User Tag List

Sayfa 12/13 İlkİlk ... 210111213 SonSon
236 sonuçtan 210 ile 228 arası

Konu: Kocaeli'den bir Formula Aracı-Koufs/01

msansertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emre2blue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok üzüldüm, ben de Yıldız Teknik Üniversitesinde okurken 2006'da Güneş enerjili araba yarışmasında böyle bir problemden dolayı boşta kalmanın ne olduğunu anladım. Arabayı götürdük ama yarışamadan getirdik. Çok ciddi bir tecrübedir bu. Mühendisliği geçtim de zamana karşı yapılan bir savaş, ve ciddi bir eğitim. Ben Mühendislik'ten çok ciddi hayat tecrübesi edinmiştim, böyle bir projede. Seneye çok daha iyisini yapacağınızdan ve ipleri elinizden bırakmayacağınızdan eminim. Sizlere Bolbol sabır diliyorum.
    Teşekkür ederiz Size de geçmiş olsun bu arada Aslında aracı yürütmek, tüm o burukluğu aldı bizden. Hiçbir araca benzemiyor.

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emek kokan bir proje işte.Bu arada kesinlikle video gelmeli.İyi pilotaja sahip bir arkadaş kullanırsa limitleri de görmüş oluruz.
    Bu arada o arkadaki egea çok dikkatimi çekti.Araçların lansmanını yaparken bu tarz araçlar yapılıyor.Çok da hoşuma gidiyor açıkçası.

BurakYozgat. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sesini gidişini izleyebileceğimiz bir video vs var mı güncel ? Eli değen herkesi tebrik ederim.
    Real men use three pedals !
    Supercharged e36coupe

ccceday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tebrik ederim ve geçmiş olsun arkadaşlar. ULUDAGRACING takımı eski üyesiyim bende.
    Nacizane bir kaç önerim olacak.
    Bir sonraki yarışlara aracınız hazır. ama önünüzde gerçekten çok güzel bir zaman var. Bu zaman diliminde kuralların üstünden geçmeniz ve iyileştirmeler yapmanızı tavsiye ederim.
    sadece fotoğraflara bakan biri olarak ; A kollarında kullanılan boru çapı ve rot başları biraz büyük gibi bunların optimize edilmesi güzel olabilir. (m6 rot başı kullanan takımlar var).
    Birde ***** ülke olarak bu yarışa çok geç katıldık. ve teknolojiyi yakalamakta zorlanıyoruz. Kendi takımıma dediğim gibi sizede tavsiyem otonom sürüş gibi popüler konularda adımlar atmak bize yarışmada büyük başarı getirecektir.

Tebrik ederim. Başarılar dilerim
    '10 Focus
    '17 V40 T3

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emek kokan bir proje işte.Bu arada kesinlikle video gelmeli.İyi pilotaja sahip bir arkadaş kullanırsa limitleri de görmüş oluruz.
    Bu arada o arkadaki egea çok dikkatimi çekti.Araçların lansmanını yaparken bu tarz araçlar yapılıyor.Çok da hoşuma gidiyor açıkçası.
    Valla üzerinde pirelli pzero lastikleri var. Slick lastikleri de mevcut. Geçen şöyle bir test edeyim dedim, boş alanda dönerken yanal ivme yüzünden başım döndü Araç çok rahat 1.5-1.8g ile viraj alıyor. Bir iki ufak tefek videosu var ama belki atarım belki daha iyilerini beklerim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BurakYozgat. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sesini gidişini izleyebileceğimiz bir video vs var mı güncel ? Eli değen herkesi tebrik ederim.
    Teşekkür ederiz Bir ihtimalle atabilirim, genelde amatör videoları var, fakat şöyle söyleyeyim. 12.500 devir kesici kurulu. Normalde motorun 16 bine yolu var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ccceday Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim ve geçmiş olsun arkadaşlar. ULUDAGRACING takımı eski üyesiyim bende.
    Nacizane bir kaç önerim olacak.
    Bir sonraki yarışlara aracınız hazır. ama önünüzde gerçekten çok güzel bir zaman var. Bu zaman diliminde kuralların üstünden geçmeniz ve iyileştirmeler yapmanızı tavsiye ederim.
    sadece fotoğraflara bakan biri olarak ; A kollarında kullanılan boru çapı ve rot başları biraz büyük gibi bunların optimize edilmesi güzel olabilir. (m6 rot başı kullanan takımlar var).
    Birde ***** ülke olarak bu yarışa çok geç katıldık. ve teknolojiyi yakalamakta zorlanıyoruz. Kendi takımıma dediğim gibi sizede tavsiyem otonom sürüş gibi popüler konularda adımlar atmak bize yarışmada büyük başarı getirecektir.

Tebrik ederim. Başarılar dilerim
    Teşekkür ederiz

Aracımızı optimize edeceğiz tabi ki. İlk araç olduğundan ötürü birincilik iddiası yoktu. Siz de bilirsiniz ki bu araçları piste sokabilmek bile çok zor bir olay. İnceledik, genelde formula student takımları akslardan, salıncaklardan veya radyatör hortumlarından dolayı yarış dışı kalıyor. Biraz emniyet faktörü ekleyelim dedik Salıncak boruları akma mukavemetine göre değil, yorulma mukavemetine göre belirlendi Amacımız, piste çıksaydık endurance ı tamamlamaktı. Bu sene takımımız ağırlık azaltmaya başlayacak artık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ....................
    Konu msansertekin tarafından (08-07-2019 Saat 19:19 ) değiştirilmiştir.

ccceday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı msansertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederiz

Aracımızı optimize edeceğiz tabi ki. İlk araç olduğundan ötürü birincilik iddiası yoktu. Siz de bilirsiniz ki bu araçları piste sokabilmek bile çok zor bir olay. İnceledik, genelde formula student takımları akslardan, salıncaklardan veya radyatör hortumlarından dolayı yarış dışı kalıyor. Biraz emniyet faktörü ekleyelim dedik Salıncak boruları akma mukavemetine göre değil, yorulma mukavemetine göre belirlendi Amacımız, piste çıksaydık endurance ı tamamlamaktı. Bu sene takımımız ağırlık azaltmaya başlayacak artık
    Emme manifoldu ve yakıt sistemini de elenme konusuna dahil edebilirsiniz. Onlarda çok dert açıyor :/
    '10 Focus
    '17 V40 T3

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ccceday Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emme manifoldu ve yakıt sistemini de elenme konusuna dahil edebilirsiniz. Onlarda çok dert açıyor :/
    Emme manifoldundan çok çektik evet

srgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu uzun zamandır takip ediyorum. Hem koü öğrencisi hemde Kocaeli'de yaşayan biri olarak gururlandım. Umarım pistte görmekte nasip olur. Bu arada Yılmaz Değirmenciye selamlar
    L4404 | you are away

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srgn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu uzun zamandır takip ediyorum. Hem koü öğrencisi hemde Kocaeli'de yaşayan biri olarak gururlandım. Umarım pistte görmekte nasip olur. Bu arada Yılmaz Değirmenciye selamlar
    Teşekkür ederiz Aleykümselam.

By_Engin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu noktaya gelebilmekte büyük bir başarı ve tecrübedir. Videoları da izledim. Ses çok iyi, insanın içini titretiyor. İnşallah pistte de görürüz. Böyle bir araç tasarlayıp imal edip piste çıkarabilmek bile büyük başarıdır. Herşey gönlünüzce olur umarım. Selamlar...
    Peugeot 406 sport pack 2.0 16v. It isn't stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı By_Engin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu noktaya gelebilmekte büyük bir başarı ve tecrübedir. Videoları da izledim. Ses çok iyi, insanın içini titretiyor. İnşallah pistte de görürüz. Böyle bir araç tasarlayıp imal edip piste çıkarabilmek bile büyük başarıdır. Herşey gönlünüzce olur umarım. Selamlar...
    Teşekkür ederiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinizde ansys varken cfd analizlerinde neden star ccm+ kullandınız? İkisini de kullanma fırsatım oldu da ansys fluent çok daha basit gelmişti bana, o yüzden fluent öğrenmeye devam ediyorum. Soruyorum çünkü Star ccm+'ın kendine özgü avantajları mı var diye merak ediyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı forwett Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinizde ansys varken cfd analizlerinde neden star ccm+ kullandınız? İkisini de kullanma fırsatım oldu da ansys fluent çok daha basit gelmişti bana, o yüzden fluent öğrenmeye devam ediyorum. Soruyorum çünkü Star ccm+'ın kendine özgü avantajları mı var diye merak ediyorum.
    El alışkanlığı diyelim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selamlar , projede emeği olan herkese başarılar dilerim ,
    bugün izmit'ten gölcük'e dönerken kapalı fuar binasının önünden geçerken proje aracı alanın otoparkında görünce hemen minibüsten inip arkadaşların yanına gittim , tanıştım , aracı yakından ve kullanılırken gördüm , gerçekten çok beğendim , yolunuz açık olsun ......

cuneytturkoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz daha iyi bilirsiniz ama önde kanat eksik gibi yol tutuşuna faydası olacağını düşünüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cuneytturkoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz daha iyi bilirsiniz ama önde kanat eksik gibi yol tutuşuna faydası olacağını düşünüyorum
    Aracın burnundaki kabuğun altında darbe sönümleyici var. Onun analizlerini yaptık. Fakat aracın burnuna kanat koymak için çarpışma ile alakalı özel analizler gerekiyor. O da uzun zaman alacağı için ilk araçta tercih etmedik Zaten arka kanat açılıp kapanabiliyor. Belirli bir hızdan sonra aracın burnu havaya kalkmasın diye açılıyor kanat.
    Konu msansertekin tarafından (19-10-2017 Saat 11:59 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)