User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
40 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Voltex X ASM X J's Racing | Honda S2000

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arrow Voltex X ASM X J's Racing | Honda S2000

Herkese merhaba öncelikle.

Daha önce arabamın ufak bi konusunu açmıştım ama pek güncelleyemedim. Zaten belli bir süre sonra araç tamamen proje aracına dönüştü ve pist kovalamaya başladım.

Aracımı 2014 yılının Kasım ayında yaklaşık $9000 gibi bir fiyata satın aldım. Aracı satın aldığımda yanlış hatırlamıyorsam 107 bin mil yapmıştı. Ama gel gör ki halen orjinal motor ön tampon hariç değişensiz ve boyasızdı.

Bu arada araç 2001 model.

Fotoğraflar ilk aldığım güne ait.

Tabi burada hava genelde soğuk. Kışlar yaklaşık -30 derece ve 0 derece arasında geçiyor. Ama ben inat ettim ben bu arabaya günlük binerim dedim. Kar, kış, yağmur ve çamur demeden dere tepe düz gittim.

Tabi ki bu sırada aracın ön tamponunun J's replikası olması beni baya bir kaşındırıyordu.

Ozaman ki Line-up ım bu şekilde oldu. 91 model Miata , 01 model S2000 ve 13 model Civic SI

Burada ki ilk araba buluşmamı sonunda gerçekleştirdim.

O günden sonra karar verdim arabanın elini yüzünü toplayacaktım ve olabildiğince stok hale getircektim.

Ilk olarak arkadaşımın evinin garajında genel bakımlarını yaptık. Buna aracın bütün sıvıları, fren balata ve diskleri dahil.

Daha sonra arkası boş görünmeye başladı gözüme sanki birşey gerekiyordu. Bir hata edip ASM replika duckbill satın aldım. Bu arabaya yaptığım ilk modifikasyon oldu.

Arada gezmelere gidiyoruz tabi yine

Bu arada o zaman geçici çalıştığım yerdeki Line-up'ımız. Bu arada farkettiyseniz Miata'nın ön tamponunu kendim boyadım

Havalar güzelleşmeye başlamıştı. Eşimi gaza getirip hadi arabalara pasta-cila atalım dedim. Benden daha fazla gaza geldi ve bütün arabayı o yaptı

Yine aynı gün gezintiye çıkıp 1-2 iphone fotoğrafı çekelim dedik

Buda ciladan sonraki ilk yıkanması.

Burada ki Put-in-bay adasında yapılan vintage rally e gitmeye karar verdik. Yaklaşık 20 dk lık feribot seferi sırasında.

Oraya gitmişken piste çıkmadan olmazdı tabikide.

Daha sonra plakamı değiştirmeye karar verdim. Plaka 7 harfli ve küfür içermediği sürece istediğinizi alabiliyorsunuz.

https://scontent-ord1-1.xx.fbcdn.net...13&oe=5977FEDD

Tabi ön tampondan nekadar nefret ettiğimi size söylemiştim. Onuda sonunda 120 dolara aldığım ap2 tamponuyla değiştirdim.

Tabiki bu sırada sağır edici markasız egzozum dan kurtulmak istiyordum. Gaza geldim bi kaç review okuduktan sonra Invidia Q300 için çok sessiz dediler ve satın aldım. Almaz olaydım. Ilk 2000 mil sanırım hayatımda yaşadığım en güzel günlerdi. Ama 2001inci milde egzozuma şeytan kaçtı ve nerdeyse eski egzozum kadar gürültülü oldu.

Yine kar kış kıyamet

Eee dedik Türk'üz lipsiz s2000'e binermiyiz ? Yine birçok uğraştan sonra CR Lipime kavuştum. ( Bu arada araba Grinin 50 tonu gördüğünüz gibi )

BC Racing BR marka coiloverlarımı aldım. Birazcık alçaltmak istedim arabayı ama biraz fazla oldu sanırım

Aracımdan bu şekilde memnun iken yine şeytan dürtmesi sonucu tamamen proje aracına çevirmeye karar verdim.

Yeniden plakamı değiştirdim tabiki projeme uygun olması açısından.

Bu arada dediğim gibi bikere pist aşısını aldım.

Bundan sonra harcamalarım genelde bu yönde oldu.

Yeni eldivenlerim AlpineStar 1ZX modeli. Bir önceki sezon için daha insaflı bir fiyattan aldım.

Ayrıca Simpson Bandit marka kaskımda bana ulaştı bu sırada.

Yarış numaralarım içinde EDCGraphics e teşekkürlerimi sunuyorum. Mıknatıslı olduğu için istediğim zaman takıp çıkartabiliyorum ve buda çok büyük avantaj benim için.

Burdan sonra olacaklar artık tamamen hardcore ve yarışa yönelik Konunun başlığından anlayacağınız gibi.
    “The S2000 is nothing so much as a legend in its own time. If you don’t like it, you probably haven’t driven it hard enough.” - Jalopnik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neden kimse yazmamış anlamadım Bu arada abi evlatlık almayı düşünür müsün acaba ?

by_hayali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    maşallah Mert yeni güncel halinin fotolarını bekliyoruz voltex tamponlu boyalı kanatlı difüsörlü
    SSD-S2k

Hondafatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu konu niye atlanmış harbiden maşallah trde ekmek alır gibi plaka değişimleride yerinde olmuş
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cabuk bitti konu bekliyoruz dvamını Maşallah araca
    AP Type-R

mehmet6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Millet şoka girdi tabi konuyu görünce... yazılmaması normal. Keyifli sürüşler.
    MR.EVO53

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Simpson kasklara bayılıyorum.

KaanBRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    app takamadığımız bi ülkeden renkli cicili küfür etmediğin sürece herşeyi yazabildiğin plakalı araçların oldugu 9000 dolara s2k aladabildiğin bi ülkeden açılan araç konusunu görünce yazamamamız çok normal

Furkan_z3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Süper Mert yeni halinin fotoğraflarını bekliyoruz Cr Lip'in hastasıyız
    instagram : _RAVENDARK_

turkerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rüyalar ülkesi
    ORDU SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
    ZEY OTOMOTİV
    https://zeyotomotiv.sahibinden.com/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet kaldığım yerden devam ediyim.

Aracımı tamamen pist aracına dönüştürmeye karar verdim.

Bunun için ilk olarak aerodinamik parçalarla en azından yol tutuşunu iyileştirmek istedim. Gerçekten pist ve yol sürüşü arasında milyonlarca fark varmış bunuda yavaş yavaş öğrenmiş oluyorum böylece.

Dediğim gibi Voltex veya Spoon ön tampon arasında gidip geliyordum. Bir karar vermem gerekirken bi anda güzel bir indirim yakaladım ve Voltex tamponumu spoon yerine tercih ettim. Pişmanmıyım daha tam olarak emin değilim ama yaklaşık 1 hafta içinde tampon eve ulaşmıştı

Ee tabi tampon gelmiş heycanlandım biraz. Dayanamadım hemen arkadaşımı aradım. Steve yaklaşık 2 senedir s2000'lerle yarışıyor. Ayrıca kendisi yarış eğitmeni. Gel hemen takalım dedi Tabi işin aslı sonradan ortaya çıktı gözü benim eski tamponumdaymış

Neyse bunu taktıktan sonra Jantlarım 17x8 olduğu için ve 255x40 dört köşe lastik setup'ına geçiceğim için değiştirmeye karar verdim. Kenarda CE28Nlerim dururken pist için içine edebileceğim bir jant arıyordum. Sonra düşündüm neden S2000 için üretilen Amerika'da AP2V4 die çağırılan RPF1 olmasın dedim ve hemen $900'a siparişimi verdim. Yeni aldığım jantlar 17x9.5 38 ofset. 2 günde elime ulaştı.

Ertesi gün yine dayanamadım bu jantlar böle çıplak durmasın dedim. Ufak bir araştırma sonucu yeni çıkan Hankook RS4 semi slicklerde karar kıldım. Lastikler şaşırtıcı şekilde siparişi verdikten sonra ertesi gün elime ulaştı

Bu arada eşim üstüne tırmanıp içine giriverdi

Az daha kutuları atıcakken içinde bi ses farkettim ve süpriz olarak alüminyum siboplar çıktı

Ardından hemen Firestone'a götürdüm jant ve lastikleri. S2000 kullandığım için yaklaşık 6 sefer yaptım ama sanırım değdi

Jantları öle dandik klasik bijonlarla takmak istemedim amazondan 2 gün kargo sayesinde Gorilla marka bijonlarımı aldım.

Jant ve lastikler takılmaya hazır halde

Havaların biraz ısınmasını beklerken şansıma bi hafta sonu çok sıcak olmasada ılık 10 derecelik bi havaya denk geldim. Hemen jant ve lastiklerimi taktım tabiki bir kaç süprizlede karışlaştık. Ancak neyseki daha önceden düşünüp ASM arka dodiklerimi sipariş etmiştim ve şansıma o cumartesi günü dodiklerimde elime ulaştı.

Gördüğünüz gibi lastikler yaklaşık 3 cm dışarda duruyor Elle hemen bir deneme yaptıktan sonra kesme biçme işlemlerine giriştik

Gece geç olduğundan ve pek fazla kesici aletim olmadığından bu konudada sağolsun başka bir arkadaşım garajını ve alet edevatını bana açtı.

“The S2000 is nothing so much as a legend in its own time. If you don’t like it, you probably haven’t driven it hard enough.” - Jalopnik

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    sen ne ettinnnnn yaaaaa

bizi öldürdün bitirdinnn maşallahhhh..
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok iyi be abi

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayal ettiğim hayatı yaşamakla meşgulsünüz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    9.000 dolar bedava vallahi

Maşallah cıncık gibi duruyor daha da güzel olacaktır. Voltex S2000 e Rocet Nunny gt86 yakışıyor

Trance-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amerika'ya geliyorum. Az Bekle
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu okudum, şimdi bakırköy minibüsüne binip, meydana kadar ring hayali kuracagım

westalim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzel proje oluyor maşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gözler yaşlı . Devamını bekliyoruz .

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İmkanlara bak parca geliyor arkadas garajinda montaj ayar yapilabiliyor devamini merakla bekliyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler