğine sağlık.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jantlarla nokta dicek bisey kalmadi

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler