User Tag List

Sayfa 1/18 12311 ... SonSon
337 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Bir Turbo RX-8 “AMA BÜYÜK TURBO” Hikayesi…. The Rotary Rocket NYB 62

Setre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bir Turbo RX-8 “AMA BÜYÜK TURBO” Hikayesi…. The Rotary Rocket NYB 62

Selamlar arkadaşlar,

2013 Yılında arkadan itiş bütçeme uyan keyifli bir araç araştırırken kendimi RX-8 ilanlarında buldum. Bütün diğer araçlar uçuk para idi. RX-8 Bütçeme göre kendine göre performanslı gösterişli ve arkadan itiş tek seçenekti diyebilirim. Bu kriterlerimden dolayı RX-8 almışken herkesin almadan önce yaptığı araştırmaları ve incelemeleri yaptım… Kimilerine göre dayanıksız sorunlu problemli diye hor görülen RX-8’in içine girince hiçte öyle olmadığı hatta birçok araca göre dayanıklı olduğunu gördükçe kendimi tam bir rotary delisi olarak buldum…

Öncelikle kurtulmak istediğim şeyin ön tampon olduğunu, gülen bir suratın böyle bir araca yakışmadığını anlamam geç olmadı ve ilk iş olarak body kit araştırmasına başladım. Feed marka body kitin ileriki dönemdeki yapacaklarıma ve tarzıma uyacağını düşünerek siparişini verdim.

Görsel olarak gözüme güzel gözüktükten sonra böyle bir aracın sessiz olmaması gerektiğini düşünüp
    İskender yapımı 76mm dual çıkışlı bir cat back aldım. Bu araç için şart gibi gözüken filtre kiti dendiğinde gerçekten kit gibi hava aldıran AEM filtre kitini aldım.

Daha sonra bu görüntüye ve sese sahip bir aracın daha hızlı olması gerektiğini düşündüğümden Turbo yapmaya karar verdim ve ilk olarak filtre kitimi satarak turbo projesine kafamda başladım… Tabi kide bu kafamda kaldı. Gözümü karartmışken biraz araştırmam daha çok kişilerden aldığım fikirler Türkiye’de RX-8 için turbo yapmanın her ne kadar deli olsam da benim deliliğimi bile aşacağına ikna ettiler. Fakat arabadan gelen para arabaya gider mantığımdan filtre parasının üzerine ekleyerek APR GTC 200 Spoiler ve Ön tampon APR Carbon Canard larının siparişini verdim…..

Geldiğimiz noktada mevcut görselliğe gidişin yetmediğinden, Turbodan da vazgeçtiğimden bolt on yapılabilcek modifiyeleri yapmaya karar verdim. Bu kararımdan sonra ilk sparişim yine AEM filtre oldu. Devamında Headers, 76mm Midpipe, hafif Volan ve stage 2 debriyaj, Kasnak seti aldım ve montajını yaptık.

Yapılanlardan sonra daha hisli ve biraz daha performanslı bir yaz geçirdim. Bu sıralarda eksik kaldığını düşündüğümden Carbon kaput araştırmasına girdim ve 3 ay süren bir beklemeden sonra Carbon kaputumuzu da taktık.

Aracım görsel olarak tam beni yansıtan ve istediğim bir hale gelmişti. Ancak bu vahşi görselliğe performansın yetmemesi sıkıntısı bir türlü aşamadığım bir durum halini aldı. Ve Türkiye’de çözümünü bulamayacağımı bildiğimden Yurtdışı araştırmalarım sonucunda Yunanistan’da Easy Tuning firmasının bu araçlarla ilgilendiği ve Rotary motor için yazılımda dünya liderlerinden olduğu sonucuna ulaştım ve görüşmelerim başladı. Uzun süren görüşmelerim sonucunda yazılım yaptırmadığım halde arkadaş olduğum George Vangelis benim ziyaretime Türkiye’ye geldi ve aracımın yazılımı ile ilgilendi. George gelmeden lazım olacağını bildiğimden COBB Accessport temini yapmıştım. Yazılımdan sonra yetmeyeceği için George yanında MSD ateşleme kitide getirip montajını yaptı. Bu işlemler sırasında soğutma ile ilgili basit ama etkili uygulamalarıda yaptı. Ayrıca gereksiz olarak gördüğü bir sürü oem parçayı da çıkarttı

Yazılım sonrasında baya değişen aracımın daha iyi ivmelenmesi için Japonya’da Rotary ile ilgili dünya devi firmalardan biri olan yine FEED ‘in ürettiği 4.777 Final Drive sipariş ettim. Yazılım ve Final Drive değişikliğinden sonra Tr nin En hızlı RX-8 lerinden birine sahip olmuştum. İlk aldığım haline göre çok çok hızlı olsa da Atmosferik araç modifiyesinin sınırlı olmasından dolayı sınıra gelmiştim.

Baktım dış görüntüm güzel oldu, e performans ’ta ciddi arttı… Biraz daha ses olsun dedim ve single egzoza döndürdüm arabayı. Bildiğimiz gibi Polis amcalar bizi rahat bırakmıyor bu sebepten son susturucuyu kumandalı yaptım.
    Ancak Görselliğe yetmeme takıntım devam etmekteydi. Bu süreç içerisinde Dost olduğumuz George un da verdiği gaz ve bilgilerle Turbo işi tekrar gündemime girdi. Ben tüm bunlarla uğraşırken bir yandan da evlilik hazırlıkları yaptığımdan 2 işi bir arada nasıl yapacağımın formülünü düşünmeye başladım. İlk aşamada Evlilik nedeni ile Turbo işini 2018 yılına atma kararı aldım… Fakat ezelinden takıntılı olduğum Turbo işinin benim için ne kadar önemli olduğunu George anlamış olsa gerek, bana Düğün hediyesi olarak maliyetine turbo işlemini yapma teklifinde bulundu. Ve bu teklif sonrasında kısa bir beyin fırtınası sonucu balayına Yunanistan’a gitme fikri aklıma geldi.
    Bu sırada 18 jantların ve 235 lastiğin turboda yetmeyeceğini düşündüğümden gitmeden bir takım 19” TE37 Jant ve 255 lastik aldım. Hem ’de biraz değişiklik ve şekil olsun diyede düşünmedim değil hani

20 günlüğüne Yunanistan’a gitme programı yapmıştım,20 günün 1 haftası tatil-balayı kalan zaman da ise tatil-sanayi-balayı olarak planladım. Bu konuda ne kadar istekli olduğumu bildiğinden eşimin de desteği ile nikâhımızdan 4 gün sonra düştük Yunanistan yollarına… Vallahi böyle anlayışlı bir eşi Allah hepinize nasip etsin…

Aracı George’a teslim edip Mykonosa balayına geçtim, İlk planımıza göre 1 haftalık süreçte işlemler bitecek ben Atina’ya döndüğümde de testlerini yapacaktık.
    Tabi ki planlar tutmadı ben döndüğümde henüz araç yarım durumdaydı. Kaldığımız 15 gün içerisinde kalan işlemlerle ilgili çalışmalar sürdü. Kısıtlı zamanımız olduğundan olabildiğince acele etmemize rağmen aksilikler yüzünden araç bitmeden benim kanuni kalış sürecim bitti  Araç Yunanistan’da kalacak ben dönecektim. Felaket gibi gözükse de George ile gelişen arkadaşlığımızdan dolayı gerekli çözümü üretti. Kendisine vekâlet verdim. George arabayı bitirince Türkiye’ye kendi getireceğini söyledi. Sonra kendi RX-8 ile bizi hava alanına bıraktı. Ben de gözüm hiç arkada kalmadan döndüm memlekete ...
    Beklediğimizden uzun sürmesinin başlıca sebebi borulardan tutun, nerdeyse her parçanın custom olarak hazırlanması ve bir araya getirilmesi oldu.

Bundan sonra beklemek daha da heyecan verici ve gerilimli oldu… Ama sonra MUTLU SON ...

Bu Arada coiloverimizi Unutmayalım

Şimdi Gelelim Türkiye’de ki ilk tamamen Custom Big Turbo RX-8 projesinin ayrıntılarına…

Parça ve yapılan işlem listesi şu şekilde …

Engine &Turbo & Exhaust & ECU vs. :

• Garrett GTX3076R Turbo (0.82AR) with polished Compressor housing
    • Custom Turbo manifold (48mm)
    • Up pipe (T3 to T3)
    • Downpipe (round)
    • Custom Engine mount
    • Thermostat case welding
    • Custom Intake pipe (after MAF, before Turbo)
    • 13 Lt. Intercooler
    • Intercooler welding (2X90degrees elbow)
    • Custom Intercooler piping (from turbo to intercooler and intercooler to throttle)
    • BOV stainless steel adapter
    • BOV welding and Waste gate welding
    • Midpipe 76mm
    • Exhaust 76mm
    • MAF Tube Greddy + DNA Air filter + SS screen
    • 60X28X7.5 Intercooler (Bar & Plate)
    • Greddy Type RZ BOV with custom return Adapter
    • Tial MV-R 44mm External Waste gate
    • Stainless Steel Oil feed and return lines.
    • Stainless Steel Water feed and return lines.
    • EasyTuning 78C Lower Thermostat
    • Custom Thermostat Cover (CNC fabricated)
    • AEM 320L in tank Fuel Pump upgrade
    • Fuel Injector upgrade (2x550CC & 2x1000CC)
    • Silicone Hoses and Silicone Vacuum lines
    • DEI Heat shielding (2-inch Titanium Exhaust Wrap, 1-inch Titanium Exhaust wrap, High temperature heat mat, Self-adhesive heat wrap, Heat Sleeves)
    • Battery relocation with high power cables and trunk tray.
    • Snowperformance Stage 2 Water/Methanol Injection Kit
    • MSD Ignition Kit
    • Carbon in Motion Pulley Set
    • OEM Radiator Modification with Fans
    • Cobb Accessport with Easytuning Map (95 Oct. / 100+ Oct.)

Interior :

• Innovate SCG-1 Boost Controller and AFR (2 in 1) with safety functions
    • Depo EGT gauge with peak and warning (7 color version)
    • Depo Oil temperature gauge with peak and warning (7 color version)

Drivetrain :

• 5 Speed RX-8 Gearbox (Orjinalde 6 ileri olan şanzumanı 5 ileri ile değiştirdik)
    • Exedy Stage 2 Clutch
    • ACT Pro-Lite Flywheel with CW03 Counterweight
    • FEED 4.777 Final Drive

Brakes :

• Stoptech BrakePads (Bu tarafta biraz eksik var ama para yetmedi big brake takmaya “SPONSOR OLAN OLURSA HEMEN ALAYIM”  )

Suspension & Struts:

• HSD Monopro Coilovers (16 stage damping adjustment)
    • EasyTuning custom Strut Bar with brake cylinder reinforcement.

Exterior & Aerodynamics :

• Fujita Engineering “FEED” Full Body Kit (Tampon, Marşpiyel, Arka Ekler)
    • APR GTC-200 60,5” RX-8 Spoiler & 2,5" Riser
    • APR Universal Canard Set-A
    • KS-2 Style Carbon Fiber Hood
    • Hood Damper
    • Carbon Fiber Mirror Cover
    • Carbon Fiber Door Pillar Cover
    • Eyelids
    • Hood Pin
    • Red Towing Hook
    • 19” Volk TE37 235/35/19 Front & 255/35/19 Rear w/Kumho Tires

DR.ECU Dyno Dynamics :

0,45 Bar ; BP 97, 239.9 WHP

0,55 Bar (0,7 peak, ancak external yay yumuşak olduğundan 0,55 bar sabit) : BP 97 282,5 WHP (340 HP, 380 nm Torque)

Yazilim şu anda alışma evremden dolayı extra safe ve ayrıca snow performance stage 2 methanol henüz takılmadı … Umarım daha iyi yapılmış daha güçlü RX-8 leri de görürüz ülkemizde. Bir başlangıç olur ve çatapara patara gazlarlar

Bir'de dyno videosu ekliyeyim dedim ... Tekrar DR.ECU Anadolu Özgür kardeşime burdanda teşekkür ederim ... Gece gece üşenmedi bizim için dükkanı açtı...

Bu arada dip not aracın ilk motoru ve 72500 KM'de ...

"GÜNCEL LİSTE AŞAĞIDAKİ GİBİDİR "

Forced Induction :

• Garrett GTX3076R Turbo (0.82AR) with polished Compressor housing
    • Custom Intake pipe (after MAF, before Turbo)
    • 60X28X7.5 Intercooler 13L (Bar & Plate)
    • Intercooler welding (2X90degrees elbow)
    • Custom Intercooler piping (from turbo to intercooler and intercooler to throttle)
    • BOV stainless steel adapter
    • BOV welding and Waste gate welding
    • MAF Tube Greddy
    • DNA Air filter + SS screen
    • Greddy Type RZ BOV with custom return Adapter
    • Tial MV-R 44mm External Waste gate
    • Stainless Steel Oil feed and return lines.
    • Stainless Steel Water feed and return lines.
    • Silicone Hoses and Silicone Vacuum lines
    • Battery Relocation to Trunk
    • 100mm Throttle Body
    • SnowPerformance Stage 2 "210" Methanol Kit

Engine Interior :

• Racing Beat Street Port (Intake, Exhaust Porting İşlemi)
    • Custom Intake Manifold 1mm Porting
    • Rotor Housing Refurbishing
    • Goopy Apex Seal (Kırılmaz Seal Takımı, FORGED)
    • Side Seal Kit
    • Corner Seal Kit
    • 6-Port Gasket Kit
    • O-Ring Kit
    • 2mm Apex Seal Springs
    • Corner Seal Springs
    • Side Seal Springs
    • Front & Rear Main Seals
    • Thermal Pellet

Cooling :

• Koyo V2695 Radiator
    • Koyo SK-C13 Radiator Cap
    • Mishimoto Silicone Radiator Hose
    • Mishimoto MMGRT-235 2" x 35' Heat Defense Reflective Tape
    • EasyTuning 78C Lower Thermostat
    • Custom Thermostat Cover (CNC fabricated)
    • Air Condition Radiator Modification with Extra Fan
    • Thermostat case welding
    • Purple Ice Coolant Additive

Fuel & Ignition :

• AEM Smart Coil Ignition kit w/Harness
    • NGK R7440 Racing Spark Plug Heat Range 9 L
    • NGK R7440 Racing Spark Plug Heat Range 10 T
    • AEM 320L in tank Fuel Pump upgrade
    • 2x 1000cc , 2x 550 cc Fuel Injectors

Exhaust :

• Custom Turbo manifold (48mm)
    • Up pipe (T3 to T3)
    • Downpipe (round)
    • Midpipe 76mm
    • Catback 76mm
    • Single Exhaust "Varex" 70mm
    • DEI Heat shielding (2-inch Titanium Exhaust Wrap, 1-inch Titanium Exhaust wrap, High temperature heat mat, Self-adhesive heat wrap, Heat Sleeves)

Electronics & ECU :

• Innovate SCG-1 Boost Controller and AFR (2 in 1) with safety functions
    • Depo EGT gauge with peak and warning (7 color version)
    • Depo Oil temperature gauge with peak and warning (7 color version)
    • Cobb Accessport with Easytuning Map (95 Oct. / 100+ Oct.)

Drivetrain :

• Exedy Stage 2 Clutch
    • ACT Pro-Lite Flywheel with CW03 Counterweight
    • FEED 4.777 Final Drive
    • Custom Engine mount

Suspension & Struts :

• HSD Monopro Coilovers (16 stage damping adjustment)
    • EasyTuning custom Strut Bar with brake cylinder reinforcement

Brakes :

• Powerstop Ceramic Brake Pads

Exterior & Aerodynamics :

• Fujita Engineering “FEED” Full Body Kit (Tampon, Marşpiyel, Arka Ekler)
    • APR GTC-200 60,5” RX-8 Spoiler & 2,5" Riser
    • APR Universal Canard Set-A
    • KS-2 Style Carbon Fiber Hood
    • Hood Damper
    • Carbon Fiber Mirror Cover
    • Carbon Fiber Door Pillar Cover
    • Eyelids
    • Hood Pin
    • Red Towing Hook
    • 19” Volk TE37 235/35/19 Front & 255/35/19 Rear w/Kumho Tires
    • AutoTechnic Carbon Fiber Front Air Duct

Interior :

• Alcantra Steering Wheel & Shift Boot
    • 5-Speed Shift Knob
    • Mazdatrix Gauge Pod

NOT : HİKAYE AYNEN BU ŞEKİLDE ANCAK SONRAKİ SAYFALARDA GÖRECEĞİNİZ ÜZERE "GEORGE EASYTUNING SAHTEKAR ÇIKTI GÜVENMEYİN =) İLERİKİ SAYFALARI OKUYUN
    Konu Setre tarafından (22-12-2017 Saat 15:03 ) değiştirilmiştir.
    Risksiz bir Sürüş düşünemiyorum, her pilot kendini geliştirmeli, her pilotun kendi limitleri var benim ki diğerlerinin biraz üstünde !
    A.Senna

http://instagram.com/emresetre

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız kullanırsınız insallah.
    Buralar değerlenir benden söylemesi

onurbahattin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kardeşim eline sağlık .... Muazzam bir emek var eline koluna sağlık ������
    You wanna play rough? Say hello to my little friend.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, gördüğüm en güzel rx8 lerden biri..
    dün instagram da öyle genel olan yerde video gördüm bir Maşallah' ta orada dedim..
    Hayırlı olsun, kazasız belasız.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

turkerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlla ki soran olur, alışma sürecinden sonra normal yazılım ve met. kit ile hedeflenen güç ne civarda.
    ORDU SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
    ZEY OTOMOTİV
    https://zeyotomotiv.sahibinden.com/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turkerrr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlla ki soran olur, alışma sürecinden sonra normal yazılım ve met. kit ile hedeflenen güç ne civarda.
    Methanol olmadan bile söylediği arkadaşın 25 hp civarı daha sadece yazılım ile artar bu basınçta dedi. Aslında biraz benden çekinior atmosferiğe alıştığım için, o şekilde kullanırsam sıkıntı olacağını düşündü... ***** biz çok normal kullanan insanlar değiliz genelde.

Methanol ve yazılım dan sonra basıncı da arttırabiliriz diye düşünmekteyim 1 bar civarlarına. Tahmin etmek zor tabi ne desem yalan olur ama tahmin dersen heralde 350 whp civarlarına çıkar basınç, yazılım, oktan arttırıcı ile ... Birde seneye kısmetse Adaptronic ECU + Koyo Radyatör düşünüyorum.
    Risksiz bir Sürüş düşünemiyorum, her pilot kendini geliştirmeli, her pilotun kendi limitleri var benim ki diğerlerinin biraz üstünde !
    A.Senna

Aero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keyifle okudum. Emeklerinize sağlık.

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Maşallah her şeyi geçtim vekalet verip arabayı orada bırakmak ta büyük iş. Ben akrabama vermiyorum. Bu tarz profesyonel işler görmek keyif verici. Kazasız belasız kullanın.
    Tufan has no limits.

Serkan_UR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim hayırlı olsun Allah güle güle sorunsuz binmek nasib etsin.

Projenin en yakınlarından birisi olarak ilk başlarda her ne kadar caydırmaya da çalışsam kafana koyduğunu anladıktan sonra kaygılarımı kendime saklayıp elimden gelen manevi desteği göstermeye çalıştım umduğun gibi olmasını ve uzun süre sağlıklı kullanmanı temenni ediyorum.

Müthiş emek masraf ve azim var.George un çok çok güvenli oldu telkinleri ve aracın çok stabil olduğunu gördükten sonra oldukça rahatladım

Türkiyede çok çok nadir bir proje olduğu için uzun ömürlü olması ön planda tutulduğundan önceliğin risk almamak olması çok doğru bir tercih.

hep söylediğim 300 hp olsun bizim olsun

Allah Kaza Bela Sıkıntı vermesin inşallah...

Turbo rx8 TÜRKİYEYE Hayırlı Olsun....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen öyle kardeşim... Uğraş verdik inat ettik ama güzel oldu gerçekten. Türkiye'de bunu yapmaya cesaret olduktan sonra bizim ustalarımızın benim aracımdan kat kat daha iyi kat kat daha profesyonel arabalar yapacağından eminim aslında...

Şimdiye kadar cesaret edilemiyordu bundan sonra inşallah çok daha güzellerini çok daha hızlılarını daha da büyük Turbo lularını görürüz.

Ama valla az düşünmedik değil kafa kafaya verip hakkını yiyemem senin
    A.Senna

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    taktığınız turbo için 300 350 hp ler cerez niyetinde. Daha fazla Basınc ve güç çikarmak için gerekli alt yapı durumunuz nedir? Yoksa tamamen safe mod olsun olarak mi topladınız?
    Alıntı DENON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dün akşamki yarıştan önce start verecek olan hatun dediki elimi bı yerıne götürüp : kazansanda kaybetsende bu senın ama kazanırsan hepsi senın , iliğimi guruttu gevurun gızı yarışı kazandıktan sonra

maahmut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah. Allah kazasız belasız zevkle bindirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ramcho® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    taktığınız turbo için 300 350 hp ler cerez niyetinde. Daha fazla Basınc ve güç çikarmak için gerekli alt yapı durumunuz nedir? Yoksa tamamen safe mod olsun olarak mi topladınız?
    Renesis motor için temiz sağlıklı kullanım için alabileceğiniz maksimum güç 450 HP kadar ... Onun üzerinde kırılma riski çok fazla... Motoru açıp porting + 3 mm seal takma işlemi yapabilirsiniz ama o kadar hardcore bir şey yapma amacım yok çünki günlük kullanıyorum diyebiliriz aracımı ...

İleride pist aracı yapmak niyetim olursa bridge port + 3mm seal ile 500hp+ üzerlerine çıkmak çok kolay olacaktır dediğiniz gibi bu turbo ile 600-650 hp lere çıkılabiliyor ... Ama ilk amaç çıt kırıldım diye bilinen rotarylerin böyle bir güç ile sağlıklı kullanılabildiğini göstermek aslında .
    A.Senna

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı NakkaSss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah her şeyi geçtim vekalet verip arabayı orada bırakmak ta büyük iş. Ben akrabama vermiyorum. Bu tarz profesyonel işler görmek keyif verici. Kazasız belasız kullanın.
    Aklım kalmadı değil 2 hafta çok ama çok zor geçti gerçekten sürekli bir heyecan acaba ne oldu ne bitti korkusu sıkıntılı idi.
    A.Senna

HUSNU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ellerinize emeğinize sağlık. Çok güzel bir proje olmuş gerçekten. Kazasız belasız sıkıntısız kullanırsınız inşallah

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekrar hayirli olsun Emre. Umarim sorunsuz sikintisiz dertsiz tasasiz keyifle binersin. Senin gibi bende bir delilik yapacaktim ne yalan konusim haziri var dediler ona yoneldim ilk organizasyonda gorusmek uzere. Kazasiz belasiz
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

VteC_MaNiaC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hemen sahibinden.com açtım rx8 ler 10.000 tl zamlanmış maşallah FED açıklaması gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrar hayirli olsun Emre. Umarim sorunsuz sikintisiz dertsiz tasasiz keyifle binersin. Senin gibi bende bir delilik yapacaktim ne yalan konusim haziri var dediler ona yoneldim ilk organizasyonda gorusmek uzere. Kazasiz belasiz
    Öyle olmuş valla genelde herkes öle yapıyor =) olsun görüşürüz aynen kısmetse
    A.Senna

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle kazasız belasız binin atmo hali bile TR'de sayılı rx'lerdendi aracınız bu hali tek oldu Benim merak ettigim suan stock internal sanırım motorunuz motor içine girme düşünceniz var mı? Ayrıca oem beyin map konusunda yeterli mi yoksa standalone bir beyin alacakmısınız.
    ☻/
    /▌
    / \

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler