User Tag List

Sayfa 14/18 İlkİlk ... 41213141516 ... SonSon
337 sonuçtan 248 ile 266 arası

Konu: Bir Turbo RX-8 “AMA BÜYÜK TURBO” Hikayesi…. The Rotary Rocket NYB 62

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bıraz bakındımda 35 lı cok renesıs var yabancılarda

Setre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bıraz bakındımda 35 lı cok renesıs var yabancılarda
    Proje sadece turbo'yu al tak ile bitmiyor =) bunun dışında, yürüyen, motor içi setup komple renesis'e proje yapan kişi sayısı çok az. Genellikle herkez 13b-rew takıyor ve bununla devam ediyor ... 13B-rew ile yürüyenlerde bahsettiğiniz gibi 35 takıyor. bu turbo ile de komple setup yapmayanlar yaklaşık 450 hp almakta ...

Motor içi port vs. gibi komple yapanlarda 1 - 1.3 bar arası 600 whp civarı güçlere çıkabiliyorlar
    Risksiz bir Sürüş düşünemiyorum, her pilot kendini geliştirmeli, her pilotun kendi limitleri var benim ki diğerlerinin biraz üstünde !
    A.Senna

http://instagram.com/emresetre

gabxer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güçler çok güzel yanlız o şekilde devirlenen bir motor için yahu. Doldurduğu devirler de çok iyi.
    Biz boxer yürüteceğiz diye anamız ağladı yani.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gabxer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güçler çok güzel yanlız o şekilde devirlenen bir motor için yahu. Doldurduğu devirler de çok iyi.
    Biz boxer yürüteceğiz diye anamız ağladı yani.
    Vallahi piston çok daha kolay, en azından bilen çok ... Biz karşılaştığımız her problem'de ciddi bir araştırma, mailleşme vs. ile vakit harcıyoruz =) aslında mekaniğini yapmak 1-2 gün sürüyor ama sonrasında'ki araştırma akıllara zarar, deli işi gerçekten ...

Benden sonraki yapacak niyetlenen arkadaşlar baya bir şanslı olacak ama gerçektende
    Risksiz bir Sürüş düşünemiyorum, her pilot kendini geliştirmeli, her pilotun kendi limitleri var benim ki diğerlerinin biraz üstünde !
    A.Senna

aday31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir rx-8 hayranı olarak canım sıkıldıkça açıp baştan okuyorum projeyi . MAŞALLAH

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni güncelleme

Ne yazıkki Yunanistan'dan araba ile dönmek yine nasip olmadı arkadaşlar ... Ama her işte bir hayır var yazılımcımın ne kadar dandi olduğunu öğrenmiş oldum ... 2. kere motorum kırıldı ve bu sefer bizzat onun ellerinde oldu bu durum ...

Önceki'de şimdikinin'de tamamen yazılımsal bir hatadan olduğu ortaya çıktı ... Ama ne demişler durmak yok

Aracı yine yunanistan'da bıraktım ve geldim uçak ile ... Yaptığımız plan şu şekilde geliştirmelerden'de yine haberdar edeceğim umarım son olur bu dualarıyla

Topsecret garaja bıraktım aracımı ... Rotary konusunda uzman bir mekanikçi kendileri ... Komple başta aşağı sıfırlanacak motor, bununla birlikte elektrik tesisatı, turbo tesisatı baştan aşağı incelenecek ve gerekli herşey yenilenecek ...

Bununla birlikte egzoz sistemini 80mm+ olarak düzenlenecek bu şekilde daha iyi olacağını belirttiler ...

Yazılım konusunda WTCC Seat takımındada yazılımcılık yapmış olan normalde rotary değil hertür araca yazılım yapabilen Sokratis (isim zor yanlış olabilir) yazılım yapacak araca ...

Kendisi sadece Topsecret garaj'ın yaptığı rotary araçlara yazılım yapmakta biraz araştırma yaptım adamlar gerçekten işlerinde iyiler....

Önümüzde'ki 1 ay boyunca motoru toplicaklar, ayarları yapacaklar , 1000 km kadar rodaj yaptıktan sonra DYNO 'da gerekli yazılımı yapıp anahtar teslim verecekler ...

Plan bu şekilde inşallah bu sefer umduğumu bulurum Artık olay kısmet bakalım dualarınızıda bekliyorum artık diyecek başka birşey kalmadı ...
    A.Senna

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Setre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni güncelleme

Ne yazıkki Yunanistan'dan araba ile dönmek yine nasip olmadı arkadaşlar ... Ama her işte bir hayır var yazılımcımın ne kadar dandi olduğunu öğrenmiş oldum ... 2. kere motorum kırıldı ve bu sefer bizzat onun ellerinde oldu bu durum ...

Önceki'de şimdikinin'de tamamen yazılımsal bir hatadan olduğu ortaya çıktı ... Ama ne demişler durmak yok

Aracı yine yunanistan'da bıraktım ve geldim uçak ile ... Yaptığımız plan şu şekilde geliştirmelerden'de yine haberdar edeceğim umarım son olur bu dualarıyla

Topsecret garaja bıraktım aracımı ... Rotary konusunda uzman bir mekanikçi kendileri ... Komple başta aşağı sıfırlanacak motor, bununla birlikte elektrik tesisatı, turbo tesisatı baştan aşağı incelenecek ve gerekli herşey yenilenecek ...

Bununla birlikte egzoz sistemini 80mm+ olarak düzenlenecek bu şekilde daha iyi olacağını belirttiler ...

Yazılım konusunda WTCC Seat takımındada yazılımcılık yapmış olan normalde rotary değil hertür araca yazılım yapabilen Sokratis (isim zor yanlış olabilir) yazılım yapacak araca ...

Kendisi sadece Topsecret garaj'ın yaptığı rotary araçlara yazılım yapmakta biraz araştırma yaptım adamlar gerçekten işlerinde iyiler....

Önümüzde'ki 1 ay boyunca motoru toplicaklar, ayarları yapacaklar , 1000 km kadar rodaj yaptıktan sonra DYNO 'da gerekli yazılımı yapıp anahtar teslim verecekler ...

Plan bu şekilde inşallah bu sefer umduğumu bulurum Artık olay kısmet bakalım dualarınızıda bekliyorum artık diyecek başka birşey kalmadı ...
    Ben aracı Maslak'ta bol bol görüyordum. Volvo'nun orda sanayinin içinde.

Helal olsun sizde ki sabıra da emeğe de

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla çok çektim gerçekten... Maslak'ta çok kaldı aynen sürekli bir kablo yanması vb. abuk subuk sorunlar çıkıyordu ... Orada olayın biraz mantığını anlattılar bu sayede dahada ikna oldum ne kadar aptal bir yazılımcı kullandığımın ...

Kısaca söyle özetlediler ;

Bir aracın yazılımı A B C D E F ... gibi alfabenin her harfini doldurarak yapılmalı. George "benim hırtapoz" koskoca alfabe'de C G vs. gibi yanlış yunluş eksik bir yazılım yapıyormuş ... Kısacası çektiğim o bütün çileler onun bu vurdumduymazlığı vs eksikliği yüzündenmiş ...

Neyseki bu durum sonucunda orada baya bir aşağılandı daha ekmek kolay kolay bulabileceğini zannetmiyorum özel davet ile gittim oraya organizasyon için katılamadan motoru kırdı ...

Ama inadım inat yürütecem arabayı
    A.Senna

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu kadar emek ve para bosa gıtmez Insallah. bol sabırlar kolay gelsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu kadar emek ve para bosa gıtmez Insallah. bol sabırlar kolay gelsın
    Valla çok kıskandım adamları hepi çatara patara turbo rx8 leri atmosferik kullanır gibi devir kesicide kullanıyorlar ... Arabaları ısınmıyor bile ... Doğru yazılımcının önemini öğrenmiş oldum gerçekten ... Araba ısınmasın diye onca ısı kalkanı vs. yaptırdık adamlar ısı kalkansız vs. siz arabayı bizden soğuk kullanıyorlar 27 derece havada ...

Kısmet inşallah bakalım
    A.Senna

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maslak'a gittiğimde denk gelıyordum,araba hakkaten cok güzel,maşallah.Insallah hallolur kısa sürede.

Da şu konu dillere destan olması lazım,gel gör ki bi typer konusu kadar değeri yok insanlarda heralde ..

Keeper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsta da gördüm, özellikle rx7 si olan abinin rx8 i muazzam olmuş. İnsanın arabayı götüresi geliyor yunana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maslak'a gittiğimde denk gelıyordum,araba hakkaten cok güzel,maşallah.Insallah hallolur kısa sürede.

Da şu konu dillere destan olması lazım,gel gör ki bi typer konusu kadar değeri yok insanlarda heralde ..
    İnsanlar çok haklı çünki daha yürütemedik 1,5 seneyi geçti zor proje ama inşallah tamamlandığında ülke'de cümbüş olacak
    A.Senna

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Keeper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsta da gördüm, özellikle rx7 si olan abinin rx8 i muazzam olmuş. İnsanın arabayı götüresi geliyor yunana
    Ve o rx8 in kompresyon değeri 5,5 biliyormusun çatara patara gidiyor bizde 7 görünce millet kötü motor diyor tamamen bilgisizlik
    A.Senna

Mr.Bilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun. Masrafları karşı taraf mı üstlenecek. nasıl olacak bu durum şimdi. yıkardım ben walla orayı ne yalan söyleyim. büyük emek ve para harcadınız
    Life is Too Short To Stay Stock

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.Bilal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Masrafları karşı taraf mı üstlenecek. nasıl olacak bu durum şimdi. yıkardım ben walla orayı ne yalan söyleyim. büyük emek ve para harcadınız
    Valla o taraf karışık... Onun kırdığı %100 her açıdan incelendi vs. ama hala diyorki ben yapmadım etmedim :P klasik yani ... Biz elimizden geleni yapıcaz ona karşılatmak için ama karşılasada karşılamasada ben yaptıracam o arabayı ve yürütecem

Çok dua edenimiz vardır arkamızdan inşallah yürütemez diyen ama inadım inat =) o araba 2 rotor ve bir turbo ile yürüyecek
    A.Senna

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Setre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla o taraf karışık... Onun kırdığı %100 her açıdan incelendi vs. ama hala diyorki ben yapmadım etmedim :P klasik yani ... Biz elimizden geleni yapıcaz ona karşılatmak için ama karşılasada karşılamasada ben yaptıracam o arabayı ve yürütecem

Çok dua edenimiz vardır arkamızdan inşallah yürütemez diyen ama inadım inat =) o araba 2 rotor ve bir turbo ile yürüyecek
    Konuyu en başından beri takip ediyordum. İlk mesajlarda 2. krediyi aldım yazmıştın. Kredi 4 mü oldu şimdi?
    Aboo ve hala evlisin helal valla. Hem rotor hem hanım ile uğraşmak ciddi emek ister.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu en başından beri takip ediyordum. İlk mesajlarda 2. krediyi aldım yazmıştın. Kredi 4 mü oldu şimdi?
    Aboo ve hala evlisin helal valla. Hem rotor hem hanım ile uğraşmak ciddi emek ister.
    Arada birkaç aksiyon ile durumları düzeltmiş idim ... Şimdi şemsiye açılacak biraz daha neyse en azından yoldaki bebeğime güzel bir drift aracı bırakmış olurum artık ... Yunanistan'da kırılmasına seviniyorum aslında orada gerekli her parça var ve buradan daha uygun ... ***** kargo, vergi vs. ile uğraşmayacağım olabildiğince ucuza bitecek diye umuyorum.
    A.Senna

dj_batukaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kolaylık versin en son motor yenileniyordu o motordamı kırıldı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler