User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
38 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Golf MK4 1.8T 4Motion Projesi (4x4 içerir) :)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fatih06ank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın orjinal 02C şanzımanının dayanmayacağını tahmin ederek motora fazla yüklenmek istemedik. 300 - 350hp civarlarında gerek şehir içinde, gerekse gazlamalı modda tatminkar ve keyif verici bir araç elde ettik.

iyi ki yüklenmemişsiniz
    adama dedim abi sizin ekibi çok sevdim herkes ayrı bi çatlak
    bana dedi ki aynen bizde akıllı yok ki
    la zaten bizim akıllıyla işimiz yok ki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dodoist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi ki yüklenmemişsiniz
    500 beygire kadar yolu var dostum

MeHMeT-INC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eliniz sağlık çok keyifli olmuştur şimdi

TanerErbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayirli olsun

güzel bir Proje
    Polo GTI owner

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah
    adama dedim abi sizin ekibi çok sevdim herkes ayrı bi çatlak
    bana dedi ki aynen bizde akıllı yok ki
    la zaten bizim akıllıyla işimiz yok ki

ercan26esk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    başgan hayırlı olsun kazasız sürüşler dilerim...

Şirzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi valla arabayı sattın sandım sizin garajda volvo duruyodu dedim herhalde onu aldın ne zaman görücez arabayı
    JUST A DRİVE...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Şirzat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi valla arabayı sattın sandım sizin garajda volvo duruyodu dedim herhalde onu aldın ne zaman görücez arabayı
    kardeşim oradan taşındım ya... araba duruyo istediğin zaman görebilirsin ama orada oturmuyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah abi karda çok zevkli olur bu araç hazır kışta geliyor

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, before/after resmen ben evrim geçirdim diyiyor.
    Güle güle binmeniz dileği ile..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba,

Paylasim icin tesekkurler zevkle okudum. Yanliz mk4 1.8 engine'i turboya cevirmek biraz acimasizca olmus bence Benim de ayni renk sizinki gibi bir 4 motion'um var ve 2000 senesinde aldim. Bunun yaninda, 1999 vw golf 1.6 Auto (8v) ve mk7 golf R, fakat 2015 R'i yeni sattim, 2.0 TSI engine biraz hayalkirikligi...

Ben yurtdisinda yasiyorum ama sizin gibi bir mk4 fan'i ve sahibiyim, buradaki tecrube ve bilgime gore, 1.8 5v (20v) engine mk4 deki en dayanikli motor. Performans ve yakit tuketimi hic verimli degil ama bakim ve uzun omurluluk acisindan cok aranan ve hatta ikinci elde fiyatlari zor bulunan bir model. Ben daha once mk4 v6 4 motion da kullandim, ama R32 yaninda oda biraz basit cikiyor ve bakim/masrafi bitmiyor. Kisacasi, mk4 1.8 4 motion uzun omurlu ve dayaniklilik acisindan cok guvenli ve komforlu bir model. ben 20 senedir, sadece senelik bakim yaptiriyorum, ve en son 3 sene once ilk defa Haldex servisini yaptirttim onun disinda hic bir problem cikarmadi.

mk4 4 motion 1.8 sahibi olanlar var ise, bende bir sahip olarak "tepe tepe" kullanin demek istedim, turbo felan gibi eklentilere hic ihtiyac yok bence, zaten bugunlerde dunyanin heryerinde hiz sinirlari cok abartildigi icin trafikde bu kadar fazla performansi bile kullanmak kolay degil, yaris pisti yada parkurda kullanmadikca.

Saygilar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VwBrit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Paylasim icin tesekkurler zevkle okudum. Yanliz mk4 1.8 engine'i turboya cevirmek biraz acimasizca olmus bence Benim de ayni renk sizinki gibi bir 4 motion'um var ve 2000 senesinde aldim. Bunun yaninda, 1999 vw golf 1.6 Auto (8v) ve mk7 golf R, fakat 2015 R'i yeni sattim, 2.0 TSI engine biraz hayalkirikligi...

Ben yurtdisinda yasiyorum ama sizin gibi bir mk4 fan'i ve sahibiyim, buradaki tecrube ve bilgime gore, 1.8 5v (20v) engine mk4 deki en dayanikli motor. Performans ve yakit tuketimi hic verimli degil ama bakim ve uzun omurluluk acisindan cok aranan ve hatta ikinci elde fiyatlari zor bulunan bir model. Ben daha once mk4 v6 4 motion da kullandim, ama R32 yaninda oda biraz basit cikiyor ve bakim/masrafi bitmiyor. Kisacasi, mk4 1.8 4 motion uzun omurlu ve dayaniklilik acisindan cok guvenli ve komforlu bir model. ben 20 senedir, sadece senelik bakim yaptiriyorum, ve en son 3 sene once ilk defa Haldex servisini yaptirttim onun disinda hic bir problem cikarmadi.

mk4 4 motion 1.8 sahibi olanlar var ise, bende bir sahip olarak "tepe tepe" kullanin demek istedim, turbo felan gibi eklentilere hic ihtiyac yok bence, zaten bugunlerde dunyanin heryerinde hiz sinirlari cok abartildigi icin trafikde bu kadar fazla performansi bile kullanmak kolay degil, yaris pisti yada parkurda kullanmadikca.

Saygilar
    Merhaba. Evet ben de aracın yakıt ve performansından hiç memnun olmadığım için ve gerçekten MK4 Fanı olduğum için ve eski arabama aşkla bağlı olduğum için bu kadar emek verdim fakat hata etmişim. Bizim memleketimizde bu işleri yapmak gerçekten zormuş bunu anladım. Aracı çok süratli kullanmaktan ziyade, şehir içi günlük kullanımda alt devirlerim torklu olsun, otobanda aklıma estiğinde basınca gitsin düşüncesiyle bu işe girdim fakat istediğim gibi olmadı. Lise çağlarında sıfır olarak kullandığım ve çok emek verdiğim aracımı bu iş yüzünden satmak zorunda kaldım. (Dile kolay 2000 - 2015 arası severek kullandığım aracımdı.) Kısmet değilmiş diyelim. Alanalar güle güle kullansınlar.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun, ne gibi sorunlarla karşılaştınız?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakit performansi gercekten cok kotu 1.8'in inanilmaz yakiyor sehir icinde ozellikle. 1.6 biraz daha uygun. Altta ikisininde resmini koydum, suanda ikiside 90 bin milde, yaklasik 150 bin km oluyor. Umarim bir 150 bin daha gorurler cuzdan hafifletmeden

Gri = 2000, 1.8 (20v) 4 motion
    Kirmizi = 1999, 1.6 Auto (8v)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VwBrit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakit performansi gercekten cok kotu 1.8'in inanilmaz yakiyor sehir icinde ozellikle. 1.6 biraz daha uygun. Altta ikisininde resmini koydum, suanda ikiside 90 bin milde, yaklasik 150 bin km oluyor. Umarim bir 150 bin daha gorurler cuzdan hafifletmeden

Gri = 2000, 1.8 (20v) 4 motion
    Kirmizi = 1999, 1.6 Auto (8v)
    Temiz araçlarmış hocam Allah kaza bela vermesin Türkiye değil galiba burası İstanbulda hoşaf oluyor arabalar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam şöyle konular beni çok mutlu ediyor Golf 4 Serinin en güzel tasarımına sahip zannımca , sürüş pozisyonunu aşırı seviyorum MK4 lerin.. Kazasız belasız keyifle binin İnşallah.
    O dönem VW neden acaba 1.8T motorunu Golf'de kullanmadı da atmosferik 1.8'i kullandı anlamadım

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı buggy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam şöyle konular beni çok mutlu ediyor Golf 4 Serinin en güzel tasarımına sahip zannımca , sürüş pozisyonunu aşırı seviyorum MK4 lerin.. Kazasız belasız keyifle binin İnşallah.
    O dönem VW neden acaba 1.8T motorunu Golf'de kullanmadı da atmosferik 1.8'i kullandı anlamadım
    1.8 t motor mevcut zaten. Golf 4 gti 1.8 T ile geliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı buggy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Temiz araçlarmış hocam Allah kaza bela vermesin Türkiye değil galiba burası İstanbulda hoşaf oluyor arabalar..
    Tesekkurler 4 motion suan istanbulda, ama cok uzun yol yapiyor surekli. Kirmizi 1.6 suan ingilterede.

ikisindede butun parcalar stock (original), hicbir modifiye yok. 1.6 kirmizi biraz yiprandi, sunroof ve dikiz aynalarin dugmeler calismiyor artik ama pek dokunmuyorum kozmetik olarak, pas olmadikca sorun yok benim icin. 1.6 da klimada yok, o yuzden sogutma cok verimli calisiyor, ocak ayinda muayeneye giricek, hayirlisi

Bu arada, 1.9 TDI (ALH kodlu), en dayanikli -diesel- mk4 engine diye biliyorum, 1 milyon mile yapanlari duydum burda (yaklasik 480 bin km), engine block hic acilmadan.
    Konu VwBrit tarafından (23-10-2020 Saat 02:55 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar, aracın güncel durumu nedir? Sizde mi hala?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)