User Tag List

Sayfa 17/18 İlkİlk ... 715161718 SonSon
337 sonuçtan 305 ile 323 arası

Konu: Bir Turbo RX-8 “AMA BÜYÜK TURBO” Hikayesi…. The Rotary Rocket NYB 62

Setre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Galiba bozuldu burası son sayfaya gidemiyorum ancak bildirmek isterim yeniden araç iyi durumdadır =)
    Risksiz bir Sürüş düşünemiyorum, her pilot kendini geliştirmeli, her pilotun kendi limitleri var benim ki diğerlerinin biraz üstünde !
    A.Senna

http://instagram.com/emresetre

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Setre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Galiba bozuldu burası son sayfaya gidemiyorum ancak bildirmek isterim yeniden araç iyi durumdadır =)
    videoları bekliyoruz abi
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla aslında tam bizim millete uygun bir araba araba yüksek hızı yüksek deviri seviyor ... Hızlı gitmedinmi daha hızlı su koyuveriyor Rotaryye özel kullanım falan deniyorya yok öyle birşey ... Yüksek performanslı her araçta aynı sistem yürür, soğuk motorda gazlama, yağına suyuna dikkat et

bizim ülkede bir efsanedir yürüyor bir deli kuyuya taş atmış bütün milllet o taşı kutsal sanmış :P korkacak birşey yok yani ...

Bu arada videolar'ı biriktiriyorum, şu anda motor toplanmış durumda, tesisat, hortumlar vs. gibi ıvır zıvır düzeltiliyor daha sonra rodaj başlayacak ... Kısmetse 16 aralık gibi araç burada olacak
    belki çok alakasız gibi gelecek ama kendi aracımda sürekli yaşadığım şeyden bahsedicem.Aracım clio rs 172.Gazlamadığımda uzun süre çalıştırmadığımda falan araba aptal çalışıyor rölanti sorunu bazen isteksizlik falan.totalde 3 vites devir çevire çevire gazladığımda arabanın sesi soluğu kendine geliyor.rölanti ip.Bu tip araçlar cidden sakin kullanımda çok daha fazla sorun çıkarıyor.Heleki rx8 se bu araç
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç ne durumda sağlıklı şekilde yürüyebiliyor mu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brs852 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç ne durumda sağlıklı şekilde yürüyebiliyor mu ?
    Valla kötü haberler var Aslında son derece sağlıklı ve problemsiz şekilde yürüyordu araç taki Bahçeşehir Tren yolu yakınında petrol ofisinin karşısındaki shell den yakıt alana kadar... Yakıt aldıktan 1 gün sonra motor kırıldı ...

Afr 11,5 olması gerekirken 13 e fırladı. Motoru açtık incelemelerimizi yaptık, avans vs. gibi bir problem olmadığını gördük. Daha sonra yakıtı incelediğimizde yakıtın neredeyse "SU" dan oluştuğunu farkettik ... Ne koku var nede yanıyor

Şaka gibi trajikomik bir durum ... Ama artık pes ettirdi gerçekten ...

Bebek'te geldiği için ne var ne yok söktüm araçta turbo vs. gönderdim yunanistana ... Şunu gördümki Türkiye'deki bu yakıt kalitesi ile %100 sağlıklı Rotary Turbo araç kullanmak pek mümkün değil ... Yapılabilecek tek şey ethanol ile yürütmek ... Ancak standart seal'lar ile ethanol kullanmak pek mümkün değil ...

Bu sebepten Ceramic seal yada buna benzer güçlendirmiş bir seal ile ethanol kullanarak yürütülebilir diye düşünüyorum.

Yine atmosferiğe döndürüyorum aracı ... Motoru en baştan yine port lu şekilde yapıyorum ...

Tahminimce 260-270 hp civarında komple portlanmış atmosferik olacak ... 1 ay içinde tamamlanır diye düşünüyorum ...
    Risksiz bir Sürüş düşünemiyorum, her pilot kendini geliştirmeli, her pilotun kendi limitleri var benim ki diğerlerinin biraz üstünde !
    A.Senna

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendi tatminim açısından aslında şu an bir moral bozukluğum yok o yüzden rahatça yazabiliyorum zaten ... Yapılabilecek herşey yapıldı denenebilecek herşey denendi ...

Artık Bebek geldikten sonra daha fazla sanayiye git onu yap bunu yap bunu da dene şunuda denelik vakit te takatimde kalmadı

Atmosferik temiz valla akarı yok kokarı yok sabaha kadar sık devam

Atmosferikte'de güzel parçalar siparişi verdim en baştan ...

Racing Beat Intake + Duct Kit siparişi verdim ...
    Yarış tipi headers geliyor "yunanistan" dan ...

Motor parçaları komple sıfırlıyorum yeni baştan yani birdaha ufak bir rodaj olacak 1000 km rodaj yeterli bu arada "bazı yerlerde okuyorum 4000 km diye... Tamamen adam kazıklama ona göre"

Yeni motorun resimlerinide paylaşırım araca takarken... Durum budur yani 3. motor'dan sonra Allahın hakkı 3 tür dedim ve bu proje yi sonlandırdım ... Tamam belki Turbo'daki ciddi bir güce sahip olamayacağım ama en azından hiç bir rx8 in olmadığı kadar hızlı, sağlam, 10K devir çeviren ve 100 MM VAREX egzoz olan çoooook sesi bir atmosferik rx8 e sahip olacağım ....

Kafa da rahat olcak ... Şu saatten sonra artık önemlisi o oldu ...
    Konu Setre tarafından (10-03-2018 Saat 14:22 ) değiştirilmiştir.
    A.Senna

turkishpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun , yakıt aldığınız istasyonla görüştünüz mü ?

Mr.Bilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Walla okurken ah be yine mi dedim. Büyük şansızlık var bu arabada. Okadar emek hem maddi hem manevi ağız tadıyla bir binemediniz. Hayırlısı olsun diyelim. Atmosferik candır inş bundan sonra sorunsuz olur.
    Life is Too Short To Stay Stock

emre2blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bebek için tebrik ederim başta, ama aracın bu şekilde olmasına cidden üzüldüm. @turkishpower demiş görüştünüz mü diye, yakıtı satanlarla. Görüşsen ne olacak ki, burası Türkiye, ben görmedim göremem de; sorumluluk sahibi olacak insanlar bir elin parmağını geçmez...

Adaşız, sizde benim gibi istekle/kararlılıkla yaptınız ve denediniz, gönülden isterdim ki uzun süreler binesiniz. Ama yinede yılmamışsınız, kafanızdan silmemişsiniz. İleride size bol bol sabır diliyorum, genç bir baba olarak. Allah sabır versin. Şimdiden çokça uyuyun.

gabxer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun tekrar olması çok kötü olmuş. Geçen hafta bir tanıdığımın aracı(1.4tsi Passat 160) kötü benzin sebebiyle 55.000km de motor dağıttı. Fena şekilde avans vurmuş ve farketmeyip zorlamışlar. İnşallah yeni motor hiç problemsiz olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Büyük geçmiş olsun.
    Nefret ediyorum böyle işletmelerden. Sen istediğin kadar uğraş, didin, para akıt, gecelerce yabancı forumları hatim et, yurtdışına git gel, masraf manyağı ol nafile. Burası Türkiye işte. Memleketin hali bu. Düzenbaz dolu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim arkadaşlar motor kırıldıktan 1 ay sonra söktük çünki Yunanistandan gelip baktılar. Şaşırdılar hatta beni suçladılar önce ne yaptın arabaya imkansız kırılması diye

Sonra inceleme sonunda yakıt olduğu çıktı ... Kısmet valla ne diyelim ama düzgün elemanlar ücretsiz olarak birdaha işlerini güçlerini bırakıp parçalar ile buraya gelecekler. Yeniden yapıp, yazılım vs. herşeyi ayarlayıp dönecekler ...

En azından dürüst insanlar ve işlerinin arkasındalar ...

Turbo dan gelecek parada bebişin kısmeti diyelim
    A.Senna

karsiyakaliozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun
    ''Türkiye; Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e..." DANIEL DUMOULIN

Emirhancakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam çok geçmiş olsun, ilk başından beri hep takip ediyordum ve bu sefer oldu, nu sefer olacak diyordum. Yine kırılmask çok üzücü bir durum olmuş.. Atmosferiğin güzelliği ile yollara devam etmek sanırım en iyisi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun
    RaceWerks/CTS Turbo/Milltek/Forge

maykee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim arkadaşlar motor kırıldıktan 1 ay sonra söktük çünki Yunanistandan gelip baktılar. Şaşırdılar hatta beni suçladılar önce ne yaptın arabaya imkansız kırılması diye

Sonra inceleme sonunda yakıt olduğu çıktı ... Kısmet valla ne diyelim ama düzgün elemanlar ücretsiz olarak birdaha işlerini güçlerini bırakıp parçalar ile buraya gelecekler. Yeniden yapıp, yazılım vs. herşeyi ayarlayıp dönecekler ...

En azından dürüst insanlar ve işlerinin arkasındalar ...

Turbo dan gelecek parada bebişin kısmeti diyelim
    hocam geçmiş olsun ve hayırlısı olsun diyelim.

sormak istediğim şey bu yunanistandan gelen arkadaşların firma ismi yada internet sitesi varmı varsa yazarmısın..eski mesajlarda yazılmıştır belki ama hepsini okuyamadım..

excellency23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gecmis olsun. motor takilirken OEM bobin - bujilerin kullanilmasini isteyin. bu yunanistanda büyük dolandiricilik dönüyor bobin setlerinde falan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı maykee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam geçmiş olsun ve hayırlısı olsun diyelim.

sormak istediğim şey bu yunanistandan gelen arkadaşların firma ismi yada internet sitesi varmı varsa yazarmısın..eski mesajlarda yazılmıştır belki ama hepsini okuyamadım..
    Selam TOPSECRET Services yapıyor motoru
    A.Senna

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı excellency23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecmis olsun. motor takilirken OEM bobin - bujilerin kullanilmasini isteyin. bu yunanistanda büyük dolandiricilik dönüyor bobin setlerinde falan.
    Selamlar,

Ben bobin olarak AEM Smart Coil kullanıyorum, bujiler zaten orjinal bujiler üstüne gerek yok yeterli sparkı sağlıyorlar.
    A.Senna

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler